הושלם שדרוג תחזוקה לפורום
שדרגנו את הפורום לגרסה עדכנית של PHPBB. אם אתם נתקלים בבעיות, זה המקום לדווח: שדרוג תחזוקה לפורום - ספטמבר 2019
בנוסף אנו שוקלים בטווח הארוך יותר לשדרג את מערכת הפורומים למערכת מודרנית יותר ונשמח לשמוע את דעתכם. זה הנושא בו אנחנו מציגים אפשרויות שונות: אז EnWorld עדכנו את האתר שלהם

נמצאו מים על כוכב לכת מחוץ למערכת השמש

פורום הקהילה שלנו, כאן תוכלו לדבר על כל נושא שעולה על לבכם. אז שימו את המעיל בצד ובואו להתרווח אצלנו
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 19 ספטמבר 2019, 14:52

פלאפי - אם ככה, שכנעת אותי.

אדראן - אתה במקרה קורא ב''מידה''? אני זוכר מאמר כזה שם.
מרתוס כתב:
19 ספטמבר 2019, 00:46
בתור התחלה זה לא נחשב להוכחה בשום סטנדרט רציני, אבל גם אם ניקח את זה ברצינות ונאמר שהדמיון בסיפורים נובע מהיסטוריה עתיקה משותפת ולא השפעות תרבותיות בעבר הלא מאוד רחוק, זה לא מעלה את הסבירות שהגרסה שלנו היא הנכונה, אפשר לומר שזה אולי מעלה את הסבירות שיש קמצוץ של אמת בסיפור ושמתישהו בעבר היה אסון גדול שכלל מוות של חלק נרחב מהאנושות (אולי עם אבידה של חלק מהטכנולוגיה שהייתה קיימת אז.)
שום מיתוס לא מדבר על טכנולוגיה... רק על חיסול האנושות במבול. מעבר לכך, קשה לי להאמין שהשומרים השפיעו על האצטקים והצ'רוקי באיזשהי צורה.
זה מראה על כך שכנראה בעבר הרחוק היה מבול גדול שחיסל את כמעט כל האנושות, ושרוב התרבויות בעולמנו הן צאצאי ''הניצול מהמבול''. זה הגיוני מאוד אם הגרסה התנ''כית נכונה.
סמל אישי של משתמש
פלאפי
The Three Headed Archmage
תשובות: 36

שליחה על ידי פלאפי » 19 ספטמבר 2019, 17:01

הח׳אן הטטרי כתב:
19 ספטמבר 2019, 14:52
פלאפי - אם ככה, שכנעת אותי.
שמח לשמוע שזה גרם לך לחשוב מחוץ לקופסא שאתה רגיל אליה, אבל עם כל השמחה אני עדיין לא הייתי רוצה להאמין שגרף אחד זה כל מה שלוקח כדי לשכנע אותך :)
אני ממליץ לך להרחיב אופקים ולחפש אנשים שאתה מסכים איתם וכאלו שאתה לא בהכרח מסכים איתם, ולבחון לעומק מה שיש להם להגיד. תזכור שמדע זה לא מה שמומחה אחד אמר על בסיס מחקר אחד, אלא פרדיגמה כללית שמאוששת באופן מקיף על פני מחקרים רבים, שלא תמיד מסכימים לגמרי אחד עם השני על הפרטים הקטנים, אבל כן מסכימים על התמונה הגדולה. כבני אדם, אנחנו אף פעם לא יכולים לדעת שום דבר בוודאות מוחלטת, אבל עם מספיק סקרנות וקפדנות אנחנו יכולים להגיע למסקנות שאפשר להיות מספיק בטוחים באמיתותן כדי לגזור מהם דרך פעולה עדיפה.
כיום, רוב האוכלוסיה המדעית די בטוחה בכך שהעולם מתחמם, די בטוחה שזה רע בטווח הרחוק, ודי בטוחה שבני אדם גורמים לכך עם פליטת גזי חממה. היא די בטוחה בזה באותה מידה שהיא די בטוחה שפלוטו קיים ושמוצא האדם מן הקוף. למען האמת, אנחנו כנראה יותר בטוחים בהתחממות כדור הארץ מאשר בשני הדברים האחרים, כי אף אחד לא פגש הומו ארקטוס (אחד מאבותינו הקדמונים) פנים אל פנים, ואף אחד לא הלך על פלוטו. אבל אנחנו כן חווים התחממות אקלימית ומשברים אקלימיים הולכים ומחריפים משנה לשנה, שמשפיעים על מליוני בני אדם בצורה ישירה.
למה פלאפי? כי זה פאפי! (כל הזכויות לשם "פלאפי" אינן שמורות וכל מי שקורא הודעה זו יכול להשתמש בשם זה בחופשיות, אך אם אכן ייבחר להשתמש בשם הנ"ל, צפה לתוצאות חמורות מעורך דיני – מיצי!).
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 19 ספטמבר 2019, 20:55

