• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מה אתם עושים בזמן הקורונה? וגם ספרי הרפתקאות בחינם

הסגר הוא לא פשוט, ובטח שקשה לשחק כרגיל...
מי שמחפש דברים לעשות הזאב הבודד הוא אחד מסדרת ספרי ההרפתקאות הידועים ביותר, יש כ-40׳מוצעים בחינם באתר:
https://www.projectaon.org/en/Main/Home
אחלה דרך להעביר את הקורונה תוך כדי הרפתקה בסולו.

מה עוד אתם מצאתם מעניין או עושים בזמן הקורונה?

אני גם כותב תוכן לאתר (עכשיו קטאן ג׳וניור ואז מאמר על משחקים לילדים), עובד על דרקוניקון קצת, וכמובן עם הילדים. אפילו שאני בעבודה חיונית, אז אני הולך לעבוד 3-4 ימים בשבוע.

עובד מהבית, עובד על דרקוניקון, קורא, משחק במחשב (בעיקר Dota 2\Hearthstone) ומשחק במשחקי תפקידים פעמיים-שלוש בשבוע באופן מקוון, שזה שיפור יחסית לבדרך כלל - למרות שאין יותר ערבי משחקי לוח עם החברים...

לומד לאינפי, כותב תוכן לעולם מערכה ביתי ומנסה שהאחים הקטנים ילמדו למרות השגרה החדשה. מדי פעם אני מוצא פינה נוספת בבית שהיה צריך לסדר כבר כמה זמן, וגם ככה פסח עוד מעט. אני אמור להיות שליש מהזמן בבסיס, אבל בינתיים עדיין בבידוד. נהנה, סה"כ.

מאז התאונה אני עובד מהבית אז אין שינוי משמעותי מהבחינה הזו,ואין לי בעיה להישאר תקוע בבית כל היום. מצד שני, קשה מאוד לעבוד כשהילדים בבית ואשתי בעבודה חיונית אז לפעמים אני איתם כל היום מה שבכלל מוריד את התפוקה שלי לאפס. נקיונות וסידורים לפסח גם ככה קשים לי ועכשיו שבעתיים, אני גם אוהב לראות את מה שאני קונה לחג מבחינת כשרות וכאלה וכעת זה פחות מתאפשר אבל את רוב הדברים החיוניים כבר קיבלנו. מבחינת מ"ת אני עדיין קורא את eclipse phase והורדתי גם משחק סולו מבוסס אפוקליפסה בשם ironsworn שגם אותו אני קורא.

עובד חיוני, אבל במשמרות. ככה שחלק מהזמן אני בבית והשארתי את הסגן שלי לגור במשרד, הוא עוד צעיר ולישון עם מזרן על הרצפה יחשל אותו.

SandChicken אמר/ה:
מאז התאונה אני עובד מהבית

מה קרה? הכל בסדר?

החלמה מהירה ורפואה שלמה.
מדהים לראות איך זום פשוט גורם לחיים שלנו להיראות אחרת, נראה לי שזה אחד השינויים לטובה שיגיעו בעקבות הקורונה - כל היכולות לעבוד מהבית, ללמוד מהבית ולשמור על קשרים חבריים מהבית.
אישית, אני במצב שאם אני בבית זה עם שלושה זאטוטים שדורשים המון תשומת לב ואני מותש ביתר הזמן. בזמן שאני בעבודה, אז אני עובד.
מבחינת משחקים, אז כמו שכתבתי במקום אחר - משחקי תפקידים עם הילדים שזה מגניב, בייחוד שאנחנו מחליפים את תפקיד המנחה עם הבכורה. וגם משחקי לוח עם הילדים.
עם הקבוצות של החברים, אנחנו בהשבתה כרגע, למרות שאנחנו רוצים לנסות לשחק משחקי לוח בזום. מה שמעצבן זה שאנחנו בערך במרחק של שני סשנים מסיום הקמפיין של מורדי השאול :(.

יש לי פחות זמן מתמיד...

גם עובד מהבית במשרה מלאה (צריך לתת 9.5 שעות ביום) וגם שומר על הילד בתורות ביחד עם אשתי (שגם היא אמורה לעבוד מהבית בצורה מלאה)

אשתי ואני שנינו עובדים חיוניים (היא פסיכולוגית קלינית, אני רופא משפחה) ועם שני ילדים קטנטנים. אז בעיקר עובדים ועם הילדים, אחרי הרדמות הילדים לשנינו עוד "עבודה שלקחנו הבייתה" מסוגים שונים, אז אין כמעט זמן פנוי.

במעט שיש אנו שומרים זמן לזוגיות (לראות סדרה שטותית/ משהוא קומי, לדבר או לשתות יין יחד), או שכל אחד מוצא "זמן התנתקות" מועט. אני לרב או קורא מעט על RPG (לאחרונה את קובץ ואנור, ועל שיטת מנוע האפוליפסה ועולם המבוך), אם כי מאוווד לאט, או משחק ב Catan Universe. היה מאוד קשה לקיים מפגשי משחק tabletop גם לפני המשבר הנוכחי, ולא ניסיתי מאז, אם כי אני מאוד מתגעגע לשחק...

בצד החיובי- קורא יותר את הפורום! היה לי הרבה פחות זמן לכך בעבר, ותמיד ניסיתי לסנו ולסחור מה לקרוא ולמה להתייחס מפאת חוסר זמן, וכעת יש לי מעט יותר זמן, ויש פה תכנים מאוד מעניינים!

באופן מוזר משהו, בזכות הקורונה אני ואשתי רואים הרבה יותר סדרות ביחד, כנראה כי שנינו בבית בערב כל יום וגם צריך להירגע מהימים המתישים. סיימנו עכשין לראות את "למה נשים רוצחות" שממש הפתיעה לטובה וגם טובה וגם משעשעת.
אני ניצלתי היום זמן מת בעבודה (בבית אין כזה דבר, הילדים שואבים זמן באופן מטורף), כדי לבחור לעצמי מתנת יומהולדת:

הבעייה היחידה שעכשיו אין לי מושג מתי/איך להביא את זה לארץ...

The oldman אמר/ה:
עם הקבוצות של החברים, אנחנו בהשבתה כרגע, למרות שאנחנו רוצים לנסות לשחק משחקי לוח בזום. מה שמעצבן זה שאנחנו בערך במרחק של שני סשנים מסיום הקמפיין של מורדי השאול .
תמיד אפשר לשחק דרך זום... זה עובד יחסית טוב, מניסיון.

ניסינו אתמול בערב לשחק את משחק הקלפים של ארקהם הורר דרך זום, ולא היה מוצלח במיוחד. גם הפסדנו בתרחיש אבל בעיקר קשה לעקוב ולהבין מה קורה על הלוח דרך הזום וזה מנתק מהמשחק.
אם הייתה גרסה דיגיטלית של המשחק אז כנראה שזה היה יותר אפקטיבי, אבל ככה זה לא היה מוצלח.

מה שכן, דווקא עבור משחקי תפקידים נרטיביים זה יכול לעבוד הרבה יותר כשהדגש הוא על הסיפור ולא על הלוח.

חזרה