• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

חוויות מאייקון 2009!

ODDin

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
חזרתי מאייקון. יאי לי ועניינים. הנה סיפור חיי באייקון:

יום שני. הגעתי בבוקר והלכתי לפאנל של ערים בחלל. היה מעניין למדי. היה בחור שעיצב מוצרים למלון באפס כבידה, שגם הוצגו בסינמטק, וזה היה מאוד מגניב. ואחד אחר דיבר על העתיד של התיישבות על הירח, מה שנראה מאוד אופטימי ברמת השנים, אבל בכל זאת די מעניין. וגם גיליתי שארה"ב מתכננת להנחית שוב אנשים על הירח, אם כי נראה לי ששמעתי על זה מתישהו ושכחתי.
אחר כך הייתה רצועת אינדי חושך, שבאופן מפתיע משהו הייתה מלאה לחלוטין. המשחק שאני הרצתי הלך סבבה, אני נהניתי וגם השחקנים נהנו. ממה ששמעתי גם המשחקים האחרים רצו די טוב, חוץ מ-HOTB שסבל מהרעש של הקבוצה השניה בחדר.
אחר כך הייתי ברצועה של PTA עם רני. המשחק היה כיף בגדול. קצת איטי, והמנחה קצת יותר מדי עזר לנו להחליט מה אנחנו מנסים לעשות, אבל סה"כ כיף. חלק מהשיטה לא בא לידי ביטוי במשחק חד פעמי, אבל מה לעשות - השיטה בנויה בפירוש לקמפיין.
אחר כך הייתי בסרט Chemical Wedding, שמפורסם בעיקר כי הוא נכתב על ידי ברוס דיקינסון (הסולן של Iron Maiden). הייתה לו אווירה טובה ועשירה ושחקנים מגניבים, אבל תסריט עקום ועלילה מסובכת ובלתי ברורה בעליל. אולי זה שראיתי אותו מאוחר בלילה והייתי די עייף השפיע, אבל אני חושב שגם במצב צלול יותר זה היה נראה די מוזר. בחצי מהסצינות לא היה ברור למה הדמויות עושות את מה שהן עושות ומה הן מנסות להשיג, ואיך זה קשור למה שהלך קודם לכן.

יום שלישי. איכשהו יצא שלא עשיתי כלום עד 8 בערב, חוץ מלאכול (מסתבר שיש סיבה שהמחירים במסעדת קינג ג'ורג' כל כך נמוכים...). ב-8 בערב הייתה הרצאה של איוב קרן על "איך לבנות שיטה". אמנם הנחתי שזה יהיה לא משהו ולא באתי עם ציפיות גבוהות, אבל ההרצאה הייתה מתחת לכל הציפיתו הכי נמוכות שלי. במשך 3 שעות הוא לא אמר שום דבר בעל תוכן חוץ מ"צריך שהשיטה תתאים למה שאתה עושה במשחק, והשיטה יכולה לעודד או לדכא פעולות מסויימות של שחקנים". נו שיט, שרלוק. בנוסף, ההרצאה נראתה כאילו היא נתלשה משנות ה-90 (וכפי שהתברר לי אחר כך, נראה שזה אכן המצב). כל השיטות שהוא הזכיר היו משנות ה-90, בעיקר המוקדמות - עולם האפילה הישן (מפורשות הוזכרו vampire, mage, changeling), הרבה מאוד דובר על Amber Diceless, והוזכרה בקצרה ההוצאה הראשונה של צבאות אלמוניים. הוא אמר כמה משפטים על BESM, אם כי אם אני זוכר נכון זה היה אחרי שמישהו מהנוכחים הזכיר אותה מפורשות, אבל לא באמת דיבר על מה שיש שם. כשמישהו הזכיר את Dead Inside (המשחק שהמציא את PDQ, מכאניקת אינדי מפורסמת למדי שמשמשת לדי הרבה משחקים), הוא בבירור לא רק שלא קרא את המשחק - הוא בכלל לא שמע עליו. טוב, והיה גם את מו"ד, כמובן, אבל את מו"ד 4 הוא לא הכיר בכלל ולחלוטין.
לא ניתנו שום כלים לעיצוב שיטה, שום רעיונות ממשיים לאיך להתמודד עם דברים, איך לקדם פעילויות שונות ואיך ליצור כל מיני דברים. הדבר הכי "קונקרטי" שנאמר שם די הסתכם ב"תתנו נק"ן על סוג הפעולות שאתם רוצים שהשחקנים יעשו" - המלצה שהיא בפני עצמה מאוד בעייתית, כי מערכת של נק"ן היא לא בהכרח דבר טוב בכל מקום. פרט לזה, רוב ההרצאה הייתה "אז בואו תחשבו על איך לעשות משחק שמקדם X" - אבל הוא לא אמר שום דבר לגבי איך צריך לחשוב על שאלה כזאת, איזה כלים עומדים לרשותנו כדי לבנות שיטות ולענות על שאלות שכאלה, נאדה. אם בכלל העלית בדעתך מתישהו שאפשר לנסות לעצב שיטה שמתאימה במיוחד לאיזושהי מטרה - הרי שההרצאה הזאת לא נתנה לך כלום. ואלה היו 3 פאקינג שעות של הרצאה.
בקיצור, אני צריך לעשות את זה בעצמי או משהו. can't get any worse than that, after all
(מצטער על ה-rant שנדחף לי פה)
אחר כך ביום שלישי ראיתי את הסרט Sexykiller - סרט ספרדי על רוצחת סדרתית. שאיכשהו הפך אחר כך לסרט זומבים. זה היה משעשע ומאוד מגניב. אקראי לחלוטין, אבל מגניב. אישית אהבתי.

