• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהפכת הפרטיות של אפל

לא פעם כתבתי על הדרכים הציניות ותאבות הבצע של פייסבוק בעיקר (אך גם גוגל לעתים) משתמשות במידע שלנו ובכל הנתונים שהם אוספים עלינו כדי להרוויח.
אחת הדרכים שהם עושים את זה הוא באמצעות שתילת עוגיות שעוקבות אחריכם, בכל אתר בו יש תוספים של פייסבוק, למשל מנגנון תגובות, או פרסומות Adsense- כשעוד דרך שלהם לאסוף מידע זה באמצעות הצעת שירותי ניהול משתמשים עם sign in with google / Facebook. זה בעצם מאפשר להם לעקוב אחרי המשתמשים הרבה יותר במדויק.

ועכשיו לעצם העניין - אפל הכריזו על שירות חדש שמאפשר לבצע כניסה לאתר עם זהות האפל שלכם, אבל בצורה אנונימית כאשר אפל יספקו למשתמשים שכבת הגנה עם אימייל אקראי וללא מעקב. מכיוון שאפל לא מרוויחה כסף במסחר במידע של המשתמשים שלה, יש לה יתרון ענק. בנוסף מכיוון שכבר יש כמיליארד משתמשים של אפל, והם גם הולכים לחייב כל אפליקציה שמציעה הרשמה עם גוגל/פייסבוק להציע גם רישום עם אפל.

אישית, זה מאוד משמח אותי, אחת הסיבות שרכשתי אייפון זה בכלל הפרטיות שלי - למרות המחיר היקר - ולמשל מעולם לא נכנסתי לפייסבוק דרך הטלפון. בדיוק מסוג הדברים שאני שמח לראות מאפל.
https://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3763566,00.html

חזרה