הושלם שדרוג תחזוקה לפורום
שדרגנו את הפורום לגרסה עדכנית של PHPBB. אם אתם נתקלים בבעיות, זה המקום לדווח: שדרוג תחזוקה לפורום - ספטמבר 2019
בנוסף אנו שוקלים בטווח הארוך יותר לשדרג את מערכת הפורומים למערכת מודרנית יותר ונשמח לשמוע את דעתכם. זה הנושא בו אנחנו מציגים אפשרויות שונות: אז EnWorld עדכנו את האתר שלהם

מנהיג דאע''ש חוסל בעיראק

פורום הקהילה שלנו, כאן תוכלו לדבר על כל נושא שעולה על לבכם. אז שימו את המעיל בצד ובואו להתרווח אצלנו
סמל אישי של משתמש
גרגויל

מנהיג דאע''ש חוסל בעיראק

שליחה על ידי גרגויל » 31 אוקטובר 2019, 20:43

ariel127711 כתב:
31 אוקטובר 2019, 16:05
לא אמרתי לא חוקי. אמרתי ללא משפט. לדעתי לכל בן אדם באשר הוא מגיע משפט, במיוחד אם מדובר על להרוג אותו.
מטרות צבאיות חוקי לחלוטין להרוג ללא משפט, וזה חוק בינלאומי מוסכם
"אל תאמינו למה שאומרים לכם, שחקני תפקידים הם לא נאורים. אנחנו הורגים אלפים על פי העובדה שהם שחורים ומאפשרים לנשים לנהל את הקהילה שלהם."
סמל אישי של משתמש
ariel127711

מנהיג דאע''ש חוסל בעיראק

שליחה על ידי ariel127711 » 31 אוקטובר 2019, 20:50

אתם מוזמנים להמשיך להגיד את זה. זה לא משנה את הדרך שבה אני מאמין שהעולם צריך להתנהל, זאת זוכתי לחשוב שלכל אחד בעולם מגיע משפט לא משנה מה הוא עשה.

קראתם אותי אומר שאני כועס על הדרך שבה החיילים עשו? אם זה היה נשמע שאני כועס או אומר שהם היו חייבים לפעול אחרת זאת לא כווונתי.

אני סה"כ חושב שלכל אדם באשר הוא, מגיע לו משפט צודק והוגן זה שהעולם פועל אחרת אני מבין ובמידה מסויימת אני רואה בזה לגיטימיות לפעול ככה, למרות שהדעה שלי אחרת.
ספוילר
הצג
I miss you
Want to feel your spirit
I want to return to the old good times
Far from today
I want to live in a beautiful time when the world was better

Rome will return to you, Aelia Capitolina
I love you, Aelia Capitolina
To return to the times when the gods respect you, Aelia Capitolina
To return to the times when jews lived alongside Hellenists

But it will not happen, not even in one hundred years
So i will probably live without my love, Aelia Capitolina
סמל אישי של משתמש
liorgonen3
תשובות: 25

מנהיג דאע''ש חוסל בעיראק

שליחה על ידי liorgonen3 » 31 אוקטובר 2019, 20:55

אף אחד לא אומר שהדעה שלך לא נכונה, אני אמרתי שזה אולי לא פרקטי, אגב, יש סיכוי סביר שרצו לעשות לו משפט (זה היה מצטייר יפה, אם כי עדיין משפט ראווה ותו לא) אבל הוא העדיף לקחת את החיים שלו בידיים והתאבד במקום לתת שיתפסו אותו.