ביום רביעי הייתה בבוקר רצועת אינדי אור, שמשום מה היו בה משהו כמו 17-20 איש מתוך 30 - וזאת על אף שהיא הייתה לגילאה 14+, ונתנה משחקים קלים ולא מתוכחמים ביום הרביעי של אייקון. מוזר. אבל שיהיה. הרצתי 3:16, שרץ סבבה והיה מאוד חמוד. השחקנים היו אקטיביים ונענו בשמחה להצעה לעצב סצינות בעצם, ככה שלא עשיתי יותר מדי במשך רוב המשחק. המשחק היחיד משם שהצלחתי לשאול איך הוא היה היה best friends, שבו שלושה שחקנים מטאליסטים מאוד נהנו לדבר על מטאל חלק ניכר מהמשחק, מה שהיה כיף להם, אבל פחות כיף למנחה ועוד פחות כיף לשחקן שלא אהב מטאל. נו טוב.
אחר כך לא עשיתי יותר מדי עד פאבקון. פאבקון היה חביב, אבל הרגיש כמו פוטנציאל לא ממומש. כמות האנשים ביחס לגודל המקום הביאה לכך שלא הייתה שום אפשרות ממשית לעשות משחק חי מחוץ למשחקים השולחניים - אפשר היה קצת, אבל לא באמת. עלילת העל, אם הייתה, לא באמת הורגשה ולא באה לידי ביטוי ממשי במשחקים. במשחק הראשון הפעולות שעשינו כן השפיעו מפורשות על עוד קבוצה, פשוט כי אלה היו שתי קבוצות עם מטרות מנוגדות (קבוצה אחת קיבלה משימה לזכות מישהו במשפט, קבוצה אחרת קיבלה משימה להרשיע אותו). אבל לא היה ברור איך זה השפיע על שאר המשחק ומה זה אמר אחר כך. המשחק השני שלי היה לגמרי מסוגר בתוך עצמו. היה רמז לכך שעוד קבוצה נמצאת במקום, אבל לא תיקשרנו איתם בשום צורה. היו רמזים לאיזו עלילת על מוזרה שמתרחשת, אבל היא לא הובהרה ולא שיחקה שום תפקיד, לפחות לא במשחק הזה.
ממה שהבנתי, כן הייתה עלילת על יחסית מוגדרת, וגם אמרו כמה דברים כלליים שכאלה - ולכן מאוד חבל שזה לא בא לידי ביטוי. עם הפסקות ארוכות יותר ופחות אנשים היה יכול להיות *הרבה* יותר מגניב, לדעתי.
עוד בעיה, לדעתי, הייתה שברמת משחק החי, הדמויות לא נכחו בפאב / פונדק / מסבאה. כשגם במשחק החי הדמויות בעצם לא בפאב, זה שאתה נמצא בפאב נהיה לא קשור ולא עוזר - ואז נשאלת השאלה למה זה פאבקון.
מה שכן, הקומדיה דל ארטה בהפסקה הייתה ממש מגניבה וחמודה, ונתנה הרבה אווירה מאוד מגניבה לעסק.
אבל בסך הכל נהניתי מפאבקון והיה כיף.
ואחריו הלכתי הביתה. יאי לי.

אייקון היה מגניב למדיי.

-התחלתי את יום שני בהפתעה גמורה כשגיליתי שהשכן שלי ממול הוא המנחה של הפאנל של ערים בחלל. היה פאנל מאוד
מעניין בכל חלקיו. היה קצת מרגיז לראות את שלושת אנשי המקצוע מדברים ביניהם ומסתכלים במבט עקום על המעצב שדיבר בסוף במקום להקשיב לו בכבוד הראוי.

-לאחר מכן הייתי בהרצאה על קרימינולוגיה ומרחבים אורבאנים, שלמרות שהקונספט שלה היה מעניין - נמשכה יותר מדי זמן וגררה את הנקודה שהובהרה בהתחלה (בערים יש יותר פשיעה) לאורך כל כולה.

-האירוע הבא היה משחקים באפלה. שיחקתי אצל אודין את dont rest your head ובהחלט היה מגניב. העולם שווה בחינה מקרוב והשיטה גם נחמדה למדי. אהבתי את זה שה"חיים" של דמות נמדדים ב3 מדדים וריקונו (או התמלאותו) של כל אחד מהם יגרום לסוף המשחק איתה (הייתי אומר מוות, אבל זו לא הגדרה נכונה). זה יוצר תחושה כלשהי של פראנויה, כי אתה לא יודע מאיזה כיוון תידפק בסוף.
ד"א, אודין, אתה באמת אומר שהרעש מהשולחן של המאוסגארד לא הפריע לך בכלל? (אני הייתי השופט. היי).

המשכתי משם לערב של מאנצ'קין ושוטטות בת"א עם תיקים ענקיים על הגב, עד הרגיעה בצורת בורקס ב3 בבוקר.

-בבוקר שלמחרת השתתפתי ברצועת "דם ואש" של שיר של אש ושל קרח. ההרצאה בהתחלה שהועברה על ידי המתרגמת של שניים מתוך ארבעת הכרכים שיצאו לאור בעברית, הייתה מעניינת כהרצאה כללית על תרגום, אבל דילגה מעט על הנקודה שמדובר בששאו"ק ולא בכל ספר אחר.
המשחק שבא לאחר מכן היה לעומת זאת רע. המנחה הצהיר למורת רוחי שבכדי לא לבזבז זמן נשחק D&D 3.5 ולא בשיטה החדשה מבית גרין רונין. דבר שהיה דיי מיותר משום שגם את D&D 3.5 הכיר רק שחקן אחד. אם למשחק היה קשר כלשהו לששאו"ק הוא היה מקרי בהחלט והדבר היחיד שבא לידי ביטוי היו 3 דותראקים שנהרגו בזירת קרב ועוד אחד ששוחק על ידי השה"ם. המשחק אפילו לא איפשר לנו לחקורא את העולם משום שבילינו אותו בכלא כגלדיאטורים. בסופו של דבר היה מדובר במשחק מבוכים ודרקונים קלאסי בינוני מינוס (מבחינה עלילתית).
שפל המדרגה, ד"א, הגיע כאשר שניים מתוך ארבעת השחקנים נאלצו לעזוב לקראת אמצע המשחק. נותרנו שני שחקנים שמנסים לברוח מהכלא, דבר שגם לא עלה בידינו מפאת חוסר זמן. אפילו לא היה סוף. השה"ם לא טרח להרוג אותנו. הוא פשוט אמר שנגמר הזמן והלך. בהחלט המשחק הגרוע ביותר שנתקלתי בו איי פעם (מלבד משחק הכנס הראשון שלי, בו השה"ם לא נתן לנו להתקדם בהרפתקה משום שלא חשבנו ללכת מכות עם השומר הענק שמאחורי הקלעים היה כמה דרגות מתחתינו).

