• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

אקטיביזם חברתי?

Wood-Elf

פונדקאי ותיק
ראיתי שיש פה יצר חבוי לאקטיביזם בקהילה כאן.. ולכן חשבתי שאולי תתעניינו בזה.

זה לא עץ פוליטי, זה כולה פרומו לסמינר של נוער מרצ.
אין פה דיון פוליטי, רק הזמנה לסמינר אקטיביזם ידידותי למשתמש.

גילוי נאות:
אני ממארגני הסמינר.

לא בטוח אם אתה מעוניין לדבר על זה, אם לא אין לי בעיה, אבל תמיד תהיתי מה נותן לאנשים עניין במעורבויות חברתיות כאלה.

כלומר ברור שכולנו מבינים מה החשיבות של מעורבות חברתית, כולנו יודעים שככה דואגים לחברה טובה יותר וכו', אבל לדעתי האישית מי שעוסק בזה עושה את זה לרוב כי זה גם מעניין אותו אישית, ולא רק כי הוא מכיר בחשיבות של זה.
לכן השאלה שלי היא מה מעניין אותך בנושא הזה, כלומר האם אתה יכול להגדיר מה בלהיות מעורב בתנועות כאלה נותן לך סיפוק.

זאת שאלה די קשה ואני לא בטוח שהייתי יכול לענות עליה בעצמי, אז אם לא תענה או לא תרצה לענות זה בסדר גמור, אני רק מנסה לדון בנושא :)

קודם כל אין בעיה בכלל.. :)
עכשיו לגבי מה שאתה אומר..
מהכרותי עם פעילים מכל מיני סוגים (החל מפעילים סביבתיים פוצים וכלה באנארכיסטים שרוצים להפיל את המדינה), אני יכול לאמר לך שזה מאד מאד משתנה מאדם לאדם.
יש אנשים שהם פעילים במטרה לשנות את העולם, הם יש להם אג'נדה מסויימת שהם רוצים לקדם והם פועלים במטרה הזו, הם רוצים לפעול לשם שינוי ולא לפעול לשם מודעות.
יש אנשים שהם פעילים כי זה עושה להם טוב בלב, עושה להם הרגשה טובה שהם יודעים שהם עזרו. הרבה פעילים סביבתיים פשוט מרגישים טוב עם עצמם על זה שהם עוזרים לזולת (אני אישית רואה את זה כמשהו חיובי מאד, ד"א).
אם נדבר עלי.. אני אישית פעיל חברתית מהמון סיבות.
הסיבה העיקרית היא שאני לא מסוגל לשאת את חוסר השוויון שיש בעולם שלנו, וחייבים לעשות משהו בנושא.
כשאני מגיע להפגנה ואני רואה שאנשים מתעניינים, אנשים באים ושואלים אותנו "על מה אתם מפגינים?" ואנחנו מסבירים להם.. קורה הרבה פעמים שאנשים אומרים "וואלה, זה נורא.. אני לא מאמין שלא ידעתי על זה".
העלאת המודעות הזו היא בדיוק הדבר שאני מחפש. אני רוצה שכולם יהיו מודעים לקשיים ולבעיות שיש בעולם בכלל ובמדינה שלנו בפרט.
בנוסף, יש את הפן הפוליטי.
ברגע שאתה משתייך לארגון פוליטי אקטיביסטי, יש לך מה לאמר בעניין.
יש לך פלטפורמה לגשת לדבר עם פוליטיקאים, להיות נוכח בדיונים בכנסת (זה רק אם אתה ממש רוצה ויש לך את הקשרים), יש לך את היכולת להיות נוכח בכנסים/ועידות/מסיבות עיתונאים.. בקיצור, הרבה יותר קל לגשת לעם מפלטפורמה כמו נוער מרצ, שלום עכשיו, וכו' (מצטער שאני כזה שמאלני, פשוט לא ידוע לי על תנועות אקטיביסטיות ימניות).

מה?
זו הודעה אינפורמטיבית. אתה רוצה להעלות דיון על מה הולך להיות בסמינר?
זה לא דיון פוליטי.. הדיון המקורי לא מתמקד בנושא פוליטי, אלא בסמינר כלשהו.

ונוער הגבעות לא ממש פעיל כבר די הרבה זמן לפי ידיעתי.

ואני לא מת על ה"פתגם" הזה, כי יש עשן בלי אש. :cool:

אתה קטנוני :)

הפתגם מבהיר רעיון, זה שאפשר לעקוף אותו בדרכים כאלו ואחרות זה לא ממש חשוב.

עצם העובדה שאתה מעלה לדפי הפורום סמינר שבסופו עוסק בפוליטיקה הפכה את הנושא לפוליטי, מצד שני אני סטודנט למדעי המדינה אצלנו הכול פוליטי :)

חזרה