• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

התנדבות לעמותה ולגופים אחרים בתחום המשחקים

MDE אמר/ה:
בנוגע לקריפיות של ארגון אתה יכול לפרט , האם מישהו שהוא חבר עמותה היום פגע בך בשלב כלשהו בעבר ?

נאמר זאת כך. מספיק שליותר מאדם אחד שאני מכיר יש את אותו סיפור - טלפון מפתיע (בזמנים שבהם אנשים מהוגנים עובדים או לומדים, או בשבת בבוקר) כשמהצד השני של הקו יש איזה אושיית-כנסים קריפי כזה או אחר שהם פגשו אולי פעם וחצי. אושיית-הכנסים תובע ממקבל שיחת הטלפון המפתיע להגיע ולהנחות באיזשהו כנס אובסקיורי, או לבצע פעולת התנדבות כלשהי אחרת כי "כבר התנדבת פעם" או כי "קיבלתי את הטלפון שלך ממכר משותף שאמר שאתה תרצה לעזור".

סירוב להיות "מנודב" (לא ביקשו מהאנשים האלה להתנדב, דרשו מהם, פקדו עליהם, כאילו הם עובדים בשביל קריפ-העמותה המדובר) נענה בצעקות, האשמות ב"פגיעה בקהילה" והטרלות והצקות אינטרנטיות שחלקן כללו גם מרכיבים של הטרדה מינית.

אני לא ממליץ לאף אחד, ובעיקר לא לנשים ונערות, להכניס את הפרטים שלהם למאגר שיהיה נגיש לטיפוסים האלה או לחברים שלהם או לאפשר להם ליצור איתכם קשר כלשהו. אין לי מושג מי האחראים על המאגר ואם הם קריפים או לא, אבל בעמותה שהמאגר חוסה תחתיה יש עדיין פעילים מאוד מאוד מוזרים וגועליים. אולי הם נגישים למאגר ואולי לא, בכל אופן - ראו הוזהרתם.

המפקד האלמוני אמר/ה:
MDE אמר/ה:
בנוגע לקריפיות של ארגון אתה יכול לפרט , האם מישהו שהוא חבר עמותה היום פגע בך בשלב כלשהו בעבר ?

נאמר זאת כך. מספיק שליותר מאדם אחד שאני מכיר יש את אותו סיפור - טלפון מפתיע (בזמנים שבהם אנשים מהוגנים עובדים או לומדים, או בשבת בבוקר) כשמהצד השני של הקו יש איזה אושיית-כנסים קריפי כזה או אחר שהם פגשו אולי פעם וחצי. אושיית-הכנסים תובע ממקבל שיחת הטלפון המפתיע להגיע ולהנחות באיזשהו כנס אובסקיורי, או לבצע פעולת התנדבות כלשהי אחרת כי "כבר התנדבת פעם" או כי "קיבלתי את הטלפון שלך ממכר משותף שאמר שאתה תרצה לעזור".

סירוב להיות "מנודב" (לא ביקשו מהאנשים האלה להתנדב, דרשו מהם, פקדו עליהם, כאילו הם עובדים בשביל קריפ-העמותה המדובר) נענה בצעקות, האשמות ב"פגיעה בקהילה" והטרלות והצקות אינטרנטיות שחלקן כללו גם מרכיבים של הטרדה מינית.

אני לא ממליץ לאף אחד, ובעיקר לא לנשים ונערות, להכניס את הפרטים שלהם למאגר שיהיה נגיש לטיפוסים האלה או לחברים שלהם או לאפשר להם ליצור איתכם קשר כלשהו. אין לי מושג מי האחראים על המאגר ואם הם קריפים או לא, אבל בעמותה שהמאגר חוסה תחתיה יש עדיין פעילים מאוד מאוד מוזרים וגועליים. אולי הם נגישים למאגר ואולי לא, בכל אופן - ראו הוזהרתם.

ברגע שאני מקשר בין שני הצדדים, אני באופן אישי אומר לכל אחד מהם שאם יש בעיה כלשהי, מקצועית או אישית שיפנו אלי ואנחנו נסדר את העניין. בגלל שאני מכיר את מה שאתה מתאר כאן ומנסה מאוד מאוד לשנות את זה בכמה מישורים.
עוד דבר, אנחנו באמת שואלים אם מישהו רוצה להתנדב כי אנחנו מבינים שבסופו של דבר אף אחד לא יעשה משהו כי מישהו יצעק עליו או יכריח אותו, כבר קרה לי שמישהו היה מעוניין ביוזמה מסויימת והתחרט ברגע האחרון וזה היה בסדר גמור ואף אחד לא כעס או נפגע מאף אחד.
מה שאתה תיארת הוא התוצאה של הקליקה החברתית שאני מדבר עליה.
אנשים עושים משהו בכנס וכתוצאה מכך המספר שלהם מתחיל לעבור אל אנשים( בצורה שהיא אומנם חוקית, אבל לא מקצועית בעליל ולא כל כך נעימה ) שלעיתים דיי בלחץ כי דורשים מהם דברים לא כל כך רציונלים והלחץ והתסכול האלה מובעים בשיחה.
אני חושב שאם יהיה גוף במסגרת העמותה שינסה להקנות נהלי עבודה מסודרים, יקשר בין הצדדים בצורה נעימה וכיפית, רמת המתח אצל רובנו תרד ונוכל להתחיל לעבוד כמו אנשים רגילים ולא כמו קריפים של העמותה.
לשלול את המאגר רק בגלל שהוא בחסות העמותה זה קצת פסימי אתה לא חושב? לדעתי זה לקבוע שהעמותה לא יכולה להשתנות לא משנה מה. ובגלל זה צריך להתרחק ממנה כמו מאש למרות שיש לה משאבים וניסיון שיכולים לעזור לנו.
אם לדעתך יש דרך יותר טובה עם מקרים של קריפים מהעמותה ממה שתיארתי כאן, אני ממש ישמח שנדבר על זה בפרטי

MDE אמר/ה:
בגלל שאני מכיר את מה שאתה מתאר כאן ומנסה מאוד מאוד לשנות את זה בכמה מישורים.
אז אתה מודה במה שהמפקד אומר.
MDE אמר/ה:
לשלול את המאגר רק בגלל שהוא בחסות העמותה זה קצת פסימי אתה לא חושב? לדעתי זה לקבוע שהעמותה לא יכולה להשתנות לא משנה מה. ובגלל זה צריך להתרחק ממנה כמו מאש למרות שיש לה משאבים וניסיון שיכולים לעזור לנו.
זה לא להגיד שהיא לא יכולה להשתנות, אבל זה גם לא להגיד שהיא כבר השתנתה. כשהעמותה תשתנה אז אשקול לשים את הפרטים שלי במאגר. עד אז אני לא מתקרב לשם.

פיצלתי את הנושא הזה מהנושא ההוא.
אני רוצה ללתחיל בהנחת בסיס כללית: שחקני תפקידים ולוח הם גם בני-אדם - יש בני-אדם נפלאים, יש בני-אדם בסדר ויש בני-אדם לא-נחמדים. אישית, אני חושב שבתחביב שלנו הממוצע הוא יחסית גבוה בהשוואה לקהלים אחרים, אבל היי, יש גם נשיא מדינה לשעבר שנמצא בכלא, רבנים שהטרידו נערים, שלא לדבר על זמרים, שוטרים, וכך הלאה. ולכן בכל קהילה שנמצאים בה, תמיד צריך להיזהר ולנקוט בכללי זהירות.

אבל אני חושב שכאן דברים יצאו מפרופורציה, לתת אימייל/טלפון היום זה משהו שעושים כל הזמן. אפילו תעודת זהות אני נדרש לספק לעתים קרובות לכל מיני דברים.
מאגר פעילים כמו שקיים בנושא השכן, זה משהו חיובי לדעתי לתחביב. אם את/ה רוצים להצטרף ליזום פעילות זו דרך נהדרת. כמובן שיש עוד דרכים: להנחות בכנסים ולהצטרף לסגל, להצטרף לצוות של הפונדק וכך הלאה, אבל גם שם בשלב מסוים נותנים פרטים (הפורום הוא חריג בנוף של היום, כמעט כל דבר אחר יש פרטים מזהים).
אם מאן דהוא לא רוצה למסור פרטים כמו שם/מייל/טלפון עקב חשש שיקרה XYZ, זה לגיטימי וסבבה. אבל אישית, אני כן ממליץ למי שרוצה לקבל עזרה או לקדם את התחום אז מאגר הפעילים זו דרך טובה ואני גם מאמין שהסיכוי שתתקלו במישהו קריפי נמוך בהשוואה לאוכלוסייה הכללית. סתם כדוגמא, אז נכון שלקבל טלפון מבחור לא-נחמד זה בהחלט לא נעים, אבל היום גם מישהי צעקה עליי כשעברתי במעבר חצייה בגלל שהייתי עם שלושה ילדים והכלב והיא לא הבינה למה אני גורר את הכלב... זה אומר שאני לא אצא יותר מהבית עם המשפחה?
אביעד, לפחות האנשים שאני מכיר היום בעמותה הם רובם סבבה. אני לא יכול להעיד אחד-אחד אישית, אבל העמותה מודעת לכך שהיה יחס שלילי לפעילים והועד הנוכחי משפר את המצב.
בכל מקרה, אפשר להמשיך את הדיון בנושא הזה.

אביעד אמר/ה:
MDE אמר/ה:
בגלל שאני מכיר את מה שאתה מתאר כאן ומנסה מאוד מאוד לשנות את זה בכמה מישורים.
אז אתה מודה במה שהמפקד אומר.
MDE אמר/ה:
זה לא להגיד שהיא לא יכולה להשתנות, אבל זה גם לא להגיד שהיא כבר השתנתה. כשהעמותה תשתנה אז אשקול לשים את הפרטים שלי במאגר. עד אז אני לא מתקרב לשם.

אני לא יודע אם אני "מודה" במה שהמפקד אומר הרי לא אני האיש שמסופר עליו . אבל גם אני מכיר לא מעט סיפורים של אנשים שנפגעו מיחס של חברי עמותה .
בלי קשר לעמותה ולתחום משחקי התפקידים , בכל תחום יש את האנשים היותר פוגעניים שלו , לדעתי המטרה שלנו היא לא לברוח כל פעם שאנחנו פוגשים אחד כזה אלא למצוא דרך להתמודד איתו . אם מישהו בעבודה שלך (לא מישהו בעמדה מעליך) יצעק עליך , קשה לי להאמין שמיד תעזוב את העבודה, יותר הגיוני שתמצא דרך להסתדר איתו או תתחיל לצעוק עליו בחזרה .

בלי קשר למאגר פעילים, לגבי התנדבות בעמותה.
עוד לפני שהצטרפתי לעמותה שמעתי לא מעט סיפורים על כמה העמותה היא קן צרעות שצריך להתרחק ממנו כמו מאש . ואחרי שנברתי בקבוצת הפייסבוק הרלוונטית הבנתי למה אמרו לי את זה. באמת יש הרבה מאוד אנשים שפונים בצורה לא נעימה , לא מכירים תודה על כלום וגם לא עושים לך חשק להמשיך לעשות ובטח שלא להתנדב דרכם וזה בלי קשר לזה שרוב האנשים החכמים שאני מעריך אמרו לי שכל דבר שהעמותה עשתה יש בו ניחוח של משהו רקוב . אני בשום פנים באופן לא מתעלם מכל הדברים האלו, להפך אני מבין אותם ממש טוב.
עם זה שזה נאמר, עדיין חשוב לי שיהיו יוזמות בתחום משחקי תפקידים בישראל כי אני מבין שאולי אני עכשיו מסודר בקבוצה קבועה , אבל יש עשרות ילדי חוגים שסיימו את החוג לפני כמה חודשים ולא יודעים איפה לשחק עכשיו ובנוסף אליהם עוד כמה עשרות אנשים מהפריפריות השונות שגם לא מצליחים לארגן קבוצה קבועה כי לצערי אין פיזור אחיד כל כך של רולפליירים על פני הארץ. ואני חושב שיש לכל אחד מאיתנו אחריות לעשות כל מה שהוא יכול כדי להנגיש למי שרוצה את האפשרות לשחק במשחק התפקידים שהוא רוצה.
אחרי שעברנו על זה בואו ונסקור את האופציות שעומדות סביבי. מצד אחד יש כנסים ואני יכול להתנדב בהם , אבל חוץ מדרקוניקון הרוב המוחלט של כנסי משחקי תפקידים לא מצליח להעלות את מספר האנשים שבאים אליו , כלומר לא מצליח לפנות לקהל חדש (החברה שיצאו מהחברות חוגים ועוד...). אז אם אנחנו שמים כנסים בצד , מה אפשר לעשות כדי לקדם משחקי תפקידים ולהנגיש אותם ברחבי הארץ? אפשר ליצור עוד מועדוני נוער שמבוססים על מנחים שעושים מחויבות אישית וזה נפלא , אבל צריך סכום התחלתי בשביל זה (אומנם לא גבוה, אבל אתה לא מקים עסק שיחזיר את עצמו אז...) ואפשר לפנות למשרד החינוך ולקדם משחקי תפקידים חינוכיים כחלק מחוגי קרב והעשרה (או איך שלא קוראים לזה עכשיו ) ואפשר לעשות עוד מיליון ואחד דברים שכמעט כולם דורשים כסף וחלקם אפילו לא מעט כסף . כרגע הגוף היחידי שיש לו את ההון הזה ומוכן להשקיע אותו בתחביב הוא העמותה , אני יכול להקים עמותה משלי למשחקי תפקידים ולחכות שהעמותה הנוכחית תתפרק ולקחת לה קצת מכספי הפירוק , אבל זה עבודת נמלים ויקח לי שנים עד שאני יגיע לסכומים שאני צריך בשביל שליש מהיוזמות שאני חושב שצריכות להיות בארץ. לכן אני בחרתי להיכנס לעמותה הנוכחית ולנסות בכל הכוח לשנות מה שאני יכול כדי שאני יראה שכלל האנשים בארץ שרוצים לשחק יכולים ושאנחנו מנצלים את הפוטנציאל המלא של משחקי תפקידים בחינוך, תרבות וטיפול.
זה למה אני מתנדב.
בנוגע לצעקות ולחוסר הכרת תודה מצד העמותה, אני מקדם משחקי תפקידים לא בשביל האנשים שבעמותה , בגלל זה לא כזה אכפת לי מה הם אומרים או חושבים . אני יודע שמספיק לי אדם אחד שהצליח להמשיך לשחק בזכות זה שעזרנו לו ואני מאושר עד בגג

MDE אמר/ה:
אני לא יודע אם אני "מודה" במה שהמפקד אומר הרי לא אני האיש שמסופר עליו . אבל גם אני מכיר לא מעט סיפורים של אנשים שנפגעו מיחס של חברי עמותה .
הודאה מוחלטת. לא רואה צורך להכניס את הפרטים אם חברי העמותה מודים שהעמותה מתייחסת באופן לא נאות למתנדבים, ושמשהו בדברים שהעמותה מקדמת "מסריח".