-מאוחר יותר באותו היום הגעתי להרצאה "סיפור סיפורים - ממדורת השבט ועד לשולחן המשחק". הייתה הרצאה מעולה שסקרה את מספרי הסיפורים לאורך השנים, ובחלקה השני בחנה את משחקי התפקידים ככלי לסיפור סיפורים. חלק גדול מההרצאה גם היה דיון פתוח בין הנוכחים בה (15 איש, ובאמת הפסיד מי שלא הגיע) בנושאים שונים שהועלו במהלכה.

-ואז הגיע השיא. 11 בלילה. תור ענק מתאסף באשכול הפיס. הדלתות נפתחות והקהל אץ לו אל תוך האולם. "נא לא לשבת בשורות המסומנות" קורא גורודין. "כולן מסומנות!" קורא מישהו לאחר דקה של בלבול. אז התיישבנו בכל זאת. לאחר שהודיעו לנו כי אין לדבר במהלך ההקרנה ויש לכבות פלאפונים קיבלנו נואם חודר לבבות מנציג גרינלנד (הלוא הוא מיכאל גורודין) אשר במימונה הגיע הסרט לאייקון. בזכות המתרגם המוכשר שלו עלה בידינו להבין את דבריו. לאחר עוד מספר עניינים מנהלתיים התחיל לבסוף הסרט, הלוא הוא (לכל מי שלא הבין כבר) - הנסיכה הקסומה. הייתה הקרנה קורעת מצחוק. כל יושבי האולם השתתפו וירד עלינו גשם של סטיקלייטים. לסיכום, אני אלך גם בשנה הבאה, ואני ממליץ גם לכם! (בתקווה שיהיה).

-את היום הרביעי ביליתי עם מג'יק ומאנצ'קין בעיקר עד שלבסוף הגיעה ההרצאה האחרונה. "מדע, מיתוס ועולמות נסתרים".
לאחר הקדמה מדעית בנושא אסטרופיזיקה וחורים שחורים במשך שעה הגיעה עוד שעה של דוגמא לנקודה שהוא רצה להעביר.
בסופו של דבר מה שלמדתי הוא שהמרצה טוען שקבלה זה בולשיט, שהכיס שלי ריק ב25 שקל, ושמהחיים בזבזתי קרוב לשעתיים.

סך הכל היה אייקון אדיר. ומי ראה את מאסטרצ'יף? בהחלט כיף לראות שיש דברים כאלו גם בארץ.

ודבר אחרון - יש לי אולימפוס א' וב' ולכם לא!

והנה הכרתי עוד פונדקאי. :)

לגבי הרעש מהשולחן של מאוסגארד, אישית לי הוא כמעט לא הפריע. היו כמה רגעים בודדים שמישהו שם צעק או משהו וגרם לי להשתתק לכמה שניות, מה שהיה קצת מציק. אבל זה היה בין השאר כי הייתי מנהל הרצועה, ובכמה נקודות חשבתי שיש איזו בעיה עם המשחק ההוא (כשפידלמן ענה לפלאפון או משהו), והסתכלתי לשם כדי לוודא שזה לא משהו שאני צריך לטפל בו. ככה שבגדול, לא, לא הפריע לי.

אייקון היה אחלה, למרות שבמבט לאחור ביליתי שם פחות מדי זמן.
הגעתי ביום השני להרצאה על פשיעה ומרחבים אורבניים, שהייתה נחמדה אבל לא שוס גדול.
אחרי ההרצאה השתתפתי באינדי חושך בDon't rest your head (כקובי,החייל) שהיה מגניב ביותר אבל הרעש ממשחק המאוסגארד הסמוך היה מפריע לעתים.

יום שני:

1. מגיעים לאייקון בצהריים המוקדמים. קניתי איזה משחק קופסה בסגנון ריסק באיטליה [קונדיטייר משהו], וחבר שלי קנה את Domain. הסתובבנו במשך חצי שעה או שעה, וניסינו לגייס חבר'ה למשחק. לא עבד.

2. הלכתי למוסקוביץ' שישב עם בחורה מכל צד וחייך מאוזן לאוזן, וקניתי שתי חרבות ספוג של 90 ס"מ. My oh My, התחלתי ללכת מכות ברצועת האדמה הקטנה שבצד הבניין עם חברים, וכמה חבר'ה מהקהילה החופשית הגיעו והתחילו לשחק גם כן. כך עברו להן שעות על גבי שעות, עד שהגיע אחר הצהריים.

3. חבר שלי גרר אותי לדיונים עם רוב המוכרים בדוכנים. בהתחלה זה היה דיון על איכות קרקסון מול סטלרס, בעודו בטוח בעצמו עד התפקעות... ננסק שבר אותו לחלוטין, כאשר תוך כדי הליכה הבייתה הוא ממלמל: "טוב, אולי... בכל זאת אני אנסה את המשחק". בסוף זה היה משהו שולי על ז'אנר האימה במשחקי קופסה.

4. לבסוף, סיימנו את הסיבוב בכמה קרבות שבסופם ניזוקה אחת החרבות שלי בצורה קלה. תיקנתי את זה בבית עם איזולירבנד.

את מי פגשתי?

- אודין, לבוש כהרגלו בזקן [אם אני זוכר נכון] ובחולצה שחורה.
- אולדמן, מדלג בין הדוכנים.
- סופר דופר סורסרר, מוכר בקובייה.
- ילד בלונדיני עם שיער ארוך בקימונו וחרב מעוצבת [מפלסטיק, לצערי] שאני כמעט בטוח שהוא פנג הדרואיד או מישהו מכאן.
- אולי עוד כמה מכם.

יום ראשון: באתי לבד,לצערי הרב,בלי הרבה סדנאות ורצועות אבל כמה משחקי מנצ'קין( יותר מדיי סוגים שונים) וכמה משחקי-magic הקלו עליי.

