• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

סיכום ביגור 2017 ותוכניות לפסח

rui

The Storyteller Archmage
צוות השגחה
בצבא של ויני
באיחור אופנתי, עץ סיכומי ביגור!

את היום הראשון ומחצית מהיום השני פספסתי כי הייתי בצבא. הצלחתי להגיע בנס לחצי השני של היום השני, קניתי קצת מוצרים בעברית והשלמתי את האוסף, עיינתי קצרות במשחקי הלוח ולצערי לא מצאתי משחק אסטרטגיה מעניין וסיכמתי את היום במשחק של darkmo10, כלבים בכרם.

שיחקתי את עזריה, בחור נוצרי גדול שמזכיר דוב ומסתובב עם שוטגאן בעולם של ימי הביניים אבל עם רובים. הוא היה חבר בארגון הכלבים, בו מגייסים (בהתנדבות) נערים בני 18 להיות המגנים של אלוהים. נחמד אך בעל מזג קצר, הוא צוות לג'ואנה, אישה דעתנית למדי אך הססנית לגבי פגיעה באחרים, בכדי לבדוק האם יש בעיות בעיירה נווה דשא. ספציפית לעזריה לא היה אכפת מהאלכוהול שזרם חופשי בעיר אז הוא לא מצא העיות רבות מלבד שריפת הכנסייה. אחרי חקירה בה חשד בזקנה מהשבט שאנשיה הרגו את אביו (ובסוף התברר שאותה הזקנה הייתה אישה מתוקה שהגישה לו עוגיות! הבגידה!) וויכוחים נשנים עם ג'ואנה ובחור שלא רצה לעזור למשפחה רעבה (עד שהגענו לקרב יריות בו ג'ואנה צודדה ביריב) הגיבורים הגיעו למסקנה שהכנסייה נשרפה בגלל שבטעות השאירו בה נרות דולקים. הבחור שהשאיר את הנרות נלכד בשריפה והפך לנכה, כך שהם לא מצאו סיבה להעניש אותו. בסופו של דבר, ההרפתקה הקטנה הזאת ייאשה את עזריה ודיכאה את ג'ואנה.

היה כיף מאוד, גם בזכות המנחה המוצלח וגם זכות השחקנית המעולה שהיה לי המזל לשחק איתה. לאחר מכל נפגשתי עם עוד קצת אנשים בהם גם דסטריקס וחזרתי הביתה עייף אך מרוצה.

אז, איך היה הביגור שלכם, והאם יש לכם תוכניות לפסח?

אני הגעתי לביגור רק ל-20 דקות, מצאתי חלון זמנים בדרך הביתה לפני שהגעתי הביתה להגיד שלום לילדים. בסך הכל ראיתי המון פרצופים מוכרים והספקתי להגיד שלום להרבה מהם, אבל ממש לא מספיק כדי לשחק.
רציתי לקנות את ערכת ההתחלה של עיר בערפל, אבל הפורמט הקטן ביאס אותי. זה אחרי שלא תמכתי בגרסה האנגלית כי שמעתי על הגרסה העברית.

יש לי הרבה תוכניות לפסח, והנה אלו שקשורות למשחקים:
- יום שלישי, ערב Dice Masters אחרי די הרבה זמן בלי משחקים
- לארגן משחק תפקידים לאחיינים
- לחשוב על וואן-טיימר מגניב לסוף-שבוע או לחג שני. אין לי זמן להתחייב למשחק ארוך, אבל וואן טיימר זה מעולה.
- לגמור לצפות בעונה החמישית של משחקי הכס (היי, אמרתי שקשור למשחקים, לא אמרתי אלו :) )

השנה לא הגעתי לביגור, במיוחד בגלל המחיר, אבל גם העובדה שקיבלתי הודעה פרסומית מעט קריפית מצוות ביגור תרם לזה. זה והעובדה שלא היה לי מה לעשות במיוחד בלי החברים שלי שלא באו.
אבל אני בהחלט מתכנן כמה דברים לחופש, בשלישי אני מתכנן סשן סוף סוף של הקמפיין הקצר שלי בעולם המבוך, שהמרווחים בין סשן לסשן נהיים ארוכים יותר ויותר כששאר השחקנים מתגייסים לצבא. וזה עוד היה אמור להיות קצר...
חוץ מזה, אני מתכנן להגיע לשני הימים של עולמות (אע"פ שיכול להיות שאעזוב באמצע היום השני, תקעו לי משמרת בעבודה), וגם לשחק כמה משחקי קופסה עם אנשים.

Nextorl אמר/ה:
השנה לא הגעתי לביגור, במיוחד בגלל המחיר, אבל גם העובדה שקיבלתי הודעה פרסומית מעט קריפית מצוות ביגור תרם לזה.
זה נשמע כמו סיפור מעניין.

The oldman אמר/ה:
רציתי לקנות את ערכת ההתחלה של עיר בערפל, אבל הפורמט הקטן ביאס אותי. זה אחרי שלא תמכתי בגרסה האנגלית כי שמעתי על הגרסה העברית.
מה הבעיה בפורמט? ככה נראים רוב הספרים של מנוע האפוקליפסה - וגם הגרסה האנגלית למיטב ידיעתי תהיה בגודל 9:16.

the Nerubian אמר/ה:
[post]666886[/post] מה הבעיה בפורמט? ככה נראים רוב הספרים של מנוע האפוקליפסה - וגם הגרסה האנגלית למיטב ידיעתי תהיה בגודל 9:16.
כי כל הספרים שלי יושב על מדפים בספרייה בסלון, וחלק מהכיף שלי שרואים אותם והם נראים יפה. ספרים בפורמט קטן לא יושבים טוב בספרייה ומבאסים אותי...
זה גם לדעתי יותר קטן מהגודל של Trinity/ Adventure / savage worlds אבל לא באמת עשיתי השוואה.

אהלן,
הפונדק מארגן את www.dragoncon.co.il - אם יש משתמשים שרוצים להרים מפגש/משחק בכנס אחר, גם בכיף. בכל מקרה במרבית הכנסים אפשר למצוא ייצוג מכובד של פונדקאים בהווה ובעבר.

The oldman אמר/ה:
the Nerubian אמר/ה:
[post]666886[/post] מה הבעיה בפורמט? ככה נראים רוב הספרים של מנוע האפוקליפסה - וגם הגרסה האנגלית למיטב ידיעתי תהיה בגודל 9:16.
כי כל הספרים שלי יושב על מדפים בספרייה בסלון, וחלק מהכיף שלי שרואים אותם והם נראים יפה. ספרים בפורמט קטן לא יושבים טוב בספרייה ומבאסים אותי...
זה גם לדעתי יותר קטן מהגודל של Trinity/ Adventure / savage worlds אבל לא באמת עשיתי השוואה.
הם הדפיסו A5, זה אכן קטן יותר. עולם האפוקליפסה עצמו מודפס בפורמט ספר קריאה רגיל (9*6 אינצ) ועולמות פראיים explorer הוא בפורמט digest (מעט רחב יותר). יש הבדל של אולי 2 ס"מ בין המידות האלה.

סיכומי הביגור שלי נמצאים כאן:
http://www.dwarves.org.il/episodes/190-bigor-2017 http://icel.me/gameburning/s4e09-4389

חזרה