• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הרפתקאות ועזרים למבוכים ודרקונים

אני מצטער אל כך שפרסמתי באתר חומרים של אחרים, אני התכוונתי אר לרכז כמה שיותר חומרים ביחד כדי להקל על אוהבי המבוכים ודרקונים בישראל, אבל מחקתי את התוכן שלא שלי ואני מצטער על כך.

המטרה של האתר הוא לא להדהים אותך, רק להציג לשחקנים הרפתקאות ועזרים וטיפים, פתחתי אותו לפני כמה ימים, מפריע לך את יכול להציע עזרה ולעזור ליצור אתר טוב יותר, לא בא לך?!? אז אל תתערב.

אולי כדאי לך קודם להסתכל קצת איך נראים אתרים של משחקי תפקידים בפרט ואתרים באינטרנט בכלל, לפני שאתה פותח אחד. ואולי גם לחשוב שאנשים ישלמו לך לכתוב להם הרפתקאות זה קצת יומרני אם האתר שדרכו הם אמורים לרכוש אותן נראה כמו בדיחה. וזה בנוסף לכך שמלכתחילה אתה צריך לצבור קצת ניסיון כיוצר למשחקי תפקידים.

אמממ...
אני מאוד מעריך את העבודה הקשה ואת ההשקעה... אבל הוא באמת נראה כמו בדיחה לא מצחיקה. אני אפילו לא ראיתי הרפתקאות שם...
תוסיף עוד גזעים (למרות שלדעתי כל גזע מעבר לגזעים של טולקין הוא די מיותר), הטיפים לשליט המבוך קצת... בנאליים, ואפילו לא חשבת על אילתור כעל אפשרות, למרות שזה עוזר הרבה פעמים ונחמד. אתה לא יעול לחזות מראש מה יקרה בהרפתקה.

אני לא יודע לפתוח אתר יחותר מושקע מזה, אומר את זה עוד פעם, אם אתה רוצה להעיר אתה יכול לבוא ולהציע את עזרתך. אתם לא יכולים לדעת מה הנסיון שלי במבוכים ודרקונים או בכתיבת הרפתקאות.

ובכן, לגבי הבעיות העיקריות העירו לפני, ועצות לשיפור:
1- שגיאות כתיב בכל מילה שנייה, לתקן בבקשה, זה הופך את הטקסטים ללא קריאים.
2- תנסה לתרגם הרפתקאות חינמיות משפות אחרות (ברשות הכותבים, כמובן)
3- כתיבת דמויות מפלצתיות: תיצור כאלה שאין להם מיליארד המרות באינטרנט אבל עדיין יהיו מעניינות

Troll_love_uman אמר/ה:
המטרה של האתר הוא לא להדהים אותך

זהו, שדווקא כן. האתר שלך אמור להדהים את מי שמבקר בו, כדי שירצה לחזור לבקר בו בפעם השניה והשלישית.
העולם שלנו מוצף במידע, ולאנשים יש קשב מצומצם למדי - אם לא תתפוס אותם על ההתחלה, הם ילכו לראות משהו אחר.
במיוחד אם אתה מתכנן מתישהו להציע מוצר שתמורתו אתה גובה תשלום.

יכול להיות שפשוט בנית אתר כדי להתאמן בזה, או כדי שיהיה לך מקום מסודר לשים בו כל מיני דברים שכתבת - אבל זה כבר משהו אחר.

דבר ראשון-אני מבין שהשקעת ואתה בטח מתלהב וזה מרגיז שאנשים אומרים לך שעשית עבודה לא טובה, אבל כדי לך רק לקחת את זה כהערה בונה ולשפר.
אני ממליץ לקרוא מדריך לבניית אתרים/לראות סרטון ביוטיוב על עיצוב של אתרים. זה יעשה לך פלאים.

דבר שני- לכתוב יותר טיפים לשה"מ המתחיל ולשים אותם בצירה מסודרת יותר ולא פשוט לפזר אותם בדף, ובכללי הרבה יותר סידור.

דבר שלישי-באחד הטיפים אתה נותן דוגמה שאילתור זה משהו רע ותמיד להיות מוכן להכל, אבל המציאות היא שאתה לא יכול להיות מוכן להכל ולפעמים צריך לאלתר. מניסיון רוב הדברים המגניבים והיצרתיים שהדמויות עושות יזכרו כמשהו טוב בהמשך הדרך ועדיף לצ'פר אותם על התנהגות יצירתית במקום לדכאות אותה (בדוגמה שנתת אמרת להרוג את הציקלופ אם הוא משתחרר כדי שהוא לא יעזור להם להילחם- לפי דעתי זה דווקא יכול להיות קרב הרבה יותר מעניין ככה ואולי פשוט כדי לחזק קצת את הקוסם הרע מאזר להיפטר מהציקלופ,לא?)

לקטע הזה לא שמתי לב בכלל (מבנה האתר לא היה כ"כ נוח לעיון) אבל אמירה כמו "לא לאלתר ולהיות מוכן להכל" היא תרתי דסתרי - כדי להיות מוכן להכל אתה חייב לאלתר. אפילו במקום הכי מקובע, שבלוני וחושב בתוך הקופסא שיש בארץ, המוכר לציבור כ"בה"ד 1" מלמדים את זה.

תודה לכולם על העצות, אני הנסה לסדר את האתר בצורה נעימה יותר, אין לי ידע רחב בבניית אתרים אבל אני אנסה לשפר.
ולגבי העצה של לא לאתר, למי שלא שם לב הטיפ הזה מופנה לשליטי מבוך מתחילים, שלא מנוסים מספיק כדי לאתר, אני בעצמי כשאני עושה הרפתקאות קצרות של ארבע ששעות אני מאלתר חצי מההרפתקה.

ושוב תודה אני אנסה לעבוד על האתר

הו... הרבה יותר טוב. העיצוב יותר מושך, אבל הוא קצת מפריע בלקרוא, כך שאולי כדאי לשים אותו בצד או משהו.
הטיפים: שכחת את האפשרות של לזרום עם השחקנים, לא בכל דבר אבל מדי פעם, נגיד עם הקיקלופ אפשר לזרום איתם.

נ.ב.: שוב, דאבלפוסטינג
נ.ב.: האותיות א׳ וה׳ רחוקות מאוד במקלדת, אז איך הצלחת לעשות שגיאת הקלדה כזו אין לי מושג.

אפשר לשאול למה אתה מעדיף לפרסם את החומר באתר פרטי? זה עוזר ליצור לעצמך זהות נפרדת, אני מניח, אבל אני חושב שכרגע זה פחות יעזור לך מאשר לקבל ביקורת בונה. אם תפרסם את החומרים בפונדק יהיה לנו הרבה יותר קל לתת להם ביקורת, ואחרי שתצבור מספיק ניסיון תוכל שוב לנסות לבנות את עצמך בנפרד. אבל עד אז אני חושב שהרבה יותר יעזור לך להיות חלק מקהילה מאשר לנסות לעבוד לבד.

חזרה