• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

טלפון חדש, אבל אין חדש תחת השמש

אתמול קיבלתי את הטלפון החדש שלי, Moto g3, שמחליף את הטלפון הישן שלי. והוא די מגניב, בייחוד זה שמוטורולה מוכרים כיסויים בכל מיני צבעים (שלי כחול בהיר).
אבל אחרי ששיחקתי איתו קצת, למרות כל החידושים לכאורה בטלפון (מסך גדול יותר, עוד זכרון אחסון ו RAM, מערכת הפעלה מרשמלו, מצלמה טובה יותר וכך הלאה) לאט לאט אני מגיע למסקנה שאין באמת הבדל משמעותי מהטלפון הקודם שלי (Moto g דור ראשון).... וזה קצת מוזר. אחרי שהתרגלתי שכל טלפון חדש מביא למהפכה, עכשיו זה פשוט לא מרגיש שונה באמת.

אז אם בתחום הטלפונים החכמים כבר הגעתי לרווייה מבחינת חידושים, מעניין יהיה לראות איזה תחום יפרוץ עכשיו... הרי הטלפונים החכמים פרצו לזירה שהמחשבים האישיים הגיעו לאותו מקום שכבר לא מרגישים שינוי מהותי כשמשדרגים...

נ.ב. Android זה חולרע כשרוצים לשדרג לטלפון חדש, אין דרך נוחה באמת להעביר את כל הנתונים (כולל נתוני אפליקציות). ב Iphone זה הרבה יותר כיף. פשוט עושים Backup ואז Restore לטלפון החדש...

Dodo אמר/ה:
החשבון גוגל לא מעביר את כל הנתונים אוטומטית?
אם אתה מסנכרן הכל (אני לא, פרטיות) אז הוא יעביר אנשי קשר, יומן, התמונות. אבל לא אפליקציות, המידע שלהן ויתר הדברים..

אם אתה מסנכרן הכל (אני לא, פרטיות)
אני לא מבין בעניין - אבל יש הבדל מהותי בין לתת לגוגל לשמור על המידע שלי לבין לתת לאפל לשמור עליו? אני לא בטוח איך האופציה של אפל שומרת יותר על פרטיות, אלא אם אתה אומר שהיא לא שומרת על פרטיות אבל שווה בכל זאת בגלל שהיא מעבירה יותר דברים בין הטלפונים?

גאלאן אמר/ה:
[post]652067[/post] אני לא מבין בעניין - אבל יש הבדל מהותי בין לתת לגוגל לשמור על המידע שלי לבין לתת לאפל לשמור עליו? אני לא בטוח איך האופציה של אפל שומרת יותר על פרטיות, אלא אם אתה אומר שהיא לא שומרת על פרטיות אבל שווה בכל זאת בגלל שהיא מעבירה יותר דברים בין הטלפונים?
גוגל מאחסן בענן ובטח מסתתר שם איפשהו בתנאי השירות שלהם שהם יכולים לחטט בהם לטובת פרסומות (ולגלות מי אתה ומה מעניין אותך). אפל מאחסן מקומית על המחשב שלך - אני לא מדבר על ICloud.
ובאופן כללי, גוגל זה גוף שעושה כסף מהמידע האישי של המשתמשים שלו, אפל זה גוף שעושה כסף מלמכור לך חומרה ואפליקציות.

נ.ב. הכי נורא לפרטיות זה אפליקיציות כמו TrueCaller שסורקות לך את הטלפון ומפיצות את המידע לכל העולם.

חזרה