• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

אנתרופוסופיה, מבט שני.

OMRI2423 אמר/ה:
doctor arbitration אמר/ה:
הצילו! אמונות של אנשים אחרים! burn! burn!
שיסגדו גם לישבן של פרץ מיצידי,אבל אנטישמיות וגזענות זה כבר פאסה :cool:

דמגוגיה זולה. זה לא חלק מהאמונה, אלו דעות של חלק מהאנשים בה (ומעניין למה הביאו רק אותם, בהתחשב באתר שבו הכתבה התפרסמה).

WTF?!?!?
לעזאזל...אני אנתרופוסוף (לשעבר, אבל עדיין...) והכתבה הזאת מציגה את זה כמו כת דתית ומוזרה...
זה לא נכון!!!
אחי האנתרופוסופיים, התאחדו!!! (הכוונה בעיקר לישמעאל ולדון גובלאונה... כי קוולנה וק.סי כבר עזבו)

אשרלדון- אתה באמת מאמין במה שכותב המאמר אומר? אם כן אתה אידיוט, ולא אכפת לי שאסור לקלל בפורום. אם אתה מאמין לו אני מציע לך להתרחק ממני בכנס הבא. ולא, אני לא צוחק, זה איום רציני.
אז, אתה מאמין לו?
ובקשר למאמר- שקרי לגמרי. אני לומד בהרדוף ומכיר את הקהילה. המאמר פשוט לא נכון, במיוחד הקטע של האנטישמיות. נכון, האנטרופוסופים נוטים להיות שמאלנים וליצור קשרים עם ערבים. גם אני עושה את זה. זה אומר שאני אנטישמי?

עריכה-
ישמעאל, קודם כול תרגע, ותתחשב בזה שכנראה אין פה לאף אחד שום ידע מוקדם מה זה אנטרפוסופיה, מה גם שהערך הוויקפדי שלה לא ממש מחמיא לה ומלא בהערות דוגמאת- "שטיינר טוען..." ו "לפי דעתו שלו..." בכול משפט שני. מה שלא מופיעה בשום ערך פילוסופי אחר...
---
כן שמעתי על זה, אבל זה בעיקר סילוף, הדבר האמיתי הוא ממש לא קשור לזה, לדוגמא ה"ברכה" הנוראית לאל השמש (שהוא בכלל פיילור... אחח הבורת... XD) היא דיקלום קצר שמתאר את קיומו של אלוהים בכול דבר בעולם.
כול דבר שנאמר שם (כול דבר) הינו שטות גמורה של חרדים קיצוניים (שכולנו יודעים עד כמה הם יכולים להגזים אבל לא ניכנס לזה כי זה יהיה דיון פולטי, ואף פוגעני.), עכשיו, כול נק' שהוא מראה שם הינה מידע חלקי שהוא מפרש בעצמו, חלק מהציטוטים באה בידי אנשים לא קשורים, חלקים משוכתבים, כול האמונות שהוא מציג כביכול שנמצאות בידי האנטרופוסופים ושהם מעבירים אותן לילדים, הינם שטות גמורה, אדם הלומד בבית ספר אנטרופוסופי, לא נחשף בשום צורה כמעט למהות הפילוסופיה הזאת, אלא רק נהנה מפרותיה המובאים בידי מורים המשקיעים, נאמנים, ונותנים מעצמם יותר מכול מורה אחר בארץ.
אגב הוא טוען שהאנטרופוסופיה במקורה הינה סגידה לישו, אבל הוא שוכח להזכיר שרודולף שטיינר היה נוצרי, הוא אומר שעיקרי הגזענות שלו הם שנאה ליהודים ולעמים שונים, מאיפה הוא הביא את המידע הזה אין לי מושג, עכשיו, אני מוכרח לציין שכול החרא הזה שכתוב שם, הוא קשקוש שכל אחד גדול של קנאי דתי שחקר את הפילוסופיה עד שושרשיה אבל הביא רק את מה שמתאים לו, וגם אז שכתב הכול כראות עיניו.

דון גובלאונה אמר/ה:
כן שמעתי על זה, אבל זה בעיקר סילוף, הדבר האמיתי הוא ממש לא קשור לזה, לדוגמא ה"ברכה" הנוראית לאל השמש (שהוא בכלל פיילור... אחח הבורת... XD) היא דיקלום קצר שמתאר את קיומו של אלוהים בכול דבר בעולם.
כול דבר שנאמר שם (כול דבר) הינו שטות גמורה של חרדים קיצוניים (שכולנו יודעים עד כמה הם יכולים להגזים אבל לא ניכנס לזה כי זה יהיה דיון פולטי, ואף פוגעני.), עכשיו, כול נק' שהוא מראה שם הינה מידע חלקי שהוא מפרש בעצמו, חלק מהציטוטים באה בידי אנשים לא קשורים, חלקים משוכתבים, כול האמונות שהוא מציג כביכול שנמצאות בידי האנטרופוסופים ושהם מעבירים אותן לילדים, הינם שטות גמורה, אדם הלומד בבית ספר אנטרופוסופי, לא נחשף בשום צורה כמעט למהות הפילוסופיה הזאת, אלא רק נהנה מפרותיה המובאים בידי מורים המשקיעים, נאמנים, ונותנים מעצמם יותר מכול מורה אחר בארץ.
אגב הוא טוען שהאנטרופוסופיה במקורה הינה סגידה לישו, אבל הוא שוכח להזכיר שרודולף שטיינר היה נוצרי, הוא אומר שעיקרי הגזענות שלו הם שנאה ליהודים ולעמים שונים, מאיפה הוא הביא את המידע הזה אין לי מושג, עכשיו, אני מוכרח לציין שכול החרא הזה שכתוב שם, הוא קשקוש שכל אחד גדול של קנאי דתי שחקר את הפילוסופיה עד שושרשיה אבל הביא רק את מה שמתאים לו, וגם אז שכתב הכול כראות עיניו.
מילים כדורבנות. גם אני לומד בהרדוף (אני באותה כיתה עם הדון) ואני מסכים עם כל מילה.

