• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

אז אחרי איזה קומיקסי רשת אתם עוקבים?

ת'ור

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
אני אישית עוקב אחרי משהו כמו תשעה. תהיתי מי מבאי הפורום עוקב גם הוא אחרי קומיקסי רשת.
אתם מוזמנים לכתוב אחרי אילו אתם עוקבים (כלומר, קוראים את העדכונים החדשים בקביעות) ואם כבר, תכתבו מה האהוב עליכם ביותר. אם עוד לא סיפרו על קומיקס הרשת אתם מוזמנים - סגנון, דמויות, עולם, בלי ספוילרים בבקשה, מעלות, חסרונות, תדירות עדכון. ואם אתם מרגישים שראוי להוסיף על מה שנאמר לפניכם, בבקשה.

אז זו הרשימה שלי, מהפחות אהובים ליותר אהובים:
Looking For Group - קומיקס פנטזיה נוסחתית משהו, משולב בהומור ואלימות מסוימת (הייתי מדרג אותו PG-13).
זהו סיפורם של חבורת הרפתקנים שנאבקת באימפריה רבת העוצמה לגארה. החבורה מורכבת מ: קייל'אנון, אלף סייר (הוא נלחם בקשת או שתי חרבות) בעל מוסר (נדיר אצל אלפים בעולם הזה). בני, כוהנת מגזע ירקרק ולא ידוע. קראנץ', מינוטאור עם פטיש מגודל, וריצ'רד, מכשף אפל ובעל חיבה להרג של דברים, עם עדיפות להרג אכזרי של דברים. בהמשך מצטרפות אליהם עוד כמה דמויות.
מדי פעם מעורבים בסיפור אלמנטים מיצירות מוכרות, לפעמים סתם ככה ("הזריחה אדומה. דם נשפך הלילה." אומר קייל'אנון, וריצ'רד אומר, "לא הצלחתי להירדם." במרכז ערימה מדממת של חזירי בר שחוטים) ולפעמים להופעות חוזרות.
העולם הוא בינוני - מצד אחד יש בו הרבה דברים נדושים למדי, ומצד שני יש בו גם הרבה רעיונות מגניבים. העלילה גם היא לא מרגשת אך בעלת פנינים משלה. האומנות היא איכותית ויפה, אבל לא יוצאת מגדר הרגיל.
בסך הכל קומיקס חביב, אבל לא מדהים. מתעדכן כל שני וחמישי.
Darths & Droids - עלילותיה של חבורת שחקנים במערכת מד"ב. מורכבת מבן, השחקן החושב שאוהב לתכנן תוכניות מחוכמות מאשר לעשות מה שעולה לו בראש, ג'ים, השחקן הנמהר ובעל הנטייה לפתרונות פשוטים ואלימים (למרות שיש לו את ההברקות שלו מדי פעם), פיט, המינמקסר חסר הבושה, סאלי, אחותו הקטנה של בן שמצטרפת מפאת מחסור בביביסיטר ומשחקת דמויות מטופשות משהו, ואני, תלמידה מכיתת הדרמה של בן שהצטרפה מתוך עניין ומשחקת את דמותה לעומק.
העניין הוא שהם משחקים את מלחמת הכוכבים. לא בעולם של מלחמת הכוכבים, אלא את הסרטים של מלחמת הכוכבים, החל מאימת הפאנטום, בדומה ל-DM of the Rings המוצלח שעשה אותו דבר עם שרה"ט. ג'ים הוא קוואי גון ג'ין בעל אופי שונה מאוד מבסרט ולאחר שקוואי גון מת הוא עובר לשחק את פאדמה, שוב עם אופי שונה כפי שאתם יכולים לנחש, בן הוא אובי וואן קנובי, פיט הוא R2-D2 (הוא לקח נמוך, חירש ואילם כחסרונות בשביל יתרונות), אני שהצטרפה מאוחר משחקת את אנאקין וסאלי משחקת מגוון דמויות ומליפה ביניהן (היא התחילה מג'אר ג'אר בינקס, עברה ל-C-3PO, ואחר כך ליודה, מייס וינדו ועוד).
העולם הוא של מלחמת הכוכבים, האומנות היא פשוט תמונות מהסרטים, אבל העלילה שונה - בהתחלה במעט, ועם הזמן ביותר ויותר.
בסה"כ, קומיקס משעשע וחביב ביותר. מתעדכן בראשון, שלישי וחמישי.
ErfWorld - העולם של ארףוורלד דומה למשחק. העולם מחולק למשושים, מעצמות נלחמות זו בזו בתורות, בונוסים מתקבלים ממצבים, מנהיגים וחפצ"קים, וכל היצורים נראים כאילו עוצבו בשביל ילדים.
