עוד שבוע וחצי לדרקוניקון 2019
עוד שבוע וחצי דרקוניקון 2019, יומיים של משחקים וכיף והשנה יש לנו המון דברים טובים - קודם כל מפגש פונדקאים, אבל גם המון משחקי תפקידים, השקה ישראלית של פאת'פיינדר 2 ועוד. אם עדיין לא נרשמתם בהרשמה המוקדמת, מוזמנים להירשם כעת, או בקופות ביום הכנס.
http://www.dragoncon.co.il/games.aspx

התנדבות לעמותה ולגופים אחרים בתחום המשחקים

פורום הקהילה שלנו, כאן תוכלו לדבר על כל נושא שעולה על לבכם. אז שימו את המעיל בצד ובואו להתרווח אצלנו
סמל אישי של משתמש
אביעד
תשובות: 32

שליחה על ידי אביעד » 10 נובמבר 2018, 20:40

MDE כתב:
10 נובמבר 2018, 20:27
בלי קשר לזה שהתגובות הציניות שלך תמיד גורמות לי אושר רב , אני ישאל אתה מדבר על המאגר פעילים ? אם כן זה לא קשור לכאן ואני מבקש שלא תכניס את זה לפה , מדובר כאן על האם להתנדב דרך העמותה או לא . המאגר לא קשור לזה מכיוון שהמאגר מפנה אנשים גם ליוזמות שבכלל לא קשורות לעמותה.
להצטרף למאגר...
MDE כתב:
אפשר לומר שיש סיכוי לא קטן גם להידרס בדרך לעבודה , אז לא נצא אף פעם מהבית ?
חושב על זה... בכל אופן יש הבדל בין לצאת מהבית לעבודה לבין לרקוד טנגו על הכביש.
MDE כתב:
אד הומינם" איך הגעת לזה ? אני השבתי על הטיעונים שלך באותה תגובה ושאלתי את זה בסוף. נראה לי קצת נוח להתחמק משאלה בעזרת מונח שלא 100% קשור לסיטואציה .
לא יודע, אתה אומר שמה שאני אומר נכון אבל זה לא משקף את המציאות, טוען שאני עושה הכללות שלא קשורות למציאות, ואז מנסה למצוא לי מניעים.
MDE כתב:
שרוב האנשים היותר "תוקפניים" כבר לא חברי עמותה וכבר לא בסגל מקבל ההחלטות , זה כבר שינוי בכיוון הנכון.
כשזה יגיע לכל האנשים היותר "תוקפניים" נדבר כאמור.
MDE כתב:
אתה באמת חושב שהעמותה לא יכולה להשתנות ?
לא אמרתי שהעמותה לא יכולה להשתנות, אלא שהיא לא השתנתה עדיין.
MDE כתב:
דיברת עם האנשים שיוצרים בתחום ? ניסית להבין את השיקולים שיש כבונים משהו בתחום הזה ? איך ציפית לשמוע עליה ?
לא יודע מה השיקולים שלהם, העובדה היא שהעמותה לא הצליחה להגיע אלי באותה המידה כמו שהפונדק ודרקוניקון ואנשים אקראיים בפייסבוק הצליחו. אני לא מתעניין רק במניעים אלא גם בתוצאות, ולא ממש ראיתי אותן כאן. אין לי מושג איך אתם אמורים להגיע אלי ולמעשה השיחה הזו גורמת לי להבין שאני לא רוצה שתגיעו אלי. ואם הייתי מקדיש זמן לטפל בגופים רקובים הייתי מטפל כרגע בגוף רקוב אחר, ונרקב בעצמי בעוד כמה שנים.
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage
תשובות: 46

שליחה על ידי Nextorl » 11 נובמבר 2018, 00:32

א. אביעד, בבקשה להפחית עם הסרקזם. זה מתחיל לעצבן.

ב. אני באמת לא מבין אותכם. אף אחד לא ביקש ממכם להתנדב לעמותה, או להתעסק איתה. אין שום סיבה לצאת ככה על העמותה, כשאתם מדברים עם בחור אחד שמנסה כן לעשות טוב, והוא בהחלט לא "קריפ" כמו אלה שאתם כל כך אוהבים להזכיר. כן, יש אנשים מחורבנים בעולם, בכל מקום. אין שום סיבה להשמיץ עמותה שלמה, שכן עושה הרבה (בעיקר במימון, אבל לא רק.)
אני מסכים שצריך לשפר אותה, במיוחד מבחינת אנשים בעייתיים יותר ופחות. בין השאר בניסוח מחדש של תקנון העמותה והתנצלות פומבית, אבל לא רק.

עם זאת, העמותה כפי שהיא עכשיו כן תומכת מאוד בקידום בתחביב בארץ. היא מעניקה מימון לדברים שלא היו יוצאים לפועל בלעדיו (כנסים, "גלגול גורלי"), מעודדת מחקרים בתחום (מקום לפרסם בו, מענקי מחקר, קישור לאנשי מקצוע) והוצאת מוצרים (חנות גיבורים). כל אלה הם דברים שבהחלט מקדמים את התחביב בארץ.