Ashardalon אמר/ה:
...
1.
לדוגמא ה"ברכה" הנוראית לאל השמש (שהוא בכלל פיילור... אחח הבורת... XD) היא דיקלום קצר שמתאר את קיומו של אלוהים בכול דבר בעולם.
עבודת אלילים, או לפחות, אפשר לומר שאם זה לא פוליתאיזם, זה גם לא מונותאיזם.
וחוץ מזה, מה העניין עם כל הXD, הבורת..., וכל הסימנים שסגרת בסוגריים?
דיקלום קצר שמתאר את קיומו של אלוהים בכל דבר... המממ... ואם אני אלוהים, ואתה אלוהים, וגם ישמעגל הוא אלוהים, וגם הנרוביאן הוא אלוהים (זה דווקא נכון), וכולם אלוהים, וגם העץ הוא אלוהים, וגם הכדור הוא אלוהים, אני מעריך שאני לא היחיד כאן שהוא אלוהים. ומה עם כל הגמדים שמתחת לאדמה, והפיות שמורידות את כוחם? צבעים אסורים? מייסד אנטישמי וגזען, שבטעות לא הספיק להצטרף למפלגה הנאצית, שגם אם אתם אינכם משתמשים בכל חוקיו, עצם השימוש בעטיפה היא השימוש בפנים.
2.
כול דבר שנאמר שם (כול דבר) הינו שטות גמורה של חרדים קיצוניים (שכולנו יודעים עד כמה הם יכולים להגזים אבל לא ניכנס לזה כי זה יהיה דיון פולטי, ואף פוגעני.)
בלי עניין ממשי בשנאת החרדים, נחמד לדעת ששטיינר לא היה אנטישמי, לא הפיץ בשורה חדשה ומשונה, לא היה גזען ובטח שלא האמין בתורת הגזע. אני ממש שמח לשמוע זאת. ומה עם העניין עם הפיות? אותכם אולי לא חשפו לזה, אבל הנהיגו מנהגים תפלים וטפשיים בכל מיני מקומות. שכנים של חברים שלי היו אנטרופוזופיים, והם היו קוברים פגרים של מזיקים בשדות כדי שלא יהיו מזיקים. הם היו מפיצים קטורת וקוראים בשם המפורש, תוך כדי אכילת חזיר על מזבח (שולחן טבע בשבילכם) שניצב שם. הם היו פורצים בשירה (תפילה לאל השמש) מדי פעם. גירשו אותם משם, המשטרה.
וברצינות, בפעם הבאה, תחשוב פעמיים לפני שתאמר שכל דבר שם הוא לא נכון.
3.
אדם הלומד בבית ספר אנטרופוסופי, לא נחשף בשום צורה כמעט למהות הפילוסופיה הזאת,
זו המגמה, דון גובלאונע. לשכנע אותכם שזה לא מה שזה, אבל אם תבדוק טוב, ישעיהו בן אהרון, שהביא את התורה לארץ, צוטט אומר את זה. פיטרו מישהו שהודה בזה. שוורץ. באותו עניין, אם אתה לא נחשף זה לא אומר שהמורים שלך לא מאמינים בזה ולא אומרים לך. אתה לא יודע. ואם כבר, אז אמרו להם במפורש להסתיר את השפה. להחליף מילים במילים כדי לטשטש את הטכניקה.
4.
אשרלדון- אתה באמת מאמין במה שכותב המאמר אומר? אם כן אתה אידיוט, ולא אכפת לי שאסור לקלל בפורום. אם אתה מאמין לו אני מציע לך להתרחק ממני בכנס הבא. ולא, אני לא צוחק, זה איום רציני.
אני אזכור לבוא עם חרב ספוג ושריון אלומיניום שקניתי בפריק. ראה הוזהרתי.
5.
ובקשר למאמר- שקרי לגמרי. אני לומד בהרדוף ומכיר את הקהילה. המאמר פשוט לא נכון, במיוחד הקטע של האנטישמיות.
שטיינר היה אנטישמי, גזען. אתה אולי חושב שאתה מכיר את הקהילה. אתה מכיר את ההורים ואת החברים שלך. מי שרוצה להעביר את המסר לא יגיד לך מפורשות: "תעבוד אלילים", הוא יגיד לך שרוצים לעשות לך חינוך טוב.
6.
זה אומר שאני אנטישמי?
יהודי אינו יכול להיות אנטישמי. באותו עניין, שמאלנים לא אנטישמים. בסך הכל רוצים לחנך אותך לעבוד אלילים. זה הכל.
7. דון גובלאונע. אתה אינך מכחיש את קיום הפילוסופיה הזו. אם היא קיימת, במקרה הטוב היא ילדותית. במקרה הרע, רק רוצים שתקבור איזה פגר, תשחט איזה קורבן קטן ותעביר את היום בתליית פיות נגד גמדים. ברצינות. אני לא סותר את זה שזה נחמד בתור מעטפת, אבל הפנים רקוב.
8.
כת דתית ומוזרה...
במקור, זו כת דתית מוזרה. איך שאתה משתמש בזה, זה משנה הרבה. אולי אתה לא עובד אלילים, אבל מי שכתב את זה התכוון לכך שתעבוד. מוטיב חוזר.
9. doctor arbitration, או וואנג, לא אמרתי שצריך לשרוף אותם, אין לי אש פרא עליי, אבל זה צריך להדליק נורה אדומה אצל כל מי שמתעסק בזה.
אה והיהודים לא הקריבו קורבנות?וכולם לא הקריבו קורבנות?ומה רע בכלל בעבודת אללים?או להתפלל לישו?(לא שאני אומר שזה מה שעושים,ולפי מה שהאנשים כאן אמרו העסק נישמע לי בסדר גמור)
ומה רע בבשר חזיר בכלל?זה אחרי הכל בשר הרבה יותר טעים משל פרה או חיה אחרת שיש איזה מישהו שחותם אליה "כשר לבלה בלה בלה" בשביל תשלום.
בקיצור,אם לא קיים שמה ערך של גיזענות(כלשהיא) או שינאה של קבוצה מסויימת,ונראה שלא,זה נראה לי בסדר גמור וכל אחד באמונתו יחיה.

זה גם לא כאילו אין יהודים שמבצעים כל מיני טקסים מוזרים ולא נעימים שלא מי יודע מה תורמים לסביבה כביכול. על תרנגול כפרות שמעת? על להתפלל לקברי צדיקים? על לצום? אלו רעיונות לא פחות תלושים מפיות או עבודת אלילים. זה שאתה לא מסכים איתם לא אומר שהם רעים מיסודם. וזה שהשכנים שלך היו פסיכים לא אומר שכל האנתרופוסופים פסיכים. אתה מוזמן לראות את חברי הפורום שגרים בקהילה כדוגמה. הם לא "משתמשים במעטפת ואז גם משמשים בפנים" כמו שאתה לא מקיים תרי"ג מצוות.

חוסר הסבלנות שלך קצת מגעיל אותי, אני חייב לציין.

