• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מאפיה מרובה תפקידים, 8/16 שחקנים [נסגר]

shachar2004

פונדקאי ותיק
קרדיט לדון וי טי, אני עושה את זה בצורה שאני יותר אוהב, כשלכל אחד יש תפקיד.

זה משחק עיירה. כן, בהתחלה כתובים רק התפקידים. מי שלא יודע איך משחקים, החוקים כתובים למטה. אבל תקראו לפי הסדר, ככה יהיה יותר ברור.

אז במשחק יהיו 16 שחקנים.
התפקידים הם:
3 מאפיות, מביניהם:
1) מנהיג המאפיה, שהורג איש אחד בלילה
2) מערפל, שמבלבל את הבלש, וכאשר הבלש חוקר מישהו חף מפשע, והמערפל בוחר בו, הבלש מגלה שהוא מאפיה, בשקר.
3) חוקר מרושע, שהוא כמו בלש, אבל אצל המאפיה. (ראה/ראי בסעיף תושבי העיר 9)
מטרת המאפיות להרוג את כולם חוץ מהם.
כאשר מנהיג המאפיה מת, המשתיק הופך למנהיג, ואם נשארים רק המערפל והמנהיג, והמנהיג מת, אז המערפל הופך למנהיג.
הטבעיים:
4)רוצח סדרתי אחד, שכל לילה רוצח מישהו, והמאפיה לא יכולה לרצוח אותו. הרוצח סדרתי יכול לרצוח את כולם חוץ ממנהיג המאפיה. מטרתו להישאר אחרון במשחק.
5) ערפד, שנושך מישהו כל לילה, ומטרתו שכולם יהפכו לערפדים. כל מי שננשך הופך לערפד-תינוק, שיכול לנשוך. כל לילה, הערפד-תינוק נושך מישהו, שיהפוך לערפד-תינוק בעצמו. לאחר שמישהו חדש נהפך לערפד-תינוק, הערפד-תינוק הקודם הופך לערפד בוגר, שלא נושך. אם ערפד נושך מאפיונר, המאפיונר מת, ואם ערפד נושך צייד ערפדים, הערפד מת.
6) איש זאב, הנושך כל ירח מלא מישהו, והאדם שנשך האיש זאב, וגם כל מי שביקר אותו(ניסה לרפא, לרצוח, לנשוך לחקור וכו') נהרגים. ירח מלא מתרחש כל יומיים, אני אזכיר.
7) חולה שכחה, שאחרי שנרצח מישהו, הוא יכול "להיזכר" בלילה שהוא האיש שנרצח, והוא מקבל את תפקידו.
8) משוגע, שמטרתו שירצחו אותו ביום. אם עושים לינץ' למשוגע, הוא אחד המנצחים, ובלילה הבא הוא בוחר את אחד האנשים שהצביעו לרצוח אותו, והוא רודף את האיש הזה כרוח רפאים, והאיש הרדוף מת.
16) (שכחתי לכתוב אותו קודם, אז הוא מספר 16) השורד, שיש לו שלושה וסטים, וכאשר הוא מפעיל וסט בלילה, אי אפשר לפגוע בו. מטרת השורד לשרוד עד סוף המשחק. הוא רק צריך לחיות עד סופו. כל תפקיד שמטרתו להישאר אחרון במשחק, יכול להישאר אחרון עם השורד.

תושבי העיר:
9) בלש, החוקר מישהו כל לילה, ומגלה אם הוא "מאפיה", "תושב עיר", או "טבעי".
10) ראש עיר, היכול "לחשוף את עצמו", ואז כל הצבעה שלו נחשבת לשלוש, והוא לא יכול ללחוש(על לחישות, פרטים בהמשך)
11) צייד ערפדים, שכל לילה בוחר מישהו, ואם האדם שבחר הוא ערפד, אז הערפד מת. אם הוא לא ערפד, לא קורה כלום. כאשר כל הערפדים במשחק מתים, הצייד הופך ל"שוטר", שיכול פעם אחת בלילה לירות במישהו, והאיש ימות. אם השוטר יורה בתושב עיר, הוא ימות מאשמה בלילה הבא.
12) מרגל, שיכול לקרוא לחישות, וכל לילה הוא מגלה את מי המאפיה ביקרה, למשל, נניח שהמערפל עירפל את דני, המנהיג, רצח את שמוליק, והמשתיק השתיק את יצחק, המרגל מקבל כיתוב "המאפיה ביקרה את דני, שמוליק ויצחק".
13) פרנואיד, שיש לו שלוש אזעקות, ואם הוא מפעיל אזעקה בלילה, אז כל מי שביקר אותו מת.
14) מגלה-עקבות, שבוחר מישהו כל לילה, ומגלה מיהם כל האנשים שביקרו את אותו האיש. למשל, הוא עוקב אחרי שמוליק, ומנהיג המאפיה, שהוא דני, רוצח את שמוליק, והוא היחיד שמבקר אותו, אז מגלה העקבות מקבל כיתוב "דני ביקר את שמוליק", ובבוקר שמוליק מת, אז המגלה עקבות יודע שדני רוצח.
15) רופא, כמובן, שמרפא מישהו כל לילה. אפשר לרפא רק מרצח, לא מנשיכה, או בילוש או עקיבה.
16) כתבתי למעלה

