• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

סוכנות הבילוש ההוליסטית של דירק ג'נטלי

חבר שלי המליץ לי על הסדרה, אז אמרתי למה לא וישבתי לצפות. האמת - היא עלתה על הציפיות שלי.

סוכנות הבילוש ההוליסטית של דירק ג'נטלי יצאה ב2016-2017 ומנתה 2 עונות, כל אחת מהן בעלת 8-10 פרקים של 40 דקות. הסדרה מבוססת על ספר באותו השם של דאגלס אדאמס שיצא ב1987, וגם יצא לו ספר המשך.

הסדרה מספרת על טוד, סבל במלון שעובר עליו היום הכי גרוע בחייו. הוא מפוטר, חושדים בו ברצח שקרה באחד מחדרי המלון, ועם כל הדברים המוזרים שהוא ראה באותו יום הוא די בטוח שהוא משתגע. כשהוא חוזר לביתו, פורץ לו לדירה דירק ג'נטלי, אדם בריטי תמהוני שמציג את עצמו בתור "בלש הוליסטי" ומחליט לגייס את טוד להיות העוזר שלו.

בנוסף, יש חלק של הסדרה שמספר על בארט, רוצחת הוליסטית (רוצחת שמאמינה בזה שהכל קשור) שחלמה על דירק ג'נטלי ולכן היא חייבת להרוג אותו. על הדרך היא כמעט הורגת את קן, אבל הוא מצליח לשכנע אותה שהוא לא דירק ג'נטלי. החלק הזה של הסדרה הזוי מאוד בהתחלה ואני לא יודע איך, אבל הוא מצליח לגרום לצופה להיות סימפטי עם בחורה שרוצחת כל איש שלא בא לה בטוב.

יצאתי מהפרק הראשון בסדרה עם פה פעור. כל רגע יש סיטואציה מוזרה יותר ויותר ושום דבר לא מוסבר. זה אמנם היה מבלבל מאוד, אבל לא מספיק מבלבל בשביל לעזוב את הסדרה.
לאט לאט כל הסצנות שבסדרה מתקשרות ופתאום בשני הפרקים האחרונים, הכל מתחבר ומוסבר, אמנם בצורה שהיא דאוס אקס מכינה, אבל זה מפצה על עצמו כי אני רוצה לראות איך לעזאזל הם הצליחו לקשר בין כל הדברים הפסיכדליים שם.
יש כמה קטעים של בלגן מוחלט. שוטרים מול FBI מול ארגון פשע מול 3 אנשים עם הרבה מזל (או חוסר מזל, תלוי בנקודת המבט שלכם).

ההומור בסדרה מצוין. מצאתי את עצמי צוחק כמעט כל רגע כל פרק.

אמנם אני מבין פחות בעניין הזה, אבל הדרמה הרגישה נכונה. אפשר להבין את הדמויות שם (לפחות את האנשים הנורמליים בכל סיטואציה), ואפשר להבין מאיפה הריבים מגיעים.

העלילה מותחת ומעניינת, אבל בעיקר מוזרה מאוד.
בנוגע לעם מי לראות, אני מציע לפחות גיל 13. יש שם הרבה קטעים מלאים בדם ואלימות.

אלייז'ה ווד עושה עבודה טובה בתור טוד, האיש המסכן שנאלץ להסתובב עם אדם שהיקום מסדר לו סיטואציות הזויות לגמרי.
סמואל ברנט טוב מאוד בתור דירק ג'נטלי. הוא מעצבן בדיוק כמו שצריך, והכימיה שלו ושל ווד מורגשת.
גם שאר השחקנים משחקים טוב ומשלימים לקאסט מעולה עם דמויות הזויות, מצחיקות, ומעניינות.

שלושת רבעי מהזמן אף אחת מהדמויות לא מבינה מה קורה בסיטואציה, הנבלים והטובים, הבלשים והFBI. הצופים לומדים מה קורה ביחד עם הדמויות, והמתח הופך ל"איך הכל מתחבר" במקום "מי הרוצח" הגנרי של סדרת בלשים.

אני מאוד אוהב את הסדרה, חבל לי שהעונה השלישית כבר לא תקרה. בינתיים הסדרה בנטפליקס. מוזמנים לכתוב פה אם הסכמתם, לא הסכמתם, אהבתם או לא, ומה אתם חושבים.

זוכר ששמעתי על הסדרה בזמנו במעומעם. אבל משהו בה הרגיש לי נכון. גם כי לא התחברתי כל-כך לספר במקור.
תודה על ההמלצה - נוסף לרשימת הצפייה שלי, שדי ריקה אחרי שאסיים את הטיטאנים. מדהים שכמה שיש המון תוכן בנטפליקס, עדיין קשה לפעמים למצוא משהו לראות.

חזרה