Ashardalon אמר/ה:
...
1.
לדוגמא ה"ברכה" הנוראית לאל השמש (שהוא בכלל פיילור... אחח הבורת... XD) היא דיקלום קצר שמתאר את קיומו של אלוהים בכול דבר בעולם.
עבודת אלילים, או לפחות, אפשר לומר שאם זה לא פוליתאיזם, זה גם לא מונותאיזם.
וחוץ מזה, מה העניין עם כל הXD, הבורת..., וכל הסימנים שסגרת בסוגריים?
דיקלום קצר שמתאר את קיומו של אלוהים בכל דבר... המממ... ואם אני אלוהים, ואתה אלוהים, וגם ישמעגל הוא אלוהים, וגם הנרוביאן הוא אלוהים (זה דווקא נכון), וכולם אלוהים, וגם העץ הוא אלוהים, וגם הכדור הוא אלוהים, אני מעריך שאני לא היחיד כאן שהוא אלוהים. ומה עם כל הגמדים שמתחת לאדמה, והפיות שמורידות את כוחם? צבעים אסורים? מייסד אנטישמי וגזען, שבטעות לא הספיק להצטרף למפלגה הנאצית, שגם אם אתם אינכם משתמשים בכל חוקיו, עצם השימוש בעטיפה היא השימוש בפנים.
2.
כול דבר שנאמר שם (כול דבר) הינו שטות גמורה של חרדים קיצוניים (שכולנו יודעים עד כמה הם יכולים להגזים אבל לא ניכנס לזה כי זה יהיה דיון פולטי, ואף פוגעני.)
בלי עניין ממשי בשנאת החרדים, נחמד לדעת ששטיינר לא היה אנטישמי, לא הפיץ בשורה חדשה ומשונה, לא היה גזען ובטח שלא האמין בתורת הגזע. אני ממש שמח לשמוע זאת. ומה עם העניין עם הפיות? אותכם אולי לא חשפו לזה, אבל הנהיגו מנהגים תפלים וטפשיים בכל מיני מקומות. שכנים של חברים שלי היו אנטרופוזופיים, והם היו קוברים פגרים של מזיקים בשדות כדי שלא יהיו מזיקים. הם היו מפיצים קטורת וקוראים בשם המפורש, תוך כדי אכילת חזיר על מזבח (שולחן טבע בשבילכם) שניצב שם. הם היו פורצים בשירה (תפילה לאל השמש) מדי פעם. גירשו אותם משם, המשטרה.
וברצינות, בפעם הבאה, תחשוב פעמיים לפני שתאמר שכל דבר שם הוא לא נכון.
3.
אדם הלומד בבית ספר אנטרופוסופי, לא נחשף בשום צורה כמעט למהות הפילוסופיה הזאת,
זו המגמה, דון גובלאונע. לשכנע אותכם שזה לא מה שזה, אבל אם תבדוק טוב, ישעיהו בן אהרון, שהביא את התורה לארץ, צוטט אומר את זה. פיטרו מישהו שהודה בזה. שוורץ. באותו עניין, אם אתה לא נחשף זה לא אומר שהמורים שלך לא מאמינים בזה ולא אומרים לך. אתה לא יודע. ואם כבר, אז אמרו להם במפורש להסתיר את השפה. להחליף מילים במילים כדי לטשטש את הטכניקה.
4.
אני אזכור לבוא עם חרב ספוג ושריון אלומיניום שקניתי בפריק. ראה הוזהרתי.
5.
ובקשר למאמר- שקרי לגמרי. אני לומד בהרדוף ומכיר את הקהילה. המאמר פשוט לא נכון, במיוחד הקטע של האנטישמיות.
שטיינר היה אנטישמי, גזען. אתה אולי חושב שאתה מכיר את הקהילה. אתה מכיר את ההורים ואת החברים שלך. מי שרוצה להעביר את המסר לא יגיד לך מפורשות: "תעבוד אלילים", הוא יגיד לך שרוצים לעשות לך חינוך טוב.
6.
זה אומר שאני אנטישמי?
יהודי אינו יכול להיות אנטישמי. באותו עניין, שמאלנים לא אנטישמים. בסך הכל רוצים לחנך אותך לעבוד אלילים. זה הכל.
7. דון גובלאונע. אתה אינך מכחיש את קיום הפילוסופיה הזו. אם היא קיימת, במקרה הטוב היא ילדותית. במקרה הרע, רק רוצים שתקבור איזה פגר, תשחט איזה קורבן קטן ותעביר את היום בתליית פיות נגד גמדים. ברצינות. אני לא סותר את זה שזה נחמד בתור מעטפת, אבל הפנים רקוב.
8.
כת דתית ומוזרה...
במקור, זו כת דתית מוזרה. איך שאתה משתמש בזה, זה משנה הרבה. אולי אתה לא עובד אלילים, אבל מי שכתב את זה התכוון לכך שתעבוד. מוטיב חוזר.
9. doctor arbitration, או וואנג, לא אמרתי שצריך לשרוף אותם, אין לי אש פרא עליי, אבל זה צריך להדליק נורה אדומה אצל כל מי שמתעסק בזה.
זה פשוט לא נכון. כשאתה אומר את זה אתה מסתמך על מאמר, חומר שמישהו אחר כתב, שקראת. גם הנאצים הסתמכו על תורת הגזע, שנכתבה על ידי מישהו (היטלר, במקרה הזה). זה לא אומר שזה נכון.
אני, לעומתך, מסתמך על ההיכרות הטובה מאד שלי עם האנטרופוסופיה. תאמין לי שאני יודע על מה אני מדבר, ושכל מה שאמרת וכל מה שכתוב במאמר זה שטויות.
בקשר לכנס הבא- מקודם כתבתי בלי לחשוב, מתוך עצבים. אני ישמח להסביר לך פנים אל פנים על האנטרופוסופיה, ולעזור לך להבין שמה שאתה חושב עלינו זה שטויות. מקסימום, אם לא תשתכנע, אני יכיר לך את החגורה שלי, שבמקרה עשויה מטבעות של שריון טבעות :twisted:

