• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הכה את הפונדקאי 26 - nav566

היי. אני משה. נעים להכיר.
אני בן 18 וכרגע מסיים בגרויות. אני גר בירושלים. אני אוהב לצייר (על המחשב), לנגן, לקרוא, וחתולים. שיחקתי מבוכים ודרקונים מאז כיתה א', והתחביב תמיד נגע לי. אני משחק מג'יק כבר כמה שנים, ונהנה מאנימה, ספרי מתח ומשחקי הפוקימון.

משחקים נוכחיים:
כיום אני משחק במבוכים ודרקונים בגרסא 3.5 ובגרסא 5, בנוסף למשחקי חופשיטה שונים. אני לרוב משחק בתפקיד השה"מ, ויוצא לי להיות שחקן לעיתים נדירות בלבד. אני שם דגש, לרוב, על משחק דמות יותר מאשר על העלילה, ומתבל את זה בבניית דמויות מנצ'קינית מדי פעם.

סיפור על התחביב:
למעשה, הסיפור הזה די חדש. אני משחק בקמפיין של גרסא 5 אשף מגננה, שהוא הדמות הראשונה שלי מנטיית תוהו רע. הדמויות שלי נוטות להיות טובות לרוב, לכן דמות רעה היא שינוי מעניין. הדמות היא זו של אשף דו קרבות המחפש אתגר, ומוכן לזרוק את כל החברים שלו מצוק בשביל קרב טוב. הוא אנוכי ומתנשא, מסתכל על קסם כעל הדרך הנעלה ביותר להילחם ועל אלפים כעל היצורים הנעלים ביותר. גזען, קטנוני, שרלטן ואכזרי - לדמות הזו יש הכל.
תיבלתי את הדמות עם בילד מעניין של אשף מגננה, שבדיעבד התברר כמעניין מדי. הבעיה התגלתה כשהקבוצה, באותו הזמן בדרגה 4, נאלצה להילחם בהידרה - יצור מדירוג אתגר 8. לשה"מ היה ברור שהקרב הזה הולך להקשות מאוד על הקבוצה, ולכלות כמעט את כל המשאבים שלה.
במהלך הקרב, הדמות שלי קפצה מול ההידרה בניסיון למשוך אותה לכיוונה. ההידרה תקפה את הדמות שלי עם כל שמונה הראשים שלה, והדמות שלי לא חטפה נזק בכלל. זו הנקודה שבה קלטנו שמשהו פה מסריח. בניתי את הדמות בצורה טיפה חזקה מדי, ובעיקרון ניצחתי את הקרב ההוא כמעט לבדי.
מאז ניסינו לספור כמה נזק אני חוטף. במהלך תשע המפגשים שהיו לנו עד עכשיו, חטפתי תשע נקודות נזק. ממוצע של נקודת נזק אחת למפגש.
אז זה כיף.

שאלת הפונדקאית הקודמת:
אם כל בני האדם היו הופכים לגזעי פנטזיה קלישאתיים (גמדים שתויים החיים תחת האדמה, אלפים היפיים חינניים, אורקים ברברים וכו'), לאיזה גזע היית הופך ומדוע?

זה קל. הייתי הופך לננס. בונה כל היום דברים, חצי מהם מתפוצצים לי בפרצוף, אבל אני מרוצה מעצמי בכל זאת.

ועכשיו השאלה שלי אליכם:
ספרו לי על טעות גדולה שעשיתם במהלך קמפיין ושהתחרטתם עליה מאוד בדיעבד.

nav566 אמר/ה:
אני שם דגש, לרוב, על משחק דמות יותר מאשר על העלילה
למה אתה מתכוון כאן? לא הצלחתי להבין.

בנוסף, איך זה לשחק דמות מנטיית תוהו-רוע? איך היא מסתדרת עם שאר חברי הקבוצה?

אני מתכוון שיש לי נטייה לשכוח מהעלילה כשאני משחק או מריץ ולהתרכז על פיתוח הדמות והאופי שלה.

לשחק דמות מנטיית תוהו רע... זה בעיקר מעניין. תוהו רע זה קטגוריה ענקית ורב מימדית, בדיוק כמו הנטיות האחרות. הדמות שלי הולך אחרי הדמויות האחרות כי היא חושבת שיש לה מה ללמוד מהם. היא סקרנית ושאפתנית, ומוכנה לחלוטין לעזור לאחרים אם זה אומר שהיא תוכל להמשיך להסתובב איתם. זה נעשה ממניעים אנוכיים, ומדי פעם הדמות עושה משהו ממש מרושע, אבל הדמויות האחרות מסתדרות איתה. זה הכל עניין של מידתיות ומשחק דמות נכון.