פלאפי כתב:
19 ספטמבר 2019, 17:01
שמח לשמוע שזה גרם לך לחשוב מחוץ לקופסא שאתה רגיל אליה, אבל עם כל השמחה אני עדיין לא הייתי רוצה להאמין שגרף אחד זה כל מה שלוקח כדי לשכנע אותך
פשוט הבנתי שהתפיסה שלי התבססה על היגיון אישי ושלך על מחקרים. בכל מקרה יש נושאים שבהם אני ראש פתוח, ויש נושאים שממש לא (מי שיצא לו להתווכח איתי יכול להעיד).

בכל מקרה, בתור ימני ומאמין שכמעט כל החברים שלו שמאלנים אתאיסטים, יוצא לי להתווכח הרבה עם אנשים שהדעות שלהם שונות משלי...
There, where I have passed, the grass will never grow again.

ארבעת ההנאות הגדולות ביותר - מנוחה אחרי אימון קשה, מים לגרון צמא, התבוננות באדם אהוב, וההרגשה שאחרי תפילה.
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
תשובות: 7

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 19 ספטמבר 2019, 22:29

"מידה" הוא אתר מפגר. עד כמה מפגר? במשך תקופה ארוכה הם פרסמו מאמרים של מתחזה בשם וילהלם רוט שקרא להידוק הקשרים בין ישראל לתנועות ניאו-נאציות.

כשהם לא מפרסמים פייקים ניאו-נאציים, הם משמשים כזרוע תעמולה ליברטריאנית שממומנת ע"י קרנות אמריקאיות ניאו-שמרניות.

אם מקור המידע שלך הוא אסופה של שטחונים, אוהדי ניאו-נאצים, אינסלים וליברטארדיאנים, אז כדאי שתחליף אותו.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
Adran

שליחה על ידי Adran » 19 ספטמבר 2019, 23:11

להיות בוטה לא עוזר לשכנוע, המפקד. בכלל, קשה לראות איך זה עוזר איכשהו.

חאן - הנה מקור לטענות האלו:
הבלוג הירוק: פיספוסים ירוקים מפלסטיק.
הנתונים שהכותב מתבסס עליהם (והמקורות מהם הם הגיעו) נראים אמינים. מצטרף לפלאפי בתמיכה לבדיקה מעמיקה, בכל נושא שהוא. סקפטיות היא כלי - היא יכולה לתרום להבנה נכונה יותר של הדברים, אבל באותה מידה להניע רצון לדעה ייחודית. כדאי להיזהר מהמטרה השנייה.
"גם אם אני לא אוהב את התוספות ששמת על הפיצה שהזמנתי, אוותר לך כי אנחנו צריכים לחסל את הטבעת האחת ביחד."
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 19 ספטמבר 2019, 23:18

Adran כתב:
19 ספטמבר 2019, 23:11
להיות בוטה לא עוזר לשכנוע, המפקד. בכלל, קשה לראות איך זה עוזר איכשהו.
אבל לפעמים, המציאות היא בוטה.
"מידה" הוא אתר תעמולה גס ואידיוטי שמפיץ זבל שמרני. הוא כל כך לא בררן בפרסומי התעמולה שלו, עד שבמשך תקופה ארוכה הוא נתן במה לאדם שלא רק הביע אהדה ולגיטימציה לתנועות ומפלגות שאין שום דרך לתאר אותן אלא כ"ניאו-נאציות" אלא שגם היה נוכל ומתחזה כל הזמן הזה.
Stupid is who stupid does
סמל אישי של משתמש
אביעד
תשובות: 43

