• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

סטטיסטיקות מעניינות מרשימת המשתתפים

עברתי עכשיו על רשימת המשתתפים בפורום, סידרתי לפי כמות תגובות - וגיליתי כמה מספרים מעניינים:
- יש בסך הכל 2891 משתתפים שאי פעם כתבו הודעה כלשהי בפורום, ו-924 משתתפים שמעולם לא כתבו אפילו לא הודעה אחת.
- יש 29 אנשים בעלי דרגה שמסתובבים או הסתובבו בפונדק.
- יש רק שבעה אנשים בעלי מספר חמש-ספרתי של הודעות, 147 אנשים עם מספר ארבע-ספרתי של הודעות, ודי הרבה אנשים אחרים.
- יש 109 עמודים של משתמשים, כלומר 3815 משתמשים שרשומים בפורום. בנוסף, העמוד האחרון מלא לחלוטין - המשתמש הבא שיצטרף יפתח את עמוד 110!
- והרכילות החמה ביותר - אולד מן מוביל על פלאפי בשש הודעות בלבד! אולד מן, הזהר! מקומך כאדם שמגיב הכי הרבה בפורום אינו מובטח!

(כשיום שישי ומשעמם. פלאפי - יש לך תקווה!)

היה זמן קצר שפלאפי הוביל על אולדמן, אבל עכשיו יש לו סיכוי לעשות את זה שוב!
(אבל אל תכתוב ספאם, אולדמן יכול למחוק לך את זה! (טכנית, גם אתה יכול למחוק את זה לעצמך, מה שמוביל לשאלה מה קורה אם מנהל כותב ספאם?)

אין סיכוי ש [mention]פלאפי[/mention] ינצח. למען האמת אני חושב שהיתרון שלי פשוט נובע מהזמן הארוך ;)
דרך-אגב גם לפני כמה חודשים פשוט מחקתי את כל המשתמשים שלא רשמו אף הודעה ונרשמו לפני חמש או עשר שנים...

The oldman אמר/ה:
דרך-אגב גם לפני כמה חודשים פשוט מחקתי את כל המשתמשים שלא רשמו אף הודעה ונרשמו לפני חמש או עשר שנים..

מעניין אם היו שמות משתמש שפשוט השתמשו בתיבת המסרים הפרטיים כdead letter box - אבל זה כבר חשיבה קונספירטיבית.
https://en.wikipedia.org/wiki/Dead_drop

אני לא חושב שאתם מעודכנים במגמה לטווח ארוך שהייתה בנושא שיא ההודעות, אז אספר לטובת הדור הצעיר -

במשך זמן רב שיאן ההודעות היה doctor arbitration (ד"ר וונג לשעבר) שהיה אחד מהמצטרפים המוקדמים לפורום, ואאז"נ גם מנהל לשעבר. הוא פרסם הרבה הודעות בזמנו, אבל אני לא זוכר איפה או על מה.
אני הצטרפתי שנתיים אחריו וגם התחלתי להספים את הפורום ברמה רצינית, עד שהגעתי למקום שני במונה ההודעות, אחרי וונג. בשלב מסויים הוא עזב את הפורום והפסיק להגיב, מה שקיבע את מונה ההודעות שלו על המספר שמופיע כעת. בשלב הזה כל מה שהייתי צריך לעשות זה להמשיך להגיב באותו קצב כדי לעקוף אותו בשלב מסויים. וזה אכן קרה בסופו של דבר. לא זוכר מתי, אבל נראה לי שהתייחסתי לזה בפוסט אולי.
הייתי שיאן ההודעות במשך תקופה די ארוכה, כמה שנים, עד לפני כמה שבועות. בשנים האחרונות אני ממעט להגיב וקצב ההודעות היומי שלי דעך מאוד. אולדמן, לעומת זאת, שהוא גם היוזר הכי וותיק וגם מגיב בקצב די אחיד מאז שייסד את הפורום, המשיך לפרסם תגובות בקצב אחיד. אני גם חושב שהוא תמיד הגיב בהרבה יותר פורומים שונים ממני, שזה לא מפתיע, בזמן שאני התמקדתי בשלושה-ארבעה פורומים. כך שאין פלא שהוא שמר על קצב גבוה יותר, בזמן שהקצב שלי ירד.
בקיצור, בעקבות הירידה בקצב שלי וההתמדה בקצב שלו, מן הסתם בסופו של דבר הוא עקף אותי. אני רואה את המגמה הזאת גם ממשיכה בעתיד, כי לא נראה לי שאני אי פעם אחזור לפרסם הודעות בקצב שפרסמתי בעבר.

מה שמעניין עכשיו, זה מי היוזרים שיש להם פוטנציאל להגיע לראש שיאני ההודעות. the Nerubian שמחזיק כרגע במקום הרביעי נמצא בפער של 4000 הודעות מהמקום השלישי, ובקצב שהוא מגיב כיום קשה לי לראות אותו עוקף את וונג בשנים הקרובות.
אחריו ברשימה יש את העוג הברברי ו- rui. אשארדלון גם נמצא שם אבל כיוון שהוא בפרמבאן, מונה ההודעות שלו לא ייעלה יותר אף פעם (למרות שאם מוסיפים את מונה ההודעות של קינג ריבנג', הזהות הבדויה של אשארדלון, סך כל ההודעות שלו מגיע למקום השלישי. וזה בלי לספור גם את אינספור היוזרים המזויפים הנוספים שהוא המציא במהלך השנים, כך שיכול בהחלט להיות שהאדם שעומד מאחורי אשארדלון מחזיק בשיא ההודעות שמפוצל על פני כמה יוזרים שונים). זה לא מפתיע שהעוג הברברי ו- rui שם בגלל שהם מהשחקנים האדוקים ביותר בפורום משחקים מקוונים, ואני חושב שגם בגלל זה הם אלו שיכולים בעתיד להתברג לשלישייה הראשונה במספר ההודעות. לעוג הברברי כנראה סיכוי טוב יותר כי הוא כבר עם יותר הודעות למרות שהוא הצטרף לפני פחות זמן מrui.
אחריהם, מובילים את המונים בני 4 הספרות, נמצאים 3 יוזרים שכבר לא מגיבים בפורום. Wolf's Bite, מנהל לשעבר שעזב, Crozius Arcanum! שגם עזב והאמת לא יצא לי להכיר ממש, ו-PeskyTiger שאני חושד שעדיין מסתובב ביננו אבל לא ממש מגיב.
השלושה הבאים הם Nextorl, Icel, וliorgonen3. אייסל מגיב לעיתים נדירות, ומבין השניים האחרים liorgonen3 מגיב בקצב ממוצע גבוה יותר, אבל עדיין לא מתקרב לרוי והעוג הברברי. יש להם סיכוי להגיע ל-5 ספרות מתישהו, אבל לא נראה לי שהם אי פעם יתברגו לחמישייה הראשונה.

היוזרים שנמצאים אחריהם ברשימה נמצאים בפער כל כך גדול שאין סיבה לחשוב שמישהו מהם יגיע אי פעם לטופ.
היוזר הבא ברשימה שהצטרף אחרי 2010 זה yellow_acid (מקום 27), שמופיע רק בעמוד השני, והוא הפסיק להגיב בפורום ככל הידוע לי.
הח׳אן הטטרי (מקום 32) ראוי לציון כיוון שהוא הצטרף ב-2017 וכבר נושק ל4000 הודעות, וכנראה מחזיק כרגע בממוצע ההודעות היומי הכי גבוה. אבל ככה גם אני הייתי כשהייתי חדש בפורום ובן 15, ומנסיון הקצב הזה דועך עם השנים.
למרות שגם מניסיון העבר, אין לדעת אם בעתיד נראה שמות כמו הח׳אן הטטרי או dragonitzan (שהצטרף ב-2016 ונמצא במקום ה52) מתנוססים בירוק בוהק בראש הרשימה :eek:rcwink:

מה? אני עדיין במקום הרביעי? מדהים.

כמעט לא כתבתי כלום בפורום מלבד הודעות מנהליות מאז שהתחלתי את התואר לפני *חמש שנים* ופלאפי גם כן לא כתב כמעט מאז שהתחיל ללמוד, וחזר לכתוב בקצב מהיר מעט יותר רק כשהתחיל לעבוד על "גלגול גורלי".

באופן כללי, מסיבות ברורות, נראה שרוב המשתמשים כותבים הודעות בתדירות הגבוהה ביותר כשהם בתיכון, ואז הם מתגייסים או מתחילים ללמוד לתואר והקצב י ו ר ד :)
מסכים לגבי הניתוח של פלאפי, שהעוג הברברי ורוי מתקדמים בקצב מהיר בזכות משחקים מקוונים שגם דורשים הרבה מאוד הודעות. מסכים גם שאשרדלון הוא בפועל במקום השלישי (אנחנו יודעים על ארבעה משתמשים שלו לפחות, אם כי Peacemaker כתב מספר הודעות זניח).

פלאפי אמר/ה:
אשארדלון גם נמצא שם אבל כיוון שהוא בפרמבאן, מונה ההודעות שלו לא ייעלה יותר אף פעם (למרות שאם מוסיפים את מונה ההודעות של קינג ריבנג', הזהות הבדויה של אשארדלון, סך כל ההודעות שלו מגיע למקום השלישי. וזה בלי לספור גם את אינספור היוזרים המזויפים הנוספים שהוא המציא במהלך השנים, כך שיכול בהחלט להיות שהאדם שעומד מאחורי אשארדלון מחזיק בשיא ההודעות שמפוצל על פני כמה יוזרים שונים).
עכשיו התעניינתי. תוכל לספר קצת מי היה אותו אשארדלון, ומדוע הוא בבאן?

אני יודע קצת, בעיקר בגלל החרישות שלי על הפורומים הישנים בלינקייה..
הוא היה משתמש מאוד פעיל ומספים גדול יותר מפלאפי פעם... וזה הרבה.
באיזשהו שלב, כמות האזהרות שלו היתה אסטרונומית והוא הורחק מהפורום לצמיתות.
ואז חזר כמשתמש אחר.
ומסתבר שהיו לו עוד הרבה משתמשים כאלו..

