• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מותו של ג'ינגיס חאן וקרבתו המשפחתית אלינו

הח׳אן הטטרי אמר/ה:
[post]668192[/post] 25% רוסי ו-25% טטרי, אז יש סיכוי (קלוש מאוד...) שאני צאצא של ג׳ינגיס ח׳אן.
לא כזה קלוש... צר לי לאכזב, אבל כ-3% מהעולם צאצא שלו...

מנהלי - פוצל מכאן: חברי הפורום: התפקדו!

dragonitzan אמר/ה:
הח׳אן הטטרי אמר/ה:
[post]668192[/post] 25% רוסי ו-25% טטרי, אז יש סיכוי (קלוש מאוד...) שאני צאצא של ג׳ינגיס ח׳אן.
לא כזה קלוש... צר לי לאכזב, אבל כ-3% מהעולם צאצא שלו...

אכזבת מאוד :) ...יש!!!
רוב האנשים שאני מכיר ששמעו עליו רואים בו רוצח חסר מעצורים, היטלר של ימי הביניים. אני דווקא מעריץ אותו ואת האימפריה שלו...

זה אטילה ההוני שמת מדימום באף כשהוא היה שיכור... ג׳ינגיס חאן מת מנפילה מסוס בזקנתו או מוות טבעי, אני לא בטוח... בבלוג של מישהו שתייר במונגוליה קראתי שהמונגולים יודעים לנחות נכון בנפילה מסוס גם כשהם שיכורים לגמרי...

dragonitzan אמר/ה:
מה?!?!?!?!?

הרסת לי את החיים... ג'ינג'יס חאן מת מדימום באף.
לא אטילה.

אני רק אביא את אלה לפה:
''ויקיפדיה'' אמר/ה:
הנסיבות של מותו מסופרות על ידי פריסקוס ולפיהן במהלך משתה חתונה של אטילה עם אשתו האחרונה, הידועה רק בשם אילדיקו, השתכר אטילה עד אובדן חושים מוחלט וסבל מדימום קשה באפו, זרם הדם נכנס לגרונו והוא נחנק.[quote/]

''ויקיפדיה'' אמר/ה:
ככל הנראה מת ג'ינג'יס חאן מוות טבעי ב-18 באוגוסט 1227[quote/]

תן לי להרוס לך עוד קצת.

מאחר ואין לנו דגימת DNA של טמוג'ין, לא ניתן לאמת שמישהו צאצא שלו. המקור לשמועה כאילו ג'ינגיס חאן עצמו הוא אב קדמון לאחוזים נכבדים מהאוכלוסיה, הוא כנראה בכך שהרבה מאוד מנהיגים באסיה טענו מיוזמתם שהם צאצאים של ג'ינגיס חאן (על אותו משקל כמו שהפרעונים הם צאצאי הורוס). משום שכל כך הרבה שושלות מלוכה קטנה טענו שהן-הן צאצאיו האמיתיים של ג'ינגיס חאן, נוצרה הסכמה שכולם צודקים.

אמת, כרומוזום ה-y של אחוז נכבד מגברי העולם דומה מאוד עד שישנו חשד רציני לאב קדמון משותף מאזור אסיה, אבל (א) כרומוזום y כמעט לא מכיל מידע גנטי ייחודי. התפקיד היחיד שלו הוא לקבוע מין, אז זה שיש לך כרומוזום y של חאן לא עושה אותך לחאן. זו אגב הסיבה שהוא פחות רגיש למוטציות ונוטה להישאר כמעט ללא שינוי לאורך דורות. (ב) הגיוני שיש אב קדמון משותף כלשהו - אבל הוא יכול להיות כל אחד וסביר שהוא קדם לג'ינגיס חאן בהרבה.

זה נשמע מאוד בלתי סביר, ומטריד למדי. אני בספק אם בן אדם פוגש מיליוני אנשים במהלך חייו, שלא לדבר על אונס בקנה מידה כזה.

בכל מקרה, כפי שהנרוביאן סיכם, זה לא ניתן להוכחה, כי אין דגימת DNA של טמוג'ין.

ויקיפדיה אמר/ה:
בפברואר 2003 הוערך במחקר "המורשת הגנטית של המונגולים", שפורסם ב"כתב העת האמריקאי לגנטיקה אנושית" (American Journal of Human Genetics), של ג'ינגיס חאן יש יותר מ-17 מיליון צאצאים ישירים החיים כיום, כלומר, אחד מכל 200 אנשים בקירוב הוא צאצאו.חלק מצאצאיו התפשטו למדינות רוסיה ואוקראינה עד היום מכירים במשפחת קירוב יוצאי רוסיה כצאצאיו הזכורים והמוכרים ביותר של ג'ינגס חאן.
יכול להיות שהרבה סיניות נאנסו, אבל בידי הלוחמים של אדם אחד, לא בידיו עצמו. וזה לא כזה מופרך-אני יודע בוודאות על כמה בתי אצולה שהם צאצאים שלו. ואני גם טטרי וגם רוסי, אז...

אתם מוזמנים להתעמק בזה יותר בפודקאסט "עושים היסטוריה" (בקריאה- החל מהכותרת "כרומוזום Y"):
http://www.ranlevi.com/texts/mitochondrial_eve_text/

לג'ינגיס חאן היו כ-40 ילדים רשמיים ומן הסתם גם ילדים לא רשמיים נוספים, אבל הוא לא יכול היה באופן אישי לאנוס כל כך הרבה נשים. סביר להניח שבניו ונכדיו המשיכו בעבודה, אבל ייתכן גם ש"האב הקדמון" הוא בכלל סבא של חאן... ושהרבה מבעלי הכרומוזום היום הם בכלל צאצאים של אחיו של חאן, או של דודו.
בכל מקרה בלי ה-DNA שלו אין לנו דרך להיות בטוחים.

לצאצאיו היה הרבה יותר מה לעשות מלאנוס סיניות... ולפי מה שהבנתי צאצאים ישירים שלו יש 17,000,000...

יש גם את המחקר הזה עם הDNA המיטוכונדריוני שמכנס את כל המין האנושי לקופה כלשהי באפריקה, אז הכל תלוי כמה אחורה הולכים.

Monkey.gif

המפקד האלמוני אמר/ה:
יש גם את המחקר הזה עם הDNA המיטוכונדריוני שמכנס את כל המין האנושי לקופה כלשהי באפריקה, אז הכל תלוי כמה אחורה הולכים.

Monkey.gif

אז כולנו בעצם אחים! אחים לגורל הנורא של להיות צאצאים של קופה אפריקאית!

חזרה