ובאופן אישי? אין לי כוונה להירשם גם אם תוכיח שהעמותה השתפרה, אין לי מה לעשות שם כרגע בכ"מ. אבל עד שזה יקרה יעברו כמה שנים, ואז יש סיכוי שכבר תהיה לי סיבה להירשם.

אביעד אמר/ה:
MDE אמר/ה:
הודאה מוחלטת. לא רואה צורך להכניס את הפרטים אם חברי העמותה מודים שהעמותה מתייחסת באופן לא נאות למתנדבים, ושמשהו בדברים שהעמותה מקדמת "מסריח".

ובאופן אישי? אין לי כוונה להירשם גם אם תוכיח שהעמותה השתפרה, אין לי מה לעשות שם כרגע בכ"מ. אבל עד שזה יקרה יעברו כמה שנים, ואז יש סיכוי שכבר תהיה לי סיבה להירשם.
"שרוב האנשים החכמים שאני מעריך אמרו לי שכל דבר שהעמותה עשתה יש בו ניחוח של משהו רקוב ."

אם אתה מצטט אותי לפחות תקרא ותרשום נכון , הכוונה הייתה בלשון עבר על מעשים שנעשו ולא על כוונות העמותה יש הבדל עצום בין השניים. חוץ מזה שאני לא חושב ככה אלא זה משהו שנאמר לי כמה וכמה פעמים על ידי אנשים שאני מעריך. כוונות העמותה נמצאות באתר העמותה , בסופו של דבר מה ששגוי הוא הביצוע לא הכוונה.

אני כן מסכים שיש אנשים בעמותה שמתנהגים בצורה לא יפה ואפילו מגעילה , זה אומר שכל העמותה היא כזאת ? זה קצת הכללה שלא כל כך מבוססת על המציאות אתה לא חושב ?

חוץ מזה אני לא כל כך מצליח להבין, מהרגע שפרסמתי אתה המאגר וגם בדיון הזה אתה באופן שיטתי מנסה למצוא פגמים גם במאגר וגם בהתנהלות העמותה ,זה כי מישהו מהעמותה התייחס אליך בצורה מגעילה או מסיבה אחרת ?

בנוסף , לפי הגישה שלך אתה מבין שיש התנהלות לא נכונה של ארגון שיש בו פוטנציאל עצום לקידום משחקי תפקידים בארץ אבל מעדיף לשבת בצד כמה שנים בתקווה שדברים יסתדרו בו מתישהו מעצמם ?
אם כן אז זה מוביל אותי לשאלה אחרת , האם חשוב לך לקדם משחקי תפקידים בארץ ישראל ואם כן כמה אתה מוכן להשקיע בשביל זה ?
אם הגישה שלך היא לא מה שהצגתי ואתה כן פועל לקידום משחקי תפקידים, לדעתך יש דרך יעילה יותר לקדם את התחום בארץ? אני ישמח לשמוע .

"קידום משחקי תפקידים" ו"משחקי תפקידים" הם שני תחביבים שלפעמים חופפים אבל בעיקרון נפרדים.
העמותה "מקדמת" משחקי תפקידים מאז 1998 בערך ולא נראה לי שהתחום "קודם" מאוד בזכותה - עובדה שהשאלה היא "למה לכנסים באים בעיקר אותם אנשים שהם בעיקר חברים של אותם אנשים שהיו אושיות-כנסים בעשור הראשון של שנות האלפיים והיום הם אושיות-רשת של ענייני כנסים"?

MDE אמר/ה:
לדעתך יש דרך יעילה יותר לקדם את התחום בארץ

כן. לייצר תוכן. ילד חוגים מהפריפריה לא באמת צריך לנסוע לתל-אביב כדי לחזות במופע התפעלות-עצמית של איזה ברנש-פייסבוק לא מסופר שכמה קטינים אמרו לו פעם שהוא שה"מ ממש טוב ומאז הוא עף על עצמו. עדיף שהוא יוכל למצוא במרחק גיגול פשוט הרפתקאות מגניבות ורעיונות משחק מעניינים (וכשאני אומר מעניינים אני לא מתכוון לכל מיני דברים מיוחדג'ים והיפסטריים), להתכתב בקצב שלו עם ילדים כמוהו ועם אנשים שלא יגידו לו "אתה מטומטם כי אתה לא מיוחד כמוני" אלא "מה שאתה עושה כרגע ממש מטומטם ואני אומר את זה כי עשיתי דברים עוד יותר מטומטמים כשהייתי קטן אז בוא תשמע משהו אחר שיהיה מגניב יותר", למצוא כל מיני סקירות על משחקים שהוא בחיים לא שמע עליהם לפני זה וכו'.

העמותה? זה בשביל אנשים שרוצים לשחק בלהיות עמותה. גם אם לא כולם שם אנשים מגעילים עד קריפיים ברמה של צו הרחקה, מספיק שיהיו אחד או שניים כאלה, או שלושה-ארבעה לשעברים שעדיין מסתובבים מסביב לעמותה כמו שזבל ממעבורות חלל מסתובב מסביב לכדור הארץ, כדי להוציא לי למשל את החשק לאינטראקציה עם הגוף הזה. כי מי שנפגע, לא מעניין אותו שלא כולם פוגעניים - מספיק שיהיה קריפ פוגעני אחד. אתה היית שולח את הבת שלך לבית ספר שכל המורים בו סבבה חוץ מהבעל של המנהלת שהוא במקרה פדופיל ובא הרבה פעמים לבקר את אשתו?

MDE אמר/ה:
אם מישהו בעבודה שלך (לא מישהו בעמדה מעליך) יצעק עליך , קשה לי להאמין שמיד תעזוב את העבודה, יותר הגיוני שתמצא דרך להסתדר איתו או תתחיל לצעוק עליו בחזרה .

אבל זאת לא עבודה. זו פעילות וולנטרית שאמורה להיות כייפית. היית ממשיך ללכת למסעדה אם כל פעם שאתה אוכל עובר שם קבצן ומראה כל מיני פצעים מגעילים על גופו כדי לקושש כסף לסמים?

MDE אמר/ה:
גם אני מכיר לא מעט סיפורים של אנשים שנפגעו מיחס של חברי עמותה .

MDE אמר/ה:

מ.ש.ל

המפקד האלמוני אמר/ה:
"קידום משחקי תפקידים" ו"משחקי תפקידים" הם שני תחביבים שלפעמים חופפים אבל בעיקרון נפרדים.
העמותה "מקדמת" משחקי תפקידים מאז 1998 בערך ולא נראה לי שהתחום "קודם" מאוד בזכותה - עובדה שהשאלה היא "למה לכנסים באים בעיקר אותם אנשים שהם בעיקר חברים של אותם אנשים שהיו אושיות-כנסים בעשור הראשון של שנות האלפיים והיום הם אושיות-רשת של ענייני כנסים"?