שליחה על ידי אביעד » 20 ספטמבר 2019, 01:08

הח׳אן הטטרי כתב:
19 ספטמבר 2019, 14:52
שום מיתוס לא מדבר על טכנולוגיה... רק על חיסול האנושות במבול. מעבר לכך, קשה לי להאמין שהשומרים השפיעו על האצטקים והצ'רוקי באיזשהי צורה.
זה מראה על כך שכנראה בעבר הרחוק היה מבול גדול שחיסל את כמעט כל האנושות, ושרוב התרבויות בעולמנו הן צאצאי ''הניצול מהמבול''. זה הגיוני מאוד אם הגרסה התנ''כית נכונה.
הבנתי איך זה מראה שהיה מבול - אבל אתה יכול להסיק מזה גם מסקנה הפוכה - לא היה מבול: במבול מסופר על ניצול בודד (נוח ומשפחתו) לא מסופר על עוד אנשים שבנו תיבות ונחתו להם באמריקה, ואני מניח, על סמך מה שאמרת קודם, שאם היה שורד כזה אלוקים היה מספר לנו:
הח׳אן הטטרי כתב:
16 ספטמבר 2019, 07:40
אם אלוהים היה בורא גזע תבוני נוסף (...לשם מה?) זה פרט די קריטי בנוגע לבריאה, והוא היה מספר לנו עליו (והכתובים מתארים בפרוטרוט את תוכנית אלוהים)
אמנם ההנחה הזו לא הכרחית, אבל תן לי עוד להעיר על "הפרט הקריטי" הזה שאותו אלוקים לא סיפר לנו על המון פרטים קריטים בנוגע לבריאה, כמו למשל על קיומם של בני אדם עם עור שחור. ניתן למצוא בכתבי הרש"ר הירש, למשל, שאומר ששחורי העור באפריקה לא קיימים ואימהות המציאו אותם כדי להפחיד ילדים, וגם כשסוף סוף האמינו בהם בהתחלה חשבו שהם סתם חיות ושאפשר למכור אותם בשוק העבדים ושזה בסדר מוסרית כי הם חיות/ברואי שטן. מצטט:
הח׳אן הטטרי כתב:
15 ספטמבר 2019, 16:41
אם קיים שם גזע ''תבוני'' אז מקורו לא באלוהים ואין סיכוי שיש לו אינטיליגנציה רגשית ומודעוות עצמית כמו לבני אדם - למרות שאני בהחלט מדמיין משהו כמו הכוורות מ''אויבים'', שיושביהן נשמעים לחלוטין כמו שדים שלבשו בשר.
אם הדיון הזה היה על אפריקה ולא על החלל החיצון היית חוטף אזהרה יפה. במחשבה נוספת, זה לא הרהורי כפירה לומר שיש אפשרות למשהו שלא אלוקים ברא?
(אני מדמיין לי לרגע עולם שבו לאפריקאים יש עור ירוק ולחייזרים יש עור שחור, ואז תוהה מה יקרה לחייזרים של עולמנו כשנפגוש אותם.)

כמו כן לא ניתן למצוא בכתבי הקודש שום תשובה לשום שאלה מדעית, הם לא נועדו לזה. תחקור תלמד תהיה מדען. הרי כתבי הקודש, כפי שניתן לראות בהידברות, דיברו גם על הדינוזאורים, אלא מה? גילינו שהם דיברו על הדינוזאורים רק אחרי שגילינו שיש דינוזאורים. כתבי הקודש לא עזרו לנו בגרוש לגלות כלום על המציאות וגם לא יעזרו לנו. כל התיאוריות ה"מדעיות" שנמצאו בכתבי הקודש הוכחו כנכונות לפני כן או שהופרכו לאחר מכן. (תיאורית הכבידה של ניוטון, למשל, שהיה נוצרי אדוק, לא נבעה מכתבי הקודש או משהו.)

