• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

White Wolf במיינסרטים

Ogmios

פונדקאי ותיק
אני גולש לי להנאתי ברשת, ומחליט לבדוק את האתר של חברת White Wold, האנשים הטובים שהביאו לנו את Vampire: the Masquerade, Mage: the Ascension ועוד עשרות משחקים מהצד האפל יותר והפחות מיינסטרימי של הז'נאר.

ומה רואות עיני?
White-Wolf, נסיכת האלטרנטיבה, מציעה למכירה חולצות. כמה לחיצות על CTRL+R הבהירו לי שלא הגזמתי עם הFae Wine, ושעיני אינן מטעות אותי.
White Wolf. חולצות.
למיטב הכרתי (וזכרוני), החברה האחרונה ששיווקה חולצות הייתה T$R.
או שמא אני טועה?

אז זהו, עכשיו זה רשמי. המהדורה השלישית של Vampire רמזה על זה, Hunter צרח את זה בקולי קולות, ועכשיו זה רשמי. White Wolf היא כבר לא חברה קטנה שמכוונת את מוצריה לקהל נישה קטן. White Wolf גילתה את המיינסטרים והכסף הגדול.
אני לא בטוח בדיוק למה, אבל זה מטריד אותי.

חולצות White Wolf למכירה

אוגמיוס, זה סיפור ישן :) וויט וולף אכן הפכה לחברה מיינסטרימית שרוצה להרוויח, אבל זה לא הוריד את איכות המוצרים שלה עד היום, ברגע שזה ייקרה - אני מניח שכולנו נסווג אותה יחד עם TSR היקרה (תרתי משמע) ונתחיל להשמיץ גם אותה.
היא מייצרת עולמות מעניינים, אם כי חוזרים על עצמם ברמה מסויימת, עם שיטה וסטינג טובים - כל עוד אתה לא נסחף אחרי המרצ'נדייס עדיין יש שם גרעינים טובים מאוד לעבודה. זאת אגב ההוכחה, שאפילו גוטיות מאגניבה אפשר למסחר ממש בקלות :)

אינפרנל, יותר מידי!

אז זהו, שלא. וויט וולף נמצאת בתהליך יחסית קבוע של התדרדרות אם הבלחה פה ושם, או כך לפחות אני רואה את זה.

הRevised Edition של כל מוצר שלהם שאני יכול לחשוב עליו היה נחות מהמהדורה המקורית. Changeling: the Dreaming היה נסיון נואש להרוויח כסף ע"י עוד תיאוריה אחודה לכלל הWorld of Darkness. גם הקריצה לשוק שחקני הHack and Slash עם Hunter: the Reconing לא הוסיפה להם הרבה כבוד.
פה ושם היו הבלחות מוצלחות בזמן האחרון (Exalted, e.g.) אבל הקו הכללי פונה כלפי מטה.

רק חולצות?? ראיתם את כובע הבייסבול שעליו רקום השם Storyteller?
עכשיו כבר לא תוכלו להתבלבל בקשר לבוס האמיתי.

שאלה לידעני WOD. איזה משחק לדעתכם הטוב ביותר בסדרה?
אני מכיר לפרטים רק את VTM ואת Changeling.
Mage נראה לי מגניב לאללה.

Backdoorslam אמר/ה:
רק חולצות?? ראיתם את כובע הבייסבול שעליו רקום השם Storyteller?
עכשיו כבר לא תוכלו להתבלבל בקשר לבוס האמיתי.
עכשיו שאני נזכר בזה, זכור לי שבטיול לארה"ב ב1998 נכנסתי לחנות קומיקס שמכרה גם סיכות עם הסמלים של השבטים מVampire.
ואפילו שזה נראה לי מגניב בזמנו... ברר...

