• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שולחן עגול בנושא כנס ביגור

פונדקאים יקרים,

אני מעתיק פוסט לא שלי שפורסם בפייסבוק בקבוצת "פורום ארגון פעילויות משחקי תפקידים " לפני כמה ימים.

(מתנצל מראש אם פרסמתי במקום הלא נכון , לא הייתי בטוח אם זה אמור להיות כאן או בכרוז).

"כנס דגל של העמותה. ראנט והזמנה.

בשנת אלפיים פרץ לו ביגור, ועבורי זו הייתה מהפכה של ממש. למדתי אז בישיבה תיכונית בבית-אל, והחזקתי אך בכמה ספרים מרופטים מאד ממהדורה הראשונה של מו"ד שקיבלתי במעין ירושה.

אז נכון, בישיבה שיחקנו כמעט כל ערב, אבל כל האנשים ששיחקתי עמם עד אז באופן קבוע, היו אנשים שהכנסתי בעצמי לתחביב. על שיטות אחרות שמעתי מרחוק, באינטרנט שהתחיל לפרוץ אז אך היה מבחינתי זמין רק בקושי.

אז זה היה מקום להכיר אנשים חדשים, לשחק משחקים עליהם רק שמעתי, לשמוע על חדשים...

הביגורים הראשונים שירתו צרכים אלה, ועשו זאת היטב. הם היו חגיגה, שיא של השנה, אפשרות לפגוש אנשים שחולמים כמוך.

כעת פותר האינטרנט את הצרכים הללו, לפחות באופן חלקי. השיטות זמינות אונליין לכל דורש בעל כרטיס אשראי, וקבוצות פייסבוק גדולות של רולפליירים, על בסיסי עניין וגאוגרפיה, מאפשרות לאנשים לגוון די הצורך, להכיר ולהפגש במגוון גדול של פורומים.

יש תחושה שביגור, במידה רבה, נעשה מתוך אינרציה. כי זה מה שהעמותה עושה. היו חידושים מבורכים ב'גיבורים', שניסו להביאו למודל קרוב יותר לדרקוניקון, אך חלק מהם נזנח - ומנקודת המבט שלי - בעיקר מתוך אינרציה. כלומר, הגעתי לביגורים האחרונים, הרצתי כארבע סבבי משחק בממוצע, נהנתי למדי - אבל נהנתי בעיקר ממשחקים ומנחים שאני מכיר גם ככה, ויצא לי לשחק איתם גם ככה, והייתי יכול לשחק איתם גם ככה בפחות מאמץ.

אם היו שואלים אותי למה חשוב לי להנחות בביגור, התשובה היא כנראה כי זה ביגור וחשוב להנחות בו. אינרציה, כאמור.

אלא שהתחום של משחקי התפקידים בארץ הולך וצומח, ואילו ביגור עושה מאמצים של ממש כדי לא להתכווץ. כלומר, עושה רושם שאנחנו, כעמותה, יכולים לעשות כנס רלוונטי יותר עבור התחום בארץ, צריך רק לברר איזה.
יצא לי לדבר קצת עם אנשים שלא באים לכנסים. דברים שעלו היו שאנחנו פונים ללקוחות עמותה בשפה פנימית שהתחדדה במשך עשרים שנות עמותה, שמים הרבה דגש על משחקים נסיוניים ומשונים באופן שמאיים על הבייס, ובאופן כללי - עפים קצת יותר מדי על עצמנו.
זה יכול להיות נכון מאד או קצת, כל חוויה היא אישית. אבל כולן ראויות להתייחסות, אם אנחנו רוצים להיות רלוונטיים.

אז אני מציע לברר. בחודש הקרוב, לקראת פרסום המכרז לכנס הדגל של העמותה, ברצוננו לארגן שולחנות עגולים בערים המרכזיות (ואם יש פעילים שירצו למרכז עוד ערים - רק נשמח), בנושא "איזה כנס דגל אנחנו רוצים להציע לציבור הרולפליירי בישראל". נרצה מאד שתבואו לדבר על החזון שלכם, אבל נרצה עוד יותר שתגררו באוזניהם גם חברה או חבר שמעולם לא הגיעו לביגור (או הגיעו פעם וברחו), אך היו יכולים להנות מכנס של שחקני תפקידים. שתגררו טינאייג'רים שמתעניינים - אולי אפילו בוגרי חוגים, שביגור עבורם הוא מקום זר ומאיים. כי אנחנו רוצים לשמוע כאלה.

המפגש הירושלמי יתקיים בביתי בבית הכרם ב7.8. גרסת נתניה תתרחש ב9.8. נשמח לפעילים נוספים שיקחו על עצמם את הארגון בערים אחרות."

בשבילי כנס ביגור היה הדרך להיכנס חזרה לתחביב אחרי הרבה מאוד שנים וגם פתח בפני אפשרות להכיר עוד אנשים ומקומות שמתעסקים במשהו שאני לא ידעתי שקיים בארץ שלא במסגרת חוג. עם זאת ביגור הוא לא כנס שיוצר חוויה טובה כמו שהוא יכול ולדעתי זה משהו שאפשר וצריך לשנות. אני מקיים שולחן עגול גם אצלי בבית ברמלה
https://www.facebook.com/events/1835479483184993/
כל מי שחושב שיש לו רעיון לאיך להפוך את הכנס ליותר אטרקטיבי או מישהו שהלך לביגור פעם אחת ומרגיש שאין לו בשביל מה לחזור או כל אחד שאכפת לו (או אפילו לא אכפת לו אבל סתם רוצה להגיע )מהכנס הזה יותר מוזמן להגיע.

חזרה