MDE אמר/ה:
לדעתך יש דרך יעילה יותר לקדם את התחום בארץ

כן. לייצר תוכן. ילד חוגים מהפריפריה לא באמת צריך לנסוע לתל-אביב כדי לחזות במופע התפעלות-עצמית של איזה ברנש-פייסבוק לא מסופר שכמה קטינים אמרו לו פעם שהוא שה"מ ממש טוב ומאז הוא עף על עצמו. עדיף שהוא יוכל למצוא במרחק גיגול פשוט הרפתקאות מגניבות ורעיונות משחק מעניינים (וכשאני אומר מעניינים אני לא מתכוון לכל מיני דברים מיוחדג'ים והיפסטריים), להתכתב בקצב שלו עם ילדים כמוהו ועם אנשים שלא יגידו לו "אתה מטומטם כי אתה לא מיוחד כמוני" אלא "מה שאתה עושה כרגע ממש מטומטם ואני אומר את זה כי עשיתי דברים עוד יותר מטומטמים כשהייתי קטן אז בוא תשמע משהו אחר שיהיה מגניב יותר", למצוא כל מיני סקירות על משחקים שהוא בחיים לא שמע עליהם לפני זה וכו'.

העמותה? זה בשביל אנשים שרוצים לשחק בלהיות עמותה. גם אם לא כולם שם אנשים מגעילים עד קריפיים ברמה של צו הרחקה, מספיק שיהיו אחד או שניים כאלה, או שלושה-ארבעה לשעברים שעדיין מסתובבים מסביב לעמותה כמו שזבל ממעבורות חלל מסתובב מסביב לכדור הארץ, כדי להוציא לי למשל את החשק לאינטראקציה עם הגוף הזה. כי מי שנפגע, לא מעניין אותו שלא כולם פוגעניים - מספיק שיהיה קריפ פוגעני אחד. אתה היית שולח את הבת שלך לבית ספר שכל המורים בו סבבה חוץ מהבעל של המנהלת שהוא במקרה פדופיל ובא הרבה פעמים לבקר את אשתו?

MDE אמר/ה:
אם מישהו בעבודה שלך (לא מישהו בעמדה מעליך) יצעק עליך , קשה לי להאמין שמיד תעזוב את העבודה, יותר הגיוני שתמצא דרך להסתדר איתו או תתחיל לצעוק עליו בחזרה .

אבל זאת לא עבודה. זו פעילות וולנטרית שאמורה להיות כייפית. היית ממשיך ללכת למסעדה אם כל פעם שאתה אוכל עובר שם קבצן ומראה כל מיני פצעים מגעילים על גופו כדי לקושש כסף לסמים?

MDE אמר/ה:

MDE אמר/ה:

מ.ש.ל

אתה חוזר על מה אני אומר, אני יודע שהעמותה לא התנהלה נכון ב20 שנים האחרונות . אם אני רוצה לקדם משחקי תפקידים כיום לדעתך עדיף לי לרשום עמותה חדשה ולהתחיל מ0 או לנסות ולסייע לעמותה הנוכחית להיות יותר יעילה ומקצועית?

קידום משחקי תפקידים זה סוגיה מיוחדת שזה נוגע ללמה אנשים עושים את זה. אני מסכים איתך שיש לא מעט אנשים היום בקרב חברי העמותה שמנהלים כנסים פחות מהסיבה שחשוב להם לקדם את משחקי תפקידים כתחביב אלא בגל שהתחביב שלהם הוא לארגן כנסים למשחקי תפקידים. זה אומר מיד שכולם כאלה ? וגם אם יש משני הסוגים האם אתה צריך ישר לפסול את הסיבה של לעשות משהו לא רק מתוך שליחות אלא כי זה כיף?

בנוגע ליצור תוכן , איך לדעתך כדי ליצור מערך שיספק את התוכן ? איך אנשים חדשים יחשפו למערך ? איך אתה יכול להיות בטוח שדווקא החומר שאתה מפיץ נוגע אל רוב השחקנים שיראו ?

לנקודת האנשים הפוגעניים , בכל תחום יש אנשים כאלו . זה לא משהו שצריך להתאמץ כדי להוכיח אני בטוח ששיחה של 5 דק' עם מישהו שהיה מתישהו בקשר עם העמותה תניב לך כל מיני סיפורים מיוחדים. אז אני אמור להירתע מזה ? יש אנשים שצועקים , נכון זה לא יפה וזו ממש לא דרך יעילה לעמותה שבנויה על מתנדבים לקדם את כמות המתנדבים בה (כבר הזכרנו שהיא לא מתנהלת טוב). עכשיו תחשוב איתי ביחד , לי חשוב לקדם את הנגישות של משחקי תפקידים בארץ , כרגע אין לי את הידע הנדרש במספיק תחומים ויותר גרוע , אין לי כסף כדי להרים יוזמות בעצמי, או שם כדי לפנות למימון ממשלתי . מה אני אמור לעשות ?
אתה מתאר את העמותה כאילו זה גוף רקוב שמהרגע שאתה נכנס אליו אתה נשבע לו אמונים עד יום מותך, זה ממש לא דרך נכונה להסתכל על זה . העמותה היא כלי על מנת להגשים מטרות בקידום משחקי תפקידים בארץ.
וחוץ מזה יש ארגון עם כמה אנשים פוגעניים בו , אני בטוח שחוץ מאלה שצועקים רוב חברי העמותה לא נהנים מהאווירה וכנראה לא יודעים איך לשנות אותה.

הדוגמה עם העבודה הגיעה כי הרבה מאוד אנשים מסתכלים על ההתנדבות בעיניים של ביקורת מקצועית (אני לא חושב שזו דרך נכונה אבל ככה זה מתנהל) ולכן הדרישות הן כאילו משלמים לאותם מתנדבים על הפעילות. שוב לדעתי זה לא נכון אבל זו החשיבה אצל החברה היותר קולניים העמותה.

אני ישאל בצורה אחרת , אם היה מישהו שאיתך בקורס (אם אתה סטודנט), איתך בכיתה (אם אתה תלמיד) , איתך בצופים (אם אתה בצופים) , איתך במשהו שאתה אוהב או שאתה מאמין שאתה עושה טוב בעזרת המשהו הזה . והוא מתנהג אליך לא יפה בצורה שפוגעת בך (צועק , מקלל ...). האם אתה ישר תעזוב או שתמצא דרך להתמודד איתו ?

שוב אני חוזר ואומר , כרגע לדעתי לעמותה יש לא מעט משאבים שכן יכולים לעזור מאוד לתחביב עם הכיוון הנכון , יש דרך שהיא יותר יעילה לדעתך להשיג מימון או ידע בתחומים שלי כרגע אין ?

MDE אמר/ה:
בנוגע ליצור תוכן , איך לדעתך כדי ליצור מערך שיספק את התוכן ? איך אנשים חדשים יחשפו למערך ? איך אתה יכול להיות בטוח שדווקא החומר שאתה מפיץ נוגע אל רוב השחקנים שיראו ?

אתה לא יכול לדעת איך זה יגיע ולאן, אבל אנחנו כבר במאה העשרים ואחת. אתה לא צריך להשקיע כסף בפאנזין מודפס כמו בשנות התשעים ולא לקנות איחסון ושם דומיין כמו בתחילת שנות האלפיים. אפשר לפתוח דף פייסבוק למשל, ולשים בו פוסטים או אפילו פאנזין פידיאף שהעלות היחידה שלהם היא הזמן של מי שיוצר את זה. אם זה יהיה טוב ומגניב, אנשים יאהבו את זה. נמנע מפייסבוק? יש לך את הפורום הזה ממש. תכתוב בו מספיק תוכן ומתישהו מישהו ימצא את זה כשיחפש בגוגל.