האמת שאם היה לו משפט זה היה עושה קצת סדר, עד היום אין הגדרה בין לאומית מסוכמת על מה זה טרור (מבחינה חוקית, אין בדיוק הגדרה נוכה להפרדה בין טרוריסט ללוחם חופש) ויכול להיות שמשפט שהיה נעשה לו היה יוצר כמה תקדימים בין לאומיים שהיו עושים הרבה סדר וחוסכים הרבה כאב ראש.
I don't want to be at the mercy of my emotions. I want to use them, to enjoy them,and to dominate them
Oscar Wilde, The Picture of Dorian Gray
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

מנהיג דאע''ש חוסל בעיראק

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 31 אוקטובר 2019, 20:59

לאריאל יש נקודה - בסופו של דבר יש את חזקת החפות ואם נוכל להוציא להורג אנשים (גם אם ברור שהם פושעים) בלי משפט מהר מאוד יקומו סטלינים שינצלו את זה לשלוח את כל מי שלא מוצא חן בעיניהם לגולאג. מצד שני, מלחמה היא אי צדק, ומוות ללא משפט של מטרות צבאיות הוא מחיר קטן לשלם. לא מדובר כאן על לתפוס מישהו ברחוב ולהעניש אותו ללא משפט, מדובר נטו על חיסול מטרה צבאית - מנהיג צבאי של כוחות האויב, וזה כשלא מסתכלים על כל הזוועות שהוא עשה. אנחנו לא תופסים מחבלים חמושים אחד אחד ומעמידים אותם למשפט, אלא מחסלים אותם במקום כמטרה צבאית - הם חמושים ובאים במטרה להרוג ולכן צריך לחסל אותם ברגע זה. אם להביא דוגמה שבוודאי תבין...
מלחמת הכוכבים 3, נקמת הסית'. מייס וינדו התעקש להביא את פלפטין למשפט למרות שמדובר בנסיבות של מלחמה ובאסיר מסוכן מאוד.

נ.ב.: ההודעה נכתבה לפני שליאור הגיב.
There, where I have passed, the grass will never grow again.

ארבעת ההנאות הגדולות ביותר - מנוחה אחרי אימון קשה, מים לגרון צמא, התבוננות באדם אהוב, וההרגשה שאחרי תפילה.
סמל אישי של משתמש
liorgonen3
תשובות: 25

מנהיג דאע''ש חוסל בעיראק

שליחה על ידי liorgonen3 » 31 אוקטובר 2019, 21:15

אגב, רק כדי להוסיף - זה לא מלחמה, מלחמה היא בין 2 מדינות. (גם אם זו הכרזת מלחמה חד צדדית). דעא"ש זו לא מדינה, (אף אחד חשוב מספיק לא הכיר בארגון כמדינה) ולכן המבצע חיסול כשמו כן הוא - מבצע. דיני המלחמה אכן מאפשרים לך לתקוף מטרות צבאיות של האויב ללא משפט או דברים כאלה (ואם אני זוכר נכון את משפט בין לאומי פומבי- גם מטרות אזרחיות שתומכות לחימה- כמו מפעלים וכאלה), אבל מבצע צבאי הוא לא בהכרח פעולה של מלחמה, ולכן עקרונית כן היה צריך להביא אותו למשפט וכו'.

לקרוא לדבר כזה מלחמה היה מעניק הצדקה מדינית לדעא"ש כי זה היה אומר שארה"ב רואה בה כמדינה (זו בדיוק הסיבה שבגינה ישראל יוצאת רק למבצעים נגד חמאס ולא היה "מלחמת עזה" או דברים כאלה. מלחמה זה רק בין מדינות. וזו הכרה לא רשמית בצד השני כמדינה)
I don't want to be at the mercy of my emotions. I want to use them, to enjoy them,and to dominate them
Oscar Wilde, The Picture of Dorian Gray
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
תשובות: 7

מנהיג דאע''ש חוסל בעיראק

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 31 אוקטובר 2019, 21:39

עברו איזה עשר שנים מאז שקראתי אותו, אבל אני זוכר שהספר הזה כיסה די טוב את הנושא מכל הכיוונים:

(חוץ מזה שיש לי סימפטיה להוצאת בריל/מרטינוס נייחוף - באחד הספרים שיצאו אצלם יש רפרנס לתזת המאסטר שלי)
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
שלח תגובה