• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

היום נוחתים על הירח

בשאיפה עוד כ-10 שעות בראשית תהיה על הירח ומסע שלנו ושלי של שמונה שנים מגיע לסיום :flame:
בוקר טוב! הלילה זה קורה! ישראל נוחתת על הירח!
הצוות ההנדסי של SpaceIL ושל התעשייה האווירית, עמל הלילה בחישובים האחרונים לאחר התמרון המוצלח אמש וממשיכים להכין את קבצי הפיקוד לחללית.
*שעת הנחיתה המתוכננת של בראשית היא 22:25 (ייתכנו שינויים קלים)*
*תחילת תהליך הנחיתה 22:05*
*תחילת שידור לייב מחדר הבקרה ומוקדי השידור הנוספים 21:45*
הצטרפו אלינו הלילה לרגע ההיסטורי!
בראשית בהצלחה!! 🌕🇮🇱

כאן אפשר לראות את השידור החי -
ממש התרגשות 🤩 🚀

אמנם החללית התרסקה על הירח, אבל הגענו לירח.
ההגעה הזו היא פרי המאמצים שלכם, אנשי spaceil ואנשי התעשייה האווירית, ובכללם אתה [mention]The oldman[/mention].
המחקר שעשיתם במשך שנים לא נכשל - הוא תועד בספרות המדעית, השגיאות (בחומרה ובתוכנה) יימצאו ויתוקנו, ובעוד שנתיים או שלוש אתם תנחיתו חללית שנייה על הירח, בהצלחה.
הכישלון בפרויקט הזה אינו סופי. הוא מהווה פלטפורמה לניסיון הבא, כי זה הכוח של המדענים - לעולם לא לוותר, גם כשהתיאוריות שאתה מנסח שגויות, גם כשהניסויים שלך נכשלים. כשקופרניקוס הבין שכדור הארץ עגול, המדע לא הרים ידיים. הוא חקר בהתאם לתגלית החדשה. כשאדיסון ניסה אלפי חומרם מהם ירכיב את חוט הלהט הוא לא התייאש, עד שלבסוף מצא את החומר המתאים והמציא את הנורה שלנו היום. כשאיינשטיין ניסח את תורת היחסות הקהילה המדעית הבינה שכולם חיו בשקר, אבל הם לא התייאשו והמשיכו את המחקר על גב מה שאיישטיין בנה. כשהאחים רייט בנו את המטוס הראשון הם נכשלו עשרות פעמים לפני שהצליחו. כשאתם תנחיתו חללית על הירח, ובכך תהפכו את ישראל למדינה הרביעית בעולם שמנחיתה חללית על הירח, זה יהיה אחרי כישלון. אבל אחרי הכישלון הזה, אתם תנחתו על הירח.
לכן, אי רוצה לאחל לך, דניאל, לחברת spaceil, להתעשייה האווירית, ולכל המשתתפים בפרויקט, ולאחל לכם בהצלחה אדירה בשליחת החללית הבאה.
שלוש קריאות הידד לכל המשתתפים בפרויקט!

כיפאק - היי!
כיפאק - היי!
כיפאק - היי!

בכנות, אני לא מרגיש שהכישלון הקטן הזה גורע מהפרויקט עצמו. עצם ההגעה עד לשם בניסיון הראשון וכמדינה זעירה, שוות ערך לספורטאי שבאליפות הראשונה שלו זוכה למקום שני. כל הכבוד לכולכם והמון בהצלחה בפרויקט הבא של הנחיתה על הירח - ולא משנה מה, כל מה שעשיתם עד עכשיו הוא גאווה גדולה למדינה!

שמעתי עכשיו את החדשות העצובות. עם זאת, כמו שאמרו מעלי, הן נהפכות לפחות עצובות כשמתסכלים על התמונה הגדולה ועל ההישג המרשים.
אני לא יכולה לחכות ולראות כיצד חקר החלל יתפתח בשנים הקרובות, ואיזה חלק יהיה לכם בפרוייקט המרגש הזה.

מחמם את הלב לקרוא, זה היה פרויקט אדיר ומסע מדהים. מקווה שאכן ימצאו את התקציב לבנות עוד חללית.
בכל מקרה, ביחד עם יום ההולדת זה כמעט 21 וכמעט לנחות על הירח 🤩
וזו ההודעה הרשמית

ישראל על הירח! *מנתונים ראשוניים* שהגיעו מהצוות ההנדסי של SpaceIL והתעשייה האווירית, נראה כי תקלה טכנית שארעה באחד הרכיבים גרמה לשרשרת אירועים במהלכם פסקה פעולת המנוע הראשי, ללא המנוע הראשי לא היה ניתן לבלום את החללית. עם זאת, החללית התגברה על התקלה והניעה את המנוע הראשי בשנית. אולם בשלב זה כבר לא ניתן לבלום את מהירות החללית ולהשלים את הנחיתה כמתוכנן. על פי נתונים ראשוניים שבידי הצוותים, האירוע הטכני הראשוני התרחש בגובה של כ- 14 ק"מ מעל פני הירח. בטווח 150 מטר מהקרקע, אז אבד סופית הקשר עם החללית,, הגיעה החללית למהירות אנכית של כ 500 קמ"ש לקראת הפגיעה באדמת הירח.
בשבוע הבא יתבצעו בדיקות מקיפות על מנת להבין לעומק את שהתרחש.

אני מאוד גאה גם בדרך וגם בתוצאה- נכון שלא השגנו נחיתה רכה על הירח, אבל הגענו לירח ויותר מכך גם השגנו את כל האפקט החינוכי והציבורי שרצינו.
מבחינה אישית אני מרוצה - מערכת ההנעה עבדה באופן מושלם מההתחלה ועד הסוף, וזו מערכת שתיכננו מההתחלה, פעם ראשונה בישראל.

לא מדויק - אם הן מקבלות עשרת אלפים הצבעות הן עוברות ל Review של לגו. לרוב משהו כמו 1 מתוך 10 ערכות שעוברות ל Review אכן הופכות לסטים
בכנות, בתור מישהו שחובב גם לגו, שתי הערכות הן .... בינוניות ומטה כערכת לגו. קשה לי לראות איך הן עוברות Review והופכות לסט אמיתי.

חזרה