• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שובה של ניל"י?-על המשבר הטורקי והמשט

סטטוס
נעול לתגובות.
ניראה שהמשט הוא הקש שבר את גב הגמל בהידרדרות אם טורקיה.כל החופשות בטורקיה בוטלו,תימרונים צבאיים שנעשו בעבר אם טורקיה נעשים כעת אם אויבתה המסורתית יוון,והיחסים בין איראן לטורקיה הולכים ומתחממים.כבר היוו לי שיחות אם אנשים על האפשרות של מלחמה נגד ברית טורקית-פרסית,אבל גם בצד המתון של הסקאלה ברור שהמצב לא טוב.הצד החיובי הוא שמצריים,גם אם היא מושפעת מהלחץ הערבי,שיודעת טוב מאוד שאם מדינות ערב ישיגו נקודות על חשבון ישראל היא תהיה בצרות צרורות.
אני מהמר שטוורקיה וישראל ינתקו יחסים באופן סופי בקרוב,ושזה יפגע עוד יותר בסוגיית הגרעין האיראני.

אז מה דעתכם על המצב?שמעתי מלא מעט אנשים חששות למלחמה או התלקחות,ומאידך כאלו שאומרים שהמשטים הבאים יגמרו בשקט חסי.מה אתם אומרים?

א. פוליטי לחלוטין. בעצם לא כל כך, אלא אם אתם אנטי ישראלים.
ב. מגניב, פוליטי!

אז קודם כל, אני חושב שהמשבר עם טורקיה פוגע רק בה - אמנם התקשורת השמאלנית והארורה שלנו מתעקשת להציג את העסק באור שלילי, אבל רק הם נפגעים מזה. אנחנו התיירים שלהם, אנחנו מסייעים להם צבאית, וגם קצת כלכלית. הפסד שלהם. והם לא ינתקו יחסים איתנו. למה? כי הם צריכים אותנו. ואם הם כן, הם יעשו את הטעות של חייהם.
דבר שני, היה צריך לדקור את פעילי השלום יימח שמם בתחת ולזרוק אותם לים. הם בכלל לא היו פעילי שלום, אלא פעילי אל-קעידה, שכירי חרב ואנטישמים מטורפים. הם תקפו את החיילים שלנו, שבסה"כ ניסו לעצור אותם מלהגיע לעזה. מצור זה מצור, לא משנה מה. אני מודה מקרב ליבי לכל לוחם שייטת שהוריד את אחד מהאידיוטים. תנחומיי לפצועים.
דבר שלישי, כולם בטורקיה שונאים את ארדואן. הוא טמבל והוא הורס להם את החיים ואת הקשרים שלהם עם צרפת ועם אירופה בגלל הנחישות הדתית שלו.
דבר רביעי, יוון ביטלה איתנו את התמרונים שלה. זו טעות.
דבר חמישי - את רוב המהומה עשתה התקשורת הקנאית, שרוצה לתמוך רק בדעות השמאלניות הקיצוניות. מסכנים הערבים בעזה, ארורים המתנחלים, אנחנו צודקים ובלה בלה בלה.

אני האחרון שיביע סלידה מפוליטיקה, כסטודנט ליחסים בינלאומיים ומדע המדינה אני חי ונושם פוליטיקה, אבל אתם מכירים את הנוהל; אלו חוקי הפורום ויש לכבדם.
נא להמנע מדיונים בעלי אופי פוליטי בשולחן העגול, ננעל.

סטטוס
נעול לתגובות.
חזרה