• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עצומה לסקר - המשתמש הכי...

The oldman אמר/ה:
[post]694494[/post] מה שכן מקובל, ולא תמיד פופולארי, זה סוג של מנגנון לייקים/תגובות, אם אתה רוצה עוד משוב. השאלה אם זה לא פשוט הופך לסוג של "תחרות" - מה יקרה אם אף אחד לא יעשה לייק להודעה החדשה שלך?

מהשורה הזאת של אולדמן עלה לי רעיון (שהוא ההפך בדיוק ממה שהוא התכוון מלכתחילה, אבל מה זה משנה :D ). נעשה תחרות בין משתמשים על תארים שונים בפורום, כמו המשתמש הכי פופולרי, המשתמש הכי ענייני, המשתמש הכי נחמד, המשתמש הכי מצחיק, ועוד.

אם אתם בעד, תציעו הצעות לעוד קריטריונים ואם אולדמן יאשר אז נפתח סקר כזה.

לא.

זה אמנם עשוי להיות נחמד, אבל אנשים יכולים להיעלב אם ישמו אותם כ'המשתמש הכי פחות רציני', או 'המשתמש הכי מעצבן'.

גם אם תאמר 'נעשה רק חיוביים', אנשים יכולים לחשוב שהם רציניים מאוד, או חכמים, או מצחיקים, ואז כשאף אחד לא יציע אותם לזה הם יעלבו.

במילים אחרות - הסבל הפוטנציאלי גדול מההנאה.

כמו שניצן אומר, זה במקרה הטוב יהיה תחרות קצרה שתחזיק כמה דקות ובו אנחנו כולנו נגיד לאותם משתמשים כמה מגניבים הם, ואז זה יאבד את ההתלהבות ויעלם.

במקרה הרע זה יהפוך לספאם בסגנון עצי "הצביעו לX למגניב ביותר/הכי נחמד" שיצוצו וסתם יגררו אזהרות וסגירת עצים.

והאמת, מסופקני שהתפקיד של הפונדק זה להיות תחרות פופלריות, מעולם לא הבנתי את ההיגיון במשחקי פרום כאלה או אחרים, באמת שכל קשר בינם לבין הרעיון של הפורם מקרי בהחלט ברוב המקרים...

מסכים חלקית עם שניכם.
ברור שנעשה רק חיוביים, אני חושב שאז אנשים לא ייעלבו, אלא אם לא יציעו אותם מסיבות לא רלוונטיות ויגידו את זה.
התפקיד של הפונדק הוא לא תחרות פופולריות, אבל זה יכול להיות נחמד מדי פעם.

גם יכול להיות נחמד עם בית המשפט יצא למשחק כדורסל, אבל זה לא התפקיד שלו, ולא בשביל זה אנשים באים אליו.

אני חושב שאם מה שאנשים מחפשים זה לעשות תחרות פופלריות, יש פורמטים הרבה יותר טובים ומוצלחים לעשות את זה. הם רוצים שאנשים מהפונדק יהיו חלק מהתחרות הזו? בכיף, שישלחו להם ה"פ/יפרסמו בפונדק שהם מארגנים את זה בפורמט החיצוני, אבל להפוך את הפונדק לפייסבוק מעולם לא היה המטרה, כמדוני.

הי,
תחרות כזו לא תוביל לדברים חיוביים לדעתי.
מה שהיה בעבר זה הכה את הפונדקאי, שהיה חמוד לטעמי אבל אנשים לא השקיעו בזה - למרות שמדובר על משהו שלא דורש יותר מדי. https://www.pundak.co.il/forums/threads/37682
אם יש עניין אפשר לנסות לחדש את זה.

The oldman אמר/ה:
[post]694663[/post] מה שהיה בעבר זה הכה את הפונדקאי, שהיה חמוד לטעמי אבל אנשים לא השקיעו בזה - למרות שמדובר על משהו שלא דורש יותר מדי. הכה את הפונדקאי - הסבר והיכל התהילה
אם יש עניין אפשר לנסות לחדש את זה.
אני אשמח "לחטוף" את המכה הזו.
האמת שהרבה זמן שרציתי לעשות את זה אבל הפונדקי האחרון שהיה אמור להעביר את זה לבא בתור, ולמרבה הצער "אורי ט" לא מצא לעצמו יורש.
אז אני מתנדב לרשת את אורי ט.

tkhag1 אמר/ה:
[post]694665[/post] ולמרבה הצער "אורי ט" לא מצא לעצמו יורש.
דווקא, כן-גולן. אבל גולן היה המלך ללא יורש. ארור אתה, שר הנאזגול!
tkhag1 אמר/ה:
[post]694665[/post] אז אני מתנדב לרשת את אורי ט.
גם אני... יש הרבה ראויים יותר מאיתנו, אלישע.