המפקד, זה שאתה לא מתעניין בכנסים זה טוב ויפה, אבל כנסים הם עיקר התחביב. מקום בו אתה יכול לפגוש אנשים חדשים, להתנסות במגוון משחקים (בין אם מבחינה מכאנית או מבחינה חוויתית), לדבר עם אנשים ותיקים בתחום שיכולים לייעץ לך, ולקנות אביזרים למשחק. בלעדיהם, יש סיכוי די גדול שלא הייתי בכלל נשאר בתחביב הזה. בזכותם פגשתי כמה אנשים נהדרים שהפכו לחברים הכי טובים שלי (והכרתי אותם בפונדק, אבל רק בכנסים פגשתי אותם פיזית), וקניתי הרבה מאוד דברים ששיפרו לי את המשחק, כמו גם למדתי המון ממשחקי כנסים והרצאות.

@MDE באמת בהצלחה עם הפרויקטים, וח"ח.
"Honor is dead, but I'll see what I can do."
Kaladin Stormblessed
סמל אישי של משתמש
אביעד

שליחה על ידי אביעד » 11 נובמבר 2018, 10:23

אני מסכים שמדובר כאן בבחור טוב, רק שהוא כן מבקש (לא מכריח, מבקש) ממני להתעסק עם העמותה, ולענות על השאלון. MDE מודה שהמצב לא משהו וקורא לנו לבוא ולנסות לשפר מבפנים. מה שאני טוען זה שאין לי כוונה לנסות לשפר את הגוף הזה מבפנים כל עוד הם לא באים ומראים לי שהם בדרך הנכונה, למשל כמו שאמרת - ניסוח מחדש של התקנון והתנצלות פומבית. כל עוד זה לא יקרה, אין לי כוונה לבוא ולמסור להם מספר טלפון.
לטענתך שהעמותה תומכת בקידום התחביב בארץ - כן, זה נכון, בגלל זה אני בכלל דן אם כדאי להצטרף אליה. לא הייתי דן בכלל על מסרת פרטים לעמותה שלא מקדמת כלום או מקדמת דברים שאני מתנגד אליהם. זה שאני בכלל מנסה להסביר למה לא כדאי להצטרף לעמותה כרגע, מסביר שאני למשעה בעד להצטרף אליה אחרי שהליקויים יתוקנו.
זה שאני לא תומך בהתנדבות לעמותה (כפי שאולדמן כתב בנושא העץ, זו לא המצאה שלי) זה לא כי אני מתנגד לקידום משחקי תפקידים, אלא כי אני מתנגד לדרך היישום בפועל שבה העמותה נוקטת כרגע.
וכנסים - לא יוצא לי להשתתף ביותר מדי לצערי :(

לכן גם אני מצטרף לנקסטורל, כי באמת הגזמתי עם הסרקזם, ומאחל ל@MDE בהצלחה עם הפרויקטים!
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage
תשובות: 46

שליחה על ידי Nextorl » 11 נובמבר 2018, 11:22

אז אל תמסור להם מספר טלפון, אף אחד לא מכריח אותך. אבל יש הבדל בין לא לעשות משהו לבין להשמיץ את העמותה בלי שיש לך אפילו שמץ של רצון לנסות ולשפר אותה.
העמותה לא מושלמת, אבל היא בהחלט לא "רקובה" כמו שאתה והמפקד נהנים לתאר אותה. יש בה כמה אנשים בעייתיים, והעמותה בפני עצמה יכולה וצריכה להשתפר, אבל היא בהחלט לא קרובה לרמות שאתם אפילו רומזים שהיא נמצאת בהם.
"Honor is dead, but I'll see what I can do."
Kaladin Stormblessed
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
תשובות: 6

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 11 נובמבר 2018, 20:16

Nextorl כתב:
11 נובמבר 2018, 00:32
אין שום סיבה לצאת ככה על העמותה
Nextorl כתב:
11 נובמבר 2018, 11:22
יש בה כמה אנשים בעייתיים
מעניין שכולם מסכימים עם מה שאני אומר - שיש שם כמה אנשים בעייתיים. אז כנראה שזה לא "לצאת ככה על העמותה", זה יותר להזהיר מפני זה שיש שם כמה אנשים בעייתיים. מספיק מישהו בעייתי אחד כדי להרוס לך את היום.

באמת שאני בטוח שMDE הוא בחור חיובי עם המון רצון טוב ומוטיבציה והתלהבות לעשות דברים טובים עם התחביב. אז אפשר לומר שאני מזהיר גם אותו. אני ממש אשמח לראות בעוד שנה-שנתיים הודעה נלהבת שלו על כל הדברים שהשתנו והתייעלו ועל קריפים שקיבלו צווי הרחקה משטרתיים מכנסים ונחסמו מרשתות חברתיות, ואז אני אומר לו "כל הכבוד, ניצחת את הרעים". אני באמת אשמח לראות הודעה כזו, ולא עוד סיפור על מישהו שבא עם מלא כוונות טובות ועכשיו יודע לספר על הטרדות ו/או שיימינג שהוא קיבל בתור שכר לעמלו.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
תשובות: 12
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 11 נובמבר 2018, 23:01

