• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

היינו בפסטיבל "אבירים ואומנים" והיה ממש מגניב

אשתי נתקלה בפרסומת של "פסטיבל אבירים ואומנים" שהתקיים הסופ"ש בפארק גורן בצפון, ואתמול נסענו לשם עם הילד.
היה ממש מגניב ומושקע ובאווירה של חו"ל - גם כי היו משתתפים ומבקרים מכל מיני ארצות וגם כי האירוע ככל הנראה פורסם בעיקר בחוגי הקהילה דוברת הרוסית בישראל - ששמעתי שיש בה סצנת לארפרים מאוד מפותחת, וכנראה משם הגיעו חלק גדול מהמפעילים והמשתתפים בקרבות הזירה, בכל אופן - הקריינות והשילוט היו בעברית ככה שהיה אפשר להסתדר שם גם בלי הרוסית העילגת שלי.

כן, היו שם קרבות זירה - לא עם חרבות ספוג, אלא עם חרבות ושריונות ממתכת, כולל שופט בלבוש תקופתי, נושאי כלים והכל. מסתבר שזה גם היה חלק מאליפות עולמית של "שחזור לחימה היסטורית" ובזמן שהיינו שם האלוף הישראלי במשקל מעל 90 ק"ג (שלבש מעל לשריון שלו טאבארד מקושט בדגלי ישראל וכחול-לבן) נלחם במתחרים מאוקראינה וגרמניה.

חוץ מהמופע המרכזי הזה היו שם שלל פעילויות - בעיקר לילדים - משחק ששילב בין "תפוס את הדגל" וקרב חרבות ספוג נגד בחור ענקי וחייכן בלבוש תקופתי, ירי ברובה קשת קטן על מטרות בצורת אבירים בטירה, הכנת חלילים מקני סוף, הדלקת אש באבני צר ועוד כל מיני דברים חמודים. במקום היה גם מופע של לוליינים בתחפושות ימי-ביניים והמון נפחים שעבדו עם כלים אותנטיים ויצרו ראשי חיצים וכו'. להבנתי האירוע היה בחסות מגזין רוסי באנגלית של אספני סכינים, אז גם היה דוכן מכירה גדול של סכינים וחרבות של ממש, לצד דוכנים מהסוג שמוכר לנו מכנסים ברחוב הארבעה.

סה"כ, היה חמוד ומעניין ושווה את הנסיעה הארוכה. אחפש פרסומים של זה גם בשנה הבאה.

נשמע מגניב! הייתי באחד ממש דומה פעם במגדל דוד בירושלים, גם עם קרבות אבירים, סדנאות (אפיית פיתות, הכנת צמר, קרבות עם חרבות ספוג ובסף גם ארוחת ערב טעימה ושינה בשק''שים), גם עם רוסים ונפח שייצר ראשי חצים... יש סיכוי שזה אותו הדבר?

אריאל, זה לא חזרה אמיתית, זה ''רטרו'', בסגנון. ובאמת, די להכריז בחוצות העיר על נאורותה של רומא וחשכת ימי הביניים. קודם, כי רומא הייתה מקום דפוק בפני עצמה, וגם כי די לדחוף היסטוריה לכל מקום. אני יותר מאשמח לפטפט על זה בעץ נפרד בשולחן העגול, אבל די לדחוף לכל מקום הכרזות על נאורותה של רומא.

הח׳אן הטטרי אמר/ה:
אריאל, זה לא חזרה אמיתית, זה ''רטרו'', בסגנון. ובאמת, די להכריז בחוצות העיר על נאורותה של רומא וחשכת ימי הביניים. קודם, כי רומא הייתה מקום דפוק בפני עצמה, וגם כי די לדחוף היסטוריה לכל מקום. אני יותר מאשמח לפטפט על זה בעץ נפרד בשולחן העגול, אבל די לדחוף לכל מקום הכרזות על נאורותה של רומא.

כל העץ מתקשר להיסטוריה, כן בעת-העתיקה יותר היה התקדמות גדולה יותר מאמצע ימי-הביינים ומתחילתם, וכל התחייה מחדש של הראנסנס כן מתייחס לרצון לקבל מאפיינים מיוון.

העץ מדבר על חוויית רטרו מגניבה של פסטיבל בסגנון ימי הביניים. את השאר אני אגיד בפרטי, כי זה לא המקום.

הח׳אן הטטרי אמר/ה:
[post]699352[/post] נשמע מגניב! הייתי באחד ממש דומה פעם במגדל דוד בירושלים, גם עם קרבות אבירים, סדנאות (אפיית פיתות, הכנת צמר, קרבות עם חרבות ספוג ובסף גם ארוחת ערב טעימה ושינה בשק''שים), גם עם רוסים ונפח שייצר ראשי חצים... יש סיכוי שזה אותו הדבר?

נראה לי שכן, גם אם זה לא אותו ספונסר, כנראה שמדובר באותם אנשים מקהילת הלארפים והשיחזור ההיסטורי דוברת הרוסית.

חזרה