טהרן - סידרה מגניבה

פורום הקהילה שלנו, כאן תוכלו לדבר על כל נושא שעולה על לבכם. אז שימו את המעיל בצד ובואו להתרווח אצלנו
שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
תשובות: 7

טהרן - סידרה מגניבה

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 26 יוני 2020, 09:50

אז ראיתי את פרק הפתיחה הכפול ביום שני.
סידרה ממש מגניבה, FEEL של תוצרת חוץ, קצב טוב של מרדפים ומתח.
יש כמה בעיות השעיית ספק (כל מיני דברים שקורים בתזמון טוב או רע מידי) אבל זו סדרה עלילתית, לא סרט דוקומנטרי.
הדבר היחיד שממש הפריע לי - שלכל מיני דמויות יש טלפון נייד שמאפשר בשיא הקלות להתקשר לארץ מאמצע טהרן.

ואם בקישור למשחקי תפקידים עסקינן, אז זו הרפתקה מהסוג שממש קשה להעביר לשולחן המשחק הממוצע.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
תשובות: 16
יצירת קשר:

טהרן - סידרה מגניבה

שליחה על ידי The oldman » 29 יוני 2020, 22:16

אני מחכה שיצאו כל הפרקים ואז אפשר לראות ברצף. כבר התקלקלתי ואני לא רגיל לראות סדרה ולחכות לפרק הבא שיצא.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
תשובות: 16
יצירת קשר:

טהרן - סידרה מגניבה

שליחה על ידי The oldman » 05 יולי 2020, 22:16

בסוף ראינו את ארבעת הפרקים הראשונים ובאמת סדרה טובה.
לא יצירת מופת טלוויזיונית בסקלה בינלאומית אבל סדרת טלוויזיה ישראלית טובה מאוד ועומדת בכבוד ברמה של סדרות בינלאומיות. לדעתי יותר טובה מפאודה שאמנם הייתה עם ערכי הפקה גבוהים אבל עם עלילה די מטופשת.
כאן כמובן שהעלילה לא מושלמת אבל בינתיים טובה ובלי צרימות גדולות מדי. מסכים בנוגע לקטע של הטלפונים הניידים וכל תקשורת המחשבים לארץ גם נראית מופרכת. אבל באמת בקטנה ביחס לאיכות הכללית הגבוהה.

מחכים לפרקים הבאים 🤗
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

טהרן - סידרה מגניבה

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 17 יולי 2020, 14:51

די נחמד לראות סדרה בזמן אמת, כמו שהיינו רואים פעם. לחכות במתח לפרק הבא.

הדמות הכי מוצלחת בסדרה בינתיים - פארז כמאלי (שון טאוב). גם ללירז צ'רכי (שמשחקת את יעל קדוש) יש נוכחות מסך מאוד מוצלחת למרות שהיא מופיעה די מעט. היא די מאפילה על המשחק העציצי של מנשה נוי (שמשחק את מאיר גורב, ראש המוסד) שכנראה לקח יותר מידי ברצינות את הקטע של "סוכן מודיעין אפרורי ומשעמם בסגנון הדמויות של לה-קארה".

תמר רביניאן (ניב סולטן) - היא הדמות הראשית אבל היא די שטחית ובעיקר מעוררת תחושה שהיא לא אוהבת להתרחץ בתדירות נורמלית. כמו כן, כמות הפאשלות והנזקים שהיא עושה.. אני במקום פארז כמאלי הייתי נותן לה מדליה במקום לנסות לתפוס אותה.
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

טהרן - סידרה מגניבה

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 01 אוגוסט 2020, 18:01

הפרק האחרון היה ממש מגניב, אם כי את הטוויסט בעלילה התחלתי לצפות כבר ברבע הראשון שלו. אהבתי גם שהיריבים מתוחכמים ויעילים, אבל לפי הביקורות שראיתי פה ושם ברשת אנשים ממש נעלבו מזה שזה לא עוז יעוז ורפי סרדין משגעים את קולונל רמאדאן אף-נשר הרשע וסלים חדיג'א הבריון.
ספוילר
הצג
ועדיין, הקטע שאיש המודיעין האיראני נכנס לחמ"ל הנ"מ עם התמונות של המנהיג על הקיר, התגובה שלי הייתה "פאאאקקק"
וכן, ברור שבסידרה יש קטעים לא מציאותיים, זו סידרה בדיונית, לא דוקו.
Kol Korran

טהרן - סידרה מגניבה

שליחה על ידי Kol Korran » 01 אוגוסט 2020, 21:48

סיימתי לראות עם אשתי כעת, ואנו מאוד נהנו.
הטויסט בפרק האחרון היה מוצלח לדעתי, ואמנם מתחילים לחשוד בו בתחילת הפרק, אך בכל שאר העונה לא חושדים בכך כלל...

ואני מאווווד אהבתי את הסצנה שהזכרת בספויילר. גרמה להבין את הכוחות האמיתיים כאן, ותכלס ביססה את האיום כאמיתי ביותר.

כמות השיקולים הלא מקצועיים של הדמות הראשית קצת חורה לי, אך לא ממש. בלי זה לא הייתה ממש סדרה נראה לי.

אחד הדברים שעשו מאוד מוצלח בסידרה, הוא לתת כבוד אמיתי לצד האיראני. אין פה שום הגכחה, שום הפחתה, אפילו לא שום הפיכה שלהם ל"רעים ומרושעים!". כל הדמויות האיראניות, אחת אחת, עשו את מה שעשו מתוך אהבה למולדתם (כל דמות ראתה זאת אחרת, אך הרגש היה דומה), מתוך אמונה אמיתית ערכית, ולא מתוך מניעים "נכלוליים" או "פחותים".

זה יפה שעשו זאת כך. בקלות יכלו לבחור אחרת, וזו בחירה מאוד מעניינת, ומוצלחת כאחד.

בקיצור, למרות ביקורות כאלו ואחרות, סה"כ אנו מאוד נהנו וממליצים. :)
שלח תגובה