• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הכה את הפונדקאי 23-המגדל הבודד

הדלת במגדל הגבוה נפתחה בחריקה, ושלושת ההרפתקנים נכנסו פנימה. אחרי תלאות כל כך רבות, מסעם הגיע לסיומו.
הם פוסעים בשקט אל עבר הכיסא גבוה המשענת העומד בגבו אליהם, בקצה החדר, כשלפתע הוא מסתובב.
נער יושב שם, והוא אומר:"ציפיתי לכם, הרפתקנים. התכוננו לסופכם המצער". שלושת ההרפתקנים פרצו בצחוק, ואחד מהם התקרב במהירות והניף את חרבו בזלזול.
תוך שניות היא נחתה על הרצפה, חתוכה לשניים. הנער עמד על השולחן, מחזיק בחרב אור אדומה.
אחד מהם צעק, עכשיו בחשש:"אנחנו רבים ממך! תיכנע!". הנער חייך ואמר:"אני מוקף באנשים מתים".

צרחות ברקע, סוף.

אז אחרי הפתיח הארוך הזה-מה נשמע פונדקאים? אני איתי, או המגדל הבודד. איך הגעתי לשם הזה? בכיתה ז כתבתי סיפור מדע בדיוני (שהיה מלחמת הכוכבים אבל *הרבה* פחות מוצלח), והייתה שם דמות שחיה במנזר מרוחק, בעל מגדל אחד, על כוכב מבודד. מגדל, מקום מבודד... בום! המגדל הבודד.
אני בן 16 וחצי, תלמיד כיתה יא (יאי?), לומד ובזמני הפנוי משחק משחקי תפקידים ומשחק על במה.
הגעתי לתחום משחקי התפקידים בכיתה ג, בעקבות חוג שהיה לי (וכמה שזה אבסורדי, לא נלחמנו בהרפתקה הזאת אפילו פעם אחת), הפצתי את התחביב לחברים שלי בכיתה ומשם הכל התגלגל.

באילו משחקים אני משחק/מנחה כיום:
כיום אני משחק במשחק ניהול אחד, האש והארד, המנוהל על ידי הח'אן הטטרי, בו הוא מנחה לי ליחיד בדיסקורד (מוזמנים לקרוא את הרשומות).
אני בקרוב הולך לנהל בעצמי משחק ניהול לשלושה, גם הוא בדיסקורד, שייקרא "נתיבי התהילה". גם את הרשומות שלו אני אפרסם בפורום.
בקרוב אחד מהחברים שלי הולך להנחות לי ולעוד כמה קמפיין במוריה, בימי העידן השני, בשיטה משלו.
השיטה האהובה עליי ביותר היא מו"ד 4, בעיקר בגלל הדגש על הקרבות שבה והעובדה שהיא הראשונה והיחידה שקניתי אי פעם :rolleyes: . חוץ מזה שיחקתי בכיתה ג ככל הנראה במו"ד 3.5, ושיחקתי חוץ ממוד 4 בעיקר חופשיטה.

סיפור משעשע על התחביב:
לי ולחברים שלי יש מנהג שפעם אחת בקיץ, אני מנחה להם חד"פ. הפעם האחרונה הייתה חד"פ פוליטי (הראשון אי פעם שהרצתי), והוא יצא די טוב. אבל לא עליו אני מדבר.
לפני שנתיים הנחיתי לשלושה חברים שלי חד"פ קלאסי-יש מלך מרושע שהולך להשמיד את העולם עם מבצר נע, והם צריכים לעצור אותו. אז בלי להסכיר את המחכודת הממש שטנית ששמתי להם שם, ואת העובדה שהיו שם לא מעט תקיעות סכין בגב מצידם אחד לשני, היה רגע שאני זוכר עד היום:
הם נכנסו לאחד מהמסדרונות שם, ומולם עמד ננס. כמובן שהם התפוצצו מצחוק, וישר הננס הכה בהם עם כדור אש. הם מאוד מהר התעשתו ואחד מהם הצליח לאחר כמה נסיונות לפגוע בננס. הוא היה המום ואמר:"אף אחד אף פעם לא פגע בי". בערך שני סיבובים לאחר מכן הוא כבר היה עיסה על הרצפה, והמשפט "אף אחד אף פעם לא פגע בי" הפך להיות הבדיחה הפרטית שלנו :).

