• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

בניית עולם

הח׳אן הטטרי

פונדקאי ותיק
פונדקאי מפגשים חבר.ה בהיכל התהילה פונדקאי החודש
שימו לב - בניית עולם, לא עולם מערכה.

לאחרונה התחלתי ממש להתעניין בכל נושא בניית העולם - לא לשם כתיבת ספר או משחקי תפקידים, שזה דבר מצויין בפני עצמו, אלא פשוט לשם יצירת העולם. במקום ליצור אחד בעצמי - משהו די קשה למען האמת - אני חושב אולי ליצור את זה בשותפות עם מישהו או מישהם שירצו להשתתף, או לכל הפחות לתת ביקורת ורעיונות. אני לא בטוח שאנשים יביעו עניין, אבל שווה לשאול.

אז, מישהו רוצה להצטרף אלי למשימה הדמוי אלוהית של בריאת עולם?

עולם מערכה נוצר עבור ההרפתקה. אתה קודם כל ממציא קונספט שיהיה מגניב לשחק בו, ואז ממציא קרסי עלילה, דב''שים מגניבים וכו'. גיאוגרפיה, היסטוריה, תרבות, מיתולוגיה, הכל במינון קטן יחסית.

עולם לשם עולם קיים בפני עצמו, ולכן ניתן, כדאי וצריך לפרט כשאתה כותב עליו - גיאוגרפיה, אקולוגיה, היסטוריה, תרבות, מיתולוגיה, הכל בא במינון גבוה. נניח אם בעולם מערכה אתה פשוט תכתוב שאיי הצפון קרים מאוד וחיים בהם פושטים ויקינגים, בעולם בפני עצמו אתה תפרט על מארג המזון בהם, על תרבות המקומיים ושפתם עד לניואנסים הקטנים, על המיתולוגיה שלהם ועל ההיסטוריה שלהם.

אני יודע שכל הגיאוגרפיה וכו' נשמע משעמם, אבל בדרכה שלה, יצירת עולם היא תהליך כיפי ויצירתי לא פחות מיצירת עולם מערכה או כתיבת סיפור - פשוט הדגש שונה.

נ.ב: אחרי מחשבה, אני חושב שעדיף לא להתחיל מעולם שלם, אלא מאזור יחיד בו, אולי אי.

אוקיי, אני אפרסם כאן למענכם ולמען מעוניינים אחרים, אם יהיו.

קודם, נחליט על הסביבה הכללית שעליה נכתוב. ארכיפלג מבודד? חבל מדברי? רכס הרים? טונדרה? נעשה גם תיאום ציפיות - נניח, אם יש קסם, ועד כמה, או מה רמת הגסויות.

בשלב הבא כדאי שנעבוד כל אחד על חלק אחר, ונביא עצות זה לזה תוך כדי. נבנה קודם את תנאי הטבע - גאוגרפיה, אקלים, אקולוגיה וכו'. אני יודע שזה נשמע משעמם, אבל מה כיף יותר מלהמציא חיות טרף?

אחר כך אפשר להתחיל לעבוד על האוכלוסיה האנושית - דת, תרבות, מנטליות, מראה, מוצא, וכו'.

במקביל, אפשר לעבוד על מיתולוגיה. זה יהיה כיף.

חזרה