• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

קיקסטרטרים שאכזבו אותכם

אתמול נחתה אצלי חבילה מקיקסטרטר שתמכתי בו, שנקרא Pipmen world cards, חבילת קלפי משחק עם אומנות שנראתה מהממת ופיצ'ר נוסף: שזה גם פאזל. קלפי משחק בפני עצמם לא באמת מעניינים אותי אבל השילוב עם פאזל נשמע מדליק.
אז פתחנו את החבילה, התיישבנו על הרצפה ובפועל .... אאמממ. שום דבר מיוחד. בטח לא שווה את הכסף.
IMG_20171021_175022901.jpg
אבל היי, לפחות זו עילה מוצדקת לשתף וגם לשאול איזו קיקסטרטרים אכזבו אתכם ואיך?

אני יודע שזה טיפה קטנוני, כי הספר בסופו של דבר כן היה ספר טוב ואני ממליץ לקנות אותו, אבל Baby Bestiary 2 אכזב אותי- ולא רק בגלל שבהצבעה על המפלצות הם לא הוסיפו את הייטים.

בסופו של דבר למרות שהספר היה אחלה והאומנות, כרגיל, מעולה- המפלצות היו הרבה יותר מוזרות. לצד אורקים, טרולים, פגסוס ובאלרוג (!), היו גם דברים כמו טאטזלוורם, סימורג או שועל מוזר עם ידיים של תרנגולת- שאלו מפלצות שמעולם אפילו לא שמעתי את השם שלהן. בנוסף, היו הרבה יותר מידי מפלצות לדעתי שהן Civilized (יש מדרג בספר של האינטיליגנציה של כול יצור, וזה שלב שם)- שאלו יצורים שלגדל אותן זה פחות או יותר לגדל ילד כי התבונה שלהן דומה לבני אנוש והם חיים בחברות מתורבתות, שזה לדעתי משהו שהיה צריך להיות ממנו פחות בספר, במיוחד כאשר ברוב הפלאף של הספר הכותב מתייחס לקורא כמישהו שבא לאמן מפלצות רבות ושונות לעצמו, וקשה להכניס לדעתי את הגידול של גובלין או קובולד לצד הגידול של לטאה מחשמלת, הידרה או תולע סגול.

אבל הספר בכול זאת נהדר, זה פשוט לא העץ לספר על זה, אלא על האכזבה שלי ;)

חזרה