• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

סיכום אייקון

השנה היה אייקון, וכמו בשנים האחרונות הייתי בו, בעיקר עבור הדוכן של הפונדק / גיבורים וגם העברתי הרצאה של כיבוש המאדים. בנוסף גם סיפרתי לאנשים על גיבורי הסערה, הספר החדש לפאת'פיינדר שחגי ואני כותבים - פעם ראשונה שיהיה ספר הרחבה לשחקנים לאיי הסערה :)
החיובי היה שפגשתי המון אנשים, למרות שלא כל-כך הרבה פונדקאים, ויחסית לא טחנתי את עצמי. גם היה מפגש מצוין של דרקוניקון בכנס.
הפחות חיובי היה, שמשנה לשנה אני מרגיש שאייקון הופך ליותר פסטיבל ולפחות "כנס" - הרבה מהאנשים שמגיעים לדוכן בכלל לא יודעים מה זה משחק תפקידים...
יצאתי עם רכישה צנועה של שלושה ספרים מסדרת "פרידיין" - כמו שחששתי שהגעתי הביתה גיליתי שכבר אחד מהם יש לי על המדף. הם ספרים חמודים, שאני בעיקר זוכר לטובה מפעם.
בנוסף, פגשתי את ת'ור שהמליץ לי על הלווייתן מבבל, מחכה להמלצה יותר מפורטת :)

אז איך היה האייקון שלכם?

יא פרידיין. סדרה מדהימה. יש לי אותה פעמיים, בשתי ההוצאות, אבל אין לי את הספר האחרון (המלך העליון) של ההוצאה הראשונה.... :(

בכל מקרה, אייקון שלי היה די מבאס ביחס לשנים קודמות, גם הכנס עצמו הרגיש קטן יותר, אבל עדיין היה כיף. ביום הראשון הסתובבתי עם רוי ושיחקתי עם דינרבלו וגאלאן, פגשתי גם את עמית, וירינארק כמובן שישן אצלי. בסוף היום הלכתי לפילקייה עם ירינארק וקווריון, היה ממש כיף.

ביום השני פגשתי כמה חברים שלא ראיתי הרבה זמן, שזה היה נחמד. והלכתי להרצאות. הראשונה נקרא "מתעללים בקורבנות ג'סיקה ג'ונס" ובעצם הסבירה על מערכות יחסים מתעללות וכיצד הסדרה מתמקדת בהן, באופן די מילולי. היה נחמד, אבל המזגן המקפיא/מרדים וחוסר הכריזמה של המרצה הפכו את החוויה לדי בינונית.
בערב, הלכתי להרצאה על תרבות הקומיקס בישראל, אבל קיבלתי יותר שיעור היסטוריה על קומיקס בארה"ב עם קצת דיבור על ההיסטוריה שלו בארץ, ובעיקר דיבור על האם יש קהילת קוראי קומיקס בישראל (התשובה: כן, אבל לא ממש רואים את זה כי קומיקס זה לא תחביב קהילתי במיוחד). לצערי המרצה לא דיבר על הדברים שעניינו אותי- צריכת הקומיקס בארץ וההבדל מצריכת הקומיקס בארה"ב. הוא כן דיבר על זה שיש הרבה חברות מעולות שהקהל בארץ לא מכיר כי הן... לא מארוול או DC, אבל זהו בערך. וחבל, במיוחד עם כל מה שהולך עם מארוול בזמן האחרון (הם פנו לקהל שלא קורא את הקומיקסים, מה שגרם לקהל שלהם לעזוב אותם בהדרגה, ועכשיו הם מנסים להחזיר אותו.).
היום השלישי היה בסך הכל יותר כיף, כי היה לי עם מי להסתובב, אף על פי שחלק ניכר מהיום בוזבז בלחכות לאנשים שמאחרים. אייקון היה... יותר אייקוני, היו הרבה יותר קוספלייז והרבה יותר אנשים.

אז אייקון 16 ברצף שלי, מעניין כמה אצליח לשמור על הרצף הזה.