הבילד של אשף מגננה נשמע מעניין - אשמח לשמוע עליו קצת יותר איך בנית אותו.
בנוגע למשחקי חופשיטה, בדיוק היה לנו כאן דיון אחר שאני לא ממש מכיר אנשים שמשחקים חופשיטה - אשמח לשמוע מדוע אתם משחקים? תמיד מצאתי את המשחקים הללו נורא שרירותיים מצד המנחה כשבעצם הוא בגדול עושה מה שבא לו.

לבסוף, בנוגע לשאלה לקהל, הטעות המשמעותית ביותר (כמנחה) שעשיתי בקמפיין היה לתת לחבר לבנות דמות יותר עוצמתית מיתר הדמויות. זה היה בימים העליזים של מוד"מ, אז היה קל לבנות דברים חזקים להחריד ולא מאוזנים, וזה פשוט חרק ולא עבד טוב. מאז למדתי את הלקח ואני מקפיד על האיזון בקרב השחקנים - וגם לרוב לא אוהב לאשר כל מיני קומובאים משלל ספרים.

א. איך נכנסת לתחביב?
ב. ממתי אתה מנחה לאלישע?
ג. למה אך אחד לא קרא לך משה עד עכשיו חוץ ממני (הרי nav אותיות משה כידוע)?
ד. מה אתה מנגן ועל איזה כלי?

הטעות המשמעותית ביותר שלי בקמפיין היה לפתוח משחק לימוד בפורום. זה לא רעיון טוב. אל תפתחו משחק לימוד בפורום. לעולם. לעולם. לעולם. היו עוד טעויות מינוריות במשחקים אחרים, אבל תכלס זה המשחק הכי ארוך שיצא לי להריץ לצערי. מצד שני המשחק היה ממש נחמד, וכמעט כל השחקנים שלי בעבר ובהווה של המשחק היו מצוינים כאנשים וכשחקנים כאחד, המשחקים פה ממש נחמדים.

אביעד אמר/ה:
א. איך נכנסת לתחביב?
ב. ממתי אתה מנחה לאלישע?
ג. למה אך אחד לא קרא לך משה עד עכשיו חוץ ממני (הרי nav אותיות משה כידוע)?
ד. מה אתה מנגן ועל איזה כלי?

א. אחי הגדול שיחק, והתעניינתי, אז הוא לימד אותי את המשחק. ומשם זה התגלגל בערך.
ב. הרבה מאוד זמן.
ג. לא יודע.
ד. פסנתר. די לימדתי את עצמי לנגן, אז אני פשוט מנגן מלודיות אקראיות. לא שאני פסנתרן מקצועי או משהו, האמת שאני מנגן די רע. אבל זה נחמד, ויש לי שמיעה מוזיקלית מספיק טובה בשביל זה.

The oldman אמר/ה:
הבילד של אשף מגננה נשמע מעניין - אשמח לשמוע עליו קצת יותר איך בנית אותו.
בנוגע למשחקי חופשיטה, בדיוק היה לנו כאן דיון אחר שאני לא ממש מכיר אנשים שמשחקים חופשיטה - אשמח לשמוע מדוע אתם משחקים? תמיד מצאתי את המשחקים הללו נורא שרירותיים מצד המנחה כשבעצם הוא בגדול עושה מה שבא לו.

בעיקרון, הבילד מתמקד בלמנוע מהיריב לעשות דברים. לחשים כמו Web, Slow וCounterspell מגבילים את מה שהיריב יכול לעשות. לדמות יש זריזות 16, מה שנותן לה דרג"ש של 16 עם Mage Armor. ואז הלחש Shield מעלה את זה ל21. הדמות מטילה Blink ו-Mirror Image על עצמה, מפחיתה פרקטית את הסיכוי של היריב לבצע התקפה רלוונטית ל1/8. Fog Cloud או Web נותן ליריב חיסרון להתקפות, מה שהופך את הסיכויים שלו לפגוע בך זעומים. ואם במקרה יריב מצליח לעבור את ההגנות שלך כנגד כל הסיכויים, היכולת Arcane Ward של אשף מגננה סופגת את הנזק בשבילך. ולבסוף, אחרי שכל ההגנות הונחו, הדמות מתחילה לירות Ray of Frost על היריב. Ray of Frost חותך את המהירות של היריב, מה שמאפשר לדמות להתרחק מהיריב ולהימנע מהתקפות קפא"פ. היריב פשוט מת מהנזק של הלחשון, בלי יכולת לעשות משהו כדי להימנע מזה.
לבילד יש חסרונות, אבל ביחד עם חברי צוות שעוזרים לחפות על הדמות, ועם Wand of Magic Missile למקרה שצריך לסגור דברים מהר, זה בילד שקשה מאוד להתמודד מולו.

