• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

התלהבות! יש לי מחשב חדש!

*רגע של התלהבות*
קניתי מחשב חדש, הבאתי אותו היום ואני בשלבי התקנה מתקדמים.
מעבד פנטיום 4 2.8 ג'יגהרץ, 1 ג'יגה זיכרון פנימי, כרטיס מסך redeon x1800, כונן וצורב דיוידי.
מקדלת ועכבר אלחוטיים של לוג'טק עם כל מיני פיצ'רים מגניבים.

אני מרוצה.

*נרגע*

זה בזבוז כיום לקנות מעבד שהוא לא כפול ליבה. (או שאולי שכחת לציין?)

ואיזה כרטיס מסך בדיוק?
X1800 יכול להגיד הרבה ויכול להגיד מעט.
איזה? XT? XTPE?
כמה זיכרון יש עליו? 512? 256?

זה בזבוז כיום לקנות מעבד שהוא לא כפול ליבה?
אולי התפלק לך ה'לא' פנימה בטעות?

אין כרגע יישום יחיד שנכתב למעבד כפול ליבה, ולכן אין לך, או לאף אחד אחר, שום צורך במעבד כפול ליבה.
קצב החלפת המחשבים הממוצע הוא 3 שנים, ואני מבטיח לך שעד אז הכי הרבה שיהיה זה אולי Windows מותאם למעבד כפול ליבה, ועם כל הכבוד ליכולות שזה וודאי מעניק לWindows (אם כי אני חושב שזה יותר רלוונטי לאנשים שרוצים לערוך ווידאו ולכתוב מסמכים בו זמנית), אני חושב שזה משהו שכולנו נוכל לחכות איתו עד לרכישה הבאה.

shay5525 אמר/ה:
זה בזבוז כיום לקנות מעבד שהוא לא כפול ליבה?
אולי התפלק לך ה'לא' פנימה בטעות?

אין כרגע יישום יחיד שנכתב למעבד כפול ליבה, ולכן אין לך, או לאף אחד אחר, שום צורך במעבד כפול ליבה.
קצב החלפת המחשבים הממוצע הוא 3 שנים, ואני מבטיח לך שעד אז הכי הרבה שיהיה זה אולי Windows מותאם למעבד כפול ליבה, ועם כל הכבוד ליכולות שזה וודאי מעניק לWindows (אם כי אני חושב שזה יותר רלוונטי לאנשים שרוצים לערוך ווידאו ולכתוב מסמכים בו זמנית), אני חושב שזה משהו שכולנו נוכל לחכות איתו עד לרכישה הבאה.
והנההההה בא התיקון:
Unreal Engine 3.0, מכיר?
מגניב ממש, הוא תומך בכפולי ליבה. המשחק הראשון שאמור לתמוך בו (UT2K7) יוצא בסוף השנה הזו. כן כן.
CryEngine. אפילו יותר מגניב (המשחק הראשון שיתמול בו אמור לצאת בתחילת-אמצע שנה הבאה כמדומני). גם כן תומך בכפולי ליבה.
אלו שני המנועים הכי טובים שהולכים לצאת בקרוב, אבל יש עוד מספיק מנועים פחות מוכרים שיתמכו בכפולי ליבה.
אתה צריך לזכור שכפולי ליבה נמצאים בשוק כבר כמה, כמעט שנה. (או שאיבדתי תחושת זמן?)
כבר הספיקו להתרגל אליהם.

אם מישהו קונה היום מעבד כפול ליבה, הוא יהיה מספיק חזק בשביל להמשיך להפעיל לו משחקים גם בעוד כ-5 שנים.
אני לא רואה סיבה למה להחליף את המחשב הזה שעוד שלוש שנים, כשהדבר היחידי שיתישן עד אז יהיה רק הכ"מ.
ובהתחשב בעובדה שזה עולה 500 שקל יותר, אני לא רואה סיבה למה לא לקנות מעבד כפול ליבה.

שטויות, כל פעם יוצא משהו חדש ובומבסטי וכולם אומרים שזה הולך להחזיק ללפחות 5 שנים...ואז אחרי שנה יוצא משהו יותר טוב ואתה מחליף את המחשב כמו מניאק אחרי 3 שנים כי שום משחק לא עולה לך עליו.
מחשבים זה מהשטן.

תתחדש בן אדם!

הסיבה לא לבחור בכפול ליבה היא כספית בעיקרה. אני לא צריך מחשב top-edge. מאותה סיבה קניתי רק 2.8 ולא משהו חזק יותר. יחסי עלות-תועלת. העלות הנוספת לא מצדיקה את ההגדלה במהירות, היא זניחה.
המאיץ הגרפי הוא X1800GTO, אומנם לא הכי טוב שיש לסדרה להציא אבל בהחלט מספיק בשוק כיום. 256 מגה זיכרון עליו.

המחשב עלה 4850 ש"ח יחד עם המקדלת והעכבר.
אם אלו מעניינים אותך, מדובר בlx500 למקלדת ו-mx1000 לעכבר, שניהם logitech.

