• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

איך היה בדרקוניקון 2014 ?

לא רע בכלל. הגעתי לפני הזמן לסבב בוקר, לכן העברתי את הזמן בעזרה לאנשים שסידרו את האולם הראשי.
כשסבב הבוקר (כספת הדרקוליץ') התחיל, גיליתי שאני שונא את הדמות שלי נורא. עם זאת, המשחק היה לא רע, למרות שהרב שולחניות לא הייתה ממש מהנה והשיטה דמתה יותר להיבריד של 3 ו5 כי המנחה לא הכיר את השיטה בכלל.
בין לבין דברתי עם אדם מ"משחקים בתיאוריה" שענה על שאלות בקשר לכיצד לבנות מערכה. אני בטוח שהוא חסך לי טעויות כשאגיע ללבנות את המערכה הראשונה שלי.
בסבב הצהריים התנסיתי ב"הטבעת האחת", שהיא באמת טובה כמו שאומרים ואפילו יותר. בהחלט עזר שהמנחה היה מעולה, הדמויות היו מעולות וההרפתקה הייתה מעולה. אני אקנה את "הטבעת האחת" בלי ספק, אם אוכל להניח עליה ידיים. זה היה ההילייט של האירוע.
בהפסקה ניסיתי משחק קלפים בשם "נינג'ה בורגר", בו נינג'ות צריכות להשתמש בקישורי הנינג'יטסו ושירות הלקוחות שלהם כדי להביא המבורגרים ללקוחות, וכבוד לרשת המסעדות שלהם.
אחר כך דבר מצחיק: חשבתי שסבב הערב מתחיל בשבע, במקום בשש, וכשהגעתי לשחק המיועד ("עליית עין הארגמן") התברר שהוא נסגר מחוסר שחקנים. האם נוכחותי שם בשש הייתה מצילה אותו? לעולם לא נדע.
חלק מהזמן הפנוי מילאתי בצפיה בחבר'ה ששיחקו "פיאסקו". מתתי לראות את השיטה הזו בפעולה מאז שראיתי את הפרק עליה בtabletop, אבל מעט הפריע לי שהסיפור של השחקנים התמקד בגסויות ובאופן כללי היה לא מובן. חזרתי הביתה מוקדם.

אכן כספת הדרקוליץ' צלעה מעט, המנחה כל רגע הסתכל בדפים מה שהרס את התיאורים (שממילא לא היו כאלה מפורטים) וגם חוסר הידע שלו, כמו כן הדרקוליץ' היה חלש ועלוב, ומת תוך זמן קצר, הדבר היחיד שהיה מאוד כיף היה לבגוד בקבוצה ולהצטרף לדרקוליץ' :twisted: :twisted: , כזומבי וגם ה ''בדיחות'' והפארודיות ומה לא שנזרקו בזמן המשחק.
בסבב אחרי הצהריים הייתי במשחק ''הכת האסורה'', המשחק זרם נהדר(כמות שחקנים נמוכה יחסית) האינטרקציה בין השחקנים הייתה נפלאה וכל ההרפתקה הייתה טובה, מה שכן היה פחות טוב היו דפי הדמות, שהיו מושקעים במידה נמוכה מאוד,וגם עם שגיאות כתיב.
לסבב הערב לא הגעתי ובזמן ההפסקות בעיקר שיחקתי במנצ'קין עם חברים, סך הכל היה מאוד מהנה.

הדרקוליץ' היה נחמד. לזרוק צנצנת עם כדור אש על האויב ולפגוע בכולנו היה מאוד כיף. בקרב נגד הדרקוליץ' הקשת שלי הייתה חסרת משמעות...

בנוטרים היה מאוד כיף. תמיד נחמד לקבל כוח אולטימטיבי, מבאס מה שכן שמישהו שיכול סתם להשתכפל מנצח אותך ומונע ממך מלהרוס את העולם.