ניתן לראות כמה התורה שלנו לא חזתה כלום רק מהמחלוקות בין היהודים לנוצרים "כי ילד יולד לנו בן ניתן לנו" שכמובן מדבר על ישו ואין אפשרות אחרת לפרש זאת, או בין החרדים לציונות הדתית שאומרת שכל פסוקי הגאולה בתורה, בנביאים, בכתובים, ברב קוק ובנעמי שמר (!) מדברים על יום העצמאות ומדינת ישראל, ואז מקנחת בסיסמא הנדושה "אתה לא תגיד לאלוקים איך הגאולה שלו אמורה להיראות (רק לי מותר)". אגב, לגבי הגאולה כבר אמר הרמב"ם שלא נדע איך זה יקרה עד שזה יקרה, מה שהופך את האמונה הזו למוזרה ביותר, כי אי אפשר לא להאמין בה (נסו בעצמכם וחזרו אחריי - אני מאמין באמונה שלמה שיבוא אדם, שלא ידועה לי זהותו ויכול להיות כל אחד, והוא יביא את הגאולה, שאני לא יודע מה יקרה בה והיא יכולה להיות כל דבר שהוא טוב בקנה מידה לאומי, וזה יקרה בזמן לא ידוע. נסו והיווכחו שהמשפט הזה נכון, זה כמו כדור הרגעה עד הבחירות הבאות בעוד חצי שנה)

אז למה לי להתייחס לכתובים הסתומים בכתבי הקודש אם אני יכול להוציא מהם כל דבר שעולה במוחי הקודח? מבול מילא, נכתב בפירוש שהיה (ואם מדענים יגלו שלא היה מבול תכף ומיד יצוצו פרשנויות חדשות, אל דאגה), אבל כל דבר אחר אפשר להסיק כך או אחרת ואין שום הוכחה.
המפקד האלמוני כתב:
19 ספטמבר 2019, 22:29
וילהלם רוט
וסתם כהערה, הנוכל הזה הצליח לשטות ברבים וטובים מהם, למשל ynet וmako.
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 20 ספטמבר 2019, 07:40

המפקד האלמוני כתב:
19 ספטמבר 2019, 22:29
"מידה" הוא אתר מפגר. עד כמה מפגר? במשך תקופה ארוכה הם פרסמו מאמרים של מתחזה בשם וילהלם רוט שקרא להידוק הקשרים בין ישראל לתנועות ניאו-נאציות.

כשהם לא מפרסמים פייקים ניאו-נאציים, הם משמשים כזרוע תעמולה ליברטריאנית שממומנת ע"י קרנות אמריקאיות ניאו-שמרניות.

אם מקור המידע שלך הוא אסופה של שטחונים, אוהדי ניאו-נאצים, אינסלים וליברטארדיאנים, אז כדאי שתחליף אותו.
מידה היא אתר מצוין בעל רמה אינטלקטואלית גבוהה. יש להם כתבות טובות יותר וטובות פחות, יש להם כתבות שהן זהב טהור וכאלה שהן קשקוש מוחלט, כמו אצל כל עיתון. נניח הטורים של הדוקטורים יגיל הנקין ומוטי קידר הם אוצר אינטלקטואלי לדעתי. מעבר לכך מידה תמיד מפרסמים מאמארי תגובה ששולחים להם, אפילו אם עמדת הכותב לא ממש מסתדרת עם השמרנות, כך שלזכותם יאמר גם שהם מעודדים הקשבה לדעות האחר ודיון פורה (חוץ מבכתבות המתורגמות שמסיתות נגד דמוקרטים ושאכן מוציאות שם רע לעיתון).

נראה שאתה פשוט לחוץ מהעובדה שיש אתר שמפרסם מאמרים אינטלקטואליים שמסבירים יפה את העמדה השמרנית (לא ליברטריאנית, רוב הכתבות שם די מתנגדות לליברטריאניזם אם כבר), אז אתה מנסה לצייר אותם כאידיוטים בגלל טעות אחת שקרתה להם.

ואם כבר מדברים, האם יש לך תלונות דומות בנוגע ל''הארץ'', העיתון שנותן במה לתעמולה אנטי ציונית ואנטי ישראלית (כתבה אקראית שמצאתי שם טענה שהשימוש במונח ''כוחותינו'' הוא גס ופוגעני...), שמדור התרבות שלו מלא בשטויות כמו ''מלך האריות החדש הוא סרט גרוע כי הוא לא נאמן מספיק לטבע'' ו''הארי פוטר זה ספרים מסוכנים לנפש הילדים'', ושנותן במה לאנשים כמו רוגל אלפר ועודד קוטלר?

אם כן, אז אתה לפחות עקבי. אם לא, אתה צבוע, או סתם קיצוני מאוד בדעות שלך.

נ.ב.: מנהלים, אני מקווה שהתגובה שלי לא פוליטית מדי. אם כן אז תעירו לי ואערוך את מה שלא לעניין, רחמו עליי ואל תתנו לי אזהרה :roll:
There, where I have passed, the grass will never grow again.