המחשב הקודם שלי היה בן 5, עם פנטיום 4 1.8 ג'יגהרץ, 256 זיכרון פנימי ומאריץ גרפי רדאון 7000. לא היו לו אפילו יציאות pci אקספרס...
אני חושב שזה שדרוג ראוי.

Dragon_Master אמר/ה:
שטויות, כל פעם יוצא משהו חדש ובומבסטי וכולם אומרים שזה הולך להחזיק ללפחות 5 שנים...ואז אחרי שנה יוצא משהו יותר טוב ואתה מחליף את המחשב כמו מניאק אחרי 3 שנים כי שום משחק לא עולה לך עליו.
מחשבים זה מהשטן.

תתחדש בן אדם!
טעות חמורה.
הדבר היחדי שמשפיע על משחקים בצורה כל כך דרסטית זה הכרטיס מסך.
המעבד משמש לדברים אחרים, ובימינו המעבד הכי חזק שקיים לא מנוצל אפילו במאית מהיכולת שלו.
ככה שאם קונים עכשיו מעבד דו ליבתי חזק יחסית (בכ-1500 שקל), הוא גם יחזיק בתור מעבד חד ליבתי איזה שנתיים בלי בעיה, וברגע שהכל יתחיל לתמוך בשתי ליבות המעבד הזה יחזיק לעוד המון שנים.

כי אתה בעצם מכפיל את כוח העיבוד שלו (לא בדיוק - הסבר ארוך) - שגם ככה לא היה מנוצל כמעט.

בנוגע למעבדים זה נכון. הפנטיום מהירויותיו השונות מחזיק כבר מספר שנים עד שעכשיו נכנסים הליבות הכפולות לשטח.
זאת עוד סיבה שקניתי את המעבד שקניתי. אני לא באמת צריך יותר.

o_O
תתחדש, אבל 4850 ש"ח ? המחשב התותח שלי עלה איזה 1450 :cool: (טוב, כרטיס גרפי אונבורד וכאלה... למרות ששידרגתי לmx200 מחבר לפני איזה חודש :lol: )
איך המקלדת והעכבר? זה משהו שהייתי מוכן להשקיע בו, שיפור איכות חיים וכאלה... והמקלדת שלי לא היסטרית

נ.ב. סתם שתדע, היית יכול לקנות את המחשב שלי ועסקת חבילה להופעה של האמן המוזיקלי החביב שלך באירופה :twisted: לא רוצה לחשוב מה היית יכול לעשות אם היית שם מעבד כפול ליבה שם בפנים, בטח הייתי קופץ מהגג למשמע הסכום. :p

The oldman אמר/ה:
o_O
תתחדש, אבל 4850 ש"ח ? המחשב התותח שלי עלה איזה 1450 :cool: (טוב, כרטיס גרפי אונבורד וכאלה... למרות ששידרגתי לmx200 מחבר לפני איזה חודש :lol: )
איך המקלדת והעכבר? זה משהו שהייתי מוכן להשקיע בו, שיפור איכות חיים וכאלה... והמקלדת שלי לא היסטרית

נ.ב. סתם שתדע, היית יכול לקנות את המחשב שלי ועסקת חבילה להופעה של האמן המוזיקלי החביב שלך באירופה :twisted: לא רוצה לחשוב מה היית יכול לעשות אם היית שם מעבד כפול ליבה שם בפנים, בטח הייתי קופץ מהגג למשמע הסכום. :p
בימינו כרטיס מסך יכול להגיע לכחצי מהמחיר הכולל.

לא יודע איך זה עכשיו, אבל עד לא מזמן הX1800XT היה עולה איזה 2100 שקל, שזה אכן בערך חצי מ-4800.

Wood-Elf אמר/ה:
אם מישהו קונה היום מעבד כפול ליבה, הוא יהיה מספיק חזק בשביל להמשיך להפעיל לו משחקים גם בעוד כ-5 שנים.
אני לא רואה סיבה למה להחליף את המחשב הזה שעוד שלוש שנים, כשהדבר היחידי שיתישן עד אז יהיה רק הכ"מ.
ובהתחשב בעובדה שזה עולה 500 שקל יותר, אני לא רואה סיבה למה לא לקנות מעבד כפול ליבה.
למרות שאני מודה שהייתי מוכר את הנשמה שלי תמורת מחשב חזק עם מעבד כפול ליבה כדי להריץ עליו UT2007, זה לא משנה שום דבר.
שני משחקים לא הופכים רכישה כזו יקרה לכדאית. ואני מפקפק בכך שעוד שנתיים יהיו יותר מ20-30 משחקים כאלה, מה שאומר שסטטיסטית, יש לך משחק אחד תומך מעבד כפול ליבה שראוי למשחק.
לגבי זה שהמחשב יפעיל משחקים חדשים גם עוד חמש שנים - או בורות או אופטימיזם, ובתור אחד שיש לו כבר חמישה מחשבים מאחוריו, אני מאחל לי, לך ולכולנו, שהלוואי והתחזית שלך תתגשם. אני אישית בספק אם מעבד כפול ליבה שתקנה היום, יריץ משחקים חדשים גם עוד שלוש שנים.
אני דווקא לא נחרד מהאופטימיות הזו שלך, אבל כמי שלמד על בשרו 5 פעמים את אורך החיים האמיתי של מחשב (מהיבטי הרצת משחקים חדשים), סלח לי אם אני דבק בניסיון.