באמנזיה היה ממש כיף. למרות שהדמות שנבחרה שאני אשחק הייתה חסרת משמעות בסיפור של הדמויות האחרות (אבל ממש, היא הייתה היחידה מהחלק שלה בסיפור, וזה לא היה מועיל) אבל נהניתי נורא כי טכנית לא ידעתי מי אני בכלל, והדברים שקיבלתי היו מאוד מבלבלים (והייתי היחיד מהקבוצת סיפור שלי) אז יצא לי לשחק דמות שונה לגמרי ממי שבאמת הייתי... חחח. אני מקווה שלא תיארתי מידי את המשחק.

הגעתי. נזכרתי שבכלל לא רשמתי רשימת ספרים למכירה, שזה חבל (נחכה לאייקון?). הלכתי לראות את סול (aka עומר הנחות) מנצח את הבאלרוג של דארק סית עם גמדים (טוב נודה באמת, הגלגולים שלו ניצחו. עם גלגולים כאלו אני לא חושב שהוא היה מסוגל להפסיד). הם הפסיקו לשחק, והלכנו להסתובב קצת בספריית משחקי הלוח. לקחנו משחק (טצורו אני חושב..?), שהיה נהדר אפילו שהסמן הלבן תמיד הפסיד ראשון. בשלב מסוים חגי (הנרוביאן) הצטרף אלינו והמשכנו לשחק קצת. אחרי זה דיברנו מעט, כשסול וחגי בעיקר דיברו על האגדה של קורה ואני הגנבתי משפט מפעם לפעם כשהיה לי משהו רלוונטי להגיד.

נסיון כושל לשחק מגיק (אף אחד לא ממש אהב את זה חוץ ממני), ואחרי זה התחיל סבב הצהריים אז שיחקתי עם רוי ודראגולד פלאקס קתולהו וקתולהו דייס בזמן שחיכינו לדארקמו ועוג. בסופו של דבר דארקמו ועוג הגיעו, והרצתי לארבעתם ולמישהי שאני לא יודע את שמה (לא שכחתי, אי פשוט לא אמרה לנו באף שלב. או לפחות לא כשאני הייתי ליד) ליידי בליקבירד עם קלפי משחק בתור סמנים למאגר קוביות ומטבעות של עשר אגורות בתור סמנים לאקספי. לטעמי היה נהדר (ספויילרים קלים בהמשך אם למישהו אכפת), עם רוי-סנארגל שלא מפסיק לנסות (והלצליח!) להצחיק את החבורה בשביל הררי אקספי, ליידי בלקבירד נורא אצילה ואלגנטית שהצליחה לרקוד בצורה יוצאת מן הכלל בזמן שהיא על ספינה מסתחררת במהלך קרב-שמיים, ו.. קייל של דארקמו. בשלב כלשהו דארקמו החליט שהדרך הכי יעילה לעצור את הנחתים של יד-העצב (ומאוחר יותר - ציידי ראשים) היא לנתץ להם את האצבעות עם קסם. כמובן שהוא גלגל מאוד גבוה והחבורה הביעה זעזוע עמוק כשנשארו מאחוריהם המוני פצועים שכנראה לא יתאושש לחלוטין מהיום הזה לעולם.

נגמר לנו הזמן אז קטענו את המשחק, אני ודארקמו הלכנו לקנות אוכל בקפיטריה סמוכה אקראית, וחזרנו למשחק long live the king. למי שלא מכיר, מדובר בספק לארפ ספק משחק קופסה שבו השחקנים הם חברי המועצה המלכותית שרק מחכים שהמלך יפסיק להיות חולה וימות כבר, ועד אז מצביעים הצבעות שנועדו להרוס את התוכניות אחד של השני. אני שיחקתי את הממזר המלכותי ואהוב ליבו של המלך, שקיבל שתי יכולות מעניינות - הראשונה, אני יכול להחליש שחקן אחד ולחזק אחר (בהנחה וההצעה שלי עוברת את ההצבעה) - מה שנותן לאנשים אינטרס להשאר על הצד הטוב שלי. היכולת השנייה, הכנראה מוצלחת יותר, היא היכולת -וההמלצה- להתחצף לכל העולם ואישתו (כולל המלך-מנחה!) אפילו אם המעמד שלהם גבוה משלי (אם שחקן אחר היה מדבר בחוצפה למישהו במעמד גבוה משלו, הוא היה נענש על פי החוקים).

אני לא אפרט על כל המשחק כיוון שזה יהיה משעמם נורא, אבל הסיפור ה(כמעט) קצר הוא שדאגתי ליצור בריתות עם שלושה צדדים עוינים אחד לשני וכל הזמן לנסות לשכנע את שלושתם שאני לגמרי לצידם ותיראו אני אפילו מחזק אתכם בחינם. בשלב כלשהו כבר שכחתי איזה הסכמים עשיתי עם מי, מה שקצת פגע בי, והצלחתי לדרוך על מספיק הצבעות של אנשים בשביל שבערך חצי מהשחקנים רצו לראות אותי מפסיד. ממש בסוף המשחק קיבלתי המון תמיכה משר האוצר (עוג) והיועץ המלכותי (דארקמו), שבשניהם פגעתי קשות במהלך רוב המשחק, ולמעשה בזכותם ניצחתי את המשחק. היה נחמד לשחק משחק פוליטי שבו אני למעשה מוכרח לדבר בצורה בוטה ולא פוליטית להפליא, למרות שאני חושב שהמשחק היה מעט ארוך מידי (שלוש וחצי שעות בערך) ויותר מידי תלוי בקלפים האקראיים שאתה מקבל. הא, ובשלב כלשהו חלק מהשחקנים התחילו ממש לצעוק אחד על השני מההתלהבות של המשחק, והייתי צריך להזכיר להם שיש עוד אנשים בחדר חוץ מאיתנו.

לי היה מאוד כיף
שנה הבאה אולי צריך להכניס במערכת הרישום אופציה לרישום כינוי בפורום, כי לפחות אני אישית לא הבנתי שאני מדבר עם חברי פורום (סורי 2מאץ' על כת הארגמן).
אני אעלה אחר-כך פוסט סיכום מסודר, אבל בסך הכל למרבה ההפתעה הגיעו השנה יותר אנשים לכנס (למרות המצב הבטחוני והדחיה), ובבוקר אפילו לא היה תור מטורף על הקופות אלא הכל זרם :)

ובתור סיום מתוק לכנס, זה מה שהמתין לי כשהגעתי הביתה (ויש לו ריח מוזר, לא הריח הכיפי הרגיל של ספר טרי מהדפוס):

קבצים מצורפים

• PHB.jpg
    PHB.jpg
    67 KB · צפיות: 990
הייתי בכספת הדרקוליץ' בסבב הבוקר ואני חייב לומר שהיתרונות והחסרונות בנויים מעולה בשיטה החדשה וגם דף הדמות יותר פשוט ונחמד. בקרב הסופי לא היה העונג לפגוע במישהו אבל אני רוצה לנצל את הזמן כדי להגיד משהו אחד: מותו, בוגדים! (מיועד למי שהצטרף לדרקוליץ' [ומי שאני מדבר עליו יודע שאני מדבר עליו]). השיטה של הטבעת האחת נחמדה מאוד אע"פ שהיא מיועדת להרבה משחק תפקדים וקצת פחות אקשן. קניתי מנצ'קין ונהיניתי מאוד, עשיתי ליל שימורים עם המשחק הזה והיה פשוט אדיר!
היה כיף חיים ואני מודה לכל המארגנים.

בבוקר עשיתי קרב מיניאטורות עם דסטריקס נגד מומאק ואחרי ארבעה! פעמים שהוא ניצח בפריורטי בסוף הצלחתי לחסל אותו ולהרוג את שלושת המודלים ששרדו(האמת, שהכל בגלל הגלגולים הגרועים של דסטריקס עם סלעים, אבל למי אכפת :D ) אחר כך שיחקנו עוד משחק קטן, עם moranon orcs נגד מזרחיים ואורקים ניצחו.
אחרי זה הסתובבתי קצת, שיחקתי ספיד ומאו וכאלה ואז הצטרפתי למשחק ארוך של מונטי פייתון פלקס. בגלל שיצא מבטא אז כל המשחק דיברתי באנגלית במבטא ישראלי(כיף!).
ניסיתי קצת את הנוטרים (שזה נחמד אבל היייתי שם ממש כלום זמן אז לא שיחקנו ממש) ואז הלכתי לסבב צהריים של "מאורת הדרקון השחור". זה היה מו"ד 5 מעורבב עם ואנור (רעיון ממש מגניב) וקיבלתי את פרס "אמרתי-לכם" שאמרתי מההתחלה שדרקונים לא אוכלים אסמים עם תפוחים. (בסוף גילינו שזה שבט גובלינים שבני האדם גירשו מהעמק שהתחזה לדרקון והתקיף בלילה, אז התחזנו לפצועים ותשושים ואמרנו לכפריים של כפר "בלוט" שגידלו תפוחים שאין סיכוי והוא כועס, והם ברחו. היה כיף.)
אחרי זה הגעתי למשחק long live the king שהיה משחק ממש אדיר ומלא בדברים מגניבים, כשאני הייתי השגריר מממלכה אחרת שמעודד מרד בממלכה, והמלך לא סומך עליי אז כל מה שאני אומר הוא עושה הפוך. ואני הייתי עם הכי הרבה favor במשחק :D ). בקיצור, ממש כיף, וגם יצאתי עם "מתוך האפלה" שאני מתחיל לקרוא בימים אלה.

היה כיף.
הגעתי יחסית מוקדם ואחרי שנכנסתי עזרתי לקפל את המפה/תוכניה/מה שזה לא יהיה. אל לא דבר.
אחר כך סול הגיע ושיחקנו באלרוג VS 12 מהגמדים שלו, והם די קרעו את הבאלרוג. חושבים שהבאלרוג OP? נסו לשחק נגד 12 גמדים כשאתה מוקף וכל תור נפגע כשלכל גמד יש חוק מיוחד משלו שנותן לו לגלגל את הקוביה מחדש. או משהו בסגנון. גאלאן הגיע די בסוף הקרב ושנינו הסכמנו שהקוביות של סול מזוייפות ובגלל זה הוא מנצח.
שיחקנו משחק די מגניב, ואז איזה חגי אחד הצטרף. אחרי כמה דקות וכמה בדיחות על הצבע הירוק גאלאן הפיל לי את האסימון בכוח ואמר לי שזה נרוב. היה מצחיק.

סול ונרוב דיברו על הצבא (אני חושב שעל זה הם דיברו) בזמן שאני אכלתי, ואחר כך פגשנו את רוי ושיחקנו מנצ'קין.
בסבב צהרים שיחקתי בשיטה ממוצאת של האווטר (avatarRPG) והיה נחמד. לא הכל היה ברור לי, כי זה משחק ראשון שלי בכללי, אבל לא היה רע.
כשחזרתי גילתי שסול לא רק עולה איתי על אותו האוטובוס, אלא גם יורד איתי באותה תחנה, ודיברנו על משהו, אני כבר לא זוכר. ואז הלכתי לעזריאלי ואכלתי את הפסטה הכי טעימה שאכלתי בחיים.

טוב, אז הגעתי בבוקר וישבתי לאכול את האוכל שלי על אחד השולחנות במרחב המרכזי של הכנס עם החבר'ה שבאתי איתם לכנס, ואז רוי שישב עם החבר'ה שלו (לא זוכר כבר מי) ושיחק משהו, הודיע שנצטרך לזוז קצת ימינה... אבל רק בעוד שעתיים, אני בעזרת היכולת המדהימה שלי לאכול סנדוויץ' בפחות משעתיים סיימתי לאכול והגעתי בזמן להרפתקה הרב שולחנית בסבב בוקר.
טוב, אז כספת הדרקוליץ' היתה די נחמדה ולמרות שלא היו מספיק דפי דמות ונאלצתי להעלות את הדמות שלי מדרגה 2 ל4 בעזרת העתקה מדף של שחקן אחר שהדמות שלו היתה בדרגה הנכונה, הדמות שלי היתה בעצם הדבר שהכי אהבתי במשחק.
ההרפתקה היתה באנגלית, באיי הסערה (לפי הדמויות) ושל מהדורה 5, מה שלא נשמע לי כל כך הגיוני, שמתי לב גם שהמפה הגדולה שהיתה תלויה בחדר עוטרה בלוגו של מהדורה 4.
אז כולנו (הקבוצה שכוללת בין השאר את דני וyds) הצגנו את הדמויות שלנו בתחילת המשחק והבנתי ששתי דפי דמות זהים יכולים להפוך לשתי דמויות שונות אצל שני שחקנים שונים.
אז קוסם דגול שלח אותנו למשימה לעצור את הדרקוליץ' (שגם אחרי שהבסנו אותו לא ממש הבנתי מה זה חוץ מזה שהוא גדול ויש לו ראש גולגולתי, אולי הייתי צריך לשאול את אדון קוסם) ומסתבר ששלחו לשם כמה קבוצות שונות שיכנסו להר של הדרקוליץ' מכניסות שונות. הקוסם נתן לדמות שלי אישית קמיע שמאפשר לי לתקשר ולזהות את המיקום של שאר הקבוצות.
התקשורת בין הקבוצות הסתכמה בין השאר בתקשורת בין המנחים: "תוותר להם על הקטע של הלבה, טוב? אבל לא על הסלעים, כן?" וקריאות שלא ידוע ממי הם הגיעו "הוא עוד מעט מתעורר, הוא עוד מעט מתעורר".
יש לציין שבמקום סלעים ולבה נלחמנו בעשבים, בנחשים ובעוד נחשים שהמנחה שכח מקודם להביא ומאוחר יותר התחילו להתקיף אותנו ואז עזבו אותנו במנוחה. הקרבות עצמם היו די מגניבים.
בסוף ארבעת הקבוצות התאחדו לשתי קבוצות גדולות עם מנחה אחד שמנחה ומנחה שני שמקריא את היוזמה של 15 (!) השחקנים ומעביר לנו בדיחות מהקבוצה השניה שמסתבר שנלחמת בדרקוליץ' אחר.
הקרב היה קרב עם מיניאטורות שחוקי התנועה שלו לא ברורים: כשמתווכחים על חוק מישהו אחד אומר איך זה היה במהדורה 4 ואיך זה היה ב3.5 כשהמשחק בכלל אמור להיות מהדורה 5 ודפי הדמות הם ממהדורה 5.
העוזרים הקסומים של הדרקוליץ' נהרגו די מהר והדרקוליץ' עצמו היה מפלצת עצומה ומפחידה די רגילה בלי הרבה הפתעות ועם חולשה לפלאדינים.
המשחק נגמר בסביבות השעה 13:10 כמו שצריך להיות
spoiler]

בהפסקה פגשתי את thhepu שאני פוגש כמעט בכל כנס, לא משנה אם זה כנס שקשור למשחקי תפקידים או לא
ו... וואו כתבתי הרבה, אני אמשיך מאוחר יותר

הגעתי בבוקר ברכבת עם אראגון7 ודסטריקס לכנס. התברר שאני הייתי היחיד משלושתם שהזמין כרטיסים מראש אז חיכיתי להם תוך סיור בכל המתחם. בסבב בוקר הלכתי ל"כרכרה הבוערת", מו"ד 3.5 שאנחנו בונים את העלילה תוך כדי משחק. אני הייתי הגמד הלוחם. תוך כדי משחק התברר שהיינו בניו-אורק, בעולם פוסט-אפוקליפטי עם חורים עלילתיים ומגיפה שהופכת אנשים לאורקים. ליויינו סוחר שהבת שלו נשרפה בכרכרה (ושיקרנו לו על זה במשך כמעט כל הסשן), ונכנסנו לביוב עם חומר ירוק צמיגי מגעיל שבסופו הייתה חנות מזכרות. בקיצור, היה מצחיק.

בהפסקה אכלתי קצת, קניתי ושיחקתי מג'יק עד שהיא נגמרה. בסבב צהריים נרשמתי לטורניר מצודות, ומכל אלו שנרשמו הגיעו אני ועוד אחד אז הטורניר נסגר מחוסר שחקנים. אז החלפתי קצת קלפים, הסתובבתי קצת, ואת שאר ההפסקה ביליתי בצפייה בכמה חברי פורום משחקים "ליידי בלקבירד". דווקא היה די מעניין, למרות שכל זהמן תהיתי למה לליידי יש זקן שחור :D .

בסבב ערב התברר שחסר להם שחקן לlong live the king, אז הצטרפתי, תוך כדי נטישת "עליית עין הערגמן" (מצטער, 2מאצ'). בכל מקרה, שיחקתי את הברון, שר הצבא, וכל המשחק ניסיתי להפיל את הנסיך והמלכה, ולשים 5 קלפי צבא. בסוף התברר שהשגריר רקם קנונייה ענקית נגדי, תוך כדי קניית כמה קלפי מרד, וברית עם שחקן אחר שיגרום לי שלא אוכל לקנות קלפי צבא בזהב, ושחקן שלישי שמנע ממני להצביע לתור אחד. אבל היה כיף.

הגעתי בבוקר עם תיאון גרייג'וי (מישהו שדומה לתיאון גרייג'וי ומגיע לכול כנס, אבל משום מה יש לו רתיעה ממכשירים אלקטרוניים ופורומים) ברכבת, ובשעה 9:00 נכנסתי (הוא נכנס רבע שעה לפניי כי הוא הנחה). פגשתי את דראגולד ואת רוי (שלמרבה ההפתעה לא לבש חולצה אדומה, מה שהקשה מאוד על הזיהוי שלו). ואני ורוי תפסנו שולחן בשביל Long Live The King (שחשבנו שירוץ בצהריים, ולך תמצא מקום לשמונה אנשים בלי להכין אותו). מסתבר גם שמי שאמרנו לו לזוז בעוד איזה שעתיים היה הויקינג, עכשיו אני יודע.

קניתי סכין עץ מעבודת יד ממישהי בשם מיטל, ואני ורוי שיחקנו איתה ועם עוד שני אנשים קינגסבורג. בסוף הפסדתי במקום השני כי לא קניתי צבא, אבל המשחק היה מצחיק כי קניתי את המבנה שנותן לי קוביה לבנה נוספת וכול המשחק אני תפסתי לאנשים את המשבצות שהם רצו. התאכזבתי מזה שאין בין שחקנים שום אינטרקציה חוץ מתפיסת משבצות, אבל למזלנו היה מישהו שהסביר לכולנו את המשחק ואחרי זה הלך ככה שהמשחק עבר חלק והיה מהנה בסופו של דבר.

אחרי זה פגשתי עוד כמה אנשים כמו דארקמו ודסטריקס והצטרפתי בלי שישאלו אותי למשחק של קאטאן ביחד עם דארקמו שמישהו אחר עזב והשאיר לי ניהול ערים נוראי. אחרי איזה עשרים דקות מי שצירפו אותנו למשחק הלכו וכולנו היינו בתיקו של 7 נקודות ניצחון, למעט דארקמו שהיה על שש. בכול מקרה השאירו לנו לאסוף את הקאטאן, שהתגלה כמטלה קשה הרבה יותר ממה שהיא נראית.

אחרי זה שיחקתי ליידי בלאקבירד בהנחייתו של גאלאן, ולמרבה אכזבתי רוב המשחק לא שמעו מה אמרתי כי הייתי בקצה השולחן. לפחות נהניתי מהבדיחות ומאיך שרוי סחט את גאלאן בשביל אקספי.

בסוף היום שיחקנו Long Live The King והייתי ה-Treasurer, והחלקים שלא נהניתי במשחק היו החלקים שלא ידעתי את החוקים (כי מסתבר שעם הטרובדור יכולתי לצאת מהכלא בכול תור, אבל חשבתי שאני צריך להשיג Status אז ביזבזתי שלוש תורות בכלא). תיחמנתי את כולם בתחילת המשחק עד שכולם עשו עליי לינץ' שהמלכה הבוגדנית זרקה אותי לכלא וכולם היו בעד. אז השקעתי את שאר המשחק בלעזור לממזר המלכותי בלנצח. בכול מקרה, כמעט ניצחתי בעצמי, רק כי לא קראתי את החוקים טוב, והאדם שלו עזרתי ניצח את המשחק! כול הכבוד גאלאן!

דברים שכדאי לדעתי לשפר בכנס לפעמים הבאות- דבר ראשון לא היה מזנון, מה שהיה מאכזב מאוד. חשבתי שאוכל לקנות אוכל בכנס ובסוף הייתי צריך לשרוד על מה שהבאתי מהבית כי אני לא מכיר את תל אביב. מזנון כמו שהיה בגיבורים לדעתי היה משפר את זה בהרבה.
בנוסף, שמעתי את התלונה הזאת רבות, לא היו הרבה דוכנים בכנס. אני מניח שזה בגלל הדחייה של הכנס, אבל זה עדיין הפריע.
ולבסוף, המקום לא היה ממוזג, ועם הרבה אנשים לא היה ממש נוח בתוך המתחם החל מהצהריים בערך.

אבל היה כנס כיפי ומגניב! :)

עריכה: כמעט שכחתי! היה לי מלחמת מהדורות עם מישהו בנוגע למו"ד וניצחתי! ווהו!

אני חושב שהרעיון לאפשר הרשמות גם עם משתמש הוא מעולה. שאלתי כמעט כל אדם משמעותי בכנס האם הוא חבר, והתשובה הסטנדרטית הייתה שהם חברים, אבל עם משתמשים ישנים ולא פעילים. מצד שני, נתקלתי בדני, ומי יודע מי עוד, בלי לזהות אותם. ויקינג- יכול להיות שהדמות ששיחקת ב"כספת הדרקוליץ'" הייתה נוכל שרלטן בשם לורי? אם כן, ישבנו באותו השולחן. השני שהייתה לו את הדמות הזו הוא אחי התאום, גם הוא שותף במשתמש הזה. אתם רואים? אילו היה לנו שם המשתמש על התג, או לפחות סימן מזהה, היינו יודעים שנפגשנו.
את אולדמן דווקא זיהיתי, אבל הוא נראה עסוק אז לא רציתי להפריע לו. ההתנצלות שלך בקשר לעליית עין הארגמן מתקבלת, אין בעיה :) .

גם אני פגשתי "חגי" אחד. הוא זה שכתב את ההרפתקה ל"הטבעת האחת", ומעיד על עצמו שהיה לו פעם משתמש בפורום. כנראה נרוביאן הוא חגי אחר.

"יחי המלך" נשמע לי כמו משחק אדיר. אמנם אני גרוע בתככים, אבל זה יכל לראות בכל זאת.
אופק- חבר שלי היה איתך במשחק. זוכר את אלון?

לא ידעתי שהיו כל כך הרבה חברי פורום בכנס, והייתי שמח להפגש איתכם. אני חושב שאם לא תגים מזהים, אנחנו צריכים לפחות לקבוע סימן מזהה למקרה שניפגש במקרה.
היה מצויין. תודה רבה למארגנים.

מצטרף לבקשות למשהו שיזהה חברי פונדק. חיפשתי את דוכן חיפוש השחקנים והמנחים, כי נאמר ששם לרוב נפגשים חברי פונדק, בסוף התברר שהוא לא הוקם אז לא היה לי מושג אם פגשתי חברי פונדק או לא. אולי יהיה להם צבע חוט שונה בזה עם הכרטיס ויהיה רשום שם המשתמש על הכרטיס?
עכשיו, לחוויה שלי-
הגעתי, ושמחתי שלא היה תור ענק. אבל אז הבנתי שהסיבה האמיתית להירשם מראש היא המקומות במשחקים- אז הלכתי על טורניר מנצ'קין בבוקר במקום הרפתקה ואלופי האור אחהצ במקום טורניר קטאן. לסיבוב ערב לא הגעתי.

התחלתי בטורניר המנצ'קין, בו הפסדתי לאחר משחק צמוד למדי, ועדיין נשאר די הרבה זמן עד הצהריים. הצטרפתי לנוטרים לשעה אחרי סיור במתחם הכנס, אבל לא כל כך התחברתי לקונספט. אכלתי בהפסקה והגעתי לסבב הצהריים של אלופי האור. עד כאן היה די מוצלח.

הגעתי לאלופי האור. התברר שכל שחקן שהוא לא אני היה בגובה ובהתנהגות של ילד צעיר ממנו בארבע שנים (סליחה מראש אם מישהו מהם בפורום). גיליתי שבלתי אפשרי להישאר מרוכז כשהתור שלך ביוזמה הוא רק אחד מתוך שניים עשר (אם כוללים את המפלצות). נוסיף לזה ילד שהתעקש לגלגל ק30 שהוא קנה כל הזמן ולהעיף את כל המיניאטורות (שהיו פיסות נייר) עשר פעמים.
ההרפתקה עצמה הייתה פשוט שלושה קרבות אחד אחרי השני, וניסיתי לשלב טיפ טיפה רולפליי (היה רשום שלדמות שלי הייתה היתקלות עם כלבי גהנום של לגיון הדמים שהפכה אותה למה שהיא, אז הסתערתי על הרודונים ברצחניות ובצרחות) אבל כל השאר היו סתם חבטות שנגררו. בקרב האחרון (השלישי) ממש לאף אחד לא היה כוח יותר, אבל סיימנו את ההרפתקה. קצת חבל לי שזאת ההתרשמות הראשונה שלי מחדפ בכנס, במיוחד שאלו האחרונים של מהדורה ארבע של צוות הסערה שיהיו בכנסים אאלט. מישהו כאן היה בצללים בפריהולד ומוכן לומר לי אם זה היה טוב יותר?
בכל מקרה, לפחות לא פספסתי כל כך הרבה בכספת הדרקוליץ', למרות שדווקא רציתי את מאורת הדרקון השחור.
בסופו של דבר כבר היה עדיף שהייתי הולך לטורניר קטאן במקום, אבל לא נורא. די נהנתי בסך הכל, ותמיד יש את הכנס הבא :)

הגעתי בבוקר ברכבת עם אחותי הקטנה, השארתי אותה במשחק של צוות הסערה והלכתי להנחות את משחק ההדגמה של הטבעת האחת.
המשחק הלך הרבה יותר טוב מהפעם הקודמת בגיבורים, גם כי הפקתי לקחי הנחיה וגם כי השחקנים היו אחלה.
הצטרפתי למשחק קטאן עם מספר אנשים שאני לא מכיר אבל שניים מהם לא הכירו את המשחק ועד שהסבירו להם והמשחק התחיל קראו לי לקבל את הפיצה של המנחים( :twisted: ) אז השארתי את אחותי ככמלאת מקום.
עד שחזרתי נגמרה הפסקת הצהריים ואני ואחותי נטשנו את המשחק. עוג-יש סיכוי שקיבלת את סידור הערים של אחותי :rolleyes: .

על הדרך לפיצה פגשתי את אולדמן ורכשתי ממנו שני ספרי מרוצללים.
בחדר בו חולקו הפיצות למנחים פגשתי את נרוביאן(טו מאצ'- חגי שכתב את ההפרתקה ל"הטבעת האחת" הוא נרוביאן) ועוד מנחים שרבים מהם נראו לי מוכרים אבל אין מושג איך קוראים להם.

לאחר מכן פניתי אל עבר סבב הצהריים ומשחק של אגמא"ר, "המבחן" שהנחה יהודה חלפון והיה נחמד אף על פי ששיחקתי אשף בדרגה 1 שהדבר הכי מועיל שהוא הצליח לעשות הוא להטיל לחש אור ולבזבז את כוחות הריפוי של הכוהנת :) .

לבסוף הייתי הOverlord במשחק כושל של Aye Dark Overlord - אני הייתי עייף והשחקנים היו יבשים למדי אז המשחק יצא די עלוב. אחרי עוד משחק מנצ'קין לא מוצלח שנפסק באמצע הבנתי שהגיע הזמן לחזור הביתה.
צעדתי חזרה לרכבת והגעתי הביתה עייף אך מרוצה.

רשמים לעצמי לכנסים עתידיים: להנחות משחק שאני כתבתי מתישהו, לנסות את המשחק לוח של OOTS ומעל לכל: לדבר יותר עם אנשים בכנס, כל אחד מהם עשוי להיות חבר פורום במסווה!

שקלתי ללכת למיניאטורות באמת, אבל בסוף לא הלכתי.
אה, ובזמן שההרפתקה התחילה, הייתה מלחמת מהדורות ברקע של שני חברה של ארבע נגד אחד של 3.5, ואחד מאלה של ארבע הזכיר ממלכות שבורות. זה היה מישהו מכאן?

חזרה