ושוב עריכה- ישמעאל אם לא תפסיק אני אתעצבן.

אין סיבה להיתלהם, אין סיבה לכעוס, לפי דעתי שורש כול הבעיה בא מ-
1) חוסר ידע מספיק בעיניין
2) צרות אופקים קלה
3) הגעה לנושא דרך כתבה המסלפת כול רעיון של האונטרופוסופיה שנכתבה בידי קנאי דתי.

עכשיו אני אנסה להבהיר כמה דברים יש סיכוי שאני מדבר שטויות כי כמו שאמרתי על התורה האנטרופוסופית עצמה אין לי כמעט ידע, אני רק מכיר במה שזה עשה למערכת החינוך שאני לומד בה.
שטיינר לא היה אנטישמי, בכלל לא, בזה אני בטוח ללא כול ספק, אחד מעיקרי התורה הינו הומניזם וקבלת השונה.
מערכת החינוך של בית הספר שלי, היא הוכחה לכך שזה עובד, במחקר שעשו לבוגרי תיכונים בעולם כשרצו לגלות מי הכי המליח במגמה הלימודית שבחר להמשך חייו בוגרי בתי ספר וולדורף היו במקום הראשון.
עכשיו בלי שום עובדה מוצקה, אני רק אומר לך את מה שאני יודע, בבתי הספר הקודמים שלי (3 בסך הכול) נחשבתי לדיסקלט חסר שום סיכוי לתיקון, עכשיו, לאחר חצי שנה בהרדוף המצב הישתפר בצורה אדירה, לאחר שנה אחת כבר אין שום סימן לכך שאני דיסלקט.
בנוגע ל"ברכה לאל השמש" אני אביא לך את הברכה ואתה תחליט-
"אני מביט אל העולם
בו מאירה השמש
בו זוהרים הכוכבים
בו מונחות האבנים
הצמחים צומחים וחיים
החיות חיות ומרגישות
בו האדם בתוך נפשו
משכן לרוח מעניק
אני מביט אלתוך הנפש
אשר חייה בקרבי
רוח אלוהים אורגת
באוטר השמש והנפש
במרחבי העולם שם בחוץ
במעמקי הנפש בפנים
אליך, הו רוח אלוהים
רוצה אני לפנות בבקשה
שבתוכי יצמחו
הכוח והברכה
ללימוד ועבודה".

