• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שאלת חקר דיפוזיה

adidasv111

פונדקאי ותיק
אני עושה עבודה במכון ויצמן על התפשטות עשן כתלות ברוח. ההדמיה כבר מוכנה ואני צריך שאלת חקר. הבעיה היא שהרעיונות לא הכי מעניינים. בשביל זה אתם כאן. העבודה לא גדולה (15 עמודים בערך) ולא צריכה להיות מורכבת. צריך שאלת חקר נחמדה (עדיף עם שתי מקורות עשן, כי זה יותר מעניין)ומעניינת שאפשר למצוא עליה חומר ולבדוק נכונות בעזרת הדמיה. ההדמיה זה ארובה\ות שפולטות חלקיקי עשן שנעים לפי סיכוי שווה לכל כיוון. כשיש רוח הסיכוי לנוע לכיוון מסויים משתנה. ניתן ללקבוע גם את גודל מהירות החלקיקים.

תודה מראש, עדי.

נ.ב - יש כאן מישהו מתןכנית "מח"?

אין לי רעיון בשבילך, אבל אני מציע לך להשתמש ב3ds Max, יש בזה מערכת חלקיקים נחמדה מאוד בשם Particle Flow שאפשר להכין איתה כל מיני דברים וככה לקבל רעיונות, אפילו אם אתה מתכנן בסופו של דבר להשתמש בתוכנה אחרת (ויותר מדעית?) לצורך הניסוי.

המ... בגלל שהחלקיקים מתנגשים אחד בשני, הסיכוי של חלקיק לנוע במסלול לינארי נמוך מאוד (אבל הולך וגדל ככל שעוצמת הרוח גדלה); מה הסיכוי של חלקיק לנוע ישר 100 מיקרון רצוף כתלות בעוצמת הרוח? מה הסיכוי שלו לעשות עיגול מושלם? אפשר לשאול כל מיני שאלות מעניינות על המסלולים.

חזרה