• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הדרקוניקון שלכם

rui

The Storyteller Archmage
צוות השגחה
בצבא של ויני
כי תמיד יש עץ סיכום.

בוקר, מכין את הדמות לאגודת מגלי הארצות כי אני אומר לעצמי שהיום אני אתן הזדמנות אמיתית לפת'פיינדר ו3.5. מתעורר מוקדם מאוד ומגיע לבית החייל. נפרד מההסעה שלי לשלום ויוצא לדרכי.
אבל רגע, בית החייל? הכנס בכלל מתרחש בבית הצנחן, שלושה קילומטרים משם! אוי, שכחתי, ואני נאלץ ללכת את זה בחום התל-אביבי עם וויז לא תקין, סוללה שאוכלת את עצמה מהר מדי וקליטה שאוהבת להעלם. אני מגיע מזיע לחלוטין לקנות כרטיסים, ומגלה שהכרטיסים לחלק א' של המגה-הרפתקה של אגמא"ר נקנו כבר. זועם, אני קונה כרטיסים לחלק ב' ולחלק ג', והולך להרפתקה אחרת.

מגיע להרפתקה הראשונה שלא נכנסת בכלל במגבלת זמן של כנס. היא הייתה נורא כיפית, למרות ששני שחקנים נראו לא מתעניינים. אני, הלוחם והכוהנת די עשינו עבודת קודש עם העיר המסכנה ועזרנו לה להשתחרר מהאימפרייה הצ'ליאקסית האכזרית. לאחר מכן, משתתף בסשן מנחים קטן ואפילו שואל שאלה.

הרפתקה שנייה, יהודה חלפון מנחה לי. אני מגלה איזה מנחה אכזרי אך מוכשר הוא כשהוא גורם לנו לפחד גם משני אנשי-לטא. אחרי מרדף מטורף עם טירנוזאור רקס הגענו לקרב בוס שבו כולנו נפלנו. הTPK נראה באופק, אבל יהודה וויתר מעט והלוחם, שעמד על 2 נק"פ, הצליח להרוג את הבוס השבור.

הרפתקה שלישית, יהודה חלפון מנחה לי. אני חושב שגיליתי את מידות אכזריויותו אבל אני מבין שהוא משתף פעולה עם מסלולי ההרפתקה של פת'פיינדר, שבעצם קשים בטירוף. אחרי שנתקלנו בבאסיליסק ובאלף מלכודות, אנחנו מגיעים לפסל שברגע שהוא יתקוף אותנו יחסל את כל הקבוצה. אם לא היינו משחקים את ההרפתקה השנייה ואוספים איזה קמע שהוא מחשיב כקדוש, ומצליחים ב9 בדיקות שונות, הוא היה תוקף. מגייסים אותו ואת הקובולדים להגנה, וקרב הבוס היה די קל, כי הוא הגיע פצוע וחסר לחשים.

סך הכל היה נורא מהנה. החלטתי בסוף שאני בסדר עם פת'פיינדר - היא בהחלט לא השיטה האהובה עלי, ויש לי דברים לא לאהוב בה, אבל את עבודת הצוות, הבסיס של כל קבוצת הרפתקנים, מרגישים בה. שפכו עלינו אוצרות, ולצערי בקושי הספקתי לדבר עם חברי הפונדק האחרים, כי כל היום הייתי מרותק לשולחן. כנס הבא נישב לLLTK, הוא חסר לי.

תודה מיוחדת לרפי, שכנראה לא יקרא את זה כי לא נראה לי שהוא בפונדק, אבל היה אדיר לשבת איתך ופשוט לטחון קרבות עם יהודה. אתה וה1 הטבעיים עשיתם לי את המשחק :)

אז הגעתי מוקדם לדרקוניקון הראשון שלי (ואני עדיין לא מבין איך אולדמן גילה מתי טסתי לחו"ל שנה שעברה, כשהוא דחה את התאריך בדיוק לטיסה, אחרי שעוד קבעתי את הטיסה לשבוע האחרון כי דרקוניקון הרי בשבוע השני של אוגוסט). פגשתי את דסטריקס (סוף סוף!) בתור, וגם אם היה קצת בלבול ודברים בקופות היה ממש אחלה.
אחרי זה הסתובבתי קצת עם דסטריקס ופגשנו את רוי המזיע והמסכן בקופות. חפרנו לו כמו שצריך :D
אחרי שרוי נעלם לפת'פיינדר הסתובבתי בחוסר מעש בין הדוכנים השונים, עד שהזמינו אותי למשחק "המחתרת" בו ניצחתי, כבוגד. היה ממש כיף :D אבל אני עדיין מרגיש שהמשחק היה קשה יחסית. אני באמת בהלם שניצחתי, במיוחד כשכל הקבוצה כבר חשדה בי ובבוגדים האחרים, אבל עדיין אפשרה לנו ללכת למשימה עם ההרכבים שלנו. קצת מוזר.

במהלך משחק המחתרת ראיתי שירין הגיע, ועד שסיימנו את המשחק גם עוג הופיע! אחרי צחוקים עם דינר (שפגשתי גם!) ועוד כמה אנשים, גררתי את עוג איתי לאכול גלידה באנדריי ואז כשחזרנו שיחקנו במשחק הקלפים המדהים והקאוואי-דסו, "Whack the cat-girl". משחק מעולה שלצערי קשה להשיג באינטרנט במחיר טוב :( לעזאזל איתך משלוח מארה"ב!

כשסיימנו והייתה ההפסקה בין סבב הבוקר והצהריים עלינו למעלה לפגוש את רוי וגאלאן וצפינו בפאנל המנחים המגניב ומלא מחיאות הכפיים והצחוקים, ואחרי זה הנחיתי את ההרפתקה שלי "מצודת אבן הירקן" (בשיטת העידן ה13 המעולה). היה ממש כיף, גם אם לא חישבתי נכון את הזמן ה שגרם לכך שדילגתי על קרבות. מצד שני, השחקנים נהנו, וזה מה שחשוב.

בהפסקה בין הסבבים דיברתי עם רוי וגאלאן ונרשמתי למשחק של נרוביאן- "צללים בגבעה הקירחת". האמת שכבר הנחו לי לא מזמן חד"פ של הטבעת האחת, עם הדמויות המוכנות של נרוביאן, אבל לא אותה הרפתקה, ונרוביאן הנחה אותה מעולה וגרם לי להנות מאוד מהשיטה הזו. השחקנים היו משקיענים מאוד, ואני ממש נהניתי מהדמות שלי, בלג רואה השחורות.
אחד מהדברים המדהימים בהרפתקה הזו לדעתי, היא הפשטות שלה. ההרפתקה הייתה פשוט כל כך פשוטה, וזה הדהים אותי איך השחקנים (ובכללם אני! יאי!) הצליחו ליצור סיפור כל כך טוב עם המנחה על בסיס הדבר הפשוט הזה.

אחרי זה הלכתי הביתה, ואכלתי משהו, ודיברתי עם אנשים, וכתבתי את זה.
כנס מעולה :D

קמתי ב11, אחרי שאתמול חזרתי ממחנה מלוכלך ועייף. יצאתי בשלוש לקורס פסיכומטרי וחזרתי ב21:30 הביתה.
בסך הכל סבלתי וחבל שלא היה ב16. וביקשתי מסול תמונות מהמיניאטורות, אבל הוא כמובן לא בא... בסוף שיחקתם?

בוקר,מתעורר בשש מכין מלא אוכל ויוצא.
לא באתי עם ציפיות כול כך כי איתמר כתב שאין לו מיניאטורות אז הנחתי שנשחק אני עומר,דסטריקס ומי שירצה.
עומר לא הגיע,והייתה חבורה של חדשים שהציפה אותי ואת דסטריקס.
אני נטשתי כשדן דן הגיע,והלכתי לשחק flex מונטי פיטון(אני בחיים לא ראיתי את הסרט,וניצחתי בפוקוס מטורף את ירין ודורון{[מקמנגוס])
ואז שיחקנו אני ירין,דורון,תיאון גרייג'וי ואני חושב שהיה עוד מישהו (אבל אני לא סגור יש לי זיכרון נוראי.)
היה היה פעם,היה מצחיק ואני ניצחתי בהתפרצות זעם בתור הראשון שלי(כן אני יודע שלא אמורים לנסות לנצח אבל קצת הייתי באובר-ישיבה)
ואז שיחקנו עוד משחק שהיה אפילו מצחיק יותר.
ואז שיחקנו אני,נקסט,ירין ועוג באיזה משחק אנימה מוזר עם מושגים ביפנית ותיאורים של כדאי לרשום כאן.
אני הלכתי אחרי המשחק הזה עם דורון וירין למצוא את איתמר ואז ללכת לאכול.
במקום ללכת לאכול נכנסנו לפאנל מנחים שהיה מאוד מגניב ונתן לי המון השראה.
ירין ודורון הלכו לחפש אוכל,ואני נשארתי כי השעה 2 הגיעה ולי היה משחק בסבב צהריים.
בסבב צהריים היה אחד המשחקי תפקידים הטובים ביותר שהיה לי אי פעם בכנס שיחקנו עולם האפלה(באיזה משהו של ערפדים ו20 שנה,אני נורא מצטער שאני לא טוב בשמות)
שיחקתי איש שהוא הבן המאומץ של נסיך העיר תל אביב(אני יודע,אני יודע)
[שהיה לו סיפור חיים די מעניין,אני חייב להודות.]
והיה ממש כיף ומצחיק.אומנם להתקדמנו מעבר לשלוש סצנות כי למנחה היה בעיית מדפסת אבל היה מעולה.
היה מעולה היה הרפתקה מאוד טובה ואני אישית הסתדרתי עם המכניקה כי היא די דומה לנשגבים.
אחרי הסבב צהריים הלכתי כי הגיע השעה חמש,מכרתי מיניאטורות שקיבלתי ונסעתי בשני אוטובוסים בפקקים הביתה.

לסיכום:היה לי ממש כיף ופגשתי מלאמלאמלא אנשים מהפונדק,מי שאני זוכר זה:
דורון,ירין,נקסט,איתמר,גאלאן,חגי,דסטריקס דןדן,אולדמן,מר גרין,ועוד מלאמלאמלא אנשים שאני מכיר.

מצטרף לטומאץ', אבל אני חושב שאני יודע את הסיבה- הם פשוט מכירים אחד את השני מקודם ונפגשים בכנס בלי איזה מקום תיאום מראש או משהו. למרות שבכנסים אחרים משחק קבוע זה long live the king. כאן הוא לא שוחק, אז לא איתרתי פונדקאים כמעט.
rui אמר/ה:
לא הייתי שם, לא היו לי מניאטורות ולא היו לא ספרים. הלכתי לסבב בוקר של פת'פיינדר... וסול היה מעורב בתאונת דרכים, אז ברור שהוא לא בא.
מישהו יודע אם הוא בסדר? בכל מקרה החלמה מהירה.
עריכה : http://pundak.co.il/forums/viewtopic.php?p=623256#p623256 תודה לאל.
אז בשתיים בלילה של היום לפני הכנס גיליתי שהוא בשלוש עשרה ולא בשמונה עשרה כמו שחשבתי, ואיכשהו קמתי בזמן והגעתי.
נרשמתי לטורניר מנצ'קין כי מו"ד חמש של הבוקר היה סגור, והמשחק היה אפי וארוך עד שבסוף ניצחתי ועליתי לגמר, בו היו שני ילדים קטנים יחסית. באמצע גיליתי שאני לא מוצא את הארנק אז הסתובבתי לחפש אותו ועיכבתי את המשחק, שאני מתחרט על זה עכשיו אבל חשבתי שאני אמצא את זה תוך שנייה וגם היה שם די הרבה כסף אז זה היה חשוב.

המשחק התארך נורא ולא הייתה דרך לקצר אותו בלי שאני אנצח, בסוף השופטת הנחתה את השחקנים למכור דרגות ולעלות לדרגה תשע. כבר היה אחת והיה צריך לסיים, אז היא הטילה קוביה כדי לראות מי זכה (ולא זכיתי). זה נורא ביאס אותי והרגיז אותי, כי הובלתי כל המשחק אבל לא יכולתי לנצח מהר כי הם קיבלו את כל מחזקי המפלצות. וממש רציתי הרחבה אחרי שניצחתי את המשחק הראשון והקשה והרגשתי שמגיע לי. שנה הבאה אני זוכה בטורניר ולא אכפת לי מה. ואני חושב שאלך לקטאן אחרי שנתיים ברצף במנצ'קין.

בעודי ממשיך לא למצוא את הארנק ולחרפן את כל מי שבדוכן הכניסה (מצטער), באתי גם להירשם לסבב צהריים, כי התלבטתי בין הקטאן למו"ד חמש ועוד לא ידעתי שטורניר המנצ'קין יגלוש הרבה מעבר לזמן כך שהקטאן לא יהווה אופציה.
אמרו לי בבוקר לחזור בצהריים פשוט אחרי שהחלטתי, אבל אמרו לי שאין מקום בשום דבר של חמש. למרבה המזל תפסתי ביטול ונכנסתי לצינוק מבצר הברזל, שblackwarder הנחה. היה אחלה, ולמרות שלא הכרתי את השיטה עקרונות המו"ד הפשוטים נשארו ועם זה פחות או יותר שיחקנו.

בסוף של זה עשיתי סבב חיפושים אחרי הארנק, ממה שהבנתי השארתי אותו בטעות בדוכן בבוקר אבל משם לא ראו אותו, אני מקווה כנגד כל הסיכויים שהוא לא נגנב אלא פשוט קבור מתחת לערימת תגי שם איפשוהו בדוכן. השארתי טלפון למקרה שלא ימצאו, והלכתי, כי לא היה לי זמן להישאר לסבב ערב.

היה בסך הכל טוב חוץ מעניין הארנק, ועניין המנצ'קין שביאס קצת.
בכנס הבא אני אראה אם אני אוכל להביא מדבקות אורק כדי לזהות חברי פונדק. מעניין איפה משיגים כאלה :eek:rc?:

מסקנות לכנס הבא-
-מזגן בהמתנה בתור, למען כולנו.
- מו"ד חמש ממה שראיתי היא אחלה, וההיילייט היה ללא ספק זלמן ושרה-ליאה, בני המחצית הנוכלים ממאה שערים, והכי מצחיק היה ניסיונות ההחייאה לזלמן כשהוא חטף עשרים טבעי מspectre. היה ממש מצחיק ובאווירה טובה, ואפילו יש לי נקודות בונוס להרפתאה הבאה שאשתתף בה.
- טורניר מנצ'קין יכול להיות ארוך. מכיוון שאני נמצא בו כבר שנתיים, שנה הבאה אוותר ואלך לטורניר הקטאן.
- אני צריך לנסות כנס שבו אני סתם משחק משחקי קופסא עם אנשים, לפחות חלק מהזמן (lltk)
- מדבקות אורק או שלט ענקי עם ציור של אורק עליו, שנציב מעל lltk :eek:rccooldark:
-להביא בדיוק שישים שקל.

רוי- הוא סיפר לי שהוא בתאונה ולכן לא בא ולכן לא יכול לשלוח לי תמונות של המינאטורות. ידעתי שהוא לא הגיע לכנס ולכן כתבתי 'ברור'.
ולמי שלא היה 'ברור', הוא בסדר. אם כי תמיד אפשרי שהוא שיקר לי.

לי אישית סול דיווח אחרי שכבר נבדק בבית החולים לראות שכל העצמות שלמות, ושני הנפגעים היחידים מהתאונה הם הרכב (total loss) והציפיה למפגש מיניאטורות בכנס.

היום שלי התחיל ב-5:00 והסתיים ב-23:30, ואני בדרך לעבודה עכשיו, אז סיכום כנס יגיע רק מאוחר יותר :eek:

דרגונס וטומאץ', כן, אנחנו פשוט מכירים אחד את השני.
סה"כ הפגישה הראשונה שלי עם פונדקאי הייתה עם עוג באייקון לפני שלוש שנים שפשוט שאלתי מי זה העוג הברברי והוא הצביע. היה מצחיק. (מכרתי לו משהו).
סה"כ עד כמה שזה מוזר להתחיל ככה שיחה, זה שווה את זה.
אה, ואפילו כתבתי כאן את התיאור שלי אם מישהו היה רוצה לומר היי :( הייתם מסתכלים.

התכוונתי להרשם מראש למיקרוסקופ אבל בזמן שלקח לי בין ההרשמה לאתר להזמנה מראש של המקום האחרון מישהו אחר תפס אותו. לעזאזל!

קמתי ב8 וחצי בבוקר, אומר תודה בלבי לאולדמן שסוף סוף יש כנס כל כך קרוב לבית. הצצתי שוב בתוכנייה של דרקוניקון והחלטתי להרשם ל"אל טירתו של האדון" כי זה נשמע מעניין.
כשהגעתי למשחק עצמו היו שני ילדים קטנים ועוד אחד בגילי. קצת התאכזבתי, אבל ניסיתי להפיק את המיטב ולדאוג שגם הילדים הקטנים יהנו. אחד מהם סיפר על מהללים של הקבוצה הקבועה שלו והיה מצחיק, אז גם זה לטובה.
בסה"כ המשחק היה בסדר, הרגשתי שהיו יותר מידי קרבות אבל אחד מהם היה מול דרקון וזה היה כיף. בשלב מסוים הגמד הכהן שלי נעשה חברותי במיוחד עם כל אויב שהם פגשו בשביל להמנע מקרבות, וזה עבד מצוין! היה כיף ומצחיק והשחקנים האחרים השתלבו יופי.

אחרי זה הלכתי להקשיב לפאנל מנחים (ולצעוק על רוי ושות' להקשיב גם כי זה מגניב ואין סיבה לפספס את זה), שאלתי שאלה וקיבלתי תשובות לעניין. אחת מהם (אורטל) אפילו אמרה לי לשלוח לה מייל בשביל שהיא תוכל לתת לי תשובה יותר מפורטת. יאי!

אח"כ הסתובבתי קצת בין הדוכנים עם מנגוס וירין, קניתי מיזם אספמיה והראתי לירין, מנגוס דנדן וחבר של דנדן איפה אפשר להזמין שווארמה\פלאפל והיה כיף.

חזרנו לכנס ושיחקתי מלך טוקיו עם ירין, מנגוס, דסטריקס ועוד כמה אנשים שהתחלפו. שוב פעם אני רואה איך מלך טוקיו זה משחק מצוין שקל מאוד ללמוד ואם יש לחץ בזמן אפשר לזרז אותו כשכולם משחקים אגרסיבי יותר ולוקחים סיכונים.

ישבתי קצת עם מנגוס ולפעמים ירין שהסתובב, והחלטנו להרשם ל"ירח חדש", לארפ שהתחיל בשש. זאת הייתה בחירה מצויינת, כי כולנו נהנו ואחר כך אפילו הלכנו ליער ראש ציפור שם הלארפ המשיך עד שתיים עשרה בלילה. ומסתבר שהם נפגשים פעם בחודש, אז אולי אני אצטרף באופן קבוע (צעקת זעם של רוי ברקע על עולם האפלה).

אנחנו בעיקר פוגשים אחד את השני כי אנחנו יודעים איך כל אחד נראה. פעם הבאה אפשר אולי להחליף טלפונים ולתאם מקום באחת ההפסקות בין הסבבים?
וצריך לשחק LLtK. הוא ארוך מאוד אבל גם כיף מאוד. אני חושב גם שכולנו עדיין לומדים איך לשחק ולא בטוחים מה האסטרטגיה הנכונה וזה גורם להרבה הפתעות ותוצאות לא צפויות, שזה נחמד

הנה גאלאן הפך לחסיד של עולם האפלה. אתה לא חבר שלי אלא אם אני צריך עזרה לפ'תפיינדר :p

הבעיה עם LLTK היא שזה דורש שולחן ואין מקום לכלום, ולכן אני ממש שוקל ברצינות להזמין שולחן באייקון, ולהודיע כשתיפתח ההרשמה. כולם יזמינו מראש ואז גם נשחק בהרכב פונדקאי מלא, וגם נפגוש זה את זה. באייקון שעבר לא הזמנו ובסוף לא היה מקום לשחק.

בסך הכל היה ממש מגניב, אני לא אכנס לפרטים בגלל שאין לי כל כך על מה לפרט שגאלאן או דינר לא תיארו. בתכלס באתי בראש של לעשות פיראטי אבל בעקבות שכנוע של גאלאן אני וירין הצטרפנו ללארפ של עולם האפלה שהיה ממש נחמד! וכפי שהוזכר מקודם, השיטה של מלך טוקיו מעולה ממש! ההוראות פשוטות ממש ברמה שהסברנו אותם לאנשים בתוך 90 שניות, אך גם לא נוצר מצב שלאלו שישבו בכל המשחקים היה יתרון כלשהו על שאר השחקנים. (גיגהזאור - במבמבמבמבממבמבמבמ!)

בסך הכל התרשמתי לטובה מההכרות שלי עם האנשים מהפונדק שלא הכרתי אישית קודם (נקסטורל, דסטריקס), ולמען האמת אפילו הופתעתי מהנוכחות המרשימה של הבנות שהגיעו, בהשוואה לדרקוניקון הקודם שהייתי בו שהיה ב2013.

אוקיי,

כמו מנגוס, באתי עם ראש לפיראטיות לתוך הכנס בסביבות עשר בבוקר. פגשתי אנשים בבוקר, אבל פחות מכמה שחשבתי שאני אפגוש. עשיתי גם את הטעות של כנס פיראטי נטול קלפי מג'יק.

בכל מקרה, הסתכלתי בדוכנים והסתובבתי בכללי. פגשתי את דסטריקס, דארקמו, נקסטורל, עוג, גאלאן, דינרבלו (שגדל מאז הפעם האחרונה שראיתי אותו) ובחור בשם גיא להב שמכירים בתור "ת'יאון גרייג'וי" כי יש לו פרצוף דומה לאלפי אלן (השחקן של ת'יאון גרייג'וי). שיחקנו דברים כמו fluxx של מונטי פיית'ון וonce upon a time ("הנסיכה היא יפה!" "לא, היא משוגעת!").

כשהיה הפאנל המכובד, כמובן תפסתי מקום בשורה השניה ליד גאלאן ועם כל מי שהיה שם. מיותר לציין שהיה swag בטירוף.

בצהריים הלכתי עם דארקמו, גאלאן, מנגוס וחבר של דארקמו לאכול שווארמה ו/או פלאפל. הזמנתי צ'יפס בשקל (שהגיע עם כל מנה שלקחנו) ובקבוק קולה גדול (לא ראיתי שהם קנו פחיות, אגב. להגנתי, מנגוס סיים את הבקבוק בלילה). דנדן וחברו התפצלו מהשלישיה המגניבה (אני, גאלאן, מנגוס), והלכנו לקנות למנגוס שווארמה (תקן אותי אם אני טועה) במקום אחר, איפה שגאלאן המליץ לו. אני גם קניתי שייק תות-בננה מקופיקס.

אחרי הארוחה הדשנה והמון צחוקים ורעיונות לפאת'פיינדר שבו כולם טרובדורים (אני לוקח קאזו ואחרים יקחו האיקו וחמשירים. נגני טובה, הידועים כטובהדורים, הם אופציה), חזרנו. לקחנו את מלך טוקיו (ג'יגהזאור-במבמבמבמבמבמבמבמ!), ניצחתי, הפסדתי, היה מגניב, זה מלך טוקיו.

בערב השלישיה המגניבה הצטרפה לירח חדש, ומה שהתחיל כארבע שעות הסתיים עם עוד איזה שעתיים ככה, מישהו שהיה יכול להזמין אותי לבית אבל קיבל ביטול מאמא שלו ברגע האחרון ורגע של גבורה וטוב לב ממנגוס ומשפחתו ברמת גן. הירח החדש היה מגניב.

ובלילה, אחרי שזה נגמר, הלכתי עם מנגוס לבית של דודה שלו. זה היה ארוך ומתיש, ועמדתי לנשק את המיטה.

נ.ב: בבוקר אכלנו קיורטוש לפני שנפרדו דרכינו. שווה כל רגע.

נקסטורל- האמת שלא ראיתי את התיאור לפני הכנס, אבל לא נראה לי שראיתי אותך בכל מקרה :(
רוי- נשמע אחלה רעיון. אולי אפשר לצבוע תגי שם בירוק כדי לסמן שאתה מהפונדק, ועל זה יהיה רשום גם שם משתמש בפונדק.
דרך אגב, אייקון הוא בסוכות לא? והוא נמשך כמה ימים?

חזרה