המפקד, ממש נדמה לי שאתה מתבסס על מידע לא עדכני ולא מדויק, כי רוב (ואולי כל) האנשים הלא-נחמדים שאני מכיר שפעם היו בעמותה, כבר יצאו ממנה. והם לא יצאו ממנה בטעות, אלא בתהליך שחברי העמותה היו שותפים לו. הדרישה שלך גם לא ריאלית בשום קנה מידה של מתנדבים שאני מכיר. אני לא רואה שאתה יוצא בקריאה לסגור את שבטי הצופים ברחבי הארץ כי בוגרים מתחילים עם קטינות, לאסור על קטינים להיכנס לבתי-כנסת כי יש רבנים שהתעללו מינית בנערים או לסגור את הצבא כי תת-אלוף אנס את הפקידה שלו.

בנוסף, מהנסיון שלי בכנסים (גם של העמותה) אני לא רואה את הקריפים יותר מאשר אם אני מסתובב ברחובות ראשון לציון, ששם הסיכוי שלי להיתקל במישהו מגעיל ברחוב גדול בהרבה מאשר להיתקל במישהו כזה בכנס. כמובן שהסיכוי הוא לא אפס, אבל כמו שנאמר במקום אחר - הפתרון היחידי לא לפגוש אנשים מגעילים/לא-נחמדים/קריפים זה לנעול את עצמך בבית.

לדעתי העמותה עשתה כברת-דרך מהותית קדימה, ואני אחזור על זה - המידע שלך לא מעודכן מהנסיון שלי וחבל להפיץ אותו בכזה נחרצות. זה פשוט גול-עצמי. אני מאמין שכולנו נרוויח מזה שהתחביב ישגשג בארץ.

אביעד, אשמח לדעת כמה אנשים קריפים אתה מכיר אישית שהם חברים (בהווה) בעמותה, בכמה כנסים ראית יחס לא נאות למשתתפי הכנס, וכך הלאה. התחושה שלי היא שאתה כותב דברים ששמעת מצד שני או שלישי, ומפיץ אותם כאמת. והם פשוט חוטאים לאמת. יש כאן פספוס ענק לטעמי של כל התרומה (האמיתית) של העמותה לאנשים ולתחביב בארץ. אפילו אם כן, לא כולם שם נחמדים או צדיקים. וחלק מאנשי העמותה בעבר ואני בטוח שגם תמצא כאלה בהווה הם חראות - כמו בכל המקום.
עדיין זה לא צידוק לציניות.

אני חייב לשתף כאן נושא דומה שקראתי ב BGG שבו מישהי שיתפה סיפורים על כך שגנבו כסף מדוכנים ב Essen והיא הופתעה לגלות איך בתחביב הנהדר של משחקי לוח יש גנבים. התגובה של כולם שם הייתה דרך-אגב "צאי מהסרט שאת חיה בו" לגבי כך ששחקני לוח הם כולם צדיקים.
Stealing from Booths | BoardGameGeek | BoardGameGeek
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
אביעד

שליחה על ידי אביעד » 12 נובמבר 2018, 11:51

אולדמן
סוף סוף יש כאן מישהו שמדבר לעניין בשבח העמותה.
אני מדגיש שוב - אין לי מושג על העמותה, ולא פגשתי חברים בה מעולם.
כי בעצם בהתחלה הבעתי באגודה למשחקי תפקידים אמון מלא, בעקבות זה שהיא תומכת בגלגול גורלי, וטענתי שאני בוטח בגוף הזה.
אחר כך בא המפקד ואמר שיש אנשים קריפים באגודה, וmde בא והודה בזה בפה מלא, ורק אמר שאף על פי כן טוב להתנדב שם. ואז גם נקסטורל הצטרף לחגיגה והודה בזה, אם כי בצורה יותר מסויגת ופחות חד משמעית.
ורק עכשיו הגעת ואמרת שהאגודה כבר בסדר. זה מה שרציתי לשמוע. אתה גם טיפוס יותר אמין מהמפקד בעיני, בין היתר כי פגשתי אותך אישית ואתה מוכר בארץ בתור המארגן של דרקוניקון ומוציא ספרים לאור.

אחזור על עצמי - עכשיו כשאני שומע מישהו אמין שמכיר את העמותה מבפנים ואומר שהיא כבר השתפרה - אני יוצא מהדיון הזה. ברגע שיש ויכוח על המציאות שאין לי בה מושג אין לי מה להוסיף כאן. כל עוד המציאות הייתה מוסכמת על כולם - יש אנשים קריפים באגודה - והשאלה הייתה אם כדאי להצטרף ולשנות - התשובה שלי שלילית. לגבי השאלה האם יש אנשים קריפים בעמותה - אני לא יודע את התשובה.

לכן אני יוצא מהדיון הזה. אין לי מה להוסיף כרגע.

בנושא המציאותי אן לי מושג.
בנושא העקרוני (בהנחה שאכן יש באגודה אנשים קריפים) הבעתי את עמדתי בצורה מספיק ברורה, ולא נראה לי שאצליח כרגע להשתכנע מעמדת הצד השני בכל מקרה.

תודה
שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה