• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מה הסוד שגורם לציוד מחשבים להיות זול בישראל?

קניתי אתמול שרת NAS ביתי (Synology DS220J למתעניינים) ביחד עם כונן קשיח של 4 טרה. כשעשיתי את ההשוואות של המחירים בישראל לעומת חו"ל, ראיתי שלמעשה ההבדל קטן, אפילו ביחס למחירים המוזלים באמזון, בין ישראל לעולם - כמובן כשמזמינים לארץ.
לדוגמא, אני קניתי בישראל ב-880 ש"ח, כשבאמזון זה עולה משהו כמו 170 דולר ועוד מס ושילוח 120 דולר. כלומר מעל 1000 ש"ח.
אבל זה לא השוואה הוגנת כל-כך, כי כרגע השילוח יקר. אז בוא נתייחס רק למסים, וזה בערך 50-60 דולר. כלומר 220 דולר או 770 ש"ח בערך.
במלים אחרות ההפרש מחיר הוא אולי 10-15%, כשהיום עקב הקורונה וביטול המשלוח חינם מארה"ב, אפילו יותר זול יותר בישראל מאשר אמזון....

וזה ממש מפתיע, כי רוב-רובם של המוצרים עדיין יותר זולים מהותית באמזון - למשל לגו הרבה יותר זול, וגם למשל משחקי תפקידים או משחקי לוח (כשלפעמים ההבדלים יכולים להיות חצי מחיר בתקופה של שילוח חינם).
וזה מתסכל לראות את התקופות שספר מבוכים ודרקונים מאמזון לישראל עולה 130 ש"ח, כשבחנויות בארץ זה 250 ש"ח (ואז יותר זול מה-300 ש"ח שהם היו עולים בישראלי לפני 3-4 שנים)... אז איך לכל הרוחות פיצחו את זה בשוק המחשבים?

לפני סיום, אני מכיר מה המחירים (בגדול) שבהם החנויות/יבואנים בארץ רוכשים משחקים מחו"ל, ולמעט משחקים מתורגמים שבהם שולי הרווח הם גבוהים, לעתים יותר זול עבורם לקנות מאמזון מאשר לייבא בעצמם... למרות שאולי מתח הרווחים בחנויות מחשבים נמוך יותר כי המחזור גבוה יותר :rolleyes:

א - תוצרת סין
ב - לא יודע אם זה תקף למכשיר שקנית, אבל אני זוכר משהו עם זה שחברות לפעמים מוכרות חומרי גלם או רכיבים לזכיינים במדינות אחרות במחיר נמוך מהמחיר הריאלי כדי לשלם מכס נמוך יותר ובציפייה להשלים את הרווח מהמכירות בארץ היעד במחיר תחרותי.

זה תוצרת טיוואן, סוג של סין. Seagate אני חושב שזה חברה אמריקאית, בכל מקרה בשני המקרים מדובר במותגים מבוססים ומוכרים. לא חיקוי סיני. לא חושב שזה חכם לרכוש ציוד מחשבים בעליאקספרס או כדומה - אלא אם זה מותג סיני כמו שיאומי וגם אז צריך להזהר.

בכל מקרה, זה לא חומרי גלם או רכיבים, אז זה גם לא תופס.

מסכים ששוק ציוד המחשוב בארץ הוא גדול משמעותית ממשחקי לוח, אבל לגו למשל או משחקי ילדים באופן כללי, הוא שוק גם גדול ומבוסס בישראל. אבל יכול להיות שלגו פשוט נובע מיבואן חזירי, מצד שני אני גם יודע שיש אנשים שאשכרה מזמינים משחת שיניים או כלי מטבח באמזון כי יש פער מחיר משמעותי...

חזרה