• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מה אילו היסטורי- קבוצת הנקם של אבא קובנר

אני לפני כמה דקות סיימתי לשמוע את הפרק החדש של היסטוריה גדולה בקטנה https://www.podparadise.com/Podcast/1402508798

מלבד זה שזה סיפור מזעזע ומדהים, שאני אישית לא שמעתי עליו מעולם, הדמיון שלי שייט לכיווני "מה אילו"

בקצרה, אבא קובנר הקים "קבוצת נקם" ששמו להם למטרה, להרוג 6 מליון גרמנים כנקמה.
תוכנית א שלהם, היתה להרעיל מקורות מים בארבע ערים מרכזיות בגרמניה. התוכנית נכשלה, כשאבא קובנר נעצר בדרך לאירופה ונאלץ לזרוק את הרעל.
תוכנית ב היתה להרעיל את מחנות האסירים הגרמנים במינכן ודקאו, באמצעות הרעלת אספקת הלחם.
במינכן, היה חשש שהתוכנית נחשפה, ושמה עצרו.
בדכאו, הרעילו כ2000 אסירים חיילים, אבל בפועל אף אחד לא נהרג. (התוכנית היתה אגב להרעיל יותר מ10,000
)כל זה קןרה ב1946, אחרי הכנה של כמה שנים

כנראה שבן גוריון עצר אותם בעקיפין, אבל.. אני תוהה, מה היו ההשלכות אם היו מצליחים?
למשל, בלהרוג אלפי אסירים נאצים ברעל?

או להרוג רבבות(כנראה) בהרעלת המים בערים הגדולות?
האם ישראל היתה מאבדת את האהדה הבינ'ל?
או דוקא היה נוצר אפקט התרעה? איך הציבור בארץ היה מקבל את זה?

פשוט.. תוהה.

זה כבר עשו - גרמניה שאחרי מלחמת העולם השנייה רוסקה כלכלית ופוליטית, ובהנחיית מורגנטאו (שר האוצר היהודי של ארה"ב) גם הורעבה למוות, פשוטו כמשמעו.
ואז התחילה המלחמה הקרה והשיקולים השתנו. כל מה שנשאר מהתוכנית להפוך את גרמניה למדינה חקלאית בסגנון ימי הביניים הוא משאית היונימוג - שנועדה לעבודה בשדות הלפת והתגלתה כיופי של רכב שטח.

באותה תקופה כל כך הרבה אנשים בגרמניה מתו מרעב ומקור, ככה שאף אחד לא היה שם לב.
זה קצת כמו "פיגוע הסלמונלה" שעשו חסידי אושו בבר סלטים באורגון בשנות השמונים, שהצליח מאוד אבל עד שהם לא סיפרו את זה בחקירה על נושא אחר מאוחר יותר, אף אחד לא חשב שזה פיגוע אלא סתם עוד מקרה של הרעלת מזון.

היה מעניין אם הם היו מנסים לעשות את זה בהשראת עשרת המכות - הרעלת מים (בתוספת צבע אדום), פיזור צפרדעים מפיצות מחלות, כינים חולות טיפוס, ערוב נגוע בכלבת...

חזרה