• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הכה את הפונדקאי 14-tkhag1

in
האדמה מתחילה לרעוד...
אני לובש שריון לוחות +5 מבוצר...
ענן אבק נראה באופק...
אני מכין מגן צריח...
השלט של הפונדק "שלושת החתולים" רועד...
המון זועם נראה באופק...
אני מסובב את השלט "מסגור" ל"פתוח" ומוריד את מגן העיניים של הקסדה...
ההמון מגיע לפונדק.

out
שלום! שמי אלישע, אני גר בירושלים ואני בן 19. אני בפונדק כבר מגיל (מחפש בהודעות הישנות)... 16? הייתי בטוח שיותר זמן...

בכול מקרה:
מה משחקי התפקידים שאני משחק?
אני חובב של גירסה 3.5 ומשחק במערכה שנייה שבא אני משחק את הבן של הדמות הקודמת, בנוסף אני מריץ לשה"ם שלי מערכה ב3.5.
חוץ מ3.5 אני והשה"ם שלי עושים הרבה מערכות חופשי שיטה, אני זוכר אחת שהייתה מבוסס על וואן פיס שנמשכה יותר משנה, זה היה די מרשים.

עובדה משעשעת שקשורה לפונדק:
זה כאילו יש עלי קללה. כול משחק מכוון שהצטרפתי עליו קפא למשך תקופה או נסגר... הטרולים של האינטרנט קיללו אותי (צחק מרושע ברקע) :eek:rclol: :eek:rclol: :eek:rclol:
עובדת המשך משעשעת:
בכול המשחקים המכוונים שהצטרפתי עליהם נכנסתי דרך "הדלת האחורית" כלומר נכנסתי דרך רשימת ההמתנה אחרי ששחקן אחר פרש או עף. אני תוהה אם יש לזה קשור לעובדה הקודמת...

משהו טיפשי שעשיתי פעם בסשן:
זה היה במערכה הראשונה שלי, שחקתי מכשף/כושף פרא בשם .
לדמות הזו היה הרגל מגונה לשמור מזכרות בכול הקרבות שלה, למה מגונה? זה הגיע למצב שהיה לו גולגולת של דרקון עלול כחול על הכתף קרס של פירט קשור לחגורה בנוסף לקטר ומחושים של מפלצת חלודה וענק שהכיל... בתור התחלה הענק היה עשוי ממחושים של רמורהז, הייתה עליו נוצה של גריפון והיפוגריף וחלקי דרקונים מחמישה דרקונים שונים בנוסף לכמות מגוכחת של טפרים ניבים ועוד של יצורים שונים, זה הגיעה למצב שהייתי צריך להקסים את השרשרת כדי שאוכל לסחוב דברים אחרים.
בכול מקרה זו הייתה הרפתקת ביניים, הטלפורטציה שלי השתבשה ואני והחבורה נחתנו באיזור מחוץ למפה, ניצלנו את ההזדמנות כדי להציל כפר ממצוקה כלכלית כשכנופיה של ענקי אבן השתלטה על הדרך היחידה לכפר.
אחרי שנלחמנו ביחידת הסיור שלהם ופגשנו ענק אבן ידידותי שהחליט לעזור לנו גילנו שמנהיג אותם דרקון ירוק ששולט במוח של ראש השבט. אחרי קרב ארוך הצלחנו להביס את הדרקון הירוק אבל התיגבורת כבר הגיעה ונאלצנו לברוח.
הדמות שלי לא הייתה מרוצה כי היא לא הספיקה לקחת מזכרת, אז היא התגנבה לבד לתוך לב המחנה וגילה שהדרקון עדיין בחיים אבל גוסס, יורש השבט הרג אותו כאשר הדמות הבלתי ניראת עומדת במרחק של שלוש מטר מהם.
זו המזכרת בצורה הכי מסוכנת מכול המזכרות של הדמות.

in
דרקון ענק מנופף בקרוב ניצנים מצמיד אותי לקיר ואומר בנימוס מפתיע "
dragonitzan אמר/ה:
אנא ספר, פרט ותאר את האירוע שגרם לך להצטרף לפונדק, באריכות והשקעה. :)
"

out
dragonitzan
אז... האמת שזה לא כול כך מרשים, דיברתי עם השה"ם שלי ושאלתי איך אני יכול למצוא ספרים של 3.5 והוא אמר לי שיש לי סיכוי טוב למצוא אותם כאן, אומנם לא מצתי ספרים בהתחלה (לקח לי שנה וחצי להשלים את סט הבסיס) אבל ראיתי את האווירה הנחמדה של הפורום והחלטתי להישאר. למעשה אני חושב שאם לא סופרים שבתות וחגים אני אחד הפונדקיים המתמידים ביותר בפורום, אני נכנס 5 פעמים ביום בממוצא.

שאלה לקהל: מה משחקי החופשי שיטה שיצא לכם לשחק בהם? האם הם היו מסובבים על סרט או ספר?

אתה אכן אדם מעניין :)
tkhag1 אמר/ה:
למעשה אני חושב שאם לא סופרים שבתות וחגים אני אחד הפונדקיים המתמידים ביותר בפורום, אני נכנס 5 פעמים ביום בממוצא.
האמת שאני חושב שאני יותר מכור ממך, אני נכנס בוקר, צהריים ערב ובהפסקות בין השיעורים, כולל שבתות וחגים. עכשיו אני קולט שאני מתגאה בזה שאין לי חיים...
tkhag1 אמר/ה:
שאלה לקהל: מה משחקי החופשי שיטה שיצא לכם לשחק בהם? האם הם היו מסובבים על סרט או ספר?
כל משחקי התפקידים שאני שיחקתי/משחק בהם, למעט שניים (ואנור ומו''ד 4) היו בחופשיטה. אז... יש הרבה.
- חוזרים לאלאגייזיה: המשחק שבגללו קראתי את סדרת הירושה.
- בני המפלצות: משחק התפקידים שאני משחק בו הכי הרבה זמן (מעל שנה), והוא ללא ספק זה שהכי נהנתי (ונהנה) בו (אני מדמיין את ניצן צועק, ''חנופה לא תעזור לך לחסל את כל האורקים המוקפאים!'').
- היבשת המלאה בדם: היה נחמד, ואני וד''ר הו עדיין זוממים לעשות לוולף לינץ' בכנס הקרוב על שסגר אותו ;)
- בשר ודם: משחק זומבים, שיחקתי בו מעט ואז פרשתי כי לא אהבתי מודרני.
- הארי פוטר: לא התחברתי למודרני והיו לי בעיות בהגבה, אז פרשתי.
- נפילת המלכים: היה נחמד, ואני אתנקש בנאוטי בהזדמנות הראשונה (קבל את זה כמחמאה למשחק) :)
- השליטה בימים: משחק פיראטים בהשראת שודדי הקריבים, שיחקתי בו קצין ים צרפתי רגיל. נסגר מהר מדי. לעזאזל.
- ואולי שכחתי משהו...

הח׳אן הטטרי אמר/ה:
- היבשת המלאה בדם: היה נחמד, ואני וד''ר הו עדיין זוממים לעשות לוולף לינץ' בכנס הקרוב על שסגר אותו
איזה כנס?? אני אבוא מוכן.

ולtkhag1
ממה שאני יודע עליך אתה אוהב אנימה, מה הם האנימה אהובות עליך?
tkhag1 אמר/ה:
יצא לי לשחק בהרבה חופשיטה אני לא זוכר את כולם, אבל לא מעולם לא שיחקתי בחופשיטה מבוססת על ספר או סרט.

thewolf
אני אוהב הרבה אנימות מהרבה סוגים, אני יכול לתת לך רשימה של שלוש עמודים אבל אני אצמצם:
"לאוטקואים קשה לאהוב" ו"סקיפ ביט!" אני ממש אהבתי את האנימות האלה, הן היו ממש חמודות.
ה"פייט/..." (פייט/זירו פייט/סטיי נייט ועוד) כולם, ממש אהבתי את הרעיון והביצוע של האנימות.
"סטראטוס אינסופי" זה היה די מצחיק.
"טוקיו גרול" כנראה הייתה האנימה האהובה עלי ביותר אבל הייתי ממליץ גם על "נוראגמי".

WotaKoi? באמת? אני מאוכזב ממנה, בלשון המעטה. אבל זה לא המקום (ובבקשה תכתוב את השמות באנגלית או בromaji במקום לעברת את זה בצורה מצמררת ומעוררת חלחלה שכזו.)