אני חושב שאחת הסיבות שמונה ההודעות שלו כל כך מנופח זה לא בגלל שהוא היה מגיב הרבה תגובות ענייניות, אלא היה מתווכח המוווון. הוא היה מצית ויכוחים ואז מעודד אותם עם תגובות מתלהמות ופוגעניות, ומילא עצים על גבי עצים של ויכוחים ותו לא.
באיזשהו שלב נמאס להנהלה שהפורום מתמלא בשרשורפלצתים של ויכוחים של אשארדלון עם כל דבר שיש לו דופק, ואחרי אזהרות אינספור ובאנים זמניים הוחלט לתת לו באן קבוע מהפורום. אחרי זה הוא ניסה לחזור לפורום בכל מיני זהויות בדויות, וכל פעם שעלו עליו נתנו באן ליוזר החדש שהוא יצר. זה נהיה מן משחק חתול ועכבר, שהוא חוזר ביוזר בדוי ואנחנו מנסים לנחש מי מהיוזרים החדשים שהצטרפו לפורום זה הוא. בדרך כלל זה לא היה קשה בגלל הנטייה שלו להיגרר לויכוחים מפגרים ומעליבים, וזה שהוא היה נוהג להתייחס לכל אזכור לאשארדלון בצורה מאוד חשודה, כמו לשאול בהיתממות מי זה אשארדלון ואף להגן על פעולותיו לפעמים.
בוא נגיד ככה, משעמם הוא לא היה.

פלאפי אמר/ה:
הח׳אן הטטרי (מקום 32) ראוי לציון כיוון שהוא הצטרף ב-2017 וכבר נושק ל4000 הודעות, וכנראה מחזיק כרגע בממוצע ההודעות היומי הכי גבוה. אבל ככה גם אני הייתי כשהייתי חדש בפורום ובן 15, ומנסיון הקצב הזה דועך עם השנים.
למרות שגם מניסיון העבר, אין לדעת אם בעתיד נראה שמות כמו הח׳אן הטטרי או dragonitzan (שהצטרף ב-2016 ונמצא במקום ה52) מתנוססים בירוק בוהק בראש הרשימה
כן כן, אין לי חיים. נחיה ונראה מה ילדו השנים.

יש עוד כמה חלקים לסיפור, אבל אני מניח שהם פחות קריטיים.

נחמד לדעת שאני מדורג כל כך גבוה ברשימת המגיבים. מה שכן, אני דווקא כן טיפה מופתע שrui כל כך גבוה ברשימה, בגלל ש:
א. הוא פחות משחק במשחקים מקוונים, אלא יותר מנחה.
ב. מאז שהוא התגייס, הוא בקושי מגיב בפורום.
מה שכן, הוא אחד האנשים שמתפרשים על יותר פורומים, ולא רק על שניים-שלושה פורומים כמו רוב המשתמשים. אז כנראה שזו הסיבה שמונה ההודעות שלו כזה גבוה.
בסופו של דבר, אני די מרוצה מקצב התגובות שלי. אני מנסה להגיב תגובות ענייניות כשיש לי, ככה שקצב התגובות שלי אולי לא הכי גבוה, אבל אני כן מנסה שהתגובות שאני מגיב יוסיפו לדיון ויהיו שוות את הקריאה שלהן.

היי! מדברים עליי!

בתכל'ס, עם משחקים מקוונים ורשומות, קל הרבה יותר להגיע למספר הודעות מבלעדיהם. בעבר אני זוכר שהייתי עוקב אחרי הממוצע הודעות פר יום שלי, שתמיד היה על 5. היום הוא כבר ירד ל-4.61, אחרי ימים ארוכים בהם לא יוצא לי להגיב ולו תגובה אחת. אני לגמרי מסכים עם הניתוח של פלאפי לגבי התקופות בהם אנשים מגיבים יותר, כי אני בבירור יכול לומר שמה שהוריד לי את קצב התגובות הוא הפונדק. אני חושב שהדוגמה לכמה הפורום של משחקים מקוונים נותן לך להגיב הרבה יותר היא פשוט ממבט על משתמשים כמוני, או כמו נקסטורל, ליאור והח'אן, שכולנו שחקנים אדוקים וניתן לראות כמה מנתח ההודעות שלנו נלקח מפורום משחקים מקוונים ורשומות. לעומת משתמש כמו ת'ור, שהוא אחד מהמשתמשים הפעילים יותר מחוץ לפורום משחקים מקוונים, ואפילו לא הוזכר עד עכשיו!

להגיע לכמויות של הודעות כמו של פלאפי, אולדמן ונרוב בלי משחקים מקוונים זו משימה שדורשת שנים, ואם תשאלו אותי, גם שהקצב של הפונדק עצמו יעלה- גם אם תגיב לכול נושא באדיקות, אנשים פשוט לא מגיבים בפונדק מספיק בשביל שזה יספיק (לא שזה רע, הפונדק הוא מהמקומות בהם איכות>כמות לרוב).

חזרה