נפתחה ההרשמה המוקדמת לדרקוניקון 2019
ההרשמה המוקדמת באתר -
.http://www.dragoncon.co.il/games.aspx

ספרות זולה - עדיין נהדר

פורום הקהילה שלנו, כאן תוכלו לדבר על כל נושא שעולה על לבכם. אז שימו את המעיל בצד ובואו להתרווח אצלנו
שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
תשובות: 12
יצירת קשר:

ספרות זולה - עדיין נהדר

שליחה על ידי The oldman » 07 אפריל 2018, 10:46

אתמול בערב ראיתי שוב את ספרות זולה, אחרי לפחות עשור שלא ראיתי את הסרט. לא זכרתי את כל העלילה לפרטים, אבל בהחלט זכרתי סצנות - ואין מה להגיד, פשוט סרט נהדר. יש הרבה סרטים שלא מתיישבים היטב, אבל ספרות זולה לא אחד מהם.
אישית אני לא ממעריצי טרנטינו - קיל ביל סרט גרוע בעיניי וגם החדשים שלו לא משהו... אבל ספרות זולה פשוט קלאסיקה, אזאם עדיין לא ראיתם, או עברו כמה שנים מהצפייה האחרונה, מומלץ (18+)

דרך אגב גם הבלו-ריי באיכות מדהימה יחסית לאיכות המקור. ממש רואים כל שערה וכל פרט. זו הדרך הכי טובה לצפות בסרט.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
תשובות: 6

ספרות זולה - עדיין נהדר

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 07 אפריל 2018, 12:16

מה שבארה"ב מוגבל ל18 ומעלה, בארץ מוגבל ל-16 ומעלה. אני בכל אופן ראיתי את הסרט הזה בקולנוע כשהייתי בתיכון, הרבה לפני גיל 18.

בזמנו הוא נחשב לסרט שערורייתי, ואני זוכר שבהקרנה שהייתי בה אנשים יצאו באמצע כשהם מזועזעים ודורשים את כספם בחזרה
ספוילרהצג
בסצנה שבה זד אונס את מרסלוס וולאס
הגדולה של טרנטינו, בכל אופן, היא בתפירת פסקול לסרט ובספרות זולה הוא ממש הבריק בקטע הזה. הדיסק של הפסקול היה גם מאוד פופולרי וכמעט לכל מי שהכרתי היה אותו בבית או באוטו.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
BadBug

ספרות זולה - עדיין נהדר

שליחה על ידי BadBug » 26 דצמבר 2018, 13:34

אחד הסרטים שאין לי בעיה לראות שוב ושוב ולהנות :)
היו תקופות שהייתי זוכר מונולוגים שלמים מהסרט בעל פה :)
סמל אישי של משתמש
פלאפי
The Three Headed Archmage
תשובות: 35

ספרות זולה - עדיין נהדר

שליחה על ידי פלאפי » 26 דצמבר 2018, 19:37

The oldman כתב:
07 אפריל 2018, 10:46
יש הרבה סרטים שלא מתיישבים היטב, אבל ספרות זולה לא אחד מהם.
בין השאר בגלל שהוא היה רטרו כבר מההתחלה. טרנטינו אוהב ליצור סרטים עם feel של תקופות מוקדמות יותר ובלי ממש להתיישר עם הצייטגייסט הקולנועי של הרגע, כך שהסרטים שלו תמיד מרגישים תלושים מהזמן שבו הם נוצרו. מה שעוזר להם להחזיק גם הרבה אחרי.
למה פלאפי? כי זה פאפי! (כל הזכויות לשם "פלאפי" אינן שמורות וכל מי שקורא הודעה זו יכול להשתמש בשם זה בחופשיות, אך אם אכן ייבחר להשתמש בשם הנ"ל, צפה לתוצאות חמורות מעורך דיני – מיצי!).
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
תשובות: 6

ספרות זולה - עדיין נהדר

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 26 דצמבר 2018, 20:06

הנה תהייה אם העץ הזה כבר הוקפץ. האם כל הסרטים של טרנטינו מתרחשים באותו יקום?
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
פלאפי
The Three Headed Archmage
תשובות: 35

ספרות זולה - עדיין נהדר

שליחה על ידי פלאפי » 26 דצמבר 2018, 20:59

הו, באמת לא שמתי לב שזה הקפצה בכלל...
@BadBug, שים לב שזה עץ מאפריל, כלומר מלפני יותר מחצי שנה. להבא עדיף לפתוח פשוט עץ חדש על הנושא.

אבל אם כבר אנחנו כאן
המפקד האלמוני כתב:
26 דצמבר 2018, 20:06
הנה תהייה אם העץ הזה כבר הוקפץ. האם כל הסרטים של טרנטינו מתרחשים באותו יקום?
יש תיאוריה כזאת וגם יש רמזים שמקשרים בין הסרטים. כמו למשל מותג הסיגריות bad apple שמופיע ברובם, או שהקבר בה נקברת בחיים אומה תורמן בקיל ביל זה הקבר של אשתו של אחת הדמויות בג'אנגו. אבל באופן כללי כל התיאוריות מעריצים האלה על סרטים של אותו יוצר\חברה שמתרחשים באותו יקום בלי שזה חלק רשמי מהקאנון שלהם, זה בסופו של דבר נחמד וכיף אבל לא משנה שום דבר. יש גם תיאוריה דומה על סרטים של פיקסאר ושל דיסני ועוד מלא. לא זוכר אם טרנטינו עצמו אישר או הכחיש, אבל זה ברור שהוא בכוונה שותל רמזים כאלה כדי לעשות טיזינג למעריצים, ואנשים נהנים לחפש את הרמזים האלה אז מה רע.

מה שיותר הפתיע וגם היה משמעותי סיפורית זה החיבור הבלתי צפוי בין סרטים שונים של מ. נייט שאמלאן. אבל זה ספוילר כל כך גדול שאני אפילו לא אשים אותו בתוך כותרת ספוילר. פשוט לכו לראות סרטים שלו ותבינו לבד.
למה פלאפי? כי זה פאפי! (כל הזכויות לשם "פלאפי" אינן שמורות וכל מי שקורא הודעה זו יכול להשתמש בשם זה בחופשיות, אך אם אכן ייבחר להשתמש בשם הנ"ל, צפה לתוצאות חמורות מעורך דיני – מיצי!).
סמל אישי של משתמש
BadBug

ספרות זולה - עדיין נהדר

שליחה על ידי BadBug » 27 דצמבר 2018, 12:29

מצטער על ההקפצה, לא שמתי לב, הנושא הוצע לי למטה :)
אבל תכלס, זה סרט פולחן, תמיד רלוונטי :)
שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה