• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עדכון מהירח

סלח לי רגע שזה קצת אוף טופיק, אבל ראיתי את הסירטון של ספייסIL לתחרות של גוגל, ופשוט עצרתי באמצע מרוב תחושת גועל ורצון להקיא.
איזה מישהו מספר על סבא שלו ממחנות ההשמדה, ומיד לאחרת מכן משודרות תמונות של גדר ההפרדה בעזה ותושביה לצד הגדר הענקית, מגדלי שמירה, וגדרות תייל, תוך שהוא מספר על הרצון שלו לעשות משהו הומני.
שלא לדבר על גדר התייל שמופיע בתחילת הסירטון בלי קשר לכלום, ואז כשהבחור מתחיל לדבר על סבא שלו כולם בטוחים שזאת גדר מאושוויץ או משהו, ואז מראים אותה שוב בגדול, ומבינים שהגדר מאושוויץ היא בכלל הגדר הפרדה בעזה.
זאת הדרך היחידה לגייס כסף? להשוות (גם אם בצורה עקיפה ומתחמקת) את עזה למחנה אושוויץ?
אשמח לקבל הסבר, ולשמוע שזה לא כמו שזה נראה.

אני לא רואה איך הנחתה של עצם ידי אדם על הירח זה משהו מבייש. הפעולה עצמה מדהימה, ללא קשר למי עשה קודם או לפני כמה זמן.

נראה לי שלא אאושוויץ ולא עזה קשורים באיזושהי צורה לעניין. אפשרי שיוצרי הפרק סתם חיפשו איך להאריך אותו או לעשות אותו יותר "קשור לישראל".

אולדמן - נחמד שיש כתבה, אבל היא לא חידשה יותר מדי. וסגנית המנהל ההזויה הזאת מדברת בדפלומטיות מנותקת ולא עונה לשאלות ששואלים אותה. היה עדיף לא להביא אותה לראיון. אבל בכללי, מגניב, ובהצלחה!

אריאל - עד כה הונחתו על הירח חלליות על ידי שלוש מדינות - רוסיה, ארה"ב, וסין. כל אחת מהן עם פי מאה יותר אנשים, משאבים, ותשתיות מישראל. לבצע משימה מורכבת כמו להנחית גשוש על אדמת הירח זה דבר מטורף בשביל מדינה כל כך קטנה. ובטח שבטח שבטח שעל ידי צוות פרטי של מהנדסים, להבדיל מסוכנות חלל מלאה ומתוקצבת על ידי הממשלה.

ילו אסיד - נראה לי אתה מחפש על מה להתלונן בכוח. חוץ מזה שהסרט הזה לא הופק על ידי ספייס איי אל, אלא כנראה על ידי גוגל, ונוצר על ידי אנשי קולנוע אמריקאים. אין פלא שהוא מסופר מנקודת מבט חיצונית שמשקיפה על הפרוייקט הזה בתוך הקונטקסט שבו העולם מכיר את ישראל.

כנס לוידאו ביוטיוב, ותפתח את הפירוט למטה. יש שם קרדיטים לכל בעלי התפקידים שיצרו את הסרטון. מלבד זה שניתן לראות בקלות שרוב השמות שם לא ישראלים, יש שלושה שמות חשובים במיוחד:

Director
Orlando von Einsiedel

Executive Producer
J.J. Abrams

Story Producer
Steven Leckart

שזה אומר - הופק על ידי מפיק אמריקאי, נכתב על ידי תסריטאי אמריקאי, בוים על ידי במאי בריטי.
מה לעשות, סיפורים מרגשים מוכרים, וכשאתה מספר לעולם סיפור על ישראל, לא משנה באיזה נושא, יש כמה תמות שעובדות הכי טוב. פה בחרו לספר סיפור על בחור יהודי מישראל שסבא שלו הרכיב טילים לנאצים בשואה ולכן הוא היום משגר חלליות לירח, כדי להתגבר על ההבדלים בין בני האדם ולחתור לשלום אזורי, בתוך מציאות ישראלית מורכבת. האם זה נכון? האם זה הסיפור היחידי שאפשר לספר שם? זה לא חשוב. מה שחשוב זה שזה סיפור חזק.
והנה לראייה כל הטריקים הקולנועיים והעריכתיים השתלמו וגרמו לכך שהסרט השפיע עליך.

ariel127711 אמר/ה:
אני ממש מרגיש עכשיו שארץ ישראל בפיגור ענק משאר העולם....

לדעתי הנסיעה לירח הזאת לא אמורה להיות גאווה, עקב זה שכבר עשו את זה מזמן, אני מקווה שלא פגעתי באף אחד, אבל ככה אני מרגיש....
מסכים עם פלאפי. מה גם, שאם ישראל תהיה בשורה אחת עם רוסיה וארה״ב (2 המדינות החזקות בעולם...) זה ממש לא בושה, זה סימן לעתיד! (בתקווה). סימן לעתיד של ישראל כאימפריה גלקטית שתביא מתנחלים יהודיים אמיצים לכל קצוות היקום!

זה שרק המעצמות הגדולות שלחו משימות לפני הירח לא אומר שזו פעולה שמתאימה רק למשאבים שלהם. הפעולה מרשימה ללא יחס.

לדוגמה, האירופאים כבר שלחו יותר משימות למאדים, אז כנראה הם מסוגלים להנחית עצמים על הירח. אני בספק שהסיבה לא לעשות זאת היא חוסר ביכולת או משאבים.

או חוסר בסיבה... חקר הירח כבר נעשה, ופחות צריך לבדוק את התכונות הפיזיות של פני השטח שלו, אז שליחת גשושית לירח זה לא הכרחי...

אבל זה עדיין מרשים. משהו שיכול להגיע לירח, לנחות עליו בבטחה, ואז לנוע עליו 100 מטרים זה מרשים.

dragonitzan אמר/ה:
[post]670390[/post] או חוסר בסיבה... חקר הירח כבר נעשה, ופחות צריך לבדוק את התכונות הפיזיות של פני השטח שלו, אז שליחת גשושית לירח זה לא הכרחי...
לא מדויק. אמנם בוצע מחקר מסוים, אבל אנחנו רחוקים מלדעת הכל. בדיוק כמו שמגלים דברים חדשים על כדור-הארץ.
Adran אמר/ה:
[post]670281[/post] לדוגמה, האירופאים כבר שלחו יותר משימות למאדים, אז כנראה הם מסוגלים להנחית עצמים על הירח. אני בספק שהסיבה לא לעשות זאת היא חוסר ביכולת או משאבים.
כנראה שכל מדינה בינונית-גדולה יכולה להשקיע בזה משאבים, זה עדיין לא אומר שזה לא הישג... השאלה במה אתה משקיע.

חוץמזה, שבתחום החלל ה"פרטי" בישראל, אין ספק שזה הדבר הכי מרשים שעושים.

חזרה