כנסים, אירועים פאנלים וכו' - יש לנו כאלה כבר יותר מעשרים שנה, לא חושב שראיתי שזה קידם משהו בתחום משחקי התפקידים מעבר לזה שכל מיני אנשים שאולי שיחקו פעם משחקי תפקידים יכלו לתת לעצמם כל מיני תארי-תפקיד ולשחק בלנהל ישיבות עם בעלי תארי-תפקיד אחרים. אם לעמותה יש את "הידע והכסף" להפיק כנסים, אבל 90% ממי שמגיע לשם זה גם ככה אנשים מהעמותה וחברים שלהם, כנראה שה"ידע" הזה לא באמת יועיל לך.

בשנים האחרונות כן היה משהו מועיל שנעשה בערוצי העמותה - רתימת משאבים לצורך הוצאת תוכן מודפס - אלא שמשאבי העמותה היו רק חלק מהמימון (שנאסף במימון המונים, שפורסם לא רק בערוצי הפרסום של העמותה) - העמותה הייתה כאן אמצעי מסייע, אבל לא הכרחי.

MDE אמר/ה:
אני ישאל בצורה אחרת , אם היה מישהו שאיתך בקורס (אם אתה סטודנט), איתך בכיתה (אם אתה תלמיד) , איתך בצופים (אם אתה בצופים) , איתך במשהו שאתה אוהב או שאתה מאמין שאתה עושה טוב בעזרת המשהו הזה . והוא מתנהג אליך לא יפה בצורה שפוגעת בך (צועק , מקלל ...). האם אתה ישר תעזוב או שתמצא דרך להתמודד איתו ?

זה מאוד תלוי. אם מדובר במקום עם אווירה מרעילה, במקום שבו האנשים הרעילים מקבלים תמיכה וגיבוי (כי הם חברים-של או מקורבים להנהלה או משהו) ואם זה משהו וולנטרי לגמרי שאמור להיות כיף ועכשיו זה כבר לא כיף וחושף אותך לאנשים רעים והתנכלויות - כל אדם סביר היה קם ועוזב, בעיקר אם יש לו חלופה.

לפחות שנינו מסכימים על זה שיש הרבה סיפורי זוועה ועדויות אמינות על אי-הנעימות הכרוכה באינטראקציה עם אושיות-עמותה-מטעם-עצמם למיניהם. כולנו מכירים לפחות שני אנשים שיכולים להביא דוגמא לחוויות מטרידות ואף מפחידות מכך. אולי לך זה נראה נורא הרואי להקריב את עצמך בלנסות לשנות מבפנים כדי "לקדם את התחום" (איך?) או סתם כי אתה נורא אוהב כנסים ורוצה לראות הרבה כאלה (אני לא מת על כנסים) אבל לי זה נראה לא כדאי ולא בריא.

יש הרבה שחקני תפקידים בארץ שחיים טוב מאוד בלי שום צורך בשירותי העמותה בכלל ו"התנדבות" בשורותיה בפרט. לא באמת צריך אותה כדי לשחק משחקי תפקידים והתחביב מקדם את עצמו לגמרי בלי קשר אליה. אין שום סיבה להתקרב לעמותה אלא אם כן אתה רוצה לשחק בלהיות איש עמותה.

המפקד האלמוני אמר/ה:
MDE אמר/ה:

אתה לא יכול לדעת איך זה יגיע ולאן, אבל אנחנו כבר במאה העשרים ואחת. אתה לא צריך להשקיע כסף בפאנזין מודפס כמו בשנות התשעים ולא לקנות איחסון ושם דומיין כמו בתחילת שנות האלפיים. אפשר לפתוח דף פייסבוק למשל, ולשים בו פוסטים או אפילו פאנזין פידיאף שהעלות היחידה שלהם היא הזמן של מי שיוצר את זה. אם זה יהיה טוב ומגניב, אנשים יאהבו את זה. נמנע מפייסבוק? יש לך את הפורום הזה ממש. תכתוב בו מספיק תוכן ומתישהו מישהו ימצא את זה כשיחפש בגוגל.

כנסים, אירועים פאנלים וכו' - יש לנו כאלה כבר יותר מעשרים שנה, לא חושב שראיתי שזה קידם משהו בתחום משחקי התפקידים מעבר לזה שכל מיני אנשים שאולי שיחקו פעם משחקי תפקידים יכלו לתת לעצמם כל מיני תארי-תפקיד ולשחק בלנהל ישיבות עם בעלי תארי-תפקיד אחרים. אם לעמותה יש את "הידע והכסף" להפיק כנסים, אבל 90% ממי שמגיע לשם זה גם ככה אנשים מהעמותה וחברים שלהם, כנראה שה"ידע" הזה לא באמת יועיל לך.

בשנים האחרונות כן היה משהו מועיל שנעשה בערוצי העמותה - רתימת משאבים לצורך הוצאת תוכן מודפס - אלא שמשאבי העמותה היו רק חלק מהמימון (שנאסף במימון המונים, שפורסם לא רק בערוצי הפרסום של העמותה) - העמותה הייתה כאן אמצעי מסייע, אבל לא הכרחי.

MDE אמר/ה:

זה מאוד תלוי. אם מדובר במקום עם אווירה מרעילה, במקום שבו האנשים הרעילים מקבלים תמיכה וגיבוי (כי הם חברים-של או מקורבים להנהלה או משהו) ואם זה משהו וולנטרי לגמרי שאמור להיות כיף ועכשיו זה כבר לא כיף וחושף אותך לאנשים רעים והתנכלויות - כל אדם סביר היה קם ועוזב, בעיקר אם יש לו חלופה.

לפחות שנינו מסכימים על זה שיש הרבה סיפורי זוועה ועדויות אמינות על אי-הנעימות הכרוכה באינטראקציה עם אושיות-עמותה-מטעם-עצמם למיניהם. כולנו מכירים לפחות שני אנשים שיכולים להביא דוגמא לחוויות מטרידות ואף מפחידות מכך. אולי לך זה נראה נורא הרואי להקריב את עצמך בלנסות לשנות מבפנים כדי "לקדם את התחום" (איך?) או סתם כי אתה נורא אוהב כנסים ורוצה לראות הרבה כאלה (אני לא מת על כנסים) אבל לי זה נראה לא כדאי ולא בריא.

יש הרבה שחקני תפקידים בארץ שחיים טוב מאוד בלי שום צורך בשירותי העמותה בכלל ו"התנדבות" בשורותיה בפרט. לא באמת צריך אותה כדי לשחק משחקי תפקידים והתחביב מקדם את עצמו לגמרי בלי קשר אליה. אין שום סיבה להתקרב לעמותה אלא אם כן אתה רוצה לשחק בלהיות איש עמותה.