Backdoorslam אמר/ה:
שאלה לידעני WOD. איזה משחק לדעתכם הטוב ביותר בסדרה?
אני מכיר לפרטים רק את VTM ואת Changeling.
Mage נראה לי מגניב לאללה.
Vampire היה הראשון, וזכות הראשונים (שלא לדבר על הגאונות הצרופה של מארק ריין*הייגן [וכן, כותבים את זה ככה. עם הכוכבית באמצע]) שמורה לו.
אבל Mage הוא, לפחות לדעתי, המעניין מבין כולם - היכולת לשחק בעולם חסר גבולות, לכפוף את המציאות עצמה לרצונך... אין יותר מידי משחקים שנותנים את החופש הזה.
לא יודע לגבי "הכי טוב", אבל אני אישית מתנדנד בין Vampire לMage, תלוי במצב הרוח.

אישית אני דווקא רואה את הגישה של וורוולף לעניין מעניינת מאוד - ההתדרדרות הכוללת כנראה באה מהפופולאריות העצומה שלה זכתה החברה (לכל הרוחות, יש אנשים שמשוכנעים שאנחנו חיים בעולם האפילה למרות כל הדיסקליימרים, ואולי בגללם) - כסף כסף ועוד כסף.
אני הכי אהבתי את הוורוולף, מייג' הוא דבר משעשע, אבל אני מעדיף את ארס מגיקה, מצד שני הטכנוקרטים נותנים לך גישה מעניינת על העולם.
אקסאלטד הוא עולם מדהים, לדעתי לכל הפחות, למרות שיש בו הרבה חלקים שהם קאנון (אפילו יותר מעולם האפילה) אבל כמות הרעיונות שאפשר להריץ בו, בהתאם לסוג המשחק שאתה משחק הוא רחב בהרבה מעולם האפילה שמתרכז בסגנון האפלולי והאפוקליפטי (שזוהי מטרתו, אין ספק) - אבארנט מצד שני, נראה לי הרבה פחות מוצלח.

הדבר שהכי מפחיד אותי, מעבר למרצ'נדייס, הוא כמות ספרי העזר.
פשוט ככה.

Backdoorslam אמר/ה:
חבר'ה, מה קורה לכם? מה בדיוק מוגדר אצלכם כ"הדרדרות" אצל וייט וולף?

העובדה שהם מרשים לעצמם להתרחק מהמקורות הפילוסופיים שייחדו את המשחקים שלהם וללכת לכיוון ה"מאגניבות" במהדורות החדשות.
העובדה שהם מרשים לעצמם להוציא משחק שמונחה ע"י רוח הHack and Slash.
העובדה שעולם האפלה כבר לא צבוע בשחור, אלא בגוון כהה של אפור שמתחפש לשחור.

הספרים לא מולי, אז יכול להיות שאעשה מעצמי קצת צחוק, אבל אנסה להדגים את הנקודות שהפריעו לי בכמה מספרי הRevised Edition.

"Evil we are, 'lest evil we become". הRevised Edition פשוט מפספת את הנקודה הזו. הו, כן, הם טורחים לכתוב אותה. אבל לא להדגיש אותה. ברגע שהפכת את הsabbat לדמויות קבילות במשחק, המנטרה הזו מאבדת הרבה מהאפקטיביות שלה.
ובכלל, הנסיון להכניס עוד ועוד clan-ים "כי הם מגניבים" פוגעת ביופי שהיה למשחק המקורי.

הEuthantoes בMage: the Ascension - בRevised מכשפי המוות האלה הפכו למעיין תליינים שלא מרצון, שכמעט מפחדים מהכוח שלהם עצמם. במהמדורה המקורית הקו הזה היה קיים, אבל הRevised איבדה את הפן של היופי שבמוות, ההבנה שמוות וחיים הם שני צדדים של אותו מטבע.

Hollow Ones - בגדי הרשת והעור נשארו, אבל אבד הפן של התמימות, הילדות, השאיפה להיות שייכים. בדיוק הפן שהפך את הHollow Ones למה שהם.

חזרה