ארבעת ההנאות הגדולות ביותר - מנוחה אחרי אימון קשה, מים לגרון צמא, התבוננות באדם אהוב, וההרגשה שאחרי תפילה.
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 20 ספטמבר 2019, 09:09

מידה, יחד עם סמינרים של "קרן התקווה", הוצאת "סלע מאיר" וספריית "שיבולת", עמותת "אל הפרט", תנועת "אם תרצו" (שהמייסד שלו הוא האדם היחיד בישראל שקיבל מבית משפט אישור לכך שאיננו נאצי) ושאר גופים שמעורבים בהם די אותם אנשים עם אותן כתובות ברחבי איו"ש, הם תאגיד תעמולה ימני-שמרני ובהרבה מקרים גם ליברטריאני ואובייקטיביסטי (אין הרבה הבדל בין ליברטריאנים ואובייקיביסטים מלבד זה שאובייקטיביסטים סוגדים לשרלטנית אין ראנד ואילו הליברטריאנים הם אנשים שראנד כינתה "היפים ימניים").

התאגיד הזה ממומן לחלוטין על ידי קרנות זרות שמזוהות עם יהודים כהניסטים, כמרי טלויזיה חשודים או סתם האחים קוק (תעשייני נפט שתורמים המון כסף לצוותי חשיבה רפובליקנים ואנטי-אקולוגיים). המטרה שלהם - להשפיע על השיח בישראל לכיוון של שמרנות כלכלית ולאומנות אתנית. זו כמו תיבת תהודה של תעמולה בה אנשים מהדהדים אחד את המסרים של השני, עוטפים אותם בנימוקים "אינטלקטואליים" שאפשר אחר כך לעשות להם קאט ופייסט, אבל בסופו של דבר, זה שופר תעמולה ותו-לא, ושופר תעמולה עם המון כסף שמושך כל מיני אנשים שממילא היו להם נטיות שמרניות.

אני לא "לחוץ" מהאתר הזה - אני פשוט חושב שהוא מלא בבולשיט. אף אחד לא משתמש ב"הארץ" בתור מקור אקדמי, והארץ הרבה פחות פוסט ציוני מהפוסט-ציונות הימנית-דתית של מידה ושות'. הדעות שלי קיצוניות? מבחינתי המדד היחיד לדעות קיצוניות הוא חוק גודווין - עד כמה הדעות של מישהו מזכירות את מה שכתוב במיין-קאמפף, תוך החלפה אלגנטית של הגזע הנדון.

אתרים ופרסומים שמרניים מהדהדים ומשכפלים את אותם מסרים - הגירה של לא לבנים היא סכנה, זכויות נשים הן סכנה, חופש הוא סכנה אלא אם כן מדובר בחופש של אנשים עשירים להתעשר עוד יותר (מין שיחדש כזה שמנסה להשתלט על מושג החירות, לרוקן אותו מכל התוכן שהוא קיבל מאז המהפכה הצרפתית בערך ולהפוך אותו למונח במיקרו-כלכלה), הומוסקסואלים הם בכלל סכנה איומה ונוראה שמאיימת על התרבות המערבית, חילוניות היא סכנה, איכות הסביבה היא סכנה איומה ונוראה ושקרית שנועדה רק להתעלל בתעשיינים עשירים ומסכנים, אנשים שמצפים למשכורת נורמלית תמורת העבודה שלהם או סתם זכות ללכת להפסקות שירותים הם איום הרסני על התרבות המערבית והכלכלה, ביטוח רפואי הוא חורבן הכלכלה והתרבות המערבית ובגללו אנשים חולים. פיכס.
סמל אישי של משתמש
פלאפי
The Three Headed Archmage
תשובות: 36

שליחה על ידי פלאפי » 20 ספטמבר 2019, 11:15

אני חושב שחרגנו מנושא הדיון המקורי יותר מדי בשלב הזה. ננעל
למה פלאפי? כי זה פאפי! (כל הזכויות לשם "פלאפי" אינן שמורות וכל מי שקורא הודעה זו יכול להשתמש בשם זה בחופשיות, אך אם אכן ייבחר להשתמש בשם הנ"ל, צפה לתוצאות חמורות מעורך דיני – מיצי!).
נעול