שאלת הפונדקאי הקודם-אלו דמויות ששיחקת היו המעניינות ביותר עבורך ולמה?
ובכן, שיחקתי לא מעט דמויות לאורך השנים, וכמובן שאלו ששיחקתי כילד היו די שטחיות ולא מעניינות.
הדמויות שהיו יותר מעניינות הן דווקא מכאן, מהפורום, בגלל העובדה שרוב הזמן מחוץ לפורום אני המנחה, לא השחקן.
אז היו כמה דמויות מעניינות:
1)סאריק ת'נר, אלף ביצות קודר שבטעות בגד בערכים המקודשים לחברה שלו ונודה. לא שיחקתי אותו הרבה זמן, אבל בעיני רוחי ראיתי לאן הוא מתקדם. תכננתי לו הרבה דברים, עד שהגיעה תקופת מבחנים והרסה הכל :devilish: . מאוד רציתי לראות איך האלף הקודר והאלכוהוליסט נפתח אל חברי הקבוצה שלו, והתכנון הראשון שלי להראות את ההיפתחות היה קטע שבו הוא יציע לאחד מחבריו מעט מהמשקה היקר שלו, אותו הוא נושא איתו לכל מקום.
2)גארנהאר, אורק שהוא גם נכד של וארג, שהיה שליח מיוחד של באלאד סום לאיליהארה. אמנם גם הוא לא נשאר עד סוף המשחק עקב עומס, אבל הוא היה דמות כיפית ומעניינת. היו לו חיים כפולים-מצד אחד הוא שחרר עבדים והיה אדם מוסרי וטוב, אבל בסופו של דבר הוא תכנן את המרד לתועלת באלאד סום, כדי להחליש את איליהארה.

ולבסוף, השאלה שלי אליכם:
מה הדבר המצחיק/הזוי/מגניב ביותר שקרה לכם אי פעם בהרפתקה? כל דבר יתקבל, אפילו מישהו שנתקל בגמדים רוקדים הורה (בבקשה שיהיה מישהו עם גמדים רוקדים).

אכן אדם מעניין מאוד :)

המגדל הבודד אמר/ה:
מה הדבר המצחיק/הזוי/מגניב ביותר שקרה לכם אי פעם בהרפתקה?
זה קרה ב״ילדי הקיסרות״ כאן בפורום. שתי דמויות בשם לילה ואלכסנדרה ([mention]tkhag1[/mention], [mention]ליזי[/mention]) נפגשו, זממו יחד מזימות ובסוף הפכו לאויבות מושבעות. אחת מהן הלכה לג׳ונגל והשנייה לארמון. ליחה אחד, שתיהן קיבלו חזיונות אחת על השנייה: לילה חלמה שאלכסנדרה יודבת בג׳ונגל ולוחשת ״לילה אהובתי״, אלכסנדרה חלמה שלילה מציירת דיוקן שלה ומעליו כיתוב ״אהובתי מתגעגעת״. הומור מתבגרים דפוק, אני יודע, אבל שלושתנו התפקענו מצחוק (אלישע צחק כשהיה לאלכסנדרה חלום, אבל כשזה קרה לדמות שלו פחות).

אני מריץ הרפתקה הומוריסטית מאוד על מלאכים ושדים שסונג'רו לשמור בגיא הינום, כדי לשמור על "תהומות": המפלץ שישמיד את כל התרבות המערבית אם ישוחרר.
אלה הדמויות המגוחכות שמשחקות
1) שדה אלפית שמטילה לחשים בעזרת ציטוטים מטופשים ולא מוכרים מהתנ"ך .
2)+3) שני אנשי חתול תאומים סקסיים, אחד מלאך והשני שטן, שהם גם פרסומת למיץ תפוזים (אל תשאלו)
4)מטטרון, שר הפנים של אלוהים ויש לו את הקול הכי סמכותי בעולם.
5)להב החרב המתהפכת, בן דודו המוזר של להט החרב המתהפכת (חרב האש ששומרת על גן עדן). השומר הקבוע של "תהומות"
6) בלנסטון, למעשה זה "בוּצ" (הקוף של דורה), אבל בן 50, ערס, מפתח תקווה וכמובן נועל בלנסטון אדומים מדם ולא מגפים אדומות. (אף אחד לא מדבר על מה שקרה לדורה)

מזל טוב :)
חד"פ בקיץ נשמע מגניב לגמרי, כמה שעות אתם משחקים? בגיל שלך יש את הזמן לסוף-שבוע שלם ורצוף משחקים ... אני מתגעגע לדברים כאלה.
בקשר לדבר הזוי, כשיחקנו בבית הספר הייתה לי דמות של ננס, והטלתי היעלמות כדי לטפס על הגב של הדרקון ולעשות לו התקפת פתע. למרבה הצער אני רק זוכר את המהלך, אין לי מושג מי ניצח בסוף ;)

אם אני צריך למצוא את הרגע הכי מצחיק שאי פעם היה לי בקמפיין אני אצטרך לבחור בהצלה די משעשעת שיש לי.