בנוגע לחופשיטה. כמו שאמרתי, אני אוהב לשים דגש על משחק דמות רציני, וזה בדרך כלל דוחק הצידה את הסיפור והעניין המכני. החוסר בשיטה מאפשר לי ליצור את הסיפור באופן יותר חופשי, מה שנותן את היכולת ליצור את הסיטואציות שיעוררו משחק דמות כנה בצורה הכי טובה.

בתור שחקן המג'יק השני של הפונדק, הייתי רוצה לשאול אותך כמה שאלות שאף אחד אחר לא יבין מלבדנו:
- מה אתה משחק? איזה דקים/פורמטים/צבעים וכו', מה שילובי הצבעים האהובים עליך ודברים דומים.
- אתה משחק קומנדר? אם כן, מי הקומנדר?
- כמה אתה עוקב אחרי הסיפור של מג'יק? (אני צריך אנשים לחפור להם).
nav566 אמר/ה:
ספרו לי על טעות גדולה שעשיתם במהלך קמפיין ושהתחרטתם עליה מאוד בדיעבד.
טעויות שעשיתי בתור שחקן... לא חושב כרגע על משהו רציני.
טעויות שעשיתי בתור מנחה... יש כמה, בעיקר אי-איזון מידי פעם בין דמויות, ולשכוח דברים חשובים שעשיתי בעבר:).
טעויות שעשיתי בתצור דמות, שהדמות התחרטה עליהם... יש לי כרגע דמות מתוסבכת שזה קורה לו כל מפגש שני בערך, אבל תמיד אפשר לזכור את הפעם שהשאול השתלט לי על הגוף, והרגתי יותר מחצי מהקבוצה שלנו.
החזרנו אותם אחר כך, אבל זה פצע את הדמות נפשית באופן בלתי הפיך.

אביעד אמר/ה:
בנייה אכזרית, עוד אמצא דרך לחסל את האשף שלך יחד עם כל החבורה.
שאלה שרציתי לשאול מזמן ושכחתי - אתה עדיין משחק ליטל פייטר? מה הרמה שלך? רוצה לערוך מולי קרב?

אני משחק מדי פעם. הרמה שלי לא מדהימה בכלל, אני יכול להביס את הAI בקלות אבל לא מעבר לזה.

dragonitzan אמר/ה:
בתור שחקן המג'יק השני של הפונדק, הייתי רוצה לשאול אותך כמה שאלות שאף אחד אחר לא יבין מלבדנו:
- מה אתה משחק? איזה דקים/פורמטים/צבעים וכו', מה שילובי הצבעים האהובים עליך ודברים דומים.
- אתה משחק קומנדר? אם כן, מי הקומנדר?
- כמה אתה עוקב אחרי הסיפור של מג'יק? (אני צריך אנשים לחפור להם).

אני משחק בעיקר קומנדר ולימיטד, עם סטנדרט מדי פעם. כחול הוא הצבע האהוב עלי, ושילובי הצבעים האהובים עלי הם Izzet, Azorius וTemur. אני חובב גדול של Blink, והארקטייפ האהוב עלי הוא Control או Tempo.
יש לי הרבה קומנדרים, והיו לי אפילו יותר. האהובים עלי הם Aminatou, Shirei, Unesh, Roon, Kozilek, Sidisi וRiku.
אני עוקב אחרי הסיפור הנוכחי בעקביות, ומתעדכן מדי פעם בסיפורים הישנים. הדמות האהובה עלי היא צ'אנדרה.

nav566 אמר/ה:
כחול הוא הצבע האהוב עלי
כמובן :)
nav566 אמר/ה:
הדמות האהובה עלי היא צ'אנדרה
יש! אני לא לבד!
(ועכשיו הגיע הזמן להתפנגרל על קור סט 2020 ושלוש הצ'נדרות שלו)
nav566 אמר/ה:
הארקטייפ האהוב עלי הוא Control
וחשבתי שאתה בן אדם נחמד...
nav566 אמר/ה:
Aminatou, Shirei, Unesh, Roon, Kozilek, Sidisi וRiku.
אוי ואבוי לי.
קוזילק? (איזה אחד באמת?)
עכשיו אני מפחד לשחק איתך...

בכל אופן, מגניב לראות שיש עוד שחקני מג'יק בפונדק. אנחנו צריכים להרחיב את המיני קהילה שלנו.

הבנתי את זה כשאמרת שאתה משחק קונטרול :).
בכל מקרה אתה שחקן מהסוג שמנצחים את המשחק בתור 3 (או 20 אבל לא לתת לאף שחקן אחר לשחק עד אז) עם איזה קומבו אינסופי מסריח, או שאתה לפחות גומר דברים יפה?

חזרה