עכשיו, בנוגע ל"משהו הטיפשי שעשית בסשן" לא הבנתי כמעט כלום. הדמות שלך הסתובבה עם מזכרות מהאויבים שלה, שזה סבבה. אבל אז לא היה לה מקום אז... היא הקסימה את השרשרת שלה? מה?
היה לה ענק-משא עליו היא זרקה את ה"מזכרות"?
ואיזו מזכרת בכלל הדמות שלך השיגה מהדרקון בסוף?
אשמח אם תכתוב את זה מחדש בצורה מובנת (או פשוט תערוך בהודעה המקורית, גם טוב).

tkhag1 אמר/ה:
אני חושב שאם לא סופרים שבתות וחגים אני אחד הפונדקיים המתמידים ביותר בפורום, אני נכנס 5 פעמים ביום בממוצא.
כן... אל תהיה כזה בטוח. עצם העובדה שאתה יכול לספור כמה פעמים ביום אתה נכנס לפונדק בממוצע כבר מוריד אותך מהתחרות.

tkhag1 אמר/ה:
הממ
האמת שאני לא מצליח לחשוב על כל כך הרבה משחקי חופשיטה ששיחקתי בהם באופן רציני. כן היו כמה שרצו בפורום ונסגרו די מהר. על חלק הייתי יותר שמח ועל חלק הייתי פחות.
עם זאת, כן הנחיתי שני משחקים בחופשיטה. שניהם היו מבוססים על אנימות (הראשון על Fairy Tail, השני על Tokyo ESP) והשני הסתיים טוב אפילו. היה ממש נהדר להנחות אותן, זה קצת כאב ראש להצליח לאזן את הכוחות של הדמויות השונות בלי מכאניקה, אבל זה יכול לצאת ממש מגניב. חופשיטה היא דרך נהדרת לספר סיפור מגניב.
אה ודרך אגב, אם ה"חופשיטה" כוללת גלגול קוביות? זו לא חופשיטה. זו שיטה ביתית מופשטת.

עכשיו לשאלות מעניינות. אתה מספר שאתה משחק בקמפיין אחד דמות שהיא הבן של הדמות הקודמת. האם זה מאותו קמפיין? קמפיין אחר? ומה בעצם מעניין בלשחק "legacy character" כזה?

Nextorl
הדמות הלך לבדה ללב המחנה של הענקים תחת העלמות מהעין כדי להסיג את המזכרת שלה וכמעט נתפסה, הדרקון עמד להעיר על נוכחותה רגע לפני שהענק הרג אותו. בסופו של דבר היא יצאה משם עם אחד הניבים שלו.

הענק היה ענק תכשיט לא ענק ענק, והיא נתנה לאיזה קוסם להטיל עליו לחש שגורם לו לשקול כמו ענק רגיל לא משנה מה אתה שם על זה.

חופשי שיטה הוא ללא קוביות עילה סיפור טהור.

לרקע מדובר במערכת יחיד, כך שהשקנו מאוד בפיתוח הדבשים מעבר לנתונים.
הדמות שאני משחק כרגע נקראת ארווין איבורי, דרואיד.
סמאל רטפור (או בקיצור סם) היה הדמות הקודמת שלי וזו עם המזכרות, הוא הפך לאחד הגיבורים של קסידה (השם של הארץ שהוא השתקע בה) ולדמות מוכרת בחבל אסגארד (השם של היבשה), הוא התחתן עם דרואידית משבט איבורי שהוא שבט של דרואידים עטיק וחלק חשוב מכפר השרך (גם כן כפר דרואידי) אחרי שהוא הצליח להחזיר למוטב את אחיה אבן ולשקם את הכפר (סיפור ארוך).
החבורה שלו הייתה מורכבת מחצי אלף לוחם/אשף/אביר מאגי בשם הבל, בת אנוש נקרומנסריט בשם גיסה גרייב, אלף כוהן של פרלהנגן בשם אלדוריוס (שבסוף התחתן עם גיסה), ונוכל/לוחם בשם ארווין, חבר הילדות של סם שברך איתו ביחד מהמשפחות האציליות שלהם.
בכול מקרה בסשן האחרון שלי נלחמנו נגד ננס אשף אשליות מרושע בשם ג'מבלמורף שהעיר את יסודן הארץ (יסודן שהוא בעיקרון היסודן הראשון לפני היפרדות היסודות ויצירת מישורי היסודות והחומר). בקרב ארווין הקריב את עצמו ונדקר על ידי סכין המוות (אין באמת צורך בהרחבה בקשר לכוחות הסכין נכון?) כדי לקחת אותו מהננס ולאפשר לסם פגיע נקייה בלב היסודן עם הסכין.
הסשן מסתיים בכך שלסם נולד ילד והוא קורא לו ארווין איבורי.