ועכשיו, לחלק החשוב:
UT2007 על מנוע תומך כפול ליבה?! o_O מישהו מכיר אתר מכירות טוב לאיברים? יש לי שתי כליות אחרי הכל... וגם, אנשים מפריזים בחשיבות הכבד...

ה-UE3.0 יכנס בקרוב לשוק חזק.
הוא כבר נתמך בהמון משחקים של האקס בוקס, והוא אמור לתמוך בעשרות (כן, עשרות) משחקים של השנים הקרובות. (בדיוק כמו ה-UE2.0).

ואתה מתייחס למונח "מחשב" בצורה לא נכונה.
אני לא מתכוון למחשב, אני מתכוון למעבד.
המעבד יכול להחזיק כמה שנים טובות בלי בעיה. (במיוחדדדדדד כשעכשיו תיכנס התמיכה בכפולי ליבה וב64-ביט, ואז המעבדים יהפכו לממש חזקים)

החלק שמונע ממחשב ממוצע להיות מספיק חזק בשביל 5 שנים - זה הכרטיס מסך.
כפי שאמרתי, המעבדים כמעט ולא מנוצלים, אבל אם תיתן להם תמיכה ב-64 ביט ובכפולי ליבה אז הם יוכלו להאיץ את הביצועים.
הכרטיס מסך הכי חזק כיום מסוגל להריץ אץ ה-UE3.0 כמו כלום, ואוכל את הCRYENGINE לארוחת בוקר.
אבל חכה שנתיים-שלוש, ויצאו מנועים יותר חזקים - שהכרטיס שהיום עולה 3000 שקל לא יוכל להזיז כמעט.
ככה זה, בכל שנה יש מחזור חדש של כרטיסי מסך ( פחות או יותר), לרוב זה מגיע בימים של יוני-יולי-אוגוסט, יוצאים כרטיסי מסך מפוצצים שעולים 3500 שקל.
מחכים שנה והכרטיסים האלה הופכים לכרטיסי מיד-אנד שעולים 1000 שקל, בזמן שבאותו זמן יוצאים כרטיסים חדשים ששוב עולים 3500 שקל.
ככה זה.

אגב, אני מניח שלא קנית מסך?

וברשותכם, אטה את הדיון לנושא טיפה יותר קרוב לליבי: המחשב שלי.
אני מתחיל לתכנן קנייה קרובה של מחשב חזק, ואני אשמח להעזר בבעלי הידע בנושא מביניכם.

היעד: מחשב שיריץ כל משחק חדש ב3 השנים הקרובות.
מחיר מקסימלי: 5000 ש"ח. גם זה בדוחק.

מחשבות עד כה
דיסק קשיח: לפחות 120 ג'יגה. נראה לי עדיף יותר.
RAM: לפחות ג'יגה להתחלה, עם אפשרות להוסיף עוד לאחר כך.
כרטיס מסך: לחלוטין לא מבין בזה. משהו בן זונה (אבל במחיר שיאפשר את המחיר תקרה שיש לי), מאחר וזה אמור להיות מחשב משחקים.
מעבד: בדיוק כמו כרטיס מסך. לא מבין בזה.

מחשבות, מישהו? ויש למישהו קישור לפורום מחשבים מוצלח, שיוכל לעזור לי עם זה?

הייתי עוזר לך, אבל כבר כחצי שנה שאני לא מעודכן בשום דבר (ובעולם המחשבים חצי שנה זה פחות או יותר נצח).
אני ממליץ על האתר הבא:
http://www.hwzone.co.il
גם תוכל למצוא באתר ביקורות, וגם תוכל להיעזר בפורום שלהם. (אל תגיד שאני שלחתי אותך, הם לא אוהבים אותי שם)

בגלל שחבל לפתוח עץ חדש כשיש אחד דומה כל כך קרוב, אני יתעייץ אתכם.
אין לי שמץ של מושג מה כל זה אומר, אבל זה עולה 4100 ש"ח.

Intel P-4 3.0 GHZ
Intel Cherry Creek
DDR2 256 MG שניים כאלה
200 GB הארד דיסק (אני יודע מה זה אומר! המון מקום למערכונים של מונטי פיית'ון!)
VGA RADEON (PCI-E) X1300 256 MG
כונן DVDRW וצורב DVD. לא כ"כ רלוונטי כי יש לי צורב DVD חיצוני.. \=

אני בספק אם זה יצטרך להריץ FPS כבד יותר מBF2 (שהוא כבד דיו. לא..?)
הדבר היחיד שאמרו לי היה "512 זכרון מיידי? אם כבר תשיג 1024, זה לא כזה יותר יקר".

חזרה