• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

על ימי הולדת, לוחות שונים וגמלים

ת'ור

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
הכל התחיל לפני כמעט 15 שנה - בכ"ח בכסלו, היום הרביעי של חג החנוכה...
היה זה יום לא מאוד אפל וסוער. השמיים היו מכוסים בחלקי עננים פזורים, והמדרכה הייתה לחה מהגשם של אתמול. ובבית חולים, כאן, בארצנו הקטנטונת - תינוק קטן ודתי נולד. התינוק לא נראה שונה מכל תינוק נורמלי אחר, והוריו לא דאגו. אך ייתכן שהם היו מודאגים יותר אילו הם ידעו שבנם עתיד להיות -
אל הרעם!
[קולות של רעמים ברקע. קראקה-בום.]

לא, רגע. שורה דרמטית לא נכונה. חזרה אחורה:
התינוק לא נראה שונה מכל תינוק נורמלי אחר, והוריו לא דאגו. אך לאותו יום היה צד אפל, שעתיד היה לגלות את פניו רק שנים לאחר מכן -
ה-1 בדצמבר!
[צחוק מרושע וקר. מוהאהאהאהא.]

אותו נער גדל ללא דאגות (טוב, אתם יודעים, לא יותר מהרגיל), וכמו כל ילד דתי טוב חגג את יום הולדתו בתאריך העברי. (מה זאת אומרת אתם לא?! תתביישו לכם!)
אך אבוי! אותו ילד נפגש יום אחד עם אותה התופעה הקרויה "מבוכים ודרקונים", ומהר מאוד, הוא הגיע לאותו אתר הקרוי "פורום הפונדק", ולחץ על 'הרשם'.
ובאותו אתר מוזר, הייתה מערכת, שאליה הכניסו החברים ב"פונדק" את תאריך הולדתם, וכאשר הגיע אותו יום מיוחל - היא היתה מכריזה על כך, וחבר אחר כלשהו היה פותח "עץ" ובו הוא היה מכריז על יום ההולדת וחברי "הפונדק" היו מברכים את החוגג המאושר.
אך אויה! המערכת תמכה אך ורק בתאריכים לועזיים, ויום הולדתו של נערנו (לא ציפיתם שהוא יישאר ילד תמיד, נכון?) היה נחגג לא בכ"ח בכסלו, כי אם ב-1 בדצמבר!
וכך היה המצב נשאר, אלא שאותו הנער החליט לעשות מעשה, ופתח עץ בפונדק שבו הוא דיבר על אותו עניין.
עכשיו תנחשו מי זה הנער הזה.

ניחשתם? יפה מאוד!
לא, לא שוקי-תוקי. זה אני, בסדר?

as I was saying,
הכל התחיל כשחשבתי לעצמי - אחרי הכל, אני אכן חוגג את יום ההולדת שלי בתאריך העברי, ולא הלועזי. וזה די טיפשי שיפתחו לי עץ יום הולדת ביום שאני בעצם בכלל לא חוגג בו יום הולדת. נכון? נניח.
ועל כן, חברי הפונדק, אני פונה אליכם בבקשה. גם כאשר השם שלי מתנוסס תחת הסעיף "ימי הולדת", מחר, לדוגמא, אל תפתחו לי עץ יום הולדת. אם מישהו כאן עוקב אחרי הלוח העברי, או סתם סופר ימים מתחילת חנוכה, אני אודה לו אם הוא יפתח את העץ המדובר בכ"ח כסלו (היום הרביעי של חנוכה, שיוצא השנה ביום ג'), ולא ב-1 בדצמבר.
ואם עוד מישהו חוגג את יום ההולדת שלו ע"פ הלוח העברי ומעדיף שעץ היום הולדת שלו יפתח אז, הוא מוזמן להגיד את זה כאן.
תודה רבה לכולכם.

ומה הקשר לגמלים, אתם שואלים? אין קשר. אני סתם אוהב גמלים.

זה לא כ"כ קשור לכאן, אבל אני מציע שייפתח עץ דביק של ימי הולדת, שכל פעם שיהיה למישהו יומולדת אז יכתבו לו שם מזל טוב. יחסוך הרבה עצים מיותרים.

גם אני חושב שעץ דביק של ימי הולדת יהיה עדיף. ונכלול בו את ברכות האירוסין לננסק, את אינספור האירועים הלא אייקוניים במיוחד שמתרחשים מסביבנו...

נקרא לו "אירועים מיוחדים" ושם נרכז הכל. אם האירועים יהיו יוצאים מן הכלל, כמו ביגור למשל, אז נפתח עץ מיוחד על ביגור. אבל לא צריך יותר עצים על ימי הולדת ועל כנסים זעירים.

כנס משחקי תפקידים, קטן ככל שיהיה צריך נושא משלו בפורום.
עץ ימי הולדת לעומת זאת זה פתרון נחמד לעומס בשולחן העגול של עצים מיותרים.

אבל ת'ור דיבר על זה שהוא לא רוצה שיחגגו לו לפני הזמן, ולא על עצים דביקים.
(אני אישית גם חושב שעץ דביק הוא דבר טוב אבל הוא לא יפתור את הבעיה שת'ור דיבר עליה.)

ת'ור, אני לא באמת יודע איך אפשר לתקן את הבעיה. 

חזרה