• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

ויש לנו זוכה חדשה בפרס 'השחקן הצעיר ביותר'!

כבר הרבה זמן אני משחק אחותי הקטנה (שהיא עוד לא בת 4) בחרבות ספוג של לארפ, כשבדרך כלל אני 'הדרקון' והיא האביר. (היא מנצחת תמיד, משום מה...) תוך כדי לחימה היא גם מטילה קסמים בסגנון "אש!", "קרח!", "חשמל!", "שתהיה צפרדע!" ודומיהם.

לפני זמן לא-רב, באו אל הבית שלי אורחים, ולהם שני ילדים, בני 9-6, וההורים שלי חשבו על רעיון - למה שאני לא אנסה להריץ להם מבוכים ודרקונים?
אז כדי לטפל בבעיה שהילד הקטן יותר לא ידע לקרוא, וכדי לאפשר לאחותי לשחק גם, פיתחתי את דף הדמות הבא, שמותאם לילדים קטנים:צפייה בקובץ מצורף דף דמות לילדים קטנים.docx
אם תרצו ארחיב עליו, אבל זה לא הנושא.

אז הדרכתי להם מבוך חמוד, שבסופו הם נלחמו בדרקון. וגם אחותי, שהייתה אז בת כ-3 וחצי, שיחקה איתנו גם.

ואז, לפני כמה ימים, אחותי באה אלי ושאלה:
"אפשר שנשחק מבוכים ודרקונים? אפשר שנשחק די-די?"
והדרכתי לה, והיא נהנתה מאוד. היא מבינה את המשחק מעולה, נהנית מלשחק ועוד לא בת 4 -
נראה לי שלאחותי מגיע פרס 'השחקנית הצעירה ביותר בכל הזמנים'.
אלא אם כמובן לכם יש מישהו ששובר את השיא... :twisted:

מגניב!
גם אני ואחותי אוהבים לשחק בזה, אבל איכשהו תמיד כשאני אומר שאני הדרקון (שאוכל נסיכות בטירה) היא מחליטה שהיא הדרקון, שואגת עלי ''ארר'' ואני צורח ובורח.

או שתשתמש בדפ"ד שלי (או כמו שלי, קל לעצב אותם). בעיקרון, כל פעם שדמות נפגעת היא מסמנת V בריבוע אחד של חיים, כל פעם שדמות מטילה לחש היא מסמנת V בכזה אחד של אנרגיה, אתה בוחר אחד מהשלושה בשורה הראשונה, אחד מהשורה השנייה ושני לחשים.

אם תרצו פירוט רחב יותר אכתוב.

זה הולך ככה -
סימנים חשובים
מטה קסם (קצה זוהר) - קסם
מטה קסם (קצה עם כוכבים) - אנרגיה
חרב - נזק
שלושה אנשים זה לצד זה - נזק אזורי, פוגע בהרבה אנשים
לב - חיים
'מחזור' - פוגע כל תור
סמיילי - בונוס דיפלומטיה/עוד דב"ש

עכשיו, אלו כמו המילים שיש בדפ"ד רגיל - לקרוא אותם נותן לקרוא את הדף.

כל שחקן כשהוא מתחיל בוחר ראשון קסדה (עוד חיים אחד, מוסיפים ביד ריבוע אחד לטבלה), כובע קוסמים (עוד אנרגיה אחד) או כתר (דואג שאנשים יאהבו אותך יותר, סמיילי מלמעלה).
אחר כך הוא בוחר בנשק: מטה ריפוי (נותן יכולת לרפא חיים אחד ללא עלות אנרגיה), מטה קסמים (נותן קסם נוסף ופותח 'חומה'), חרב (שני נזק) וקשת (נזק אחד, טווח).
לכולם יש את הסכין שמופיע למטה, שהוא נזק אחד לקרוב.

בשורה התחתונה יש את הקסמים. יש חמישה קסמים רגילים ואחד מיוחד -
כדור אש, שעושה פיצוץ אש (נזק 1, אזורי)
ברק, שקופץ בין אויבים (כמו כדור אש, עם בעיקר הבדלים פלאפיים)
קרח, שמקפיא אויבים (האויבים לא יכולים לזוז לתור אחד, אזורי)
רעל, שמוריד נזק רב לאויב אחד (1 נזק כל סיבוב עד הצלחה של האויב)
ופיצוץ מים, שיוצר פיצוץ של מים דחוסים (כמו כדור אש, רק מכבה להבות במקום יוצר אותן ועוד הבדלים פלאפיים).
בנוסף, מי שלוקח מטה קסמים יכול לבחור ליצור את 'החומה' - חומת אבן שעולה מהאדמה ויש לה 5 חיים, ועד שלא מורידים אותה אי אפשר לפגוע במטיל.

כל אחד בוחר שני קסמים, וכל קסם עולה אנרגיה אחת. כשאין עוד אנרגיה במד, אי אפשר להטיל קסמים.

עליות רמה

אנשים וילדים בכלל אוהבים להיות חזקים, ולכן יש גם כאן עליות רמה, בהן שני שלבים -
הראשון, תוספת ריבוע אחד לחיים או לאנרגיה, לבחירת השחקן.
השני, יכולת חדשה -
השחקן יכול לקחת את הקסדה או כובע הקסמים, ובכך לתת לעצמו נקודה נוספת. הוא יכול גם לשדרג אותם אם היה לו אותם קודם, ובכך (שוב) לזכות בנקודות.
השחקן יכול לבחור חרב, קשת, מטה ריפוי או שרביט קסמים אם לא היה לו אותם. הוא יכול גם לשדרג אותם כך שיהיו שווים יותר - ריפוי ירפא 2 חיים, חרב תעשה 3 נזק וכו'.
יוצא דופן - לקיחת שרביט הקסמים בעליית רמה רק יתן את האפשרות לבחור בחומה, ולא נותן קסם נוסף. בנוסף, למטה הקסמים אין שדרוגים.
והשחקן יכול לקחת קסם חדש שאותו לא היה לו, או 'לשפר' קסם קיים, כך שהוא יעלה מאנה אחת יותר ויהיה יעיל יותר (קרח יקפיא לעוד תור, רעל יעשה עוד נזק כל סיבוב וכו').
יוצא דופן: חומה שעולה רמות מקבלת 2.5 חיים, ולא 5 נוספים, כשזה מעוגל ללמעלה. כך שאלו הרמות של חומה:
רמה - חיים
1 - 5
2 - 8
3 - 10
4 - 13
5 - 15
...

וככה משחקים!
המשחק מתבצע בק20, בלי חוקים מדויקים של פגיעה-לא-פגיעה, אם יוצא 20 קוראת השפעה מיוחדת (מחומה עם כפול חיים ועד מיטוט חדר על האויב עם כדור אש) ואם יוצא 1 אז קוראת השפעה מיוחדת שלילית (הברק קופץ על חבריך, החרב ננעצת בקיר וקשה להוציא אותה).

ואם זה נשמע לכם מסובך, אז זה עבר את מבחן הניסיון - אחותי בת ה-4 מבינה את רוב מה שקורה ויודעת לפעול עם דף הדמות.
אם זה עדיין נשמע לכם מסובך, תפתחו את ספר החוקים של שיטה כלשהי, ותחזרו אלי בתשובה.

השחקנים הצעירים גם לא חייבים לדעת את כל המכניקה - אני לא סיפרתי להם במפורש איך החיים של חומה עולים רמות...

חזרה