• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שדרוג ספריית הסרטים שלי

במהלך העברות הדירה, הסתכלתי שוב על ספריית הסרטים שלי, שכבר הגיעה למספר המכובד (לדעתי) של מעל 200 סרטים בספרייה, ערבוב של DVD עם בלו-ריי וגם HD-DVD. אז בסופ"ש עשיתי מעשה: גם סינון של סרטים שאני לא רוצה יותר וגם סרטים שהחלטתי ל"שדרג" מ DVD לבלוריי: כדוגמת מטריקס, סדרת המופת אחים לנשק, סרטי אינדיאנה ג'ונס ועוד כמה. פשוט הגעתי למסקנה שעד שאני מפנה שעתיים-שלוש לראות סרט, אז אני כבר רוצה לעשות את זה באיכות הכי גבוהה שיש ולא להתפשר.
מה שמעניין זה שבבלו-ריי לעתים ההבדל לרכוש סרט אחד או סדרת סרטים הוא זעום. למשל בין לרכוש את מטריקס לבדו או ביחד עם שני ההמשכים שלו, ההפרש הוא משהו כמו 30 ש"ח... אז על הדרך רכשתי גם את ההמשכים, את הסרט הרביעי של אינדיאנה ג'ונס ועוד כמה. אז אני הולך לראות את Crystal Skull :gah:
בסופו של יום זה משהו כמו 20 DVD שאומרים שלום, והולכים לדוכן יד-2 באייקון במטרה להחזיר חלק מהעלות ו-20 בלו-ריי חדשים-ישנים שיצטרפו למדף.
IMG_20171007_210808382.jpg

מאוד מוזר לי האנשים האלה שיש להם ספריית DVD\בלוריי ענקית בסלון. אתה לא היחיד שראיתי, ומי שראיתי גם בגיל שלך פחות או יותר. אוסף של דיסקים זה קונספט ששייך לדור מאוד ספציפי. הדור שלפניכם כנראה פרימיטיבי מדי בשביל להתעסק עם דיסקים (למרות שתקליטים זה בסדר, כמובן), והדור שאחרי כבר מזמן לא מכיר בערך של להחזיק מדיה על אמצעי פיזי. כמובן שלפיראטיות יש חלק בכך, אבל כיום יותר זה נטפליקס ודומיו בתחום הסרטים\סדרות, ובתחום המוזיקה זה ספוטיפיי ואייטיונס. האמת שכבר אין ממש הצדקה כיום להיות לא פיראט ולא אספן DVD, כי נראה שהתעשייה עברה מטאמורפוזה שנותנת גישה לאוסף אינסופי של סרטים, סדרות ומוזיקה במחיר מנוי די נוח.
כיום כמו שאני רואה את זה אנחנו חיים בעידן ה'ענן+בלייב' - כלומר, שהמדיה נצרכת או בבית מהענן דרך מנוי, או בצורה חיה באולם קולנוע\הופעה, שמעניקים חוויה שאי אפשר לשחזר בסטינג ביתי. בכל מקרה, אין כבר צורך באוספי דיסקים.
C6Hp3F0U0AE4rCI.jpg

מעבר לזה שאני שייך לדור המצוין, יש לפחות שלוש יתרונות:
- זמין תמיד, לא צריך להוריד או לחפש באינטרנט. פשוט מכניסים דיסק וזה עובד. גם בארץ וגם בחו"ל לפעמים יש באפרינג או ירידה באיכות.
- מהניסיון שלי נטפליקס מציעים רק סרטים חדשים, קשה למצוא דברים ישנים יותר.
- איכות גבוהה יותר, בלוריי עדיין עדיף על פני הזרמה.

וכמובן שנשאר תמיד ולא נעלם עוד כמה שנים כששירות כזה או אחר נעלם / מפסיק לפעול.

נכון שיום אחד יפתרו את רוב העיל (למעט מבחר), אבל כרגע יש יתרונות. וזה לא יקר. אני מוציא על זה בשנה כמה מאות שקלים...

מסכים לגמרי אולדמן
לי יש רק בערך רק מדף אחד ביחס לאוסף שלך מחציתו סרטי ילדים.
אבל מאז המעבר דירה (לפני שנתיים) הם עדין ארוזים בקרטון, כי אני עדין מתלבט עם לקנות DVD חדש אחרי שהישן התקלל לפני ארבע שנים.
בנטפליקס לדוגמא יש רק סרטים מצויירים של דריימוורק גם הישנים יותר אבל אין פיקסר/דיסני כלל

חזרה