איך משחקים

א. לילה ויום - בזמן היום יש דיון, ואתם מדברים על הלינץ' שעומד להיות. אתם מצביעים לאנשים, ומי שהצביעו לו הכי הרבה נרצח.
בזמן הלילה, כל אחד שפעיל בלילה כותב ספוילר לי עם הפעולות שהוא עושה. אצל המאפיה והערפדים, שמדברים בלילה זה עם זה, זה טיפה יותר מסובך. כל אחד צריך לזכור מיהם האנשים שאיתו במאפיה, או הערפדים האחרים, והוא יכול לקרוא את הספוילרים שלהם. בשום פנים באופן אל תעשו משהו כמו זה:
מאפיה
זו רק דוגמה
בגלל שאז כולם ידעו שאתם במאפיה!
ב. לחישות - כל אחד יכול ללחוש ביום, חוץ מראש העיר, וגם אי אפשר ללחוש לראש העיר, אחרי שהוא חושף את עצמו. דוגמה ללחישה:
דני לוחש לשמוליק, אז דני יכתוב:
"אני לוחש לשמוליק"
לחישה לחישה לחישה וויספר
ג. צוואות ומכתבי מוות - כל אחד יכול לכתוב צוואה, ולערוך אותה עד שהוא מת. אחרי שהוא מת, אני ורק אני אפרסם את הצוואה שהוא כתב עד אז. לאף אחד אסור לקרוא צוואות של אחרים. לא חובה לכתוב צוואה.
לגבי מכתבי מוות, אותם רק התפקידים שהורגים יכולים לכתוב, בספוילר, בלילה. אם דני מנהיג המאפיה רצח את שמוליק, והוא כותב בלילה בספוילר
אני רוצח את שמוליק
מכתב מוות:
לילה טוב, לך לישון עם הדגים.
ושמוליק כתב צוואה
שמוליק הבלש
לילה מס' 1: עומר טבעי
לילה מס' 2: דניאל תושב עיר
לילה מס' 3: איתי מאפיה!!!!
מיי דה פורס וויל בי ווית' מי
אז בבוקר אני אכתוב:
שמוליק נרצח הלילה ע"י המאפיה.
שמוליק היה בלש.
נמצאה צוואה ליד גופתו:
שמוליק הבלש
לילה מס' 1: עומר טבעי
לילה מס' 2: דניאל תושב עיר
לילה מס' 3: איתי מאפיה!!!!
מיי דה פורס וויל בי ווית' מי
נשלח מכתב מוות לביתו:
לילה טוב, לך לישון עם הדגים.

ד. ניצחון: כמו שבטח שמתם לב, לכל תפקיד יש דרך משלו לנצח במשחק. בגלל זה, מתבקש שבמשחק אחד יהיו כמה מנצחים.

טוב, נראה לי שזה הכל. תכתבו כאן אם אתם נרשמים.
שחקנים
1)המגדל
2)פופו
3)טיקייהאג
4)דון
5)לוחם האופל
6)דרגוניצן
7)חתול הדרקון.
8)סקורפי
9)
10)
11)
12)
13)
14)
15)
16)

ואני כותב שוב, כדי שלא יהרגו אותי, וכי זה באמת נכון, קרדיט לדוןVT

מזכיר שוב שכבר היו הרבה מאפיות ("עיירה" בשם אחר) בפונדק וכאילו, אין צורך באמת להמציא את הגלגל מחדש. אתם יכולים להסתכל עליהם, על המדריך של גאלאן לשחקני מאפיה, כאילו- יש על מה להתבסס. המאפיות שם היו מדהימות.

אני ממליץ על שימוש בהודעות פרטיות, כדי לוודא שאף אחד באמת לא מרמה, וגם כי ככה יותר נוח. צריך כמובן את האמון שאנשים לא ישלחו הודעות פרטיות ביניהם בלי ידיעת המנחה (וזה כלל אצבע טוב לכלול את המנחה בנמענים של כול הודעה פרטית הקשורה למשחק), אבל זה גם צריך עם ספוילרים.

כהערת צד: יש לי הרגשה שיש יותר מידי תפקידים וזה יגרום לכאוס די גדול, אבל אין לי בעיה אם השחקנים רוצים את זה. אני כן חושב שהמשתיק זה תפקיד די מטופש שמפספס את כול הרעיון במשחק של המאפיה.

אני מזכיר שוב, זה משחק נסיוני. רשימת התפקידים היא זמנית, ומטרת המשחק הראשון הזה היא לבחון את הרשימה הזאת.
אני אישית לא בטוח לגבי המשתיק באמת, ורציתי להוסיף חמוש, אבל במשחק הראשון הזה נשתמש ברשימה הראשונית הזאת.

כן, אבל, אבל, אבל, זה משחק ראשון, נסיוני, נראה, זה רק ניסוי
ודרגוניצן, אולי אח שלך ירצה להשתתף (סתם שואל כדי להריץ את הקטע של ההרשמה מהר יותר). וכולכם, אולי תוכלו לשכנע חברים שלכם להצטרף? ככה הקטע המשעמם יגמר מהר יותר.

חזרה