זה היה מבוכים ודרקונים 3.5 של שחקן יחיד, אני ושאר הדבשי"ם התמודדנו מול לוחם ערפד שאסף סביבו חבורה של אנשים מוכשרים והנהיג אותם וקראה לקבוצה הזו "הקפו" (באופן די משעשע הוא היה לוזר גמור חסר כישרון בקרב אבל אם כריזמה גבוהה).
אחד מהקפו היה אשף שהיה הבן של ראש המשמר שהיה שילוב בין קוץ בתחת ומנטור ושל אשפית רונות מרושעת שהרגנו (האבא לא ידע על הבן) והיה בעל נטיה טובה סיפור רקע ואישיות שוגרמת לך לרצות לחבק אותו ולבכות.
בכל מקרה בכל מקרה זה היה השיא של ההרפתקה, הערפד הצליח להשיג את הגביע של האורקל והוא היה כמעט מוכן לשתייה ודמות המכשף שלי הסתערה לתוך המנהרה והתחילה דו קרב נגד אשף הרונות, לאחר כמה סיבובים הוא הצליח להטיל עלי הקדמת מפלצת ונכשלתי בהצלה, ואז הוא התחיל לפקוד עלי להילחם בשאר הקבוצה שלי מה שנתן לי הצלה נוספת עקב כך שבכל פעם שמבקשים ממך לעשות משהו שנוגד את הטבע שלך אתה זוכה בהצלה נוספת.
אני כמובן נכשלתי בהצלה הזו אבל למרות שהדמות הייתה מוקסמת היא לא הפסיקה לרדת על הערפד, האשף כמובן ביקש ממני להפסיק מה שהייה מאוד מנוגד לטבע של הדמות שלי (שהיה לה הרגל מגונה לעצבן את כל האויבים שלה) וזיכה אותי בזריקות הצלה, והזריקה הזו הצליחה.

הסיפור הזה לא ממש מצחיק כשמספרים אותו, אני מניח שהייתה צריך להיות שם בשביל הקטע.

אחד הדברים האהובים עלי אי פעם קרה בקמפיין חד פעמי שעסק בפיראטים. אני והחבורה נלחמנו ביסודן אוויר על ראש מגדל מאוד גבוה. החבר הנחמד שלנו, חצי אורק לוחם שהיה התותחן של הספינה, הושלך מהמגדל והצליח איכשהו להיתפס מהקיר עם הגרזנים שלו. ואז הוא נשאר תלוי שם במשך איזה חמש סיבובים בזמן שכולנו הבסנו את היסודן. זה היה קומי, צחקנו עליו מלא אחר כך.

The oldman אמר/ה:
חד"פ בקיץ נשמע מגניב לגמרי, כמה שעות אתם משחקים? בגיל שלך יש את הזמן לסוף-שבוע שלם ורצוף משחקים ... אני מתגעגע לדברים כאלה.
אז אמנם אנחנו לא משחקים במשך סוף שבוע שלם, אבל אנחנו משחקים שש-שבע שעות, לפעמים אפילו יותר, בכל חד"פ.
אבל בגלל שכל חברי הקבוצה הם אנשים מאוד עסוקים וחשובים, אנחנו בקושי מצליחים למצוא זמן משותף לפעם אחת בקיץ, אז זה קצת מבאס.

ציניות...
העת העתיקה מאוד מעניינת אותי, בדגש על האימפריה הרומית ויוון הקלאסית. חוץ משתי התקופות האלו אני גם מתעניין במאה העשרים, בעיקר בעשורים המוקדמים שלה ובמלחמות העולם.

המגדל הבודד אמר/ה:
מה הדבר המצחיק/הזוי/מגניב ביותר שקרה לכם אי פעם בהרפתקה?
היתה לי שנה נפלאה שנה שעברה בחוג של משחקי תפקידים.
במשחק הראשון, משחק היכרות עם שיטה שהמנחה הכין, שיחקנו בעולם מד"בי. היו רובוטים שהשתלטו על תהליך הייצור שלהם וכו. בקיצור, הגענו לכוכב כלשהו, דיברנו עם מישהו עם דיבוק ואז שמענו צרחות וקולות לעזרה. אז, כמו הרפתקנים מנוסים וטובים, חזרנו דרך הפורטל והודענו שכולם מתו.
במשחק שאחר כך שיחקנו, לבקשתנו, בעולם אפוקליפסת חדי קרן (כמובן) והיה באיזשהו ים קראקן. אז במקום לעזור למי שהיה שם, ניסינו להילחם בו. אחרי בערך 3 פגישות של שעה וחצי המנחה רמז לנו שאולי היה כדאי פשוט להציל את כל האנשים.
במשחק שהיה בין לבין שיחקנו בחנוכה בספיישל כריסטמס שקרה בליל כל הקדושים.
זה משנה שעברה.

לפני כמה שנים שיחקנו ואנור כמה חברים, והיה לנו גם נזיר ואורק-כהן שהיה עם ממש קצת תבונה.
השחקן של הנזיר - "יש פה דלת? בואו נרביץ לה"
המנחה - "בואו נניח שהאורק אמר את זה."

והיו עוד הרבה.
מה לדעתכם הכי מצחיק פה? אין לי מושג

חזרה