הסיפור מתרחש בגובווין-קנוב, פעם מעצמה אדירה שממנה נשארה רק הבירה, שגם היא נמצאת בקרב אבוד ועתידה ליפול. אלא שאז מלך גובווין קנוב קונה ומשתמש בלחש שיזמן את אדון המלחמה המושלם. והלחש מביא את פארסון גוטי, "בן אדם", שבעולמו המוזר עיצב מערכות מורכבות ושיחק באסטרטגיות גאוניות. פארסון מתחיל מיד להוציא את גובווין קנוב מהבוץ בעזרת מקבץ טקטיקות מתוחכמות, אלא שהמצב מחמיר יותר ויותר. אתם יכולים לנחש שהוא מצליח בסופו של דבר, אבל איך - זה החלק המעניין.
העולם הוא מצד אחד גנרי ומצד שני מעניין בזכות החוקים המוזרים שבו. האומנות היא מוצלחת (וכולם מאוד חמודים!), והעלילה, יחד עם האסטרטגיות של פארסון גוטי היא נהדרת. מומלץ בהחלט. אין לי מושג מתי הקומיקס מתעדכן, אבל זה לא בקצב מהיר במיוחד.
Order of the Stick - מה יש להגיד עליו שלא נאמר? קומיקס המו"ד הקלאסי, שאם לא שמעתם עליו, בושו והיכלמו. אחרי שבושתם ונכלמתם, אפשר לספר שאלו הן הרפתקאותיו של מסדר המקל - רוי, הלוחם ומנהיג החבורה, דארקון הכוהן הגמד, ואארסוויוס (מכונה בקיצור V) האלפית האשפית, האלי הנוכלת, אלאן הטרובדור, ובלקר הסייר הרצחני. (זה ממש מוזר לקרוא את השמות שלהם בעברית, נכון?)
אומנות, בואו נודה באמת, נמוכה למדי אבל בעלת חן משלה, עלילה נחמדה, הומור מעולה. מומלץ? חובה. בזמן האחרון העדכונים הם לא סדירים.
The Pheonix Requiem - מתרחש בתקופה הויקטוריאנית בעולם דומה אך מעט שונה משלנו בו מאמינים ברוחות ושאולנים (hellions, תרגום חופשי), בכפר קטן בצפון אירופה. בליל חורף קר מגיע לשולי הכפר ג'ונאס פאלקונר, פצוע מזוג יריות, ומובהל מיד לטיפולה של האחות המתלמדת אניה קאטסוקובה. הוא מתעורר לאחר שבוע של עילפון ומתחבר איתה ועם שני חבריה, רובין הקודר משהו ופטריה העליזה וחסרת הבושה. בערך בזמן בו מתעורר ג'ונאס, מגפה קטלנית וחסרת מרפא מכה בכפר. מכאן העניינים מתגלגלים.
העולם הוא נחמד גם אם לא מרגש. העלילה מעניינת. אבל היתרונות הגדולים של הקומיקס הם האומנות שהיא פשוט מרהיבה והדמויות, עגולות ועשויות היטב, שכיף לראות איך הן מתפתחות, ולכן אני ממליץ על הקומיקס בחום. שימו לב שבניגוד כל קומיקס אחר שהזכרתי, לזה מתוכנן סוף, ואורכו יהיה 800 עמודים בערך. כרגע הוא נמצא ב-720. מתעדכן כל שני וחמישי.
The Adventures of Dr. McNinja - הרפתקאותיו של ד"ר מק'נינג'ה. ד"ר מק'נינג'ה בא ממשפחה של נינג'ות סקוטיות (למרות שמשפחתו המצומצמת חיה באמריקה) ולמד רפואה, למרבה אכזבתם של הוריו. כיום הוא עובד כרופא פרטי יחד עם המזכירה שלו, ג'ודי, שהיא גורילה. בהמשך מצטרף אליו ה-sidekick שלו, גורדיטו, אקדוחן צעיר שגידל שפם בעזרת כוח הרצון שלו ורוכב על הרפטור יושי. הקומיקס מחולק ל-issues, בהתחלה בלי עלילה מחברת אך עם הזמן מתרכבת עלילת על.
הקומיקס הוא מוזר בלשון המעטה, אבל הוא עושה את זה בצורה מקורית ומצחיקה, אז מי מתלונן?
העלילה והעולם הם הזויים לחלוטין, אבל יש להם מן הגיון פנימי חסר הגיון שכזה, שזה יוצא מגניב. האומנות היא מצוינת, גם אם לא הכי מדויקת כל הזמן, וההומור הוא מעולה נקודה. וזה הקומיקס היחיד שאני מכיר שמערב נינג'ות, דינוזאורים, רוחות, ערפדים, ליצנים, רובוטים, חוטבי עצים ענקיים, אופנועים וזומבים בצורה טובה, ומה עוד אפשר לבקש? פשוט לכו לקרוא אותו. מתעדכן בשני, רביעי ושישי.

על מקום קומיקס הרשת האהוב עליי ביותר מתחרים שניים, שאני באמת לא יכול להחליט ביניהם.
Goblins - Life Through Their Eyes - בהתחלה זהו הסיפור של מחנה מלחמה גובליני שמתנהל מהתמודדות זו לאחרת עם הרפתקנים. [כאן מגיע ספוילר, אבל עיקר הקומיקס מגיע אחריו אז אני מרשה אותו לעצמי. אם אתם עדיין מעדיפים לשמור לעצמכם על ההפתעה, דלגו לפסקה הבאה] לאחר שהמחנה נשחט כמעט כולו לאחר קרב עם חבורת הרפתקנים קטלנית במיוחד, חמשת הגובלינים שנותרו מחליטים לעשות את המעשה שלא נעשה - להכריז על עצמם הרפתקנים ולקחת דרגות מקצוע, כדי שיתחזקו ויוכלו להגן יותר טוב על כפרם. החבורה מורכבת מ: צ'יף, מנהיג שבט הגובלינים שנבחר לתפקידו בעיקר בגלל ששמו צ'יף, שבחר להיות זה שיכול להישאר מאחורה ולא להתערב בקרב הרציני ועדיין כל החבורה צריכה אותו, כלומר כוהן. ת'אקו, אחד מזקני השבט ואחד הלוחמים הטובים ביותר שלו, שבוחר להיות נזיר. תלונות-על-שמות, בנו של ת'אקו, שבחר להיות ברברי. אוזניים גדולות שבחר להיות אביר קודש. ולבסוף fumbles (פאשלות?) שיזם את לקיחת הדרגות ופשוט עירב את מה שהוא מחשיב הטוב שבכל היריבים שמחנה המלחמה נלחם מולם - הוא מתחיל עם 11\1 דרגות בכל מקצוע.
אז איך העולם? במאקרו, עולם מו"ד די גנרי - ערי דמויי אנוש המתמודדות מול שבטי דמויי אנוש מפלצתיים ומפלצות אחרות. במיקרו, הוא מדהים. הקומיקס מלא בכל מיני פרטים קטנים שמעשירים את העולם בצורה נהדרת - יצורים מוזרים, צמחים מוזרים, וכל מיני דברים פשוטים מקבלים אופי משלהם - הניצבים, לדוגמא, נותנים יותר תחושה של קבוצת יחידים מאשר עדר. זה אחד הדברים שהופכים אותו לקומיקס כל כך טוב. העלילה עצמה גם היא טובה, זורמת והגיונית (טוב, לרוב). הקומיקס מתבסס על מו"ד, מה' 3.5, ומאחר שהקיר הרביעי שבור מהבחינה הזאת, ישנם כמה מקרים משעשעים, כמו כוהן שסוגד לשה"מ. הקומיקס מתעדכן בימי שלישי ושישי.
