• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

סמים קלים חוקיים בארה"ב!

Sacred Carrot

פונדקאי ותיק
מיד בעקבות נצחון הדמוקרטים בבחירות האמריקאיות, גל חקיקות בעל אופי ליברלי מובהק שוטף את ארה"ב. בשתי מדינות - maine ו maryland - אושרו זכויות נישואים לזוגות חד מיניים. ידוע לי גם שבשתי מדינות נוספות אושר גידול וסחר בקנביס בצורה חוקית, בצורה מפוקחת לאנשים בני 21 ומעלה. שמעתי את העובדה הזו ברדיו, אם כי מאז חיפושי באיזה שתי מדינות בדיוק מדובר העלו חרס. מישהו יודע, במקרה?

כך או כך, אותי החדשות משמחות מאוד, והן גרמו לי לחשוב על כל נושא הסמים הקלים בכלל. אתחיל בהצהרה שלעולם אפילו לא שקלתי לצרוך סמים קלים בעצמי, אבל אני מודע לעובדה שבריאותית, הסכנה הכרוכה בהם מינימלית ביותר. מעבר לכך, אנשים רבים מעוניינים בהם, ולכאורה מלבד שמרנות אין סיבה לסרב להם. ליגליזציה של סמים קלים תנתק אותם מהעולם התחתון, תפגע במימון של ארגוני טרור, צבאות גרילה וארגוני פשע ברחבי העולם, וגם תכניס את העניין לשיח הציבורי. אם נער לא יודע שיש הבדל בין סוגי הסמים השונים, והוא מנסה סם קל ורואה שזה בסדר, הוא עלול לטעות ולחשוב שגם חומרים מסוכנים יותר הם בסדר גמור וכל האזהרות הן פרןפגנדה וזיבולי שכל, וזה יכול להוביל למקומות רעים מאוד.

אתם בעד? נגד? למה?

הערה: הרקע למחשבות שלי על הדיון נובעות מאירועים פוליטיים, אבל הדיון עצמו הוא בנושא לא פוליטי... החלטתי לכלול את ההקדמה הפוליטית כדי לתת הקשר לדיון... מקווה שלא עברתי על אף חוק...

אלו בהחלט חדשות משמחות ואני מקווה שגם בארץ זה יהיה חוקי בקרוב!

קאנביס נצרך ע"י אוכלוסיה מבוגרת ואני מכיר אנשים מעל גיל 40 שמעשנים. החוק הזה יותר למבוגרים יותר ממה שהוא מועיל לבני נוער. זה פשוט תת רמה שהממשלה תגיד לאדם בן 30 לא ליצרוך גראס בזמן שאין לזה שום נזק.
בנוסף ככל שעישון הגראס יחליף את האלכוהול תיהיה ירידה במיקרי האלימות והתאונות בכבישים.
גראס=סטלה שגורמת לך למות מצחוק מכל שטות, וגורמת לך להיות אדיש ועצלן
אלכוהול=סטלה שגורמת להתנהגות אלימה ומסוכנת, לא פעם ולא פעמיים ראיתי חברים טובים שהולכים מכות והינו צריכים להפריד בניהם בגלל השפעה של אלכוהול. לפעמים זה אפילו לא בגלל שפורצת תיגרה, מספיק שאדם שתוי יזכר במשהו שמישהו עשה לו לפני חודש וזאת סיבה עבורו להרביץ לו.
גראס=סטלה שגורמת לתגובה איטית יותר, מסוכן לנהוג אבל לא קטלני
אלכוהול=סטלה שגורמת לסיחרור ואי שליטה עד כדי קושי הליכה בקו ישר אחרי כמות מסוימת, פוגעת בשיקול ההחלטות ועשוי להיות קטלני בכביש.
נכנסתי לרכבים מספר פעמים לאחר שהנהג עישן ומעולם לא הרגשתי בסכנה, לרכב עם נהג שיכור תמורת מיליון שקל אני לא אסכים להכנס.

בנוסף אם הגראס יהיה חוקי ונגיש זה יוריד משמעותית את צריכת החשיש, למי שלא יודע חשיש זה כמו גראס אבל הוא עובר תהליכים מסוימים ומוסיפים לו כימיכלים (סמים) לא טיבעיים ולעיתים מסוכנים. בהחלט עדיף לעשן גראס ולא חשיש

עוד סיבה טובה שזה חוקי היא שיש אנשים שעישון גראס עלול לגרום להם להזויות ופאראנויות של כמה ימים. הם מעטים מאד אבל אני מכיר אחד כזה. אם זה יהיה חוקי אני מניח שיחייבו אותם להזהיר על הקופסא שיש אנשים שיש חשש שזה יגרם להם ומה גורם לזה וזה יכול לעזור לאנשים לדעת למה הם נכנסים ולא לפחד לבקש עזרה במידה וזה פוגע בהם.

החיסרון היחיד שאני יכול לחשוב עליו זה שבניגוד למה שגזר אמר עכשיו בני נוער עלולים להדרדר לסמים קשים יותר. מי שצורך סמים זה בחלק מהמיקרים בשביל להיות מגניב, תחשבו כמה מגניב הוא ירגיש אם לפני בתור לקנות גראס יעמוד איזה חננה בן 45... לא טוב.
מצד שני זה יכול להיות עבורם תחליף לדברים אחרים כי הוא יהיה נגיש יותר וזול יותר.
ככה שאני באמת לא יודע למה זה עלול לגרום... בכל מיקרה זאת לא סיבה שהוא לא יהיה חוקי.

אם האלכוהול חוקי אין שום סיבה בעולם שגראס לא יהיה.
יש עוד המון יתרונות, וגם מעט חסרונות אבל אני בהחלט חושב שהיתרונות עולים על החסרונות ופשוט אין לי כוח לפרט.

נ.ב.
אני לא ממליץ לאף אחד לעשן או לשתות אלכוהול

King Revange אמר/ה:

לא מקור רשמי, אבל הייתי באמסטרדם שנה שעברה ודיברתי עם מגוון די גדול של אנשים (התאחרתי בהתחלה אצל אישה מבוגרת, סביבות שנות ה 50 המאוחרות לחייה ולאחר מכן בדירת סטודנטים), וכולם הסכימו על עובדה אחת - השימוש בסמים "כבדים" (אני מניח שככה קוראים לסמים לא קלים...?) בהולנד נמוך במיוחד ביחס למדינות אירופאיות אחרות. זה הולך גם ל yellow acid - למיטב הבנתי אפשור של צריכה חוקית של סמים קלים דווקא כן מפחיתה את צריכת הסמים הכבדים. ברור שאנשים עושים סמים בין השאר כדי להיות מגניבים, אבל כשיש לך אפשרות כל כך קלה להשיג חומר לא מזיק, אתה לא תחפש בנרות דווקא את הדברים הרעים יותר. שים לב שהחוק המדובר בכל זאת מגביל את גיל הצריכה המינימאלי ל 21, כך שבני נוער שעושה להם את זה להיות "ילדים רעים" יוכלו עדיין להשיג באופן לא חוקי סמים קלים, אבל זו תהיה עבירה קלה על החוק.

עובדה משעשעת - שוחחתי עם ההורים שלי, מסתבר שאחת המדינות בהן סמים קלים חוקיים כעת היא קליפורניה. הם סיפרו לי שעוד לפני 20 שנה, כשגרנו בארה"ב, הייתה יכול לטייל על חוף ים קליפורני, וכל עשרה מטרים הייתה מסעדה או פאב או משהו, עם שלט על הכניסה: "טיפול אצל רופא לצורך אישור רפואי לקנביס: 40$", והרופא היה מאשר לך סם לצריכה רפואית על כל שטות שהיית אומר לו ("כואב לי הגב"). בנוסף, העונש על פי חוק על החזקת סמים קלים היה קנס של 5$ בלי פתיחת תיק פלילי. ככה שמסתבר שבשטח, סמים קלים היו חוקיים בקליפורניה כבר המון זמן.

קשים, כימיכלים, רעלים. איך שתירצה חחח
הבעיה היא שהיום לא צריך לחפש בנרות בשביל למצוא חומרים קשים יותר, והגבלת הגיל לא תשנה ממש כמו שבאלכוהול אף אחד לא באמת שם על זה.
לגבי הקנס, גם בארץ אם מחזיקים פחות מכמות מסוימת לא עושים לך כלום. אפילו לא קנס.

עצם זה שעכשיו זה רישמי זה מאד חשוב בשביל קידום החוק במדינות חשוכות יותר.

הערת פתיחה-הכתוב אינו מעודד צריכת כל חומר ממכר כלשהו (פרט לאנדרופינים טבעיים, תאוברומין ושאר דברים עם שמות מוזרים שממכרים ונמצאים בקפה שלנו)

לדעתי צריך לעשות רפורמיזציה גדולה בכל התחום של החומרים הממכרים, ד"ר לרפואה אמר לי שקנביס גורם לפחות נזק בריאותי מסיגריות וזה עמין פרדוקס-מה שמסוכן והורג ע"פ כל העדויות חוקי למהדרין ונמכר בחוצות בלי בושה ומה שגורם הרבה יותר מעט נזק בריאותי מוקע ונחשב כטאבו ברוב החברות. כמו כן אלכוהול מעלה את רמת האגרסיביות של אנשים והופך אותם לפזיזים, שזהו דבר חוקי למהדרין ע"פ כל העולם בעוד שחומר מרגיע נחשב כמימון לארגוני טרור ומאפיות. בהחלט דורש שינוי מהותי במהות המחשבה שלנו.

דסטריקס אמר/ה:
אם שוקולד ומין ממכרים בכמויות גדולות, למה שקנביס בכמויות דומות לא ימכר?

אם זו אותה רמת מיכור כמו שוקולד ומין, לא צריך לדאוג. אנשים נורמטיביים יוכלו להמנע מזה הרבה יותר בקלות מאשר דברים אחרים שחוקיים כיוןם.
אם כי אין שום סיכוי בעולם לבצע איזו מהפכה מהסוג שאתה מדבר עליה. זוכר מה קרה בארה"ב כשניסו להוציא אלכהול מחוץ לחוק?

"תקופת היובש" - עלייה חדה בשיעור הפשיעה, בעיקר של פשע איטלקי מאורגן (אאל"ט זהו הזמן בו המאפיות האיטלקיות של ניו יורק הפכו לכוח משמעותי), ובאופן כללי כיוון שאנשים לא היו מוכנים לוותר על אלכהול, הצריכה שלו המשיכה על ידי הברחה מתוך מדינות אחרות. יתרה מכך, שתייה נכרכה בפעילויות לא מוסריות אחרות - העלמות מס, שווקים שחורים, זנות והימורים.
עוד מידע:
http://en.wikipedia.org/wiki/Prohibition_in_the_United_States#Organized_crime

אם הייתם רואים את הסרט "מכורים לחיים", מיד הייתם נגד כל הסמים.
אתם יודעים מה יש בכלל בשחטה אחת של קוקאין למשל? אני אספר לכם:
בשחטה אחת של קוקאין יש: מלט, חומרי דישון רעילים, בוץ, בנזין, דבק מגע ולעיתים אפילו מדללים את האבקה באבקת אפייה או רעל עכברים. כל הכסף שהדילרים מקבלים, לאן הוא הולך? הוא הולך לארגוני טרור, כדי לממן מהפכות ופיגועים.

שאלה אחרת, מאיפה מגיע הקנאביס או הקוקה? חקלאים הנשלטים ע"י כנופיות מאולצים לגדל רק את הקנאביס או הקוקה! אם מישהו משלם 100 דולר על סמים, פחות מחצי סנט מגיע לחקלאי המסכן. אם אנשים לא יקנו סמים, מס' הפיגועים והמהפכות ע"י ארגוני טרור ירד באופן משמעותי.

לאור כל הנסחבות שהבאתי כאן, אני מתנגד לכל סם, חוץ מאקסטזי, כדי לאהוב את כולם...
(באמת נראה לכם? :lol: )

לא דיברתי על מהפכה אנטי אלכוהוליסטית, אני רק רציתי להסב את תשומת הלב למוזרות הזו. וסרודומין, בהולנד חוקי לצרוך קנביס (אבל יש הגבלות מאוד מאוד מחמירות) ואם אני לא טועה חוקי לגדל שם קנביס. שם מגדלי הקנביס לא נאלצים לגדל קנביס עקב איומים, כי שם יש סדר וארגון והם יכולים לפנות אליהם נוסף על כך שששם ארגוני פשע לא עוסקים בתחום הקנביס.

אני בעד לגליזציה, אנשים בוגרים יכולים וצריכים לקחת אחריות על החיים שלהם. התמכרות מכול סוג היא בעיתית. כמו אדם שמחליט שהוא נרשם למשחק רשת שמשתלט לו על כל הזמן והחיים וגורם לו לחיות חיים לא בריאים שבסופם הוא עלול לחלות במחלות כמו סכרת, בעיות לבביות, ספירת דם נמוכה, ניתוק סביבתי (אני מכיר שני שחקנים כבדים שהם מאוד אינטיליגנטים אבל מפגרים באינטיליגציה ריגשית), ההתמכרות שלהם זה בעיה שלהם. למרות שהם הופכים לנטל על מערכת הבריאות שממונת עלידי כלל הציבור. והניתוק שלהם פוגע רגשית זו בעיה שלהם.
אבל אנשים תחת השפעת חומרים שהשפעתם יכולה לפגוע בשקולי הדעת לא צריכים להסתובב ברחוב מפאת סכנה לציבור.
ולכן אכיפה צריכה להגביל שימוש במקומות מסוימים סגורים ואנשים תחת השפעה אסור להם לסתובב ברחוב או לנהוג.

חזרה