אני, אישית, לא רואה שום סטירה לדת היהודית, נוצרית, או מוסלמית, או כול דת מונוטאיסתית אחרת.
בנוגע לאלוהים נמצא בכול- כאן נכנס עיניין צרות האופקים, אני אישית באמת רואה את ה' כמשהו הנמצא מסיבי ובתוך הדברים, ולא כיישות מוגדרת בעל רצון אופי ואולי גם גוף? לא זה שטויות! וכול אדם שיגיד לך שאלוהים זה מישהו או משהו מוגדר טועה לחלוטין! גם אם הוא דתי.
ורוב הדתיים שבאמת מבינים את התורה ולא רק מדקלמים אותה יסכימו איתי.
בנוגע ל"פיות וגמדים"- שוב, צרות אופקים וקיבעון במחשבה, אז הם מאמינים בגמדים אז, מה? אתה חושב שהכוונה היא לגמדים ממש אנשים נמוכים עם זקן ופטיש שכורים פחם ומצילים שלגיות? זה נראה לך רציני? הכוונה היא שהם טוענים (ואני לאו דווקא מסכים עם זה) שישנן ישויות עליונות או נמוכות ברמת המחשבה מהאדם (לדוגמא- חיות, הן נמוכות מהאדם במחשבה, מלאכים גובהים מאיתנו) וזה מכניס אותנו לעינייני אמונה כמו- "האם האדם הוא צורת החיים התבונית ביותר? המפותחת ביותר מבחינה נפשית פה בעולם שלנו? האם יש עולמות אחרים?" אשר בהם האדם הדתי מאמין (לדוגמא- מלאכים, שרפים, נביאים, הם כולם דוגמאת לכך)
עיניין הישויות הוא בהחלט הכי רגיש כיוון שאתה נכנס פה לוויכוח על אמונה גרידא, דבר שלכשעצמו אינו בריא

ערב טוב, אני אחזור מחר (או בעוד שלוש שעות אם יהיה לי כוח כשאני אחזור)

כת מסוכנת? אחותי לומדת בבית ספר אנתרופוסופי, וראיתי איך היא לומדת. הם לומדים תוך משחקים, שירים, דקלומים, סיפורים וכד', הם גם לומדים נגינה בחלילית ותפירה. אני לא יודע מי כתב את המאמר שקראת אבל אני די בטוח שאני טועה.
אתה יודע על אנתרופוסופיה רק מהמאמר הזה, אני יכול לפרסם באינטרנט שכלבים יכולים לדבר אבל רק אם יש לידם גזר, זה נכון? לא!(אני חושב..), בכל מקרה כדאי שתשמע קצת מאנשים שמבינים יותר בעניין או שתחפש במקורות אמינים יותר באינטרנט, ורק אז תקפוץ עם מסקנות :|

דבר ראשון, יכול להיות שהמאמר אמיתי, וכל מי שהגן על האמונה הזאת פשוט לא מכיר את זה, כמו הקוראן שחלק מהמוסלמים מאמינים במגילות על מלחמת הג'יהאד וחלק מתכחשים לקיום של המגילות הללו, או כמו הזרמים ביהדות או בנצרות שנראים כמו דמות שונות במבט ראשון, אז יכול להיות שגם לאמונה הזאת [ כת לדעתי זה שם קצת מבזה... אז אני לא אשתמש בו ] יש כמה צדדים, אני לא יודע.
אבל לפי ההיגיון הבסיסי שלי, לא נראה לי שיש בצפר ששוטף לאנשים את המוח כדי שישנאו יהודים ואת עצמם....

בכל מקרה Ashardalon, מה אתה קופץ נגד עבודת אלילים? למה אתה החלטת שזה = רוע, אתה באמת מזכיר לי כמו שלאון פה אמר את האינקוויזיציה, אני אישית חושב שאמונה באלילים הרבה יותר הגיונית בבסיסה מאשר אמונה מונותאיסטית [ או לפחות יותר קלה להבנה, ככה אתה יכול להסביר את הרוע בתור מאבק בין אלים, והעובדה שלאלים יש כוח מוגבל מקלה מאוד על דברים כאלה או למה אדם מאמין מת, במקום ההסבר הכללי של המונותאיסטים שאלוהים פועל בדרכים מיסתוריות] ובלי קשר אני מכבד כל אמונה של מישו כל עוד היא לא כוללת שנאה, מיצידי שיאמינו שלאשכים שלהם יש כוח קסום.... צריך לכבד את זה ולא לנסות להעליב.

בקשר לאמונה הזאת, באמת הייתי רוצה לשמוע אליה עוד ולהבין.... אמונות ודתות ממש מעניינות אותי.

יכול להיות שהמאמר צודק והאנתרופוסופים מסוכנים וכו'(ואני ממש לא אומר שזה נכון), אבל יכול להיות שלא! ולקפוץ למסקנות רק בגלל משהו שיכול מאוד להיות שהוא לא נכון זה מוטעה.

חזרה