• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

סיכום אייקון - 2016

אהלן,
עוד אייקון תם ונשלם, שעבר רובו ככולו מבחינתי בדוכן של הפונדק וגיבורים, ביחד עם פעילות שער כניסה. השנה גם הייתה בזירה עם הילדים, בסוף גם קנינו שתי חרבות ספוג שיוכלו לשחק בבית. לפי המחירים אני צריך להפסיק עם ספרים של מבוכים ודרקונים ולעבור לייצר חרבות ;)
ביקרתי גם עם הבכורה באזור של המיניאטורות וצבענו מיניאטורה ביחד, שהיה ממש אחלה. צריך להוריד את הכובע, הם עושים עמדה ממש מפתה להדגמת התחביב. הנה התוצאות, לא מוצלח במיוחד אבל מגניב nonetheless.
IMG_20161021_181346743.jpg
גם מכרתי די הרבה דברים ביד-2, גם בדוכן וגם לאנשים (אחת הסיבות מדוע הוספנו דוכן יד-2 לדרקוניקון, זה פשוט עובד טוב). קניתי גם שלושה ספרי קריאה חדשים, את הספר השני בסדרה של תיקי דרזדן, הברית של קפטן וורפטריל, ואת משחק הנסיכים. השניים האחרונים היו ברשימה שלי די הרבה זמן.
דיברתי די הרבה עם אייר על צוות הסערה/ליגת ההרפתקנים וכיף לראות איך הוא מרים את הפרוייקט לשיאים חדשים. וגם עם כל מיני אנשים על דרקוניקון ועל תוכן חדש לאתר :)
אייקון הוא כיף בשבילי בעיקר בגלל האנשים, וכמובן שפגשתי הרבה פונדקאים בכנס, שתמיד כיף לראות (למרות שאת ת'ור אני אף פעם לא מזהה :( ). מזכיר לי שצריך למצוא דרך פשוטה ומהירה לזהות פונדקאים. אם למישהו יש רעיון, תגידו!

מקום מפגש לא עובד, כבר ניסינו את זה לפני שנתיים שלוש.
מה שכן חשבתי שהסכמנו מתישהו למדבקות או תגי שם? אף פעם לא יצא לפועל כמובן, אבל צריך לעשות את זה.
בכל מקרה הייתי בכל הימים, ואע"פ שהאשראי שלי עשה לעצמו deactivating ביום השני של הכנס, היה סה"כ ממש כיף.
הסתובבתי כל היום עם חברים, שגם ישנו אצלי (ועכשיו אנחנו באפטר פארטי אצל אחת מהם!) ואע"פ שלא נרשמתי לכלום, היה מאוד כיף. אני למדתי לא להרשם לדברים באייקון, כי מילא תמיד צצות תוכניות של הרגע האחרון.
מה שכן חבל שלא היה "לשיר בכל הכוח", אבל נו טוב. היה שנה שעברה! ^_^

דוכן היד-שנייה עשה לי את הכנס כנראה, כל כך הרבה דברים טוביםםם. כל כך הרבה dvd טובים וזולים! הכרחתי חבר לקנות את 'אוכפים לוהטים' כי זה היה בחמש ש"ח. פשוט אדיר.
קניתי שם אפילו את המדריך לשה"מ של 5 במחיר לא רע, וכמה שרשראות מגניבות ופיסת נוסטלגיה בצורת מדבקות איסוף של הארי פוטר.
הבעיה היחידה שלי היא שהמדבקות מחיר לא יורדות בכזו קלות, וקצת דופקות דברים לפעמים.

מבחינת אנשים מהפונדק שפגשתי-
ירינארק, העוג הברברי, דינרבלו, דסטריקס, מירטוקן, סרדומין (אם מישהו בכלל זוכר את הבחור) ואפילו את פלסמיד! שזו הייתה פעם ראשונה.
אה וכמובן את רוי וגאלאן, כמעט שכחתי מהם.

האמת, אני שם לב שמאז שיש לי קבוצה(ואפילו שתיים!) שמשחקות תדיר יש לי משמעותית פחות סבלנות לכנסים שלפני כן היוו את ההזדמנות היחידה שלי לעסוק במשחקי תפקידים בפועל.
הסיבה הזאת, בשילוב עם ההוצאות הגדולות שמתלוות באופן טבעי לדוכנים בכנסים, שכנעו אותי לפרוש מהכנס לאחר היום הראשון שלו. מה שכן, זה היה יום בהחלט לא רע.

אמ;לק
הייתי רק ביום הראשון, היה נחמד מאוד.
פונדקאים שפגשתי: אולדמן(שחשב משום מה שאני ירינרק)
שלל: משחקי הלוח Through the Ages ו- Samurai

למעשה, הכנס התחיל עבורי לילה קודם כשבספונטניות החלטתי לכתוב דמות לליגת ההרפתקנים. חשבתי לעצמי "כמה זמן כבר יקח לי לכתוב את האשף הגמד שרציתי לשחק כבר זמן מה כדמות בדרגה 1?" (רמז זה השאיר אותי ער עד חמש לפנות בוקר).

היום התחיל בכך שפגשתי את אולדמן(שחשב משום מה שאני ירינרק) בדוכן שלו בכנס. לאחר דיון קצר איתו בשאלה "האם שווה לקנות משהו שספק אם תשתמש בו על מנת לתמוך בתעשייה המקומית" השתכנעתי להשלים את אוסף איי הסערה שלי ולקנות את אלופי האור.

יותר מאוחר נפגשתי עם ידידה ששכנעתי לקפוץ לכנס אחרי מיון לצה"ל. ניסיתי לשכנע אותה לבוא למשחק המוקדם של ליגת ההפרתקנים אבל היא לא מכירה את השיטה וסרבה ללמוד תוך כדי משחק, אז במקום זה פשוט ישבנו ליד המדרגות באשכול,דיברנו ושיחקנו "זהה את האנימה".
בשלב הזה צץ לידנו אדם זר שהחליט להעיר אותנו על כך שבאנו לכנס ואנחנו לא עושים כלום. זה היה טיפה מטריד, כי הוא המשיך להופיע מדי פעם ולהעיר משהו דומה, ללא תלות באנשים שהסתובבתי איתם. במחשבה לאחור, אולי הוא ניסה לגייס אנשים לאיזו פעילות?

אמרתי שלום לידידה והלכתי לשים את ה-Arkham Horror ממנו אני שואף להיפטר כבר תקופה בדוכן היד-שנייה. שם גיליתי שמישהו כבר מציע את המשחק במצב מעט יותר טוב ב-130 ש"ח אז נאלצתי להיכנע לתחרות ולקבוע מחיר של 125. ראיתי את המדריך לשה"ם של מו"ד 5 שנקסטורל דיבר עליו, כמעט התפתתי לקנות, אבל החלטתי לחסוך כסף לדברים שיותר סביר שישמשו אותי בזמן הקרוב.

הסתובבתי עם כל מיני אנשים, שיחקתי(טוב ניסיתי לשחק) one night ultimate werewolf ליד אוהל איסוף הכרטיסים, נורו עלי קליעי NERF, בקיצור חווית אייקון מלאה.

יצאתי לקחת כסף כדי לקנות בדוכנים, חזרתי לדוכן של הממלכה. שם ביקשתי המלצה למשחק קופסה. עמדו למכור לי את Eclipse, אבל בזמן שבו התלבטתי(ובדקתי ביקורות באינטרנט) הגיע מישהו שהיה להוט על המשחק ולקח את העותק האחד שהיה להם. התלבטתי לגבי Horselords of Rohan אבל מצבו הבלתי מזהיר של הספר לאחר יום שלם בדוכן והסיכוי הנמוך שהוא יבוא לכדי שימוש גרמו לי לוותר. בסוף קניתי את משחק הלוח Through the Ages.

עברתי בזריזות בדוכןן היד-שנייה, לקחתי את הכסף תמורת המשחק שהשארתי שם(שלשמחתי נמכר בינתיים) והמשכתי אל משחק ליגת ההרפתקנים של הערב.

בליגת ההרפתקנים שיחקתי בהרפתקה The Beast את הדמות שבניתי בלילה קודם: גמד הרים אשף שלובש שריון ונלחם בקפא"פ עם גרזן קרב. ניצלתי ממוות בידי הבוסית בזכות לחש "חיים שקריים"(False Life), ואז ערפתי את ראשה באבחת גרזן :cool: .

בדרך החוצה החלטתי להוציא את הכסף שהרווחתי על משחק הלוח Samurai שראיתי אצל מאנקי טיים, ואז חזרתי הביתה, כמו שאומרת הקלישאה, עייף אך מרוצה.

היה אחלה אייקון.

כשהגעתי הלכתי לקחת את הכרטיסים שהזמנתי מראש. בגלל חוסר הבנה עמדתי כמה דקות בתור הרגיל, אבל הטעות התבררה די מהר.
אחרי שוטטות ראשונית בדוכנים הלכתי להרצאה של אורי ליפשיץ בסינמטק שהייתה מאוד משעשעת, למרות שאני חושב שכמה מהנקודות שלה היו קצת מעורפלות. בכל מקרה, היה מאוד נחמד. אז חזרתי לעירוני, קניתי מאולדמן את פיירפליי (אל תדאג שאתה לא מזהה אותי, אני די בטוח שפעם אחרונה לא היה לי זקן) והמשכתי למשחק.
שיחקנו הטבעת האחת, אני שיחקתי את הילדיפונס טוק כמו בחד"פ הקודם שלי (הוא הוביט, אני אוהב הוביטים), והיה ממש מוצלח. אני חושב שאני עדיין מעדיף את שיטות הקרב שלי עם יותר עומק, אבל חוץ מזה הטבעת האחת מגניבה ביותר. ומתברר שהמנחה המצוין היה מירטוקן (שמבטאים mi-ra-to-ken ולא mir-to-ken כמו שחשבתי), אז היה מגניב להיפגש.
אז הרצאה על החייזר הסביר במד"ב, שהייתה מעניינת למרות שהייתי רוצה יותר מדע ופחות בדיוני, עוד קצת קניות, ארוחת ערב והביתה.

היה אייקון מהנה ביותר. רובו (במיוחד יום רביעי) כלל שוטטות חסרת מטרה בין הדוכנים, אבל היא התלוותה בהמון חברים שגרים רחוק (מה שהפך את השוטטות למהנה הרבה יותר), ובקו (coup), שזה משחק של תרמיות ופוליטיקה ומזל, ששיחקתי בו מיליון פעם בשלושת ימי הכנס. חלק מהזמן אפילו שיחקתי טוב, ואני איום ונורא בכל מה שקשור לתרמיות!
יום שלישי התחיל כשהגעתי עם חבר מוקדם יחסית (9). קיבלנו על זה הערה ממורמרת ממישהו שגם הגיע מוקדם, לא ברור אם מכורח תפקיד או סתם בטעות.
משחקים ספונטניים שהצטרפתי אליהם במהלך היום: one night werewolf, מאו, קו ומג׳יק.
ביום רביעי הנחיתי את הטבעת האחת לת'ור ולאחיו ולעוד כמה חבר'ה אנונימיים, והיה נהדר (אגב, זה mi-ra-to-kan, לא ken. אבל אני אמחל לך במקרה הזה. עם כל הרעמים מסביבך בטח קשה לשמוע טוב).
משחקים ספונטניים: טסורו וקו.
ביום חמישי באתי רק כדי להגיד שלום לכל החברים הרחוקים, וכדי לקנות קו.

פונדקאים שפגשתי: רוי, גאלאן, נקסטורל, ירינארק, העוג הברברי, ת'ור, הנרוביאן, ופלסמיד.

עריכה: בהמשך לדיון הזה
http://www.pundak.co.il/forums/viewtopic.php?f=8&t=37884#p653746
פגשתי ביום שלישי עוד מעריץ של JT (החולצה מההופעה עושה את עבודתה נאמנה). 1-0 לך, פלאפי.

חוץ מפגישה חטופה עם אולדמן, לא היה הרבה בכנס עבורי חוץ מהמשחקים וההרצאות. כנראה אני עושה משהו לא בסדר.
המכבסה השאירה רושם של שיטת משחק בסדר, שהייתה מלהיבה אולי אם הייתה לי היכרות עם הספרים. להבים באפילה שיטה מצויינת כרגיל, שני משחקים מהנים מאוד. עזר שגם הכרתי את המנחה (The Time).
אבולוציה והחייזר הסביר הייתה הרצאה יפה. למדתי דברים חדשים על חייזרים, וגם ענו לי על שאלה שהייתה לי כבר הרבה זמן. היה מעניין להשוות להרצאה שהעביר לי אותו המנחה לפני ארבע שנים, בכנס אייקון הראשון שלי אי פעם.

2MUCH אמר/ה:
המכבסה השאירה רושם של שיטת משחק בסדר, שהייתה מלהיבה אולי אם הייתה לי היכרות עם הספרים.
לטעמי השיטה מחרידה, ולכן כדאי לבדוק טוב טוב - האם המשחק ששיחקת *אכן* הורץ בשיטת המכבסה, כי רוב המנחים הריצו משחקי מכבסה בשיטה הרבה יותר פשוטה (ומתאימה למשחקים חד-פעמיים) ש-ODDin כתב במיוחד עבור אירוע "פאבקון".

אני הופתעתי השנה לטובה ממגוון משחקי התפקידים שהיו למכירה בדוכן של הממלכה וגם מכך שרובם אזלו. למעשה בסוף היום הראשון של הכנס השנתי מישהו לרכוש שם סל"ש של חמש ומסתבר שהוא כבר אזל מהמלאי... אז יש פוטנציאל לעוד :)
מצד שני, דיכא אותי (למרות שזה לא הפתיע) שלא היה אוגדן מפלצות של פאת'פיינדר בעברית בכנס...

אוגדן המפלצות של פאת'פיידנר שווה קריאה ( כחומר קריאה ) או שהוא בעיקר נתוני מפלצות ?
לא בדקתי ממש את הדוכן שלהם, חיפשתי בעיקר תוכן חדש בעיברית ( תמיכה וכאלו) ולא ממש מצאתי, מצד שני, זה לא שידעתי על משהו חדש ששווה לחפש אותו בכוח ....

הוא בעיקר נתונים. האיורים אחלה לדעתי , אבל אין בו ממש פלאף. אם את מחפשת ספר מפלצות, אז החדש של מבוכים ודרקונים 5 נראה מצוין - http://www.pundak.co.il/forums/viewtopic.php?f=5&t=37890

חזרה