• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הוא מת, עכשיו תיראו איזה יופי.

Mek31

פונדקאי ותיק
שלום שלום, הרבה זמן לא הייתי כאן, עכשיו חזרתי כדי לנצל את הידע הכללי שיש לחובבי מ"ת.
אני מכין מצגת בנושא "אמנים שהשפיעו לאחר מותם" עד דגש על הפחות שפויים מביניהם.
בין השאר כרגע עלו בחכתי שמות כמו לאבקראפט וואן גוך.
בקשתי צנועה אבל לחוצה מאוד, אני צריך עוד שמות ומידע שימושי (ועקב ביטול של כמה מרצים) ואני צריך אותם כבר מאתמול.

בתודה, Mek31

אתה מדבר על אמנים שהשפיעו *גם* לאחר מותם, או *רק* לאחר מותם?
כי לאבקראפט היה יחסית פופולרי גם בזמנו (זה שהוא לא היה יותר מדי מצליח כלכלית בתקופתו זה כי תקופתו הייתה ה-great depression - אף אחד בתקופה ההיא לא היה מצליח כלכלית.) והוא גם היה שפוי למדי.
אם כבר אנחנו באיזור הכללי של לאבקראפט, רוברט הווארד הוא דוגמא מעט יותר טובה (ממציא ז'אנר ה-sword and sorcery וספציפית קונן הברברי; סולומון קיין הוא עוד דמות די מפורסמת שלו). הוא גם היה בחוג המתכתבים של לאבקראפט ויש לו כל מיני סיפורים במית'וס. גם הוא היה יחסית פופולרי, אבל הוא איבד את כל נכסיו לאחר ששני בנקים שבהם היה הכסף שלו נסגרו ובסופו של דבר התאבד.

מגניב, תודה, אני יוסיף אותו (את רוברט הווארד)
למרות שאני עדיין חושב שלאבקראפט באמת השפיע רק לאחר מותו, שז'נרים וסופרים התחילו לצמוח מתוך הכתבים שלו.

זה נחמד שאתה חושב ככה אבל זה ממש לא נכון.
הוא התפרסם בכתבי עת פופולריים בזמן שהוא חי, הוא ניהל התכתבות פורה עם הרבה סופרים אחרים שהושפעו ממנו וכתבו סיפורים בעולם המית'וס (והוא גם הושפע מהם והרים מהם דברים לסיפורים שלו), וגם סיפורים שלהם התפרסמו בכתבי עת פופולריים. בחוג הסופרים הללו נכלל, למשל, אותו רוברט הווארד.
אגב, להגיד שהוא המציא "ז'אנרים" זאת בכל זאת קצת הגזמה. הוא המציא ז'אנר אחד לכל היותר.

חזרה