המערכה של ארווין איבורי כאשר הוא בן 22, לפני כ11 שנה "הקיסר" דמות מיסטורית הגיע מעבר לים וכבשה את העולם הידוע תוך כדי שהיא משתמשת בחותמים שמגבילים באופן חמור ביותר את הכוח של הנחתם ומאפשרים שליטה ונתינת פקודות במקרה הצורך, הוא איפלו חתם את האלים של כול היבשות (יש כמה פנתאונים, בדרך כלל לכול ארץ) וחתם בין היתר את כול הגיבורים חוץ מהבל שהצליח לברוח.
הקיסר הוא דמות לוטה בערפל שאף אחד לא באמת יודע איך הוא נראה, האומה שלו היא מעצמה של וו'י גן עם 5 פריטורים רבי עוצמה שמשרתים את הקיסר וכול אחד מהם שולט באחת היבשות הכבושות או ביבשה המקורית שלהם. הם היו הפנים של המילחמה והקיסר לא באמת נלחם ככול שידוע לרוב האנשים.
הדמות הזו מפלסת את דרכה בעולם שנכבש ומנסה לצאת מהצל של אבא שלה, היא רוצה לשחרר אותו מהחתימה ולבנות לעצמה שם מעבר ל"הבן של סמאל רטפור".

אלישע- התעלמת מהשאלה שלי על איך זה לשחק legacy character.
בכל מקרה, אשמח אם תוכל לעבור על ההודעות שלך כמה פעמים לפני שאתה שולח אותן כדי לוודא שהן קריאות ובלי יותר מדי שגיאות כתיב. אני צריך לקרוא את ההודעות שלך כמה פעמים כדי להבין אותן, וזה לא ממש נוח.

הח׳אן הטטרי
א... אין לי מי יודע מה מוזיקה מעודפת, אני שומע רוק פופ וכדומה. אתה יודע, כל הרגילים.
מה שכן אני מחבב מוזיקה ביפנית ואני לא מסוגל לסבול 90% מהמוזיקה בעברית.
או! כמעט שכחתי לציין שאני מתעב מוזיקה מזרחית.

Nextorl
סליחה, שכחתי מהאחת הזאת.
זה די כיף לשחק דמות מורשת. הרבה מההרפתקאות היו מבוססות על הקשרים של הדמות הקודמת. אני זוכר שהייתה הרפתקה שלמה שהייתי צריך ללכת על קצות האצבעות בגלל שעברתי בטריטוריה של שד שהדמות הקודמת שלי כמעט הרגה, בנוסף אני נלחם בבן של גיסה ואלדוריוס שהתגלה כחלאה אמיתית והרג את אבא שלו בשביל להקים לחיים את האקס של גיסה (גיסה הייתה השותפה והמאהבת שלו עד שבמהלך ניסיון להפוך לבן אלמוות הוא בגד בה, סיפור ארוך).
זה גם נותן לך לראות איך הפעולות של הדמות הקודמת השפיעו על העולם וזה די מספק.

א... אני לא יכול להצביע על סגנון מסוים אבל יש שתי להקות שאני מחבב מאוד: fall out boy וimagen Drago אני אוהב מאוד את השירים שלהם.
בנוסף אני גם מאוד אוהב את halsey וhollywood undead ואת panic!.
יש עוד הרבה אבל עילו הזמרים והלהקות שאני זוכר כרגע.

אם... אני מנסה ליצור אחד בשביל הרפתקה שאני בונה לשחקן שלי,בינתיים אני קצת מתקשה.
למערכה אני קורא... אני עדיין מנסה למצוא שם מגניב בשבילה, אני מניח שבינתיים אני אקרא לה "שברי האפר", אני עדיין עובד על הרקע של העולם אבל הרעיון הכללי מתואר כאן https://www.pundak.co.il/forums/threads/40021

אני מניח שלקחתי את הרעיון של מלחמה מתמדת מ"טרילוגיית מגי האבקה".

חזרה