• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

פרויקט בניית עולם - הקדמה

שלום לכולם! :)

אחרי החזרה שלי לפורום, ניסיתי להתחיל לבנות את העולם שלי, אבל כל פעם הרגשתי שמשהו לא עובד כמו שצריך, כבר בשלבים הראשונים. החלטתי לשנות את גישת העבודה שלי, ובמקום לבנות דברים בראש ואז להעלות על הכתב - לעבוד בצורה מסודרת, ולתעד את תהליך העבודה (וכמובן לפרסם אותו בפורום!).

רגע, יכול להיות שחלקכם עדיין לא יודעים על מה מדובר!...

בניית עולמות היא תחביב חדש יחסית, והרעיון בה הוא שבמקום לבנות עולם כדי שיהווה רקע לסיפור או משחק תפקידים (כמו, לדוגמה, נרניה, ווסטרוז או איי הסערה), העולם עומד בפני עצמו. במקום להתעמק בעלילה ובקרסים להרפתקאות (שהם דברים מצוינים לחלוטין!), מתמקדים בעולם עצמו - אילו בעלי חיים יש בו? אילו תרבויות חיות בו? מהם האקלימים ששוררים בו?

אני לא יודע עד כמה אנשים פה מתעניינים בנושא, אבל אני מתאר לעצמי שבחבורה גדולה כל כך של גיקים, חייבים להיות מישהו או שניים שאוהבים מדע, היסטוריה ואנתרופולוגיה :p

מה בעצם יהיה בפרויקט הזה?

מדי שבוע (אני נזהר מלהבטיח קצב שלא אוכל לקיים), אני אפרסם פוסט בו אבנה (ואציג) עוד חלק מהעולם. אני לא הולך לפרסם רק את התוצר הסופי, אלא גם את תהליך העבודה והעקרונות המדעיים שמאחוריו.
ייתכן שיש כאן אנשים נוספים שמתעניינים בנושא. תיעוד תהליך העבודה שלי יוכל לעזור להם בפרויקטים שלהם. מעבר לכך, אנחנו חיים בעולם מדהים, מורכב ויפהפה. יהיה נחמד אם תוך כדי חקר עולמות דמיוניים, נלמד דברים חדשים על העולם האמיתי (או נתפעל מחדש מדברים שאנחנו כבר יודעים) :)

אני אעסוק כאן בהמון נושאים - גיאולוגיה, ביולוגיה, אקלים, תהליכים היסטוריים, חקר התרבויות, בלשנות… כל פוסט יהיה ממוקד בנושא ספציפי (לדוגמה - תולדותיה של ממלכת היער, או תרבותם של אנשי האיים). נתחיל מהבסיס של הבסיס (איך נראה כוכב הלכת שלנו, ולמה?), ומשם נתקדם לאן שהדרך תוביל אותנו :)

כמו כן, יש לי שאלה, ואשמח לשמוע את דעתכם - האם אתם מעדיפים לראות קודם הצגה של התוצר הסופי, ואז פירוט העקרונות המדעיים מאחורי בנייתו, או את כל תהליך הבנייה וסיעור המוחין שלי עם עצמי?

אשמח לכל תגובה - ''אהבתי'', ביקורת בונה, שאלות, פתיחת דיון מעניין, או כל דבר אחר. רק בבקשה לא להביא לי כבשים ורודות, כי אני לא יודע איך אני אחטא את הקורונה מהצמר שלהן… ;)

אז תודה רבה לכל מי שיעקוב, ויום נפלא לכולם! :p

נראה ממש מגניב, מחכה לקרוא!

אני כן חושב שהדרך הנכונה לקרוא עולם היא מבחוץ פנימה - להתחיל ברעיונות הגדולים, ואז להתמקד לאט לאט עד לדרגה המדויקת בכל אגם בממלכה מסוימת.

חייב לציין שכנראה שרוב מה שמסביר לא יעזור לעולם שלי (מזג אוויר, גיאולוגיה, הכל בתכלס קשור לקסם שלא עובד לפי חוקים של העולם שלנו באמת) אבל אני אשמח לקרוא!

תודה רבה לכל המתעניינים!

dragonian אמר/ה:
אה. מדלג על התירוצים. יפה.
אממ? לא הבנתי.

dragonitzan אמר/ה:
חייב לציין שכנראה שרוב מה שמסביר לא יעזור לעולם שלי
ככל הידוע לי, העולם שלך הוא עולם מערכה - כלומר, הוא נועד להיות רקע מגניב להרפתקאות, לא ריאליסטי, וזה בסדר גמור :)

בכל מקרה, תודה רבה על העצות. אני חושב שאציג את העולם קודם, ואת תהליך העבודה אכניס בספוילרים למתעניינים. וללא ספק אשתדל לעשות את זה מעניין ומושך ככל האפשר :)

Eitan אמר/ה:
ככל הידוע לי, העולם שלך הוא עולם מערכה - כלומר, הוא נועד להיות רקע מגניב להרפתקאות, לא ריאליסטי, וזה בסדר גמור :)

חשוב לי שאסטריין יהיה עולם ריאליסטי - אבל ריאליסטי החוקים שלו. נהרות זורמים באוויר, בגלל שגלי המים קובעים את תנועתם, ולא הכבידה. העולם הוא איים מעופפים, דגים שוחים באוויר, ודברים כמו גיאולוגיה (האדמה נוצרה בקסם לפני 4000 שנים אז שכבות וכאלה לא קיימות רוב הזמן), אקלים (נקבע על ידי גלי מים ואש, ולא על ידי חוקים רגילים), רעידות אדמה (אין לוחות טקטוניים, זה קורה כשהגלים זזים לא טוב) וכו' פשוט עובדים על פי הגיון מאוד שונה מזה שלנו - הגיון שמבוסס על קסם.

תודה רבה!
הלדין אמר/ה:
מה, כדרך אגב, המוטיב של העולם הפעם?
הממ... עדיין לא תכננתי לעומק את ההיסטוריה האנושית בו, למרות שיש לי כמה שביבי רעיונות מעופפים שאני רוצה לשלב.
הלדין אמר/ה:
ממה אתה נהנה בבניית עולם?
האמת, שמהכל. לדוגמה, עכשיו אני עובד על מערכת השמש. אני לא חובב אסטרונומיה גדול, ופיזיקה סיימתי בציון 63, אבל להפתעתי מצאתי את עצמי ממש מתעניין בנושא.

חזרה