להקריב את עצמי ? אני לא הולך למות שם.
בנוגע לתוכן , ברוב הפעמים שאתה שם תוכן במקום מסוים בין אם זה פייסבוק או אפילו כאן , חלק נכבד מהאנשים לא מגיעים אליו , כשאני יצאתי מהחוג שלי בכיתה ו' לא היה לי מושג שיש כזה דבר הפונדק וגם כשגיליתי לקח לי בערך שנתיים עד שהצלחתי למצוא קבוצה בערך בגיל שלי לשחק איתה , אם היו מפרסמים את הפונדק יותר אולי היו מגיעים אליו יותר אנשים שרוצים לשחק אבל לא יודעים מאיפה להתחיל וכמו שאמרנו פרסום יכול לעלות גם כסף שלחלקנו אין. אני לא חושב שזה צריך להיות ככה ובגלל זה אני דוחף לשנות את זה , אני מסכים איתך שכנסים זה לאו דווקא הדרך הנכונה לקדם תחביב ושיש דרכים הרבה יותר טובות , בוא ותעזור לי לשנות את העמותה מבפנים ונוכל לקדם דברים שלדעתך יעזרו לתחביב יותר.
איך לשנות את התנהלות העמותה ? להבין את הלך הרוח שיש היום ולמה הוא כזה , לראות איך זה מתבטא בנהלי העמותה ולשנות אותם , לחבור לאנשים שלא אוהבים את הלך הרוח היום (ויש לא מעט כאלה), לשנות את הנהלים שלא יעילים, תוך כדי שמקדמים יוזמות שמסייעות לתחום בארץ. אם אנחנו נשב בצד אני דיי בטוח שזה לא ישתנה מעצמו .
בנוגע לחלופה למימון , להשיג כסף במימון המון זה לפעמים קשה מאוד מאוד, תראה לדוגמה את מימון ההמון של העונה השנייה של גלגול גורלי , הם בקושי הגיעו למטרה שלהם ואחרי פרסום ועובדה נכבדת מאוד. קשה לי להאמין שהם היו מצליחים להפיק עונה ראשונה בלי התמיכה הכלכלית של העמותה.
אני לא חושב שכל דבר חייב להיות דרך העמותה , אבל לפסול אמצעי כזה נראה לי לא נכון . תיקח לדוגמה את דרקוניקון שהוא כנס נפלא שעצמאי כמעט לגמרי חוץ מדבר אחד , הוא משתמש בביטוח העמותה לאירועים . אני בטוח שoldman יוכל לתת נתונים יותר מדוייקים ממני אבל ביטוח בשביל יומיים בשנה זה דבר לא כל כך זול והיה מכביד על תקציב הכנס . במקום זה העמותה משרתת את הכנס ומסייעת לו.

לפחות אנחנו מסכימים על דבר אחד - העמותה מציעה לי שירותים שאין לי בהם יותר מידי צורך או עניין (כנסים, סרטונים) ומעורבות מעבר לזו של צרכן מזדמן אלא כמארגן של ממש בנ"ל דורשת אינטראקציה עם אנשים שבסבירות גבוהה יהיו לא נעימים.

נראה כמו עיסקה לא טובה במיוחד.

זה לא חייב להישאר עיסקה לא טובה . אני כן בטוח שאפשר לשנות את האווירה בארגון הזה ולהכניס יותר יוזמות יעילות שגם העמותה תיזום . אני מסכים איתך ב100% שהמצב עכשיו הוא לא טוב, זה לא חייב להישאר ככה .
חוץ מזה שבתור מישהו שמנסה לקדם דברים שהם לא כנסים או תוכניות רשת , זו עדיין העסקה הכי טובה שאני מצאתי . זה עדיין עדיף על פני להקים עמותה חדשה בעצמי ולנסות לגייס כספים או לפתוח עסק בתחום (בדרך כלל עסקים בתחום משחקי תפקידים שהם לא חברות חוגים לא נוטים לשרוד הרבה זמן ומפסידות לא מעט כסף).

טוב, אני רוצה לציין, המפקד טען במקומי די טוב, אבל עדיין יש לי מעט להוסיף:
MDE אמר/ה:
אם אתה מצטט אותי לפחות תקרא ותרשום נכון , הכוונה הייתה בלשון עבר על מעשים שנעשו ולא על כוונות העמותה יש הבדל עצום בין השניים. חוץ מזה שאני לא חושב ככה אלא זה משהו שנאמר לי כמה וכמה פעמים על ידי אנשים שאני מעריך. כוונות העמותה נמצאות באתר העמותה , בסופו של דבר מה ששגוי הוא הביצוע לא הכוונה.
אז אני מתכוון להצטרף, רק יש לי במחשב שגיאה עם טופס ההרשמה בטעות.
MDE אמר/ה:
אני כן מסכים שיש אנשים בעמותה שמתנהגים בצורה לא יפה ואפילו מגעילה , זה אומר שכל העמותה היא כזאת ? זה קצת הכללה שלא כל כך מבוססת על המציאות אתה לא חושב ?
המפקד ענה על זה. אני לא נפגע מה99% הבסדר, אני נפגע מהאחוז הבודד שלא בסדר. לכן יש לי מנעול על הדלת. 99% מהאנשים לא יגנבו לי מהבית בלי רשות, אבל אנחנו בכל זאת מתקינים מנעולים.
MDE אמר/ה:
חוץ מזה אני לא כל כך מצליח להבין, מהרגע שפרסמתי אתה המאגר וגם בדיון הזה אתה באופן שיטתי מנסה למצוא פגמים גם במאגר וגם בהתנהלות העמותה ,זה כי מישהו מהעמותה התייחס אליך בצורה מגעילה או מסיבה אחרת ?
אד הומינם
MDE אמר/ה:
אם הגישה שלך היא לא מה שהצגתי ואתה כן פועל לקידום משחקי תפקידים, לדעתך יש דרך יעילה יותר לקדם את התחום בארץ? אני ישמח לשמוע .
לא יודע, אם יש לך דרך אחרת למנוע מהעמותה להטריד אותי זה יותר יעזור.
MDE אמר/ה:
לנקודת האנשים הפוגעניים , בכל תחום יש אנשים כאלו . זה לא משהו שצריך להתאמץ כדי להוכיח אני בטוח ששיחה של 5 דק' עם מישהו שהיה מתישהו בקשר עם העמותה תניב לך כל מיני סיפורים מיוחדים. אז אני אמור להירתע מזה ? יש אנשים שצועקים , נכון זה לא יפה וזו ממש לא דרך יעילה לעמותה שבנויה על מתנדבים לקדם את כמות המתנדבים בה (כבר הזכרנו שהיא לא מתנהלת טוב). עכשיו תחשוב איתי ביחד , לי חשוב לקדם את הנגישות של משחקי תפקידים בארץ , כרגע אין לי את הידע הנדרש במספיק תחומים ויותר גרוע , אין לי כסף כדי להרים יוזמות בעצמי, או שם כדי לפנות למימון ממשלתי . מה אני אמור לעשות ?
לא יודע לא אכפת לי. אני בחרתי לא להכני ראש בריא למיטה חולה. אם אתה רוצה לעשות את זה תיהנה.
MDE אמר/ה:
וחוץ מזה יש ארגון עם כמה אנשים פוגעניים בו , אני בטוח שחוץ מאלה שצועקים רוב חברי העמותה לא נהנים מהאווירה וכנראה לא יודעים איך לשנות אותה.
טוב, ממש לא אכפת לי שהם לא אוהבים את זה. אם הם רוצים הם יכולים לצאת מתי שבא להם. גם אני לא מכיר דרך לשנות את זה אז אני לא נכנס לשם.
MDE אמר/ה:
בנוגע לתוכן , ברוב הפעמים שאתה שם תוכן במקום מסוים בין אם זה פייסבוק או אפילו כאן , חלק נכבד מהאנשים לא מגיעים אליו , כשאני יצאתי מהחוג שלי בכיתה ו' לא היה לי מושג שיש כזה דבר הפונדק וגם כשגיליתי לקח לי בערך שנתיים עד שהצלחתי למצוא קבוצה בערך בגיל שלי לשחק איתה , אם היו מפרסמים את הפונדק יותר אולי היו מגיעים אליו יותר אנשים שרוצים לשחק אבל לא יודעים מאיפה להתחיל וכמו שאמרנו פרסום יכול לעלות גם כסף שלחלקנו אין. אני לא חושב שזה צריך להיות ככה ובגלל זה אני דוחף לשנות את זה , אני מסכים איתך שכנסים זה לאו דווקא הדרך הנכונה לקדם תחביב ושיש דרכים הרבה יותר טובות , בוא ותעזור לי לשנות את העמותה מבפנים ונוכל לקדם דברים שלדעתך יעזרו לתחביב יותר.
אולי. בכ"מ לא ממש שמתי לב לקיומה של העמותה מלבד באזכורים של גלגול גורלי ודרקוניקון, מצאתי הרבה דברים על מ"ת בפייסבוק, ולא שמעתי מילה על העמותה עד גלגול גורלי, דרקוניקון, והעץ כאן.
בכ"מ, לא ממש בא לי לעזור לך לשנות את העמותה מבפנים, אם הייתי רוצה לשנות גופים רקובים מבפנים הייתי נצמא כרגע במקום אחר לגמרי מאיפה שאני נמצא עכשיו.
MDE אמר/ה:
זה לא חייב להישאר עיסקה לא טובה . אני כן בטוח שאפשר לשנות את האווירה בארגון הזה ולהכניס יותר יוזמות יעילות שגם העמותה תיזום . אני מסכים איתך ב100% שהמצב עכשיו הוא לא טוב, זה לא חייב להישאר ככה .
בהצלחה! כשתצליח תגיד לי!

