ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

אל-עלם אל-ג׳דיד: העולם של סיפוריי

דיונים על ספרים, סרטים ועוד - מאסימוב עד מורקוק, מטרייסי והיקמן עד לניל גיימן, בטמן וגם דריזט, ומעבר.
זהו גם פורום הכתיבה שלנו, במה לסיפורים שלכם.
הח׳אן הטטרי
הודעות: 2659

אל-עלם אל-ג׳דיד: העולם של סיפוריי

הודעה#1 » 08 מאי 2017, 19:34

ראיתי שהעולם בכמה מהסיפורים שלי (הח׳אן הטטרי @ [סיפור]-המושל והח׳ליף , הח׳אן הטטרי @ [סיפור]-תרגיל כתיבה , [סיפור]-איך הכל התחיל) מאוד לא מובן, ובעצת המגדל הבודד ות׳ור, אני מפרסם אותו פה.
_____________________________________
הצלבנים שרדו בארץ את מתקפות האסלאם, שביקש להחזיר לעצמו את ״אל-קודס״. מבין הצלבנים, הקבוצה הדומיננטית הייתה הצרפתים, ועד מהרה הפכה ירושלים לטריטוריה צרפתית. בין הצלבנים למוסלמים נוצר שלום עדין, כשמתקפה צרפתית על מצרים נכשלה. באמצע המאה ה-14 עברה באזור מגפת הדבר השחור, מותירה רק גופות מאחוריה. מספר הצרפתים נתמעט, והערבים ראו בכך הזדמנות. הם מרדו, אך לאחר אבידות צרפתיות רבות הובסו. הצרפתים בנו באזור מבצרים, למנוע את הישנות המקרה.
במאה ה-15 החלו הצרפתים להתאכזר גם ליהודים, שעד עכשיו היו להם זכויות מיוחדות בארץ, והם עלו אליה והקימו ישובים חקלאיים מבוצרים. הלה התאגדו בשנת 1467 תחת יהודה מבית דויד ומרדו. הצרפתים לא הצליחו לעמוד. בשנת 1468 נטשו אחרוני הצרפתים את ארץ ישראל, והחלה מלחמה אכזרית בין היהודים ליושבי הארץ האחרים-עד שנת 1471 נפלו אחרוני מעוזי הפלסטינים העזים. בעזה שלט מסדר דתי קיצוני ואכזרי בשם החמאס, שעקר לתוניס אחרי 1471. בשנים 1475-1490 נלחמה ממלכת יהודה הטרייה בשכנתה העויינת-מצרים, שנכבשה, ואף השבטים הסודאניים הפכו לוסאלים, וכן בזמן האנרכיה בסוריה השכנה היא נכבשה-על כל ערי החוף העשירות. בשנת 1492 (איך הכל התחיל) התגלה העולם החדש. ערבים עקרו אליי בהמוניהם, מקימים ערי מדינה משגשגות אך עוינות זו את זו, עד כדי מלחמות. בעקבותיהם באה ממלכת יהודה (תרגיל כתיבה), וכן הנזירה יקטרינה המסתורית. החלו מלחמות בין הערבים לבין עצמם לבין ממלכת יהודה..(המושל והח׳ליף)
היכן שדרך טטרי, שוב לא יצמח העשב מחדש!...

״שאלוהים ירחם על האויבים שלי... כי אני לא ארחם עליהם.״
[גנרל ג׳ורג׳ פטון]

סמל אישי של המשתמש
Gilthans The Quiet
הודעות: 464
יצירת קשר:

אל-עלם אל-ג׳דיד: העולם של סיפוריי

הודעה#2 » 19 מאי 2017, 20:08

זה רעיון נחמד לפרסם קצת רקע על העולם, אבל זה לא פותר את הבעיה בעיניי. סיפור טוב הוא כזה שאפשר לקרוא אותו בפני עצמו, בלי שצריך להכיר איזשהוא רקע קודם לכן (אלא אם כן זה סיפור המשך כמובן). חשיפת העולם במהלך וכחלק מהסיפור היא אתגר עצום, אבל היא מה שעושה סיפור טוב.

קח לדוגמה את הסיפור הזה של ת'ור: [סיפור][אתגר כתיבה 27] כורה חלל. קח רגע ותקרא אותו, ותראה שכשסיימת אתה יודע כמה דברים על מנועי העל-חלל בעולם שלו, ועל התרבות והציוויליזציה של בני האדם באותה תקופה. וכל זה בלי שהוא הכניס אף פעם פסקה שבו הוא מסביר איך העולם עובד (חוץ מהסיפור של גאד - אבל זה היה מאוד אמין בהקשר של הסיפור).
זה מרגיש טבעי, אבל אני בטוח שת'ור חשב על כל משפט וסצינה כדי לגרום לזה לקרות. הנקודה היא שצריך לנסות לגרום לקורא להבין את העולם בהדרגה ובאופן שמשתלב עם הסיפור, וזה אתגר גדול בכתיבת סיפור פנטזיה/מד"ב.
.and may the grand !MooXooM! above enlighten you...

רשימת כל הסיפורים שפרסמתי בפורום

סמל אישי של המשתמש
ת'ור
The Thundering Archmage
הודעות: 5155

אל-עלם אל-ג׳דיד: העולם של סיפוריי

הודעה#3 » 21 מאי 2017, 17:30

בעוד שאני מסכים עם הגישה הכללית, אני חושב שזו הייתה ההחלטה הנכונה במקרה הזה. כן, לכל כותב כדאי לעבוד על יכולת שילוב המידע שלו בסיפור, אבל בינתיים עדיף שנכיר את העולם ונוכל לקרוא את הסיפורים בהקשר המתאים.
איתיליבנה כתב:מצאתי את הטיעון המוחץ שמוכיח את הוגנות הנזיר: כל המקצועות בסל"ש מאוזנים, וויזארדס דאגו לזה, אבל לנזיר יש "איזון" כמיומנות מקצוע!

תגובה מהירה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד