• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מאפיה בליפדולפולפ! המשחק נסגר, הוספתי טיפים ורשימה שחורה.

King Revange

פונדקאי ותיק
תוכן עניינים
ספירת הצבעות ראשונה
העמוד ה10 של המאפיה
רוי מתחבר לעצמו
ספירת הצבעות שנייה
הודעה אנונימית
ספירת הצבעות שלישית
ספירת הצבעות רביעית
העמוד ה30 של המאפיה
העמוד ה40 של המאפיה
לינץ' ראשון

רצח ראשון
ספירת הצבעות ראשונה
ספירת הצבעות שנייה
העמוד ה50 של המאפיה
ספירת הצבעות שלישית
לינץ' שני

רצח שני
товарищ Рой
העמוד ה60 של המאפיה
ספירת הצבעות ראשונה
אחת מההודעות שכאן היא ההודעה ה1000 של המאפיה.
לינץ' שלישי

רצח שלישי
העמוד ה70 של המאפיה
הודעה קומוניסטית מטעם החבר בוב
ספירת הצבעות ראשונה
העמוד ה80 של המאפיה
לינץ' רביעי

רצח רביעי

מקרה מצער שסיים יום והוביל ישירות ליום שאחריו ללא לילה ביניהם

המשכו של המקרה המצער ומעבר ליום השביעי ללא לילה לפניו

שחקנים
1. נקסטורל - אזרח. הוצא להורג ביום השלישי
2. Spinning Mangos - מאפיונר. הוצא להורג ביום השני
3. yarinarc - אזרח. הוצא מהמשחק ביום החמישי
4. גאלאן - אזרח. נרצח בלילה הראשון
5. rui - אזרח. נרצח בלילה הרביעי
6. דינרבלו - אזרח. פרש ביום החמישי
7. אלדרין - אזרח. הוצא להורג ביום השישי
8. dragonian - אזרח. המשחק נסגר.
9. the tiger - אזרח. המשחק נסגר.
10. העוג הברברי - מאפיונר. הוצא להורג ביום הרביעי
11. darkmo10 - רופא. נרצח בלילה השלישי
12. amitf0123 - אזרח. המשחק נסגר.
13. omer2511 - אזרח. המשחק נסגר.
14. mike wolvesfury - חסם תפקידים. המשחק נסגר.
15. Dark sith - אזרח. הוצא מהמשחק ביום החמישי
16. 2much - שוטר. נרצח בלילה השני
17. dragold - מאפיונר. המשחק נסגר.
18. Saradomin - אזרח. הוצא להורג ביום הראשון

IN​

בראשית בראה בליפדולפולפ את השמיים ואת הארץ.
והארץ הייתה מגעילה למדי. אי אפשר היה לנשום כל כך טוב והתנאים הסניטריים היו על הפנים.
היו בעיות, אנשים יצאו לרחובות, הפגנות, מעצרים. בלאגן.
בליפדולפולפ הייתה דיקטטורית, אבל היא ידעה שהציבור מטומטם וקונה כל שקר שמוכרים לו.
בצעד "נועז" מאין כמוהו היא החליטה למנות מישהו, שישגיח על כל המפלצות.
מישהו שיהיה כיסוי תחת למקרה שהתקשורת תבקר אותה.
מישהו שיתקן את המלכודות.
מישהו שישים מורפיום בבירה של הטרולים.
מישהו שיביא אוכל לדרקון האדום הגדול.
מישהו, שיהיה אשף התחזוקה של המבוך.

היא מינתה אותי.

החיים במבוך היו טובים. מדי פעם הגיע דב"ש אומלל לבור הקוצים המורעלים, וכולם נהנו מבשר צלוי למשך לילה או שניים. קבוצה של נקרומנסרים אפלים הקימו לתחייה זומבים, והמבוך כולו שבע מרגל קרושה. לכל אחד היה המקום שלו, האוכל שלו, המיטה שלו. אבל אז התחילו להגיע ההרפתקנים. חבורות של דמויי אנוש בדרגה הראשונה שניסו להפר את השלווה במבוך ללא הרף. פלאדין פוץ, כוהן שממש-לא-נראה-כמו-כוהן, לוחם טיפש, מכשף פסיכופט, נוכל סוטה, ברברי אידיוט. ניסינו כל מיני תוכניות בכדי למגר את התופעה. לזמן מה הדפנו אותם עם ננסק. גובלין מתוחכם שהיה גורר אותם לתוך אינספור מלכודות מוות. אבל ננסק התחתן עם יהודייה מכדור הארץ, ובמקומו הגיע גארל - רק שהפעם כולם התבלבלו בינו לבין גאלאן, אז מישהו ירה בו בטעות. בצעד אחרון ונואש הם הביאו דרקון גדול וכחול שישמור עליהם, שאיש לא ידע להגות את שמו, אבל הוא קיבל באן נצחי, ואנו, המפלצות המסכנות, נשארנו שוב ללא הגנה.

באסיפה חשאית שהתקיימה בקטקומבה גנ'רית 132#, הוחלט להביא מישהו מבחוץ. חברה חיצונית, בתשלום. אחרי חיפושים רבים וממושכים, אחת המפלצות המשוטטות מצאה אותו בפונדק הכוכבים. היא קראה לו בוב, והוא קרא לה בסי. הוא עמד בכל התנאים וניגש במהירות לעבודה. הוא היה כל כך טוב עד שאחד מכלבי-השאול כתב עליו שיר:
פלאפי אמר/ה:
אוי, זה מזכיר לי את בוב.

מי זה בוב?

בוב הוא זה שמדליק את כל הלפידים במסדרונות.

בוב הוא זה שדורך מחדש את כל המלכודות.

בוב הוא זה שממלא תמיד את תיבות האוצרות.

בוב הוא זה ששומר על ביצי הדרקונים, שיבקעו רק ברגע שהדמויות יעברו שם.

בוב הוא זה ששם מורפיום בבירה של הטרולים, שימנע מהם לצאת מהחדר להרבה זמן.

בוב הוא זה שמביא אוכל לדרקון האדום שבקצה המסדרון, שלא יכול לעבור דרך הדלת בעצמו.

בלי בוב, לא היה מבוך. בוב הוא אשף התחזוקה של המבוך. תהיו נחמדים אל בוב, והוא יהיה נחמד אליכם (ולפעמים הוא לוקח שוחד.. ^_^).

(הקטע נלקח מתוך מופע דמצ'ים שעשינו באיזה חנוכה/פורים/אירוע לא קשור אחד; הרעיון של מישהו בשם ערן ועוד מישהו בשם עמית/אלון/בליפדולפולפ).
יחד, חברים, השמדנו לוחמי חופש שבאו לשחרר שבויים. יחד, חברים, העלמנו את הגופות של ההרפתקנים הקודמים שהספיקו להיכשל בהצלות רצון, קשיחות ותגובה - בו זמנית. עתה מגיעה חבורת הרפתקנים חדשה. היא נועזת, נוטה לתוהו-טוב, ובאופן כללי נראית כאילו ארבעה ילדים בני שמונה שהרגע למדו לשחק, עומדים מאחוריה.

בואו ניתן Fight. בואו נחסל את ההרפתקנים שבכל דור ודור, באים עלינו כדי לכלותינו. ובוב יצילנו מידם. רק בוב יציל אותנו. לקרב!

OUT​

אמן.

בכל מקרה, ככה נפתח משחק המאפיה הגדול ביותר בחמש השנים האחרונות [!]. החוקים כבר ידועים. ההרפתקנים הם המאפיונרים, וכל השאר הם שוכני המבוך המסכנים שמנסים להגן על עצמם מפני "זעמו" של פיילור או מפני האלף "הברברי". התפקידים חולקו, ועכשיו נשאר לכולם לקבל אותם. המשחק הוא רגיל - כלומר, כמו שהתנהלו כל המשחקים הקודמים - אבל יש את הטוויסט של בליפדולפולפ. אין לי מה להגיד על החוקים יותר מדי - מי שיודע שהוא צריך לדבר ביום, מדבר ביום, ומי שיודע שהוא צריך לדבר בלילה, מדבר בלילה. כל השאר - הקפידו על שפה נקייה. אתם לא רוצים להיות אני.

בנוסף, חולקו המשימות המיוחדות. המשימות הן חלק מהיום הראשון בלבד, והן לא חובה. מי שיבצע את המשימה שלו ולא יוצא להורג על היום הראשון, יזכה בכמויות הזויות של נק"ן פורום ובאצ'יבמנטים מגניבים, ואולי בעוד דברים, תלוי בתוצאות ההגרלה המיוחדת שתתקיים בסוף המשחק! המשימות הן קשות, כל אחד לפי מידת המיומנות שלו במשחק. יהיו כאלה שיקבלו משימות פשוטות, ויהיו כאלה שלא. המשימות לא אמורות ולא צריכות להשפיע על המשחק. בשלב מסוים כולנו נקלוט שמדובר במשימות.

ולבסוף, אני רוצה להודיע ששתלתי במשחק שני קומוניסטים. שני רוסים סובייטים צמאי-דם שמאמינים שיוזף סטלין היה הגבר הכי מסוקס במאה העשרים ושהפטיש והמגל הם סמליה של מדינה שרוצה לעקור מהשורש את תופעת דובוני אכפת-לי. עובדת היותם קומוניסטים לא משפיעה על התפקיד שלהם או על ההתנהגות המשחקית שלהם, אבל בסוף היום אני אפרסם את הפרוטוקולים של זקני הפונדק, שיראו לכם מה הקומוניסטים שלנו חושבים באמת על מה שמתרחש פה. מי שיצליח לצוד את אחד הקומוניסטים יקבל אצ'יבמנט מטורף. ולא, מי שכבר יודע מי הם לא יכול "לצוד" אותם.

הבעתי קצת ביקורת על שמות המשתמשים שלכם. על חלקכם הבעתי ביקורת, אבל את השאר שיבחתי על שמות מוצלחים. ראו את זה כעצה אישית ותו לא.

שאלות, מעכשיו, בפרטי בלבד, ואליי בלבד.

בהצלחה לכולנו. מגיעות לנו מחיאות כפיים.

:clap:

רשימה שחורה
שחקנים שפרשו, עברו על החוקים או סתם התנהגו בגסות. להבא, לפחות מבחינתי, יש לשקול האם בכלל לצרף אותם למשחקים. גם אם אתם לא אני ומתחשק לכם לפתוח משחק, עיינו ברשימה הזו לפחות פעם אחת. מי שנמצא כאן עשה שטות, ולכו תדעו אם במשחק שלכם הוא לא יעשה את אותו הדבר בדיוק, אם לא גרוע מכך. אין כאן המלצה לרדיפת משתמש כלשהו.
Saradomin פרש ביום הראשון. פרש סתם, ככה, בלי להודיע, אחרי שהתחייב להגיב מינימום פעם בשלושה ימים. שחקנים שפורשים תחת "עומס מטורף", לדבריהם, הם לא אנשים רעים. הם פשוט לא צפויים וקשה לי לסמוך על שחקן כזה אחרי שהוא עשה את זה פעם אחת. דוגמאות לשחקנים שפרשו בהפתעה ממשחקים אחרים - לא שלי - לא חסרות בפורום. זה לא בסדר, זו סטירה משפילה למנחה שעבד קשה. אין ספק שהוא קנה את מקומו ברשימה הזו בכוח.
העוג הברברי עשה טעות שעלתה במחירם של שני שחקנים. הוא שלח הודעה לקבוצה שבה היו שחקנים שלא היו אמורים לראות אותה. אחרי שהזהרתי שוב ושוב מפני שליחת הודעות לאנשים הלא נכונים, עוג שגה. לצערי, למרות שאני אוהב את המשתמש, אני רואה את זה כעונש חינוכי, ולכן אני מכניס אותו לרשימה השחורה. עוג, לא תישאר כאן לזמן רב.
yarinarc עשה משהו הרבה, הרבה יותר גרוע. הוא קיבל הודעה ממישהו שלא היה אמור לשלוח לו אותה, צילם מסך והעביר זאת לשחק אחר. הוא עבר על החוקים פעם אחת, כשלא דיווח, פעם נוספת, כששוחח עם שחקן אחר בעניין המאפיה ללא רשות ממני, ופעם שלישית, כשצילם מסך ותכנן להפיץ זאת. הוא היה עלול לעבור על החוקים פעם רביעית, ולשלוח את הצילום לעץ המשחק [ובכך לפוצץ אותו], אבל איכשהו זה נעצר. הבעיה היא לא רק שהוא עשה את הדברים האלה, אלא שהוא תכנן לעבור על החוקים במודע - ואין כאן שאלה, החוקים כתובים בכל כך הרבה מקומות שאי אפשר לומר ששחקן לא קרא אותם או לא היה חשוף אליהם שוב ושוב.
omer2511 עדיין צעיר. הוא לא התכוון להיות לורקר - פשוט לא היה לו מה להגיד כל כך. הוא הרגיש אבוד. בחייאת ראבק, הילד בן 9. אבל, ויש אבל, זה לא אומר שכל האחרים צריכים לסבול. אני חושב שתקופת התקררות של שנה תעזור לו להתגבש. במשחק הבא הוא יבוא טוב יותר, ובוגר יותר. אני רוצה לראות את זה קורה. יכול להיות שבתקופה הזו הוא יפרוש מהפורום ויבין שמבוכים ודרקונים זה בשביל חנונים - והוא דווקא מרגיש טוב בחברת בני אדם. לא משנה. העיקרון פשוט. אי אפשר לשחק מאפיה אם אתה לא מספיק בוגר בשביל לשחק מאפיה.
דינרבלו מאכזב פעם נוספת. תמיד אין לו מה לומר, תמיד הוא נוסע/הולך/בורח/מתלרקר למוות. לורקר סדרתי. אתם לא רוצים אותו במשחק שלכם כשהוא מתנהג בצורה הזו. הוא לא אדם רע - הוא פשוט לא כל כך אוהב לשחק כמו לצפות במשחק. שנה של התקררות תעזור לו להתפתח. אני סומך גם עליו. אין לי הרבה מה להוסיף עליו. בכל פעם הוא בא כתקווה, אני נותן לו צ'אנס, והוא מכזיב. נו. אז הפעם הוא יחכה קצת.

גאלאן, כל הכבוד שלא וויתרת - "אינך יכול לעשות מהפכה עם כפפות של משי", כפי שמשופם נערץ אחד אמר.

אז מבחינתי זהו תחילתו של יום ותחילתה של מאפיה חדשה.
חברים, זמן למאפיה!

מצביע העוג הברברי.

גלגול אקראי.

לפני שאנחנו ממש מתחילים אני רוצה להגיד משהו בקצרה...

אני מעריך את זה שקינג רוצה לעשות משימות פורום מגניבות עם אצ'יבמנטים/פרסים/וואטאבר - אבל באנו לשחק מאפיה, לא לזכות בפרס או לעשות שטויות(אני מקווה).
אין לי בעיה עם 'לשחק את התפקיד' בקטנה - רוי מחליף תמונה, או דברים כאלו. אבל ברגע שהם משתלטים על המשחק אנחנו מאבדים את המאפיה ופשוט טובעים בהודעות חסרות משמעות כלשהי.
אז לא צריך לדחוף לכל הודעה את התפקיד הסופר-סודי-שלכם. זה מגניב, אבל לא צריך לדחוף את זה מעבר לרגיל.
תודה.

אני לא כזה מומחה גדול במאפיה(משחק ראשון FTW), אבל למיטב ידיעתי גם פה יש אנשים שונים, גם באותה סירה כל העניין של אופי של אנשים משתנה ממשחק למשחק.
סגל המומחים שמבינינו, נניח, עבר כ"כ הרבה גלגולים ועשה כל כך הרבה תפקידים שעיצבו את שיטת המשחק שלהם שקשה להחשיב אותם דומים כל כך ממשחק למשחק בכלל.

אני מתקשה לחשוב על סיבה הגיונית שמעבר לכמה אנשים ראשונים אני אצביע בצורה אקראית,ולכן בצורה לורקרית למחצה אני אאלץ לראות איך הכל ממשיך,אבל אשתתף ברגע שיעלה בידי החשד הקל ביותר. אם זאת,עדיין יש לי שאלה קטנה:

טייגר-אתה מתנהג כסוג של peacekeeper,וזה מעניין כי דווקא כמו בעסקים,מי שנראים כאנשים הטובים מתגלים כמושחטים מכולם

yarinarc אמר/ה:
טייגר-אתה מתנהג כסוג של peacekeeper,וזה מעניין כי דווקא כמו בעסקים,מי שנראים כאנשים הטובים מתגלים כמושחטים מכולם

אין לך למה להתייחס למה שהוא כתב בעץ הקודם כי המשחק התחיל מחדש, ככה שגם אם הוא היה מאפיונר אז זה לא בהכרח אומר שהוא עכשיו.

אני מצביע לamitf0123 באופן אקראי

קצת קשה להיות שוחר שלום לפני שהגבת...

בכול מקרה בגלל שאני אצלן ואין לי כוח לגלגל שוב אני אשאר אם ההצבעה מהמשחק הקודם מצביע דראגולד

סארד אתה לא יכול להגיד פשוט PASS אם יש לך משהו נגד הצבעות אקראיות תגיד אותו, אסור לשמור שום דבר בבטן במשחק הזה(בגבולות ההיגיון כמובן ),

רוי בבקשה תשנה את האווטר, מעצבן לראות אותו כבדיחה כשיש לי חולצה אם אותו הסמל בבית

סאראדומין- זה משחק מבוסס ידע ואמון (והחוסר של שניהם). אם אתה לא מסכים עם משהו, תגיד למה. תנמק כל פעולה שלך, כי ככה נדע שאתה לא מאפיונר.

עומר- למה הצבעת לדארקמו ואז הורדת הצבעה בדאבל פוסט ולא פחות? את האמת שזה מחשיד אותי. איזו סיבה יש לך להוריד הצבעה כל כך מהר, בשלב כל כך מוקדם של המשחק? אני מצפה לתשובה

טייגר וגאלאן-
מה זאת אומרת לשמור בבטן?
אני לא יודע מקרים אחרים, אבל במקרה של להיות נגד הצבעות אקראיות יש סיבה אחת (לפחות אני מצליח לחשוב רק על אחת): זה לא הוגן בכלל. זה אותו דבר שאתה שומע שיש רוצחים בעיר, אז אתה לוקח בן-אדם רנדומלי ברחוב כי אולי הוא אחד מהם, בלי לחשוב ולחקור אם הוא אכן אשם או חף מפשע, מאשים אותו ברצח וגוזר עליו גזר דין מוות, ככה באקראי.
אותו דבר כאן, ביום הראשון של מאפיית בליפדולפולפ. אתה בוחר איש רנדומלי מה"רחוב", ומציע לעשות עליו לינץ' כי אתה לא יודע מי מאפיונר ומי לא (אלא אם אתה מאפיונר).

אני יודע, אין אפשרות אחרת אלא לבחור את ה"קורבן" באקראי, אבל אני אישית נגד זה, ולכן אני החלטתי לפעול אישית נגד זה. אני לא רואה מה הבעיה, כי זה מותר לגמרי לא להצביע [אם אתה מודיע על כך], וזה לא נחשב לורקריזם!

{מה שנכתב לעיל הוא דעתי האישית הכנה. אם מישהו רוצה לריב איתי עליהו/או לא מסכים איתה, יכול לריב ו/או לא להסכים איתי בה"פ [רק אם זה לא קשור למשחק, כי אז זה 'הפרת חוק'], אל תציפו את העץ בספאם}

לשמור בבטן זאת אומרת לא לספר את מה שאתה חושב,

ולא זה לא ככה, כי אני לא מציע להרוג את דראגולד, אני מצביע לו אקראית כדי ליצור דיון, אני לא רוצה לעשות עליו לינץ, ואם הרבה יצביעו לו אני אבטל את ההצבעה שלי,

גאלאן אמר/ה:
עומר- למה הצבעת לדארקמו ואז הורדת הצבעה בדאבל פוסט ולא פחות? את האמת שזה מחשיד אותי. איזו סיבה יש לך להוריד הצבעה כל כך מהר, בשלב כל כך מוקדם של המשחק? אני מצפה לתשובה
אני יכול להוריד ממך את החשדות, זה היה רק לטקטיקה

@saradomin - (ובעצם לכל מי שלא ממש בטוח בהצבעות אקראיות)
היום הראשון מתחיל בהצבעות אקראיות, כי בהתחלה אין ממש מה לחשוב. זה ממש לא אומר שהוא מסתיים בהצבעות אקראיות – להיפך, עדיף שהוא יסתיים בלי הצבעות אקראיות. שים לב מה אנשים אומרים, חפש טעויות וסתירות בדברים שלהם וכו'. אל תמהר להצביע לאותו הבן אדם כמה פעמים, כי אז תאפשר למאפיה להעלות את מספר ההצבעות עבורו למעל רוב ולהרוג בן עיירה. משמע, אל תתנפל עכשיו על העוג הברברי, או על כל אחד אחר - ככה רק תתן ניצחון מהיר למאפיה.
לגבי היום הראשון. זה נכון שאין סיכוי גבוה לתפיסת מאפיונר אבל כדאי להצביע למישהו עם לפחות איזושהי סיבה, כי אחרת איבדת יום - הצבעה באקראי הולכת לטובת המאפיה.
לגבי אי הצבעה, סטטיסטית זה עובד נגד העיירה, לא בעדה, כי מגלים את תפקידי המתים. על ידי הריגת מישהו, העיירה מקבלת מידע על מישהו *לבחירתה*, בעוד שבהרג לילה, העיירה מקבלת מידע על מישהו *לבחירת המאפיה*. זה הבדל משמעותי. בדרך כלל הרג של משתמש - אפילו חף מפשע - תמורת גילוי התפקיד שלו נחשב כמשהו כדאי ביום הראשון. ותזכור שבמילא כל יום נגמר בלינץ' - עדיף שאנחנו נבחר את הלינץ' והמידע שיוצא ממנו מאשר המאפיה, לא?

בנוסף, אני מזכיר שאסור לדבר על המאפיה בפרטי, על כל נושא שקשור(אפילו אם קצת) למאפיה הספיציפית הזו.

@yarinarc - אני לא מבין על מה אתה מבסס את הטענה שלך נגד the tiger, במיוחד בגלל שהוא לא הגיב עדיין במשחק... אני מזכיר שידע חוץ-משחקי שלכם על המשתמשים לא אמור להשפיע על ההצבעה שלכם או על החדשות שלכם.

שנית - בבקשה לקרוא למשתתפים אחרים במשחק בשמות המשתמשים שלהם, לא בשמות האמיתיים שלהם. אם גאלאן קורא למישהו אחר 'עומר' אני לא רוצה לשבור את הראשון ולהבין למי הוא התכוון.

חזרה