• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

בית הנייר, מה אתם חושבים?

בשנתיים-שלוש האחרונות אני כל הזמן שומע על בית הנייר כעל סדרת מופת שחובה לראות. כעת, בחסות הקורונה יש לנו נטפליקס וצפינו בשתי העונות הראשונות של הסדרה די בבינג', בתוך שבועיים בערך.
ומה אגיד - הסדרה עשויה היטב ברמת האקשן, רוב השחקנים טובים, והיא מותחת והכל. אבל, יש לה לפעמים חורים ענקיים בהגיון הפנימי של הסדרה ובאירועים שמתרחשים שם שזה פשוט WTF... זה לא נורא כמו פאודה שבה התסריטאי כנראה מנותק מהמציאות, אבל זה עדיין גרם לנו פשוט להגיד "מספיק" ולהתפלא על מה כל ההתלהבות.

אז מצד אחד, באמת סדרה נהדרת לעתים אבל החורים הלוגיים שלה שאבו את ההנאה בשבילנו. מה אתם חשבתם עליה?
והאם שווה להמשיך לעונה השלישית והרביעית? אני חושש שזה יהיה כמו Prison Break שהעונה הראשונה הייתה נהדרת, אבל מהרגע שהם ברחו מהכלא הכל התפרק...

אני כרגע באמצע העונה השנייה. התחלתי גם לראות לאחרונה, יחד עם אבא שלי. נהנתי מאוד מהאווירה והתחכום של הסדרה בהתחלה, וחשבתי שכל המתח יגיע לסיום ראוי בפרק הסופי. ואז גיליתי שאותו סוף הוא סוף של עונה במקום של הסדרה, ושיש סה"כ עוד שלוש עונות. מבאס. נראה שהיוצרים מותחים את הפרקים בעזרת מעבר ממותחן פשע לאופרת סבון.

לאחרונה חקרתי קצת ומסתבר שתחושת המריחה הזאת היא לא מקרית. לאחר שנטפליקס רכשו את הסדרה, היא נערכה מחדש כדי לספק יותר פרקים, וצולמו עונות נוספות.

כמו בשאר הסדרות האחרות שנטפליקס קנתה כדי שיראו שיש לה הרבה תוכן זירזו את ההפקה ולא טרחו לשלם מספיק לתסריטאים. אותו כנ"ל עם altered carbon, הסרט העולם אחרי (עם נטלי פורטמן) ועוד

לא הכרתי את הרקע עם נטפליקס וזה נשמע מעצבן ומוזר. למה לקלקל משהו אם הוא עובד?
בכל מקרה הפסקנו בינתיים לצפות בסדרה, נראה אם נחזור אליה מתישהו...

לא הבהרתי את עצמי - בית הנייר (ועוד) נוצרה מתוך מהלך של נטפליקס להציף את השוק בתוכן רב, כשהם מקווים שאיזשהו אחוז יהיה מוצלח (וכל השאר לא ראוי לצפיה). זה לא שהם לקחו סדרה טובה והרסו אותה

חזרה