• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

טיפ מהבידוד לאיכות חיים ולאיכות הסביבה

סוללות נטענות זה ה-דבר!
בשבוע האחרון יצא לי להחליף סוללות חד-פעמיות בכלכך הרבה צעצועים שזה פשוט מייאש - מזל שקיבלתי הזמנה של סוללות נטענות מאמזון לפני חודש.
זה גם מעולה לאיכות הסביבה אבל גם הכסף והנוחות של סוללות נטענות זה קלף מנצח. הן עולות בערך 7-8₪ לסוללה פשוטה או 10₪ לאיכותית אחרי משלוח לישראל לעומת משהו כמו 3₪ לסוללה חד פעמית.

לדעתי שווה לכל מי שמשתמש בסוללות אצבע אבל בטח למי שיש ילדים.
אני ממליץ על סוללות eneloop שהן הכי טובות או ebl שגם סבבה.
https://www.amazon.com/EBL-Rechargeable-Batteries-16-Counts-Ready2Charge/dp/B00DNPT1A4

https://www.amazon.com/Panasonic-BK-3MCCA8BA-eneloop-Pre-Charged-Rechargeable/dp/B00JHKSN5I

כמובן שגם מטען חכם זה חשוב, ממליץ על כזה שנטען מכבל usb.

סוג-של, יותר מרגיש כמו כלא.
הבן היה בחוג לגו עם ילד אחר שהיה חולה קורונה - שהכניס איזה 30-40 ילדים בבית הספר + הורים לבידוד.
לפחות הבן נהנה מכל תשומת הלב והמשחקים :)

כי רוב הצעצועים עובדים על סוללות... לכן עברתי להשתמש בסוללות. נטענות שאכן ניתן ״לתקוע בשקע״
😅 כנראה לא קראתי את זה נכון, חשבתי שמדובר במטען נייד...
יותר מרגיש כמו כלא.
ממש. הייתי בבידוד לבד לשבועיים בדיוק (גילו את זה באותו יום). באופן די מפתיע, אפילו שדיברתי עם בני משפחה מבעד לניילון שפרשנו בין האיזור המבודד לשאר הבית, ההרגשה היתה ממש של התבודדות.

הבעיה שלי עם סוללות נטענות זה שמרגיש שהן נגמרות הרבה יותר מהר מסוללות לא נטענות חדשות.

יש איזה טיפים על גודל הסוללה (מיליאמפר שעה) שמקביל לסוללות רגילות בגודל AA וAAA?

גם אני הזמנתי סט סוללות AAA נטענות מאמזון. התפלאתי לראות שהם 1.2V במקום 1.5V, התשובה להלן רלבנטית גם עבורך deadalus deadalus :

חבל רק שלא עברתי פה לפני שהזמנתי, קניתי את אמזון בייסיק ותכל'ס ה-eneloop לא יקר בהרבה.

זה לא ממש עונה לשאלה.

הגודל של הסוללה (במיליאמפר שעה, בניגוד למתח הנקוב שלה) אומר לך כמה זמן הסוללה תספק את המתח הנקוב עד שהיא תיגמר.
מהנסיון שלי 1800 mAh נגמר הרבה יותר מהר מסוללה רגילה (עבור AAA), אז השאלה היא איזה גודל מספיק כדי שסוללה נטענת תספק אותו זמן עבודה (בין ההטענות) בהשוואה לסוללה רגילה

או לחלופין ש1800mAh אמור להחזיק כמו סוללת AAA רגילה ואז זה אומר שיש לי בעיה במטען...
או, עוד אפשרות, שמה שיש לי זה סוג גרוע שנהרס אחרי מעט יחסית מחזורי טעינה...

עריכה אחרונה:
1800 נשמע מוזר ל AAA, שם רוב הסוללות הן סביב ה 800 עד 1000 מיליאמפר שעה.
ל AA זה קיבולת נמוכה, שם זה סביב ה 2000-2500 מיליאמפר שעה.
זה בהחלט גם תלוי מטען - רצוי לקנות מטען איכותי. אני רכשתי של EBL אבל כמובן גם אנלופ ואנרג׳ייזר טובים.
עוד דבר שזה יכול להיות הוא שמכשיר אלקטרוני ספציפי באמת צריך את המתח הגבוה, אבל זה נדיר.

מהנסיון האישי שלי אורך החיים של סוללות נטענות יכול להיות גם ארוך יותר וגם קצר יותר מחד פעמי, מאוד תלוי בסוללה ובמכשיר.
גם צריך לבדוק שלוקחים סוללות עם low self discharge - כל הסוללות מיצרן איכותי עונות על הדרישה.

דרך אגב בישראל נמכרות סוללות נטענות של GP שהן לא איכותיות. מומלץ להימנע

עריכה, לפי האתר הבא אין הבדל משמעותי בקיבולת בין נטענת לחד-פעמית אלקליין

עריכה אחרונה:
חזרה