יום שני:אני ו-וורפוגד באנו לסינימטק לקנות כרטיסים,אך המוכרת סירבה למכור לנו כרטיסים ( התירוץ שלה היה שנגמרו,אבל אחרי זה התברר לנו שהרבה כרטיסים נשארו) כך שלא היה,או נשאר לנו הרבה מה לעשות. הצלחנו לקנות כרטיס לנזר אור הירח,מה שהתברר למשחק של ילדים קצת יותר קטנים...שנה הבאה,רק 14+......
מאוחר יותר,בעקבות קנייה של וורפורג' לקנות הטוב הרע והמנצ'קין(אין לי כוח לכתוב באנגלית....) שיחקנו באפילו עוד סוגים של מנצ'קין........
(imbossible,yay!)
בשעה 4 אני וורפורג' ונמרוד(איך לא,הבחור עם המנצ'קין impossible) הלכנו למשחק חי,'בילוש מכושף'. אני שיחקתי גובלין צולע ומטומטם,מישהו אחר שיחק ערפד קוקסינל,וורפורג' שיחק איזה שטן בלי קלשון,נמרוד שיחק קוסם עם כובע מנומר (!?),ומישהו לא קשור שיחק מלאך ששר הללויה ברחובות תל אביב..... זה היה ממש ממש מוזר,אבל מצחיק וקורע מצחוק באותה מידה...

יום שלישי: למזלנו הכרטיסים כבר היו מסודרים,אבל פתאום הקפיצו את צוות הסערה מ10:00 ל-12:00.....אפילו את זה לא עשינו,אז הלכנו לאבירי אלף העולמות ( מה שהשה''ם הבטיח לנו שיהיה יותר נורמלי) ודווקא היה בסדר. בשעה ארבע הלכנו לצוות הסערה,ובגלל שלוורפורג' יש שני נק''ן סערה הוא היה בקבוצה של המתקדמים (בוגד! :twisted: ) ומאוד הופתעתי שאני ונמרוד הולכים לשחק עם עוד 2 תאומים בני שש,שאפשר היה להניח שיקח שעות להסביר להם את חוקי המשחק. אבל,המשחק זרם,וגיליתי שגם יוצא להם גלגולים טובים,והם גם מכירים את החוקים הבסיסיים.לא גמרנו לגמרי את המשחק,אבל היה לנו קרב אחד ארוך וטוב,למרות שהיינו אמורים לגמור אותו על ההתחלה...

יום רביעי:בשעה 12 הלכנו לרצועת המשחק של אטנלנטיס,ולמרות שהייתה הגבלה של 15+ , ארבעה שחקנים קנו כרטיסים,אז עשו גם קבוצה לצעירים יותר.
קצת אחרי התחלת הרצועה הצטרף אלינו עוד בחור,בן 30 לדעתי,שפשוט כל הזמן דיבר עם השה''ם,ולא נתן לאף אחד אחר לדבר,כך שמפגש עם מקומי זוטר לקח לנו חצי שעה.לקראת הסוף היה מעניין,אבל אני לא אכלתי מהבוקר והיה לי ולוורפורגד כרטיסים ל-hunt for gullum.
הסרט היה בווליום גבוה באופן קצת מטורף,אבל היה נחמד.הסרט היה הרבה יותר מצחיק ממגניב,בעיקר בסצנות חסרות כל היגיון נראה לעין(אראגורן מוצא עלה ביער,איך הוא עשה את זה?!).

יום חמישי: הגעתי לבד,ועשיתי עוד טעות טיפשית,שוב נרשמתי למשחק חי\לא חי בכלל לילדים בני 10. היו עוד שני ילדים שאני הכרתי והיו בגילי,אז לפחות ערכנו קצת קרבות באשכול פיס.
כמעט הגיע הזמן ללכת ואמרתי לעצמי שאני לא יוצא בלי שלל,אז קניתי משהו כמו ארבעה ספרי מהדורה 3.5 עם כל כך הרבה כמויות של פלאף שימושי וממש ממש מגניב,שלא ידעתי שקיימים בספרי המהד' הקודמת.

אשרלדון: אני כמעט בטוח שפגשתי אותך,ואני מניח שגם פגשת את הילד הסדיסט עם החרב הכואבת מפלסטיק(פגע לי איזה ארבע פעמים בראש,המטורף).

טוב, לא הייתי הרבה באיקון חוץ מהרצת המשחק שלי, שהלך די גרוע (השחקנים נראו די משועממים ולא מחוברים. וגם הרעש האיום מהשולחן השני בטוח לא עזר), ואחריו המשחק PTA שבו היינו שפשוט היה איטי מידי לטעמי.

the soul crusher אמר/ה:
יום ראשון: באתי לבד,לצערי הרב,בלי הרבה סדנאות ורצועות אבל כמה משחקי מנצ'קין( יותר מדיי סוגים שונים) וכמה משחקי-magic הקלו עליי.

יום שני:אני ו-וורפוגד באנו לסינימטק לקנות כרטיסים,אך המוכרת סירבה למכור לנו כרטיסים ( התירוץ שלה היה שנגמרו,אבל אחרי זה התברר לנו שהרבה כרטיסים נשארו) כך שלא היה,או נשאר לנו הרבה מה לעשות. הצלחנו לקנות כרטיס לנזר אור הירח,מה שהתברר למשחק של ילדים קצת יותר קטנים...שנה הבאה,רק 14+......
מאוחר יותר,בעקבות קנייה של וורפורג' לקנות הטוב הרע והמנצ'קין(אין לי כוח לכתוב באנגלית....) שיחקנו באפילו עוד סוגים של מנצ'קין........
(imbossible,yay!)
בשעה 4 אני וורפורג' ונמרוד(איך לא,הבחור עם המנצ'קין impossible) הלכנו למשחק חי,'בילוש מכושף'. אני שיחקתי גובלין צולע ומטומטם,מישהו אחר שיחק ערפד קוקסינל,וורפורג' שיחק איזה שטן בלי קלשון,נמרוד שיחק קוסם עם כובע מנומר (!?),ומישהו לא קשור שיחק מלאך ששר הללויה ברחובות תל אביב..... זה היה ממש ממש מוזר,אבל מצחיק וקורע מצחוק באותה מידה...

יום שלישי: למזלנו הכרטיסים כבר היו מסודרים,אבל פתאום הקפיצו את צוות הסערה מ10:00 ל-12:00.....אפילו את זה לא עשינו,אז הלכנו לאבירי אלף העולמות ( מה שהשה''ם הבטיח לנו שיהיה יותר נורמלי) ודווקא היה בסדר. בשעה ארבע הלכנו לצוות הסערה,ובגלל שלוורפורג' יש שני נק''ן סערה הוא היה בקבוצה של המתקדמים (בוגד! :twisted: ) ומאוד הופתעתי שאני ונמרוד הולכים לשחק עם עוד 2 תאומים בני שש,שאפשר היה להניח שיקח שעות להסביר להם את חוקי המשחק. אבל,המשחק זרם,וגיליתי שגם יוצא להם גלגולים טובים,והם גם מכירים את החוקים הבסיסיים.לא גמרנו לגמרי את המשחק,אבל היה לנו קרב אחד ארוך וטוב,למרות שהיינו אמורים לגמור אותו על ההתחלה...

יום רביעי:בשעה 12 הלכנו לרצועת המשחק של אטנלנטיס,ולמרות שהייתה הגבלה של 15+ , ארבעה שחקנים קנו כרטיסים,אז עשו גם קבוצה לצעירים יותר.
קצת אחרי התחלת הרצועה הצטרף אלינו עוד בחור,בן 30 לדעתי,שפשוט כל הזמן דיבר עם השה''ם,ולא נתן לאף אחד אחר לדבר,כך שמפגש עם מקומי זוטר לקח לנו חצי שעה.לקראת הסוף היה מעניין,אבל אני לא אכלתי מהבוקר והיה לי ולוורפורגד כרטיסים ל-hunt for gullum.
הסרט היה בווליום גבוה באופן קצת מטורף,אבל היה נחמד.הסרט היה הרבה יותר מצחיק ממגניב,בעיקר בסצנות חסרות כל היגיון נראה לעין(אראגורן מוצא עלה ביער,איך הוא עשה את זה?!).

יום חמישי: הגעתי לבד,ועשיתי עוד טעות טיפשית,שוב נרשמתי למשחק חי\לא חי בכלל לילדים בני 10. היו עוד שני ילדים שאני הכרתי והיו בגילי,אז לפחות ערכנו קצת קרבות באשכול פיס.
כמעט הגיע הזמן ללכת ואמרתי לעצמי שאני לא יוצא בלי שלל,אז קניתי משהו כמו ארבעה ספרי מהדורה 3.5 עם כל כך הרבה כמויות של פלאף שימושי וממש ממש מגניב,שלא ידעתי שקיימים בספרי המהד' הקודמת.

אשרלדון: אני כמעט בטוח שפגשתי אותך,ואני מניח שגם פגשת את הילד הסדיסט עם החרב הכואבת מפלסטיק(פגע לי איזה ארבע פעמים בראש,המטורף).

ואל תשכח ביום שני את ה"עיר הקסומה"... ואת את השעות של הלחימה בחרבות(מול סדיסטים, מטורפים ושוברי חרבות)!

טוב,
קודם כל אני חושב שהאייקון הזה היה האייקון הכי מושקע שלי אי-פעם בערך. הייתי בו יומיים שלמים כמעט. שזה די שיא אישי :) כמובן שההיילייט שלי היה צוות הסערה, וזה גם הגורם לנוכחות המסיבית.

נחתתי באייקון בשעה 11:15 בערך ביום שני, ואצתי רצתי לי להציב את מתוך האפלה בקוביה ואז לחדר המשחקים ולארגן את ההרפתקאות / דמויות לדוגמא /ושאר הירקות לקראת ההרצה הראשונה של צוות הסערה - בה לא השתתפתי. הגיעו 14 מתוך 15 שחקנים, שזה בהחלט ניבא טובות לצוות הסערה.
אחרי שראיתי שהכל רץ, הלכתי לדוכן של הקוביה וסידרתי אותו קצת מחדש כדי להעניק כבוד ויקר ל"מתוך האפלה" :). חקרתי קצת את אייקון, אמרתי שלום לאנשים, חקרתי קצת מחוץ לאייקון, ניסיתי את משקאות הקיץ של קפה ג'ו, ספציפית את הטעם שוקו-קוקוס (סבבה!). וככה חלף הזמן בכיף עד שהגיע השעה היעודה והלכתי להריץ את צוות הסערה
ברצועה השנייה היו שבע שחקנים, אז אני קיבלתי שלושה והתחלנו לשחק - והיה מגניב, אנשים נכנסו לתוך הדמות, רדפו אחרי גובלינים ובכלל התחילו לכסח בכל עבר. בסוף היה קטע קרב מגניב של דיפלומטיה משולבת עם חרבות, וכמובן מפגש עם גראמיס :bones: בקיצור, משחק סבבה, אפילו שהיו מעט אנשים.
הסתובבתי עוד קצת וחזרתי הביתה עייף...
למחרת הגעתי קצת מאוחר בשעה 12, בזכות הבנק ה"נפלא" שלי. שוב צוות הסערה היה כמעט מלא (14 איש, יאי!) וחגי דאג לתקתק את כל העניינים כך שאני הגעתי סתם להגיד שלום. חזרתי לדוכנים, ראיתי הרבה פונדקאים, הרבה אנשים מחופשים לדברים מאנימה.. כולל את... מיכאל! (שהיה מחופש לדבר הלבן והגדול שקפץ באמצע האשכול). היו גם אנשים נחמדים בדוכן של הקוביה, כולל מישהי עם קעקוע של חד-קרן או משהו כזה באזור הצלעות - שנראה כואב :gah: וקעקוע של Stark שרק אחרי זה קלטתי שזה שם המשפחה של אלו מששאו"ק. חברה שלי הגיעה ביחד עם פנדה, אז עשינו סיבוב רושם, כולל תקיפה אכזרית של וואנג באמצעות הטלת פנדה לפנים. לצערי החברה לא ממש נכבשה על-ידי אייקון, בפעם הבאה נעשה מאמץ מרוכז. פנדה הפך לסלבריטי והצטלם בפוזות שונות, וכולם ראו אותו חוץ מישמעאל :eek:rcwink:
בכל מקרה, לאחר ששתיתי איזה שלוש ברד ענבים, התחלתי את ההרצה השנייה שלי - שעקב ערבוב נק"ן סערה היה גם קטע של בניית דמויות שגזל שעה :(... בכל מקרה, היו לי 5 שחקנים בקרנבל-2, שרץ היטב ומגניב. פשוט תיקתק, 4 מתוך השחקנים היו DragonBorn, אז הם קראו לעצמם The DragonForce שלכל אחד היה צבע שונה (כמעט כמו Captain Planet!). וכמובן היה את הננס, ששימש כקמע של החבורה, גו מרק גו!

וזהו, אז נגמר לי האייקון, וחזרתי לכתוב מכתבי אהבה ללקוחות שלי בקוריאה :devilish:
בסיכום, היה מגניב, צוות הסערה רץ מעולה (47 שחקנים ב-11 הרצות, יאי!)

וכמה הערות:
- גם אני הייתי אמור להעביר הרצאה על "עיר על הירח" רק שאייקון איבדו לי את הטופס הרצאה, הנבלות :flame: פעם הבאה נציג את החזון שלי.
- פגשתי המון פונדקאים, אבל חבל שהמפגש לא עבד.. אולי צריך לארגן מפגש ייעודי בחנוכה.
- היו לי המון דיונים על 3.5 כנגד 4.. משום אנשים לא מאמינים לי ש א) אני משחק בשתי חבורות במקביל, אחת 3.5 ואחת 4... וב) 4 זה לא מזימה של השטן.
- בכלל מו"ד 4 עוד לא ממש נקלטה בשוק הישראלי, ראינו את זה בצוות הסערה ששתי-שליש מהשחקנים בערך לא שיחקו בשיטה מעודם.
- השנה לא קניתי כלום, אבל נרוב קנה את המדריך לשחקן של אברון וסקירה תגיע בקרוב :eek:rcwink:
- ולסיום, המון המון תודות לכל המנחים והאנשים שעזרו בצוות הסערה :clap: (חגי, עידןש, גובלאונה, כאוסבלק, הזמן, דימה, אני מקווה שלא שכחתי אףאחד)

יקח עוד הרבה שמן עד שמהד' 4 תיקלט, פשוט החוגים למינהם עדיין לא משתמשים בה, ברגע שהם יתחילו המוני קטנצ'יקים עם ספרים כחולים יסתננו לצוות הסערה כול שנה / יהיו ככול הנראה ניסיונות חיזור מצד חברות חוגים.
האייקון שלי היה לוקה בחסר-

הגעתי בשלישי בבוקר, לאחר שלא יכולתי להגיע ביום שני (בעחסה), הייתי באייקון עד 9 בערב והרצתי את צוות העסרה והיה מגניב אם כי זה לא היה במהדורה 4..., ואז הלכתי הופעה של ה ווילרס בבארבי, וזה היה מטורף. חזרתי למחרת ב11:44, היסתובבתי קצת. 12:50 אני מעיין בתוכניית הכנס, 12:51 אני דופק ראש בקיר ששכחתי מאינדי אור :devilish: .
טוב, אני ממשיך לי ממורמר, והלכתי ל"עוד חוזר הגלגל" לשחק בשיטות עתיקות מימי מו"ד אחד, שיחקתי בקון-קווסט, שיטה מוצלחת באופן יוצא דופן לתקופה העתיקה בה היא נוצרה, אני פשוט לא מאמין שמישהו שיחק במו"ד מהדורה 1 או במוד"מ, ולא בה באותה תקופה. חוץ מהיותה קטלנית מדי היא פשוטה שיטה משובחת, פשוטה, כיפית, ולמי שמחפש את זה גם מאד ריאליסטית (עם אזורי פגיעה, ושיריון לחקלי גוף שונים וכאלה...). טוב, יורד הערב, אני מחפש אנשים להריץ להם שביב רעיון גאוני שהיה לי לוושו מטריקס, לא הצלחתי...
טוב, יורד הערב, חוזר הביתה, באוטובוס פגשתי זרה גמורה שכמעט אירגנה לי כרטיס חינם להופעה של מתיסיהו, והציעה לי לבוא איתה, אבל בגלל שזה יוצא בירושליים והייתי צריך להיות למחרת בצפון שוב... וויתרתי בצער רב.
בגדול- היה נחמד, אכלתי דונאטס, ורצועות התוכן עובדות פיקס, סליחה על הטלת הספק.

הגעתי ביום חמישי,וחוץ מלקנות שני ספרים(כשל זמן-פיליפ ק' דיק,ועוד אחד ששכחתי את שמו) בינשוף,ולהסתובב,ממש לא היה לי כוח להיכנס להרצאות.
מה שכן,מק הדביל ניסה להכריח אותי להוכיח לו שאני לא אשארדלון,שרץXD
היה נחמד,אני שונא כנסים.

דון גובלאונה אמר/ה:
ורצועות התוכן עובדות פיקס, סליחה על הטלת הספק.
הן עובדות טוב, אבל לא פיקס. אתה יכול להרשם לרצועת תוכן, אבל לא למשחק בה. אין לך מושג איזה בלגן היה לנו בגלל זה ביום שלישי ב-16:00 בצוות הסערה.

מוחץ הנשמות, לא הקפיצו משחקים... הייתה טעות בתוכנייה. לנו מסרו שאנחנו מנחים את צוות הסערה ב-12, כל הארגון היה שסבבי ה"בוקר" הם ב-12... ורק בתוכניה היה רשום 10. אני מבין שבסוף שיחקת אצל דימה?

פלאפי, אם אשרדלון שאל את ננסק לגבי משחקי לוח, אולי ננסק יודע מי הוא ואיך הוא נראה.

מה עשיתי באייקון?
הגעתי בשני בעשר וחצי בערך, לקחתי מישמעאל (ששמר בחדר התיקים) את "אמור בוגד והכנס" שכבר מזמן הייתי צריך לראות. פגשתי את אודין ופלאפי בשיחה פילוסופית אודות פנטזיה, מד"ב, סוריאליזם וההבדלים ביניהם. מצאתי את כאוסבלאק, עידנש והזמן והתחלנו להתארגן לצוות הסערה כשאולדי הגיע עם מלא עותקים של דפי-דמות מוכנים, דפים לרישום נק"ן סערה, עותקים של ההרפתקאות ועוד (אל דאגה, המספר של כל אלו הצטמצם פלאים במהלך הכנס - מלא שחקנים רצו לקחת הביתה את תלושי נק"ן הסערה או את דפי הדמות שהם שיחקו בהם... אחד ניסה לקחת את אחת ההרפתקאות, אבל עצרנו אותו מבעוד מועד).
המשחקים רצו מעולה, חוץ מזה שמהשולחן של כאוסבלאק זרקו על השולחן שלי קוביות ומחקים כי כמה שחקנים אצלי היו מאוד מרעישים, בשעה שכמה חברים שלי זרקו עליי זרדים דרך החלון, כי "נטשתי אותם והלכתי להנחות". פפ... טנקיסטים :p בסוף הם נכנעו והלכו להסתובב בדוכנים.

סיימנו באיחור קצר.. מה לעשות שהסבב הוא של 3 שעות ומתחיל תמיד באיחור קל, כשהמשחק נכתב ל-3.5-4 שעות, כמו כל סבב משחקים נורמלי בכל כנס אחר?
אלא שבגלל האיחור, בקושי הספקתי לנוח וכבר התחיל הסבב השני... אבל הפעם היו רק 7 שחקנים, אז חילקנו לפי גיל כשאני לוקח את הצעירים ואולדמן את המבוגרים. אחר אולדמן התלהב שהוא הצליח להריץ את כל קרנבל 1 בפחות משלוש שעות ואפילו הוסיף בחזרה קטע שירד מהגרסה הסופית של ההרפתקה - אבל כמו שעידנש הצביע, אולדמן הנחה לשלושה שחקנים מבוגרים, ששניים מהם שחקני מו"ד 4 מנוסים והשלישי שחקן מוד"מ ותיק שיש לו את הלך-הרוח האופטימלי למו"ד. יופי לך אולדמן.

אחר כך יצאתי מאייקון והלכתי לפגוש מתחת לעזריאלי כמה חברים מהקרייה. אכלתי, חזרתי לאייקון, דיון משעשע אודות אלים במיתולוגיות השונות עם אודין. דיברתי עם כאוסבלאק על מו"ד 4, איי הסערה והשילוב שלהם. מסתבר שאולדמן מנסה להרוג את השחקנים שלו ללא הצלחה. זה מסביר הרבה. מגרשים אותנו מהמתחם של ינשוף, כי אנחנו מפריעים להם לאסוף את הכיסאות והפופים. אני מצטרף אל עידנש והולך למתחם השינה. אודין, פלאפי, ננס, אולדמן וכאוסבלאק - ארורים אתם על שלכם היו מקלחת ומקרר ושטרחתם להזכיר לי את זה. לפחות הדוקטור (וואנג) מזכיר לי שאני לא היחיד שסובל ממחסור בקרובי המשפחה שגרים בסביבה. בזמן השיחה איתו, אנשי הזאב מנצחים את הערפדים ויוצאים לריצה מסביב לאשכול פיס. WTF?
(מאה נק"ן פורום למי שהבין את בדיחת הWTF)

יום שלישי: אני קם שמח ומאושר על שאין לי מה להנחות היום ושאני יכול להעביר את כל היום בדוכנים ועם חברים. אני הולך לסינמטק, המום לגלות שאין זירה, לוקח את הכרטיסיות שמגיעות לי כמנחה (תאמינו לי, שיטת הכרטיסיות החדשה מאפשרת לך לעשות כנס שלם בחינם בזכות 3 שעות מסכנות של משחק...). צוחק עם האנשים במודיעין על זה שעל המעטפה שלי השם שלי כתוב עם שני י' ואין ו' בשם המשפחה.
אולדמן מאחר ודופק את התוכנית שלי לראות גיימרס 2 על המסך הגדול: במקום, אני, כמו שאולדמן אמר:
The oldman אמר/ה:
חגי דאג לתקתק את כל העניינים כך שאני הגעתי סתם להגיד שלום.
את שאר הזמן העברתי בשילוב של פעולות ריגול אחרי שלושת ההרצות של צוות הסערה (לראות מה קצב ההתקדמות של כל קבוצה ביחס למגבלת הזמן), קפיצות לבקר את האוהל שחברי הקהילה החופשית הקימו, קבלת עדכון לגבי תוכן ההרצאה של גורודין, מפגש עם כמה אנשים מהיישוב שלא הצלחתי לתפוס אותם ביום שני, שווארמה עם כאוסבלאק ולבסוף ביקור בדוכנים של הקוביה ושל טקטיקה: הביקור כלל צפייה באולדמן משווק את מתוך האפלה, ננסק משווק את מו"ד 4, גורודין משווק את המגד"מ 2 ודוקטור וואנג משווק את השנאה למונופול. בסוף החברה של אולדמן באה עם פנדה. פנדה! אחר כך הנחתי את ידיי על הספר לשחקן לאברון מה'4. סקירה בקרוב. עד עכשיו נראה סבבה לגמרי, זה לא העתק-הדבק ממה' 3.5, אבל זה גם לא מה שעשו לממלכות הנשכחות.
אחר כך אני עושה סיכום קצרצר של צוות הסערה עם המנחים שבדיוק סיימו להריץ. אז אני עוזר לאולדמן, דימה והזמן להתארגן. יש קבוצת Dragonforce חובבת מטאל והנסס הטרובדור שמספר את סיפורם.
הזמן, מה היה בסוף עם הקבוצה שהייתה איתך? אף אחד מה-Dragonforce לא רצה לעבור אליך ולהשלים אותם ל-4 שחקנים...

ב-16:30 אני מקבל טלפון מאבא שלי שעובר בסביבה ושואל אם אני צריך טרמפ. אני נפרד מכולם וחוזר הביתה. לא השתמשתי בכרטיסיות המנחה שלי...

יום חמישי: אחותי נוסעת לאייקון עם הכרטיסיות הנ"ל. היא מנצלת אותן כדי להכניס את כל החברות שלה ל"הטוב, הרע והמחברת". זה מוזר, כי היא כבר ראתה את המחזמר בכנס כאמ"י והיא אומרת שהיה פחות טוב כי שחקן משני אחד לא היה וכי הבמה הייתה קטנה מדיי.

פגשתי: ישמעאל, אודין, פלאפי, אולדמן, כאוסבלאק, סופרסורסרר, ננסק, דון גובלאונה, הזמן, עידנש, מסתבר שוורפורג'ד, מסתבר שסול קראשר, סביר להניח שראיתי את אשרדלון אבל אני לא יודע מי הוא היה מבין האנשים ליד הדוכן של טקטיקה.
שכחתי מישהו?

אני לא בטוח, אבל כמעט חתמתי על חוזה שוואנג וערן הוציאו על מישהו, חיסלו תמורת מקדש וקורבנות אדם חודשיים, יש סיכוי שזה היה אשרדלדון... :twisted:

זה היה נבזי מצדי זה בטוח, הזאלה אם זה היה בטעם רע?

אייקון שלי היה פחות או יותר כזה:

יום שני- אני מגיע לפסטיבל למשחק "אבירי אלף העולמות" או משהו כזה, היה נחמד חוץ מהעובדה שתמיד לוח הזמנים באייקון מתפקשש אז היו צריכים לקצר את המשחק :devilish: .
אחר כך הלכתי לאכול, קניתי חרב 110 ס"מ והמשכתי ל"שותפות גורל" ולימדתי את אבא שלי מה זה משחקי תפקידים סוף-סוף.

יום שלישי- בהתחלה היה את "העיר הקסומה" כשבעיקר הרבצתי לילדים בני 9-10 (או יותר נכון העפתי אותם עם החרב שלי) והמשכתי לצוות הסערה. שיחקתי בקרנבל 1 בתור זקיף דם דרקון והיה נחמד למרות שאיחרתי בחצי שעה. אחרי שעה של רפרוף בדוכנים המשכתי לעוד משחק של צוות הסערה-קרנבל 2 כשהפעם בנינו דמויות לעצמנו (מה שבזבז כמעט חצי מהזמן :devilish: ) אז בניתי זד מכשף שכמעט כל מה שעמד בדרכו עלה באש :twisted: ואחרי זה נדדתי בחזרה לדרום (המרוחק מאוד).

יום חמישי- פתחתי את היום במשחק חצי חי, "פונדק הגיבורים" שאני עדיין לא מבין איך קראו למשחק הזה "חי" אם כשאתה צריך להילחם, אתה מגלגל קובייה :confused:: , אבל היה נחמד. אחרי זה רפרפתי בדוכנים והחלטתי לקנות את exemplars of evil מטקטיקה והמשכתי לנזר אור הירח, משחק שבאמת שרץ בילדים בני 8 שאחד אפילו לא ידע לקרוא :confused:. לא נורא, עדיין היה אייקון טוב ונחמד ;).

yaird&d אמר/ה:
אחרי שעה של רפרוף בדוכנים המשכתי לעוד משחק של צוות הסערה-קרנבל 2 כשהפעם בנינו דמויות לעצמנו (מה שבזבז כמעט חצי מהזמן :devilish: ) אז בניתי זד מכשף שכמעט כל מה שעמד בדרכו עלה באש :twisted: ואחרי זה נדדתי בחזרה לדרום (המרוחק מאוד).
והזמן נתן לך את הכובע המוזר שלו... ולא העלת הכל באש! אני עשיתי את רוב העבודה במחנה ומול המתנקש(חוץ מזה שכשאני והנוכל התעלפנו, נתת לנו שיקויים...)!

נתחיל בסיכום, אייקון היה טוב, אפילו מעוד טוב, הגעתי אם צפיות בקרשים והיה חבל על הזמן.
יום ראשון, מגיע יש לסרט "מחוז 9" ובגלל בלבול ענק של המערכת מקבל כרטיסים חינם, לעניין החשוב, זה הסרט הכי טוב שאי פעם ראיתי, סרט מושלם.
לאחר מיכן מנסה לקנות בירה וסנביץ' המוכר לא מאמין לי שאני בן 18 ובסוף וגם יוצא גזלן (15 שקל לleff? חמש דקות משם היה אחד שמכר ב11) קונה רק את הסביץ, הוא פג תוקף אבל את זה אני מגלה בדיעבד.

יום שני
אחרי לילה נורא, אני קם אם קלקול קיבה אבל מצליח לעבור את המשמרת שלי בכבוד (להיות גופר זה לא כזה נורא) מפספס את הרצאה על ה"מעניש" משהו היה ויכול לומר לי מה פספסתי? ואז הייתי אצל מיכאל גורדין ב"דרקונים בלי משבצות" שם הוא נתן כלים להנחיה טובה יותר ושכנעה (אותי לפחות) שאין צורך במיניאטורות במו"ד 4.

יום שלישי.
אחרי הלילה הטוב ביותר של אייקון אני מתעורר רענן ובריא. גופר שוב, הפעם גם מתפקד.
אינדי חושך היה מוזר, שיחקנו מין בלשים בשיטה שמעמיסה על השחקנים ומקלה על המנחה ברמה שאין לו צורך כלל לעבוד אלה לתת משפט דבילי שהוא המשימה שלנו, היה כיפי ומגניב, אבל אני לא ישחק בזה שוב.
אחרי זה מגיע ידידה שלי, אוכל ספר אחד למו"ד 4 (מנחה), זירה ודפקתי את הבוהן של הרגל, הסתובבתי חצי אייקון בלי עור על בואן שמאל, מוותר על סרט לטובת משחקי קלפים וקהילה.

יום רביעי.
אידי אור והרבה ג'נגל ספיד, אני חייב להשיג את המשחק הזה, באינדי הייתי במשחק של אודין, (גם פרסק מהפונדק היה שם, הוא פקינג בן אדם מבוגר) היה כיף אבל כמו שאודין אמר, מתאים לקבוצה שסיימה קמפיין קט'ולו ארוך ומושקע והם רוצים משהו קליל, היה משעשע למדי (היו שם שניים שפשוט ריסקו לנו את כל המפלצות) אבל כמו באינדי הקודם, גם במשחק היה אני לא ישחק שוב.
אחרי זה ספורט הדמים! לארפ של שי בלכמן הגאון, במאי מטורף עושה סרט שמשלב פנטזיה, מד"ב, דרמה מתח ועוד כל מיני שיט, מכבל 0.0 בכל הביקורות וחוטף צוות שלם כדי לצלם סרט אחר, היה מטורף לחלוטים ומגניב לא פחות.
מסיים את הערב מאוחר, שוב בגלל קהילה.

יום חמישי.
עוזב עם חיוך על הפנים ביחד אם גל לרחובות ללארפ פוליטי מגניב.

קיצר, חרב חדשה וסט חדש של קוביות ואשרדלון, אתה עדיין חייב לי קרב! אני עוד והנקום!

חזרה