• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שיגור מוצלח לחץ! :)

אין כמו שיגור מוצלח של חץ כדי לפתוח יום חדש בעבודה :)
היה כיף לראות, ואושר לראות שהכל מתקתק ומנגן כמו שצריך.
גם היה אחה"צ חופשיים בעבודה - כי היה תדריך סיכום :mrgreen:

בקשר לפפצת המזוודה:
יקח הרבה זמן למדינה שמפתחת נשק גרעיני רק עכשיו להגיע ליכולת טכנולוגית שתאפשר לה למזער את הנשק הגרעיני שלה בלי לפגוע ביעילות שלו.
ואף מדינה מפותחת שמחזיקה בפצצת מזוודה שכזאת לא תמכור אותה לאף אחד כי יש הבדל בין למכור טכנולוגיה לבין למכור את הנשק עצמו (כי אי אפשר לתרץ שהטכנולוגיה משמשת למטרות אזרחיות בלבד).

לא רחוק היום בו ישראל תהיה מוגנת מפני כל נשק שמשוגר לעברה (רק צריך למצוא לכך תקציב).

Blue Beetle אמר/ה:
אני מפחד שבסוף, אחרי שיסיימו לפתח טיל שמיירט את המטרה עוד לפי שהיא שוגרה, יבוא איזה מחבל מתאבד עם מזוודה שמכילה נשק גרעיני טקטי ויפוצץ את עצמו במרכז השמח של תל-אביב.

נשק גרעיני טקטי בתוך מזוודה? זה קצת מוריד את החלק של ה"טקטי". אתה מתכוון לפצצה גרעינית מלוכלכת, שנוצרת פשוט ממאסה קריטית של אורניום. במידה ומישהו ירצה להרים פיגוע שכזה, הוא יצטרך לפנות לכל כך הרבה מקורות ולתכנן את זה כל כך הרבה זמן, שהמודיעין כבר יעלה עליו. אני מניח שארגוני הטרור יודעים את זה ואין להם שום סיבה לפעול כל כך הרבה רק כדי שיעלו עליהם, שלא נדבר על הנזק התדמיתי שהם יסבלו ממנו (ובינינו, כמה שהחמאס והחיזבאללה וכו' חארות, הם לא ינסו להשתמש בפצצה כזו ולו רק בגלל הנזק התדמיתי שהם יספגו מהעולם).

איראן היא כבר סיפור אחר.

The oldman אמר/ה:
אין כמו שיגור מוצלח של חץ כדי לפתוח יום חדש בעבודה :)
היה כיף לראות, ואושר לראות שהכל מתקתק ומנגן כמו שצריך.
גם היה אחה"צ חופשיים בעבודה - כי היה תדריך סיכום :mrgreen:

כשקראתי בעיתון על סיפור החץ חשבתי שאתה בטח נורא מבסוט. אז הנה, אפילו שמת את הפרצוף הירוק הזה.

היי,
אני עובד בתעשייה אווירית, אז לכן אני קשור :)
בקשר לפצצות מתקדמות - תמיד יש דברים יותר מתקדמים, ותמיד יש דברים שנוגדים את אותם דברים "יותר מתקדמים" . קוראים לזה מירוץ חימוש, וזה מה שמחזיק את תעשיות הביטחון בחיים, היפ היפ הוריי (ציניות)

החצים לא מיועדים בשביל ליירט קטיושות או רקטות אחרות, אלא בשביל ליירט טילים בליסטיים ארוכי טווח עם ראשי נפץ יותר מאיימים (כימיים, ביולוגיים, גרעיניים...).

שמעתי על המשגר ההוא נגד הרקטות והקאסאמים למיניהם. אבא שלי היה ב-אלטה (פיתוח מכ"מים וכל זה...)
הבעיה העיקרית היא שכל טיל בכזה משגר (שמשגר ארבעה בכל פעם) עולה המון-המון כסף (ברח לי הסכום המדויק, אני אעדכן).

Icel אמר/ה:
שו כיפת בטון?
גנב שורות ><

רגע, אם מה שמקימים עכשיו הולך להגן רק מפני כלי נשק "מיוחדים", אז זה נראה בעתיד הדי רחוק, אם יקרה בכלל. כלומר, אם מקימים את המערכת הזאת זה כנראה בגלל שחוששים שאיראן באמת תשגע ותשגר משהו גרעיני. אבל אני לא חושב שזה יקרה... גרעיני זה עדיין קצת מוגזם.. יש לאיראן ביולוגי? או כימי?

אז הנה, זה הפיתרון לרקטות! אז מי אמר שזה בשביל נשקים "כבדים" יותר?
רגע, קראתי שם קצת, ומסתבר שיש איזה שלוש מערכות, אחת לטילים קצרים, אחת לטווח בינוני, ואחת לבליסטי, או משהו. ווף, מבלבל.
טוב העיקר שלא יהיו טילים בסוף (נקווה)

ואו.
כיפת הברזל זה המערכת ליירוט קאסמים/קטיושות שרפא"ל זכתה בו. לטעמי זה מערכת עם קונספציה קצת שגויה - כי אי אפשר לעצור את הכל ואם במקום 5000 קטיושות שפגעו בצפון, היו פוגעים 500, זה עדיין היה גורם לנזק עצום. לכן זה לא נבון.
(כהערה הכינוי שאני שמעתי למערכת המוצעת שלנו היה "חזיית הפלדה" :) )
יש את קלע דוד, שזאת המערכת המיועדת לירט רקטות וטילים בליסטיים קצרי-טווח, מה שפחדו שהחיזבאללה ירה במלחמה ויגיע לת"א. קצת יותר היגיון מהקודם מבחינת פיתוח.
יש את החץ, שזאת מערכת אסטרגית ליירוט טילים בליסטיים, בדגש על טילים עם רש"קים להשמדה המונית.

השם הכולל של המערכת זה חומה.

מתוכם, אני חושב שהחשיבות עולה ככל שהאיום נהפך לאסטרטגי ולא טקטי - ליירט קאסמים זה ביזבוז כסף (מאות מיליוני דולרים לפחות) - אפשר לפתור בדרכים אחרות. הגנה מפני רש"ק להשמדה המונית זה סיפור שונה לגמרי.

חזרה