היה ממש כיף, רוב הזמן של הכנס התנדבתי בדוכן של נקסוס.
ביום הראשון יצא לי לשחק כמה שעות עם rui,נקסטרול וגאלאן בשני משחקי קופסא חמודים.
במשחק הראשון היה עם ת'מה של זומבים ושחקנים שמנסים לשרוד.
הכול הלך ממש בסדר עד שהכול נדפק בגלל שני שחקנים שהיו בוגדים(מתוך 4 שזה די מבאס)
השני היה אמור להיות משחקי הכס אבל לקחו אותו והשני שהיה היה פגום ברמה קיצונית ובלתי ניתנת למשחק,אז לקחנו משחק אימה על בית רדוף וגם הוא היה ממש נחמד.
ביום השני והשלישי בעיקר שיחקתי mtg או התנדבתי בדוכן של נקסוס.
היה ממש כיף ונחמד היה לראות מלא אנשים ולשחק איתם.

זו הייתה הפעם הראשונה שלי ומאוד נהנתי, השלל מסתכם 3 ספרים: סלי לוקרט (1), ארטמיס פאול (האחרון) וההמשך של חתולה לבנה.
בנוסף קניתי קשת שדי הצטערתי שקניתי (היא הייתה די עלובה).
אגב מה דעתכם על הזירה של הלרף? אני די נהנתי (סוף סוף שיעורי הסוף שלי משתלמים).

לא הייתי השנה, אבל בפעם האחרונה שביקרתי הזירה הייתה מקום בו אנשים חובטים אחד בשני עם להבי ספוג וגומי. זה יוצא יותר "מי מניף הכי מהר" מאשר קרב חרבות (או גרזנים). אני מניח שאפשר לשחק כאילו לנשקים יש משקל בהתאם, אבל אז זה יראה יותר כמו ריקוד.

הגעה לכנס עבורי היתה החלטה של הרגע האחרון, החלטנו שכל המשפחה הולכת אני זוגתי והילדים (10, 4)
בגלל שזה היה די החלטה של הרגע האחרון לא יכולנו להזמין מראש כרטיסים (חבל שסוגרים את ההרשמה האינטרנטית) וזה התנקם בנו בקופות שנאלצנו להמתין אני וזוגתי לסירוגין בתור כשעה עד שפתחו את הקופות בחום של תל אביב וזה די התיש אותנו.
זוגתי והילד הגדול הלכו לכמה הרצאות שסוכמו משעמם ולא רציני.
מה הקטע של כול כך הרבה דוכנים של סחורה מאלי אקספרס שנמכרת פי עשר מהמחיר המקורי? זה משתלם למישהו?
אני והילד הקטן נהנו בחוץ ובזירה ומדברים לילדים בסינימטק אבל החום היה כבד מידי עבורי.
הסתובבתי ונחתי קצת סביב המיניאטורות.
רציתי להגיע לדוכני יד שניה אבל התור היה ארוך מידי.
פרשנו בצהרים.
מלבד בובות פרוותיות לילדים לא קנינו כלום (טוב קניתי שני משחקים בדרקוניקון שעוד לא הספקתי לשחק ועוד כמה ספרים בגיקשוק)
תוספת הילדים מנעה מימני לעשות דברים שאני רוצה אז בפעם הבאה בביגור, בלי ילדים.

הילדים ביקרו באייקון, אבל בעיקר בזירה, והדבר היחידי ש"קנינו" זה איפור. מהמעט שראיתי האיכות הדוכנים היא מעורבת. יש כאלו שזה אכן נראה משהו סיני, אבל היו מגניבים של ביגוד.
דרך-אגב בסוף הכנס לדעתי יש הנחות משמעותיות בדוכנים על מה שלא נמכר.

פארסק אמר/ה:
מה הקטע של כול כך הרבה דוכנים של סחורה מאלי אקספרס שנמכרת פי עשר מהמחיר המקורי? זה משתלם למישהו?

דווקא יש שם די הרבה יוצרים שמוכרים יצירות מקוריות - ציורים, כריות, בגדים, סריגים, חרבות וכו'.
אבל נראה שיש העדפה של הקהל לרכישת מותגים שמזוהים עם זכיונות מוכרים.

חזרה