לנושא-התחרות יכולה להיות מעניינת. הפונדק הוא גם קהילה, לא מכון אקדמי לחקר משחקי תפקידים. בגבול הלא-ספאם, מותר לעשות קצת צחוקים, לא?

הח׳אן הטטרי אמר/ה:
[post]694682[/post] גם אני... יש הרבה ראויים יותר מאיתנו, אלישע.
הגישה הזו גוררת אנשים למטה, תהייה קצת יותר שאפתני.
חוץ מזה אני חושב שבתור אחד המשתמשים הכי פעילים של הפורום אני ראוי מספיק.(בדיקה של הפורים כל חצי שעה, ודרך אגב אם היינו עושים את "המשתמש הכי..." הייתי מקבל את הפרס על המגיב המהיר ביותר במשחקים מקוונים)

הרעיון יפה אבל התוצאה תהיה "האיש שמתחתי" חדש, אבל שגם יעלבו ממנו אנשים...

tkhag1 אמר/ה:
[post]694683[/post] חוץ מזה אני חושב שבתור אחד המשתמשים הכי פעילים של הפורום אני ראוי מספיק.(בדיקה של הפורים כל חצי שעה, ודרך אגב אם היינו עושים את "המשתמש הכי..." הייתי מקבל את הפרס על המגיב המהיר ביותר במשחקים מקוונים)
זה כלום, תסתכל על התדירות כניסה ותגובה שלי ב"בראשית התרבות 2".

להכה את הפונדקאי יש את המקום שלו, אם יש מתנדבים אני כן בעד להמשיך, במטרה להכיר את הקהילה יותר טוב, דווקא חושב שיש מקום להמשיך בזה.

לצחוקים יש את המקום שלהם, אבל הדברים שעליהם אנחנו מדברים, וחלק מהדברים שאריאל חזר מעבר להרי החושך רק בשבילם, שוליים ככל שיהיו, עברו את גבולות הצחוק והבדיחה ונכנסו לשטחי הספאם, ולכן לא היה ולא צריך להיות להם מקום בפונדק, היה מספיק דיונים על הדברים הללו, ומעבר לעבודה שלמנהלים יש את המילה, וכל מי שלא מסכים איתם, מוזמן לפתוח פורם חדש לעצמו, אני רואה בהם כמין תעודת עניות של הפונדק, "יש צחוקים ויש חאלאס" זה כבר מעבר למה שהלך בהם, מישהו באמת יכול להסתכל על מה שהיה כתוב במשחקי הפורם האלה ולהגיד שהוא מרוצה ממה שהוא כתב שם?

בחיי שלא מבין מה הקטע עם "עץ בואו נחזור לספאם" שעולה כל כמה זמן, המטרה של הפונדק כמו שאני הבנתי אותה זה איכות ולא כמות, נכון, לא מדובר פה על מכון לחקר המד"ב שבו יושבים רציניים כל הזמן וחס וחלילה לעשות משהו חוץ מזה, אבל ממש לא מדובר פה בקבוצת "ספאם ועוד קצת ספאם עם ספאם". בשביל זה יש קבוצות חיצוניות.

בשאלה אחת, מה יצא מליצור את התחרות של "מי הכי הכי?" ולפני שמישהו אומר "לא הכל לשם תועלת" נכון, אבל מאחר ואפשר למנות גורמים שליליים לדבר הזה, אז צריך להראות מינימום תועלת לפני שמצדיקים את התחרות שבוודאות מישהו בה יגיד "אתה לא מספיק X בשביל שנבחר בך" והוא ירגיש רע על זה.

יש לי הרבה חברים מהפונדק, אנחנו עושים ההרבה צחוקים וזה, מחוץ לפונדק, בשביל זה יש וואטסאפ/פייסבוק. בייחוד שהיום אפשר לנהל דברים כאלה במספיק אנונימיות, קשה לי למצוא סיבה טובה לעשות את הדברים שאתם מעלים.

*כאמור, מציין שוב שלהכה את הפונדקי כן יש מקום, בעיקר בגלל שהוא "משחק הפורם" היחידי עד כה שכן עשה משהו וגרם לנו להכיר את החברים לקהילה.

חזרה