"אז אני מתכוון להצטרף, רק יש לי במחשב שגיאה עם טופס ההרשמה בטעות."
בלי קשר לזה שהתגובות הציניות שלך תמיד גורמות לי אושר רב , אני ישאל אתה מדבר על המאגר פעילים ? אם כן זה לא קשור לכאן ואני מבקש שלא תכניס את זה לפה , מדובר כאן על האם להתנדב דרך העמותה או לא . המאגר לא קשור לזה מכיוון שהמאגר מפנה אנשים גם ליוזמות שבכלל לא קשורות לעמותה.

"המפקד ענה על זה. אני לא נפגע מה99% הבסדר, אני נפגע מהאחוז הבודד שלא בסדר. לכן יש לי מנעול על הדלת. 99% מהאנשים לא יגנבו לי מהבית בלי רשות, אבל אנחנו בכל זאת מתקינים מנעולים."
אפשר לומר שיש סיכוי לא קטן גם להידרס בדרך לעבודה , אז לא נצא אף פעם מהבית ?

"אד הומינם" איך הגעת לזה ? אני השבתי על הטיעונים שלך באותה תגובה ושאלתי את זה בסוף. נראה לי קצת נוח להתחמק משאלה בעזרת מונח שלא 100% קשור לסיטואציה .

"לא יודע, אם יש לך דרך אחרת למנוע מהעמותה להטריד אותי זה יותר יעזור." מתי הם הטרידו אותך ? ובאיזה הקשר ? בנוגע למניעה בעתיד , זו בדיוק הסיבה שאני חלק מהמאגר פעילים כדי ליצור מקום שאנשים שרוצים להתנדב וליזום יכלים להגיע לשם ויפנו אליהם רק בדרך מסוימת (שעד עכשיו היא נעימה מאוד). מי שלא רוצה להתנדב לא חייב . בנוגע לאווירה בתוך העמותה זה אומנם יקח יותר זמן , אבל אם תבדוק תשים לב שרוב האנשים היותר "תוקפניים" כבר לא חברי עמותה וכבר לא בסגל מקבל ההחלטות , זה כבר שינוי בכיוון הנכון.

"לא יודע לא אכפת לי. אני בחרתי לא להכני ראש בריא למיטה חולה. אם אתה רוצה לעשות את זה תיהנה." לי אכפת , ואני יותר ממוכן להכניס ראש בריא למיטה חולה כדי לשפר את המצב בארץ. אין שום סיבה שאני יישב לי פעם בשבועיים בקבוצה שלי ולא יעזור לחברה מאילת, שדרות, קיבוץ אולגה או קיבוץ לוטם למצוא שחקנים או להציג שם את התחביב ולספק סיוע למי שצריך . בנוגע למיטה חולה, זה חייב להיות ככה ? אתה באמת חושב שהעמותה לא יכולה להשתנות ? נשמע לי מאוד פסימי , אבל זה בסדר אם זו דעתך.

"אולי. בכ"מ לא ממש שמתי לב לקיומה של העמותה מלבד באזכורים של גלגול גורלי ודרקוניקון, מצאתי הרבה דברים על מ"ת בפייסבוק, ולא שמעתי מילה על העמותה עד גלגול גורלי, דרקוניקון, והעץ כאן.
בכ"מ, לא ממש בא לי לעזור לך לשנות את העמותה מבפנים, אם הייתי רוצה לשנות גופים רקובים מבפנים הייתי נצמא כרגע במקום אחר לגמרי מאיפה שאני נמצא עכשיו."
דיברת עם האנשים שיוצרים בתחום ? ניסית להבין את השיקולים שיש כבונים משהו בתחום הזה ? איך ציפית לשמוע עליה ?
אם לא בא לך לעזור לי לשנות את העמותה מבפנים זה בסדר גמור , אולי היית במקום אחר אם היית מקדיש קצת יותר זמן לטפל בגופים רקובים , יכול מאוד גם להיות שהמקום הזה היה הרבה יותר טוב ואולי היית מצליח לקדם משהו אישי שלך על הדרך.

"בהצלחה! כשתצליח תגיד לי!"
בשמחה אני ישלח לך הודעה מפורטת ובסוף סמיילי (לדוגמה :), ;) ועוד... )כדי להעלות לך חיוך גדול על הפנים.

MDE אמר/ה:
בלי קשר לזה שהתגובות הציניות שלך תמיד גורמות לי אושר רב , אני ישאל אתה מדבר על המאגר פעילים ? אם כן זה לא קשור לכאן ואני מבקש שלא תכניס את זה לפה , מדובר כאן על האם להתנדב דרך העמותה או לא . המאגר לא קשור לזה מכיוון שהמאגר מפנה אנשים גם ליוזמות שבכלל לא קשורות לעמותה.
להצטרף למאגר...
MDE אמר/ה:
אפשר לומר שיש סיכוי לא קטן גם להידרס בדרך לעבודה , אז לא נצא אף פעם מהבית ?
חושב על זה... בכל אופן יש הבדל בין לצאת מהבית לעבודה לבין לרקוד טנגו על הכביש.
MDE אמר/ה:
אד הומינם" איך הגעת לזה ? אני השבתי על הטיעונים שלך באותה תגובה ושאלתי את זה בסוף. נראה לי קצת נוח להתחמק משאלה בעזרת מונח שלא 100% קשור לסיטואציה .
לא יודע, אתה אומר שמה שאני אומר נכון אבל זה לא משקף את המציאות, טוען שאני עושה הכללות שלא קשורות למציאות, ואז מנסה למצוא לי מניעים.
MDE אמר/ה:
שרוב האנשים היותר "תוקפניים" כבר לא חברי עמותה וכבר לא בסגל מקבל ההחלטות , זה כבר שינוי בכיוון הנכון.
כשזה יגיע לכל האנשים היותר "תוקפניים" נדבר כאמור.
MDE אמר/ה:
אתה באמת חושב שהעמותה לא יכולה להשתנות ?
לא אמרתי שהעמותה לא יכולה להשתנות, אלא שהיא לא השתנתה עדיין.
MDE אמר/ה:
דיברת עם האנשים שיוצרים בתחום ? ניסית להבין את השיקולים שיש כבונים משהו בתחום הזה ? איך ציפית לשמוע עליה ?
לא יודע מה השיקולים שלהם, העובדה היא שהעמותה לא הצליחה להגיע אלי באותה המידה כמו שהפונדק ודרקוניקון ואנשים אקראיים בפייסבוק הצליחו. אני לא מתעניין רק במניעים אלא גם בתוצאות, ולא ממש ראיתי אותן כאן. אין לי מושג איך אתם אמורים להגיע אלי ולמעשה השיחה הזו גורמת לי להבין שאני לא רוצה שתגיעו אלי. ואם הייתי מקדיש זמן לטפל בגופים רקובים הייתי מטפל כרגע בגוף רקוב אחר, ונרקב בעצמי בעוד כמה שנים.

א. אביעד, בבקשה להפחית עם הסרקזם. זה מתחיל לעצבן.

ב. אני באמת לא מבין אותכם. אף אחד לא ביקש ממכם להתנדב לעמותה, או להתעסק איתה. אין שום סיבה לצאת ככה על העמותה, כשאתם מדברים עם בחור אחד שמנסה כן לעשות טוב, והוא בהחלט לא "קריפ" כמו אלה שאתם כל כך אוהבים להזכיר. כן, יש אנשים מחורבנים בעולם, בכל מקום. אין שום סיבה להשמיץ עמותה שלמה, שכן עושה הרבה (בעיקר במימון, אבל לא רק.)
אני מסכים שצריך לשפר אותה, במיוחד מבחינת אנשים בעייתיים יותר ופחות. בין השאר בניסוח מחדש של תקנון העמותה והתנצלות פומבית, אבל לא רק.

עם זאת, העמותה כפי שהיא עכשיו כן תומכת מאוד בקידום בתחביב בארץ. היא מעניקה מימון לדברים שלא היו יוצאים לפועל בלעדיו (כנסים, "גלגול גורלי"), מעודדת מחקרים בתחום (מקום לפרסם בו, מענקי מחקר, קישור לאנשי מקצוע) והוצאת מוצרים (חנות גיבורים). כל אלה הם דברים שבהחלט מקדמים את התחביב בארץ.

המפקד, זה שאתה לא מתעניין בכנסים זה טוב ויפה, אבל כנסים הם עיקר התחביב. מקום בו אתה יכול לפגוש אנשים חדשים, להתנסות במגוון משחקים (בין אם מבחינה מכאנית או מבחינה חוויתית), לדבר עם אנשים ותיקים בתחום שיכולים לייעץ לך, ולקנות אביזרים למשחק. בלעדיהם, יש סיכוי די גדול שלא הייתי בכלל נשאר בתחביב הזה. בזכותם פגשתי כמה אנשים נהדרים שהפכו לחברים הכי טובים שלי (והכרתי אותם בפונדק, אבל רק בכנסים פגשתי אותם פיזית), וקניתי הרבה מאוד דברים ששיפרו לי את המשחק, כמו גם למדתי המון ממשחקי כנסים והרצאות.

[mention]MDE[/mention] באמת בהצלחה עם הפרויקטים, וח"ח.

אני מסכים שמדובר כאן בבחור טוב, רק שהוא כן מבקש (לא מכריח, מבקש) ממני להתעסק עם העמותה, ולענות על השאלון. MDE מודה שהמצב לא משהו וקורא לנו לבוא ולנסות לשפר מבפנים. מה שאני טוען זה שאין לי כוונה לנסות לשפר את הגוף הזה מבפנים כל עוד הם לא באים ומראים לי שהם בדרך הנכונה, למשל כמו שאמרת - ניסוח מחדש של התקנון והתנצלות פומבית. כל עוד זה לא יקרה, אין לי כוונה לבוא ולמסור להם מספר טלפון.
לטענתך שהעמותה תומכת בקידום התחביב בארץ - כן, זה נכון, בגלל זה אני בכלל דן אם כדאי להצטרף אליה. לא הייתי דן בכלל על מסרת פרטים לעמותה שלא מקדמת כלום או מקדמת דברים שאני מתנגד אליהם. זה שאני בכלל מנסה להסביר למה לא כדאי להצטרף לעמותה כרגע, מסביר שאני למשעה בעד להצטרף אליה אחרי שהליקויים יתוקנו.
זה שאני לא תומך בהתנדבות לעמותה (כפי שאולדמן כתב בנושא העץ, זו לא המצאה שלי) זה לא כי אני מתנגד לקידום משחקי תפקידים, אלא כי אני מתנגד לדרך היישום בפועל שבה העמותה נוקטת כרגע.
וכנסים - לא יוצא לי להשתתף ביותר מדי לצערי :(

לכן גם אני מצטרף לנקסטורל, כי באמת הגזמתי עם הסרקזם, ומאחל ל[mention]MDE[/mention] בהצלחה עם הפרויקטים!

אז אל תמסור להם מספר טלפון, אף אחד לא מכריח אותך. אבל יש הבדל בין לא לעשות משהו לבין להשמיץ את העמותה בלי שיש לך אפילו שמץ של רצון לנסות ולשפר אותה.
העמותה לא מושלמת, אבל היא בהחלט לא "רקובה" כמו שאתה והמפקד נהנים לתאר אותה. יש בה כמה אנשים בעייתיים, והעמותה בפני עצמה יכולה וצריכה להשתפר, אבל היא בהחלט לא קרובה לרמות שאתם אפילו רומזים שהיא נמצאת בהם.

Nextorl אמר/ה:
אין שום סיבה לצאת ככה על העמותה

Nextorl אמר/ה:
יש בה כמה אנשים בעייתיים

מעניין שכולם מסכימים עם מה שאני אומר - שיש שם כמה אנשים בעייתיים. אז כנראה שזה לא "לצאת ככה על העמותה", זה יותר להזהיר מפני זה שיש שם כמה אנשים בעייתיים. מספיק מישהו בעייתי אחד כדי להרוס לך את היום.

באמת שאני בטוח שMDE הוא בחור חיובי עם המון רצון טוב ומוטיבציה והתלהבות לעשות דברים טובים עם התחביב. אז אפשר לומר שאני מזהיר גם אותו. אני ממש אשמח לראות בעוד שנה-שנתיים הודעה נלהבת שלו על כל הדברים שהשתנו והתייעלו ועל קריפים שקיבלו צווי הרחקה משטרתיים מכנסים ונחסמו מרשתות חברתיות, ואז אני אומר לו "כל הכבוד, ניצחת את הרעים". אני באמת אשמח לראות הודעה כזו, ולא עוד סיפור על מישהו שבא עם מלא כוונות טובות ועכשיו יודע לספר על הטרדות ו/או שיימינג שהוא קיבל בתור שכר לעמלו.

חזרה