אבל חוץ מכל מה שאמרתי עד עכשיו, הקומיקס הזה הוא יוצא דופן בכך שהוא לא רק מעניין, או מצחיק, או מגניב - הוא גם יוצר קשר רגשי, לפחות אצלי. כמה מכם חשו עצב כשרוי ב-OOTS מת? אפס יהיה ניחוש טוב. גם ב-LFG, הרפתקאות ד"ר מק'נינג'ה, ארףוורלד ודארת'ים ודרואידים קשה באמת להתחבר לדמויות. בגובלינים לא. יכול להיות שאצלכם זה יהיה שונה, אבל כשדברים רעים קרו לדמויות טובות בגובלינים חשתי עצב, גם אצל ניצבים פשוטים. לדמויות יש אופי, גם אם הן לא מדברות, וכשהן נפגעות זה עצוב. ואחת הסצנות בקומיקס באמת יכולה להעלות דמעות בעיניים, היא פשוט יפיפייה (אני לא מגלה מהי - תצטרכו לגלות בעצמכם).
שימו לב, למרות שבהתחלה האומנות היא לא משהו (ובשחור לבן), היא משתפרת מאוד בהמשך.
מומלץ בחום.
Keychain of Creation - קומיקס של הנשגבים. כמו שהיוצר עצמו אומר, הקומיקס נעשה ע"פ המחשבה "הי, יהיה נחמד קומיקס בסגנון של OOTS, רק לנשגבים.". סיפורה של חבורת נשגבים שיוצאת לדרכה להציל את הבריאה, אלא מה. מורכבת מ: מישו "הזוהר המשולש" (thrice radiant, נראה אתכם מתרגמים את זה), נשגב השמש מקאסטת הדמדומים, מכשף ויוצר, שזוכר במדויק את גלגוליו הקודמים ואף לא חלק מחייו הנוכחיים לפני ההתנשגבות. מארינה, נשגבת לבנה מקאסטת הירח המשתנה, דיפלומטית וכריזמטית ובעלת מוסר גמיש משהו. עשר רוחות, נשגב ארצי מאספקט האוויר, נזיר טהור וזקן שעזב את המסדר. וסוד, נשגבת שאול צעירה מקאסטת היום, שמתאמצת להשתפר ולהתגבר על דחפיה למוות (סוד, כמובן, הוא רק קיצור של השם שלה. כשהיא מנסה להגיד את כולו בבת אחת נגמר לה האוויר). בהמשך מופיעות דמויות נוספות.
הקומיקס הוא בעולם של הנשגבים, שהוא מגניב. העלילה היא מקורית ומנצלת היטב את האפשרויות שהעולם מציע לה. הדמויות הן מעניינות, ולאט לאט מגלים עליהן פרטים נוספים. האומנות של הקומיקס היא דומה לזו של OOTS, כלומר לא מרשימה כשלעצמה - אך היוצר משתמש במה שיש בכישרון רב, והתוצאה היא מעולה. הקומיקס מתעדכן מדי שלישי ושישי.
מה כל כך אהוב עליי אני לא יכול להגדיר במדויק, אבל זה קומיקס טוב ומעניין על הנשגבים, וזה די מסכם את זה. מומלץ גם אם אתם לא מכירים את הנשגבים למרות שלעיתים קרובות תתקלו בדברים לא מובנים כל כך (הכותב עוזר בהערות בסוף כל סטריפ, אבל זה לא מכסה את הכל). אם אתם כן מכירים את הנשגבים, מאוד מומלץ.

אז מה אתכם?

http://www.nuklearpower.com/hikym/

האתר הזה מאוד מוכר, והוא מציע גם קומקיסים אחרים - אטומיק רובו, רובוור, אייט ביט ת'יאטר ועוד. 8 bit theater אמור להיות מוכר לך עד מאוד, או אף אחושקשוקה.

מדובר במאסטר זקן שמספר לצעיר חמום מוח על איך הרג את המאסטר שלו. זה מתפתח לאט לאט אבל זה איכותי.

מוסיפה את ברלין, Sister Claire, Gunnerkrigg Court, the Oatmeal, Questionable Content, SMBC, xkcd, הו - לא, Cyanide and Happiness, SatW ועוד כמה שוודאי שכחתי.
ברלין- קומיקס שחור-לבן כאוטי לחלוטין, מתעדכן לעיתים נדירות (היעלמות למשך חצי שנה ואז פרסום שלושה פרקים ברצף, לדוגמא). האמנות ברמה גבוהה יחסית, בעיקר בפרטים הקטנים. זה, וזה.

אני מניחה שהיתר מוכרים מספיק. אם יש צורך, אשמח לפרט עליהם.

[עודכן]

חלק מהנזכר למעלה, וגם xkcd וcommissioned. אני חייב לציין שאני מבין בערך רבע מהבדיחות בxkcd (מה לעשות, להבדיל מרוב הקוראים של הקומיקס אני לא יודע אפילו שפת תכנות אחת), אבל זה שווה רק בשביל הבדיחה הטובה הזאת שאני כן מבין מפעם לפעם.

מוכרים:

OOTS, Darths & Droids, הו-לא...וCyanide & Happines!!!

fantasy\40k:

golden throne: פארודיה על העולם ה'אפל' של וורהאמר ועל הקיסר בפרט. משעשע , אני אוהב אותו.

warpedhammer: קומיקס מצחיק על דמויות מפורסמות מהעולם של ווארהאמר בשחור לבן.

servents of the empirium: קומיקס ממש מצחיקק סטייל OOTS.

gone to ground: קומיקס מושקע מאוד מבחינת צביעה שמספר על שני חיילים במשמר האימפריאלי,גם מצחיק.

זהו. דרך אגב, בהמשך ישיר לשאלה של ת'ור, מישהו פה עוקב אחרי קומיקסים אמיתיים?

Hominid אמר/ה:
אני מוסיפה את הקומיקס ברלין (מופיע באתר פאני), SMBC, Cyanide & Happiness, הו-לא, OOTS ו-the Perry Bible Fellowship.

ברלין- קומיקס שחור-לבן כאוטי לחלוטין, מתעדכן לעיתים נדירות (היעלמות למשך חצי שנה ואז פרסום שלושה פרקים ברצף, לדוגמא). האמנות ברמה גבוהה יחסית, בעיקר בפרטים הקטנים. זה, וזה.

אני מניחה שהיתר מוכרים מספיק. אם יש צורך, אשמח לפרט עליהם.

ברלין היא הדבר ההכי חמוד בעולם בערך

וגם זה http://humoncomics.com/

שכחתי מזה. אני אישית חושב שהיא נקבה, אבל אף אחד לא יודע מה המין שלה, כולל היוצר של הקומיקס. ואני לא אתפלא אם יגלו שגם היא לא יודעת מה המין של עצמה.
בינתיים אני מתייחס אליה כאל נקבה, למרות שזה יוצר מקרים מוזרים כמו המשפט האחרון.

אני לא בטוח שלא יודעים מה המין שלה. רוב הסצנות שבהן כללו אותה היו נשיות. אם נחשוב על זה ברצינות.

כשאלוהים ברא את העולם אז 6 + 6 = 12 בדרך כלל אלא אם 6 מייצג X שאינו שווה ל1 + 1 + 1 + 1 + 1 + 1.

Don Quijote אמר/ה:
OOTS, הו-לא והספר הראשון של erfworld.
ובנוגע לOOTS: הרעיון של V זה שלא יודעים מה המין לא?
בוקר טוב קולומבוס

לגבי כל הטוענים לזהות המינית של V, יש לי שאלה אחת: מתי ראיתם גיבורת פנטזיה שהשם שלה מסתיים ב"-אוס"? וארסוביוס חייב להיות גבר. אחרת זה היה וארסוביה.

זה הטיעון הגדול שלך? "השם שלה הוא שם של בן"?

בואו לא נפתח את זה מחדש, כי לכל צד יש כמה טיעונים שלעולם לא ישכנעו את הצד השני פשוט בגלל שלא החליטו מה המין של V, ומן הסתם גם לעולם לא יחליטו. ככה זה אמור להיות. אז כל דיון כזה (או זריקת דעות אקראית